Any | Vencedor | Segon | Tercer |
---|
1924 | Domingo Gutiérrez | Segundo Barruetabeña | Miguel Serrano |
1925 | Francisco Cepeda | Remigio Loroño | Jacinto Suarez |
1926 | Segundo Barruetabeña | Francisco Cepeda | Domingo Gutiérrez |
1927 | Dióscoro Alonso | Domingo Gutiérrez | Ramón Abad |
1928 | Manuel López | Eduardo Fernández | Claudio Zenon |
1929 | Francisco Cepeda | Jesús García | Eugenio Madrazo |
1930 | Marià Cañardo i Lacasta | Cesareo Sarduy | Dionisio Fernández |
No disputat de 1931 a 1933 |
1934 | José Urdangarin | Bernardo De Castro | Ramón Ruiz Trillo |
1935 | Federico Ezquerra Alonso | Antonio Escuriet San Pedro | Salvador Molina Andrea |
No disputat de 1936 a 1939 |
1940 | Federico Ezquerra Alonso | José Félix Ezcauriaza | Ángel Bilbao Laraudogoitia |
1941 | Julián Berrendero Martín | Ignacio Orbaizeta Zabaltza | Fermín Trueba Pérez |
1942 | Federico Ezquerra Alonso | Martín Mancisidor Chirapozo | Isidro Bejarano |
1943 | Martín Mancisidor Chirapozo | Fernando Murcia Legaz | Federico Ezquerra Alonso |
1944 | Julián Berrendero Martín | Martín Mancisidor Chirapozo | Fermín Trueba Pérez |
1945 | Cipriano Aguirrezabal Gallastegui | Fermín Trueba Pérez | Miguel Lizarazu |
1946 | Cipriano Aguirrezabal Gallastegui | Julián Aguirrezabal Gallastegui | Miguel Lizarazu |
1947 | Miquel Gual Bauzà | Bernat Capó Plomer | Emilio Rodríguez Barros |
1948 | Juan Espín | Francisco Torres | Francisco Michelena |
1949 | Jesús Loroño Artega | Pedro Lizaso | Jesús Morales Erostarbe |
1950 | Jesús Morales Erostarbe | Martín Mancisidor Chirapozo | Jesús Loroño Artega |
1951 | Óscar Elguezabal | Jesús Morales Erostarbe | Julián Aguirrezabal Gallastegui |
1952 | Óscar Elguezabal | Cosme Barrutia Iturriagoitia | Jesús Morales Erostarbe |
1953 | Hortensio Vidaurreta García | Óscar Elguezabal | Cosme Barrutia Iturriagoitia |
1954 | Cosme Barrutia Iturriagoitia | Hortensio Vidaurreta García | Ponciano Arbelaiz |
1955 | Cosme Barrutia Iturriagoitia | Tomás Oñaederra | Antón Barrutia Iturriagoitia |
1956 | Antonio Ferraz Núñez | Felipe Alberdi | José Aguirregomezcorta |
1957 | Hortensio Vidaurreta García | Juan José Otegui | José Ramón Azcárate |
1958 | Fausto Iza Iturbe | Antoni Karmany i Mestres | Julio San Emeterio Abascal |
1959 | Roberto Morales Erostarbe | Juan Manuel Menéndez Gómez | Antón Barrutia Iturriagoitia |
1960 | Jacinto Urrestarazu Munduate | Josep Segú i Soriano | Fausto Iza Iturbe |
1961 | Antón Barrutia Iturriagoitia | Julio San Emeterio Abascal | Juan Campillo García |
1962 | Roberto Morales Erostarbe | José Pérez Francés | José Antonio Momeñe Campo |
1963 | Manuel Martín Piñera | José Antonio Momeñe Campo | Candelas Domínguez |
1964 | Sebastián Elorza Uría | Jacinto Urrestarazu Munduate | José Luis Bilbao Ereñozaga |
1965 | Antonio Gómez del Moral | Manuel Martín Piñera | Eusebio Vélez Mendizábal |
1966 | Antonio Gómez del Moral | Carlos Echeverría Zudaire | Gregorio San Miguel Angulo |
No disputat de 1967 a 1979 |
1980 | Felipe Yáñez de la Torre | Héctor Raúl Rondán | Imanol Murga Sáez de Ormijana |
1981 | Marino Lejarreta Arrizabalaga | Federico Etxabe Musatadi | Ángel Camarillo Llorens |
1982 | Juan Carlos Alonso Deteano | José Luis López Cerrón | Felipe Yáñez de la Torre |
1983 | Carlos Hernández Bailo | Faustino Cueli Arce | Jesús Blanco Villar |
1984 | Jesús Guzmán Delgado | Alfonso Gutiérrez Gutiérrez | Sabino Angoitia Gaztelu |
1985 | Antoni Esparza Sanz | Mathieu Hermans | Federico Etxabe Musatadi |
No disputat el 1986 |
1987 | Federico Etxabe Musatadi | Antonio Balboa Rico | Alberto Leanizbarrutia Abaunza |
1988 | José Luis Villanueva Orihuela | Peter Huyghe | Melcior Mauri i Prat |
1989 | John Talen | Edwin Bafcop | Casimiro Moreda García Tizón |
1990 | Víctor Gonzalo Guirao | Alfonso Gutiérrez Gutiérrez | Jean-Pierre Heynderickx |
1991 | Adri van der Poel | Kenneth Weltz | Juan Carlos González Salvador |
1992 | Mathieu Hermans | Johan Museeuw | Mario Manzoni |
No disputat el 1993 |
1994 | Orlando Rodrigues | Juan Carlos González Salvador | José Rodríguez |
1995 | Miika Hietanen | Manuel Fernández Ginés | Christian Henn |
1996 | Arsenio González Gutiérrez | Serguei Smetanin | Àngel Edo i Alsina |
1997 | Jeremy Hunt | Àngel Edo i Alsina | Serguei Smetanin |
1998 | Marcel Wüst | Jeremy Hunt | Óscar Freire Gómez |
1999 | Jesper Skibby | Michel Lafis | Francisco Mancebo Pérez |
2000 | César García Calvo | Alessandro Bertolini | Rafael Díaz Justo |
2001 | Alessandro Bertolini | Francisco Cabello Luque | Koos Moerenhout |
2002 | Martin Elmiger | Pàvel Brut | Jan Hruška |
2003 | Roberto Lozano Montero | Martin Elmiger | Constantino Zaballa Gutiérrez |
2004 | Gert Vanderaerden | Constantino Zaballa Gutiérrez | Javier Pascual Rodríguez |
2005 | David Fernández Domingo | Rubén Lobato Elvira | David Herrero Llorente |
2006 | Mikel Gaztañaga Etxeberria | Carles Torrent Tarrés | Javier Benítez |
2007 | Vicenç Reynés Mimó | Takashi Miyazawa | José Joaquín Rojas Gil |
2008 | Reinier Honig | Koldo Fernández de Larrea | Enrique Mata |
2009 | Koldo Fernández de Larrea | Juan Pablo Forero | Mikel Gaztañaga Etxeberria |
2010 | Francisco José Pacheco | Andrea Piechele | Francisco Antón |
2011 | Juan José Lobato del Valle | Stéphane Poulhiès | Joaquim Rodríguez i Oliver |
2012 | Giovanni Visconti | Danilo Di Luca | Enrique Sanz Unzué |
2013 | Juan José Lobato del Valle | Armindo Fonseca | Egoitz García Etxegibel |
2014 | Carlos Barbero Cuesta | Luca Chirico | Peio Bilbao López de Armentia |
2015 | Nacer Bouhanni | Juan José Lobato del Valle | Carlos Barbero Cuesta |
2016 | Diego Ulissi | Simon Yates | José Herrada López |
2017 | Carlos Barbero Cuesta | Ángel Madrazo Ruiz | José Herrada López |
2018 | Alexander Aranburu Deba | Carlos Barbero Cuesta | Jon Aberasturi Izaga |
2019 | Jon Aberasturi Izaga | Alexander Aranburu Deba | Lorrenzo Manzin |
2020 | Damiano Caruso | Giacomo Nizzolo | Eduard Prades i Reverter |
2021 | Giacomo Nizzolo | Giovanni Aleotti | Santiago Buitrago Sánchez |
2022 | Juan Ayuso Pesquera | Andrea Piccolo | Wilco Kelderman |
2023 | Aleksei Lutsenko | Tony Gallopin | Simone Velasco |