| Broadway Express |
Terminal nord | Astoria-Ditmars Boulevard | Terminal sud | Coney Island-Stillwell Avenue | Vehicles | R160B i R68; ocasionalment R40; rarament R160A | Operador | {{{operador}}} | | |
La Ruta N Broadway Express és un servei de ferrocarril metropolità subterrani del Metro de Nova York, als Estats Units d'Amèrica. El servei N sempre opera entre les estacions de Astoria-Ditmars Boulevard i Coney Island-Stillwell Avenue.
Tot el dia menys tard a la nit, la ruta N passa per Manhattan Bridge des de i direcció a Brooklyn i circula de forma exprés a través del corredor de Fourth Avenue Line. A la nit circula pel Lower Manhattan i Montague Street Tunnel fent totes les parades i reemplaçant la ruta R. A Manhattan opera de forma exprés entre les estacions de 34th Street i Canal Street els dies laborables.
A diferència d'altres metros, cada servei no correspon a una única línia, sinó que un servei pot circular per diverses línies de ferrocarril. El servei N utilitza les següents línies:
| Línia | << | >> | Vies | Temps |
Astoria Line | tota la línia | local | sempre |
Broadway Line | nord de 34th Street | local | sempre |
Broadway Line | 34th Street | Canal Street | express (local weekends and late nights) | sempre |
Broadway Line | sud de Prince Street | local | de nit |
Manhattan Bridge | tota la línia | south | sempre excepte a la nit |
Fourth Avenue Line | nord de Pacific Street | local | de nit |
Fourth Avenue Line | Pacific Street | 59th Street | express (local late nights) | sempre |
Sea Beach Line | tota la línia | local | sempre |
A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Ruta N del metro de Nova York
|
---|
Rutes actuals | |
---|
Rutes anteriors | |
---|
Rutes proposades | |
---|
Línies del Metro de Nova York |
---|
A Division | IRT | Manhattan/Queens | 42nd Street · Broadway-7th Avenue · Flushing · Lenox Avenue · Lexington Avenue |
---|
Bronx | Dyre Avenue · Jerome Avenue · Pelham · White Plains Road |
---|
Brooklyn | Eastern Parkway · New Lots · Nostrand Avenue |
---|
|
---|
|
---|
B Division | BMT | Manhattan/Queens trunks | 63rd Street · Astoria · Broadway · Manhattan Bridge · Nassau Street |
---|
Eastern division | Archer Avenue · Canarsie · Jamaica · Myrtle Avenue |
---|
Southern division | 4th Avenue · Brighton · Franklin Avenue · Sea Beach · West End |
---|
Antigues | 3rd Avenue · 5th Avenue · Brooklyn Bridge · Culver · East New York Loop · Fulton Street · Lexington Avenue · Culver (surface) · West End (surface) |
---|
|
---|
IND | Manhattan/Bronx trunks | 6th Avenue · 8th Avenue · Concourse |
---|
Brooklyn/Queens | 63rd Street · Archer Avenue · Crosstown · Culver · Fulton Street · Rockaway · Queens Boulevard |
---|
Futur | 2nd Avenue |
---|
|
---|
|
---|
Connexions | Propostes-Construcció | Chrystie Street (BMT/IND) · 60th Street (BMT/IND) · 63rd Street lines (BMT/IND) · Astoria / Flushing lines (BMT/IRT) |
---|
Yards | 207th Street Yard (IND/IRT) · Coney Island Complex (BMT/IND) · Concourse Yard (IND/IRT) · Linden Yard (BMT/IRT/LIRR) |
---|
Altres | South Brooklyn Railway & BMT West End Line (BMT/Mainline RR) |
---|
|
---|
Llistes | |
---|
|