Australian Open 2023 – dvouhra juniorek
Australian Open 2023 | |
---|---|
Vítězka | Alina Kornějevová |
Finalistka | Mirra Andrejevová |
Výsledek | 6–7(2–7), 6–4, 7–5 |
Soutěže | |
mužská dvouhra (q) • mužská čtyřhra | |
ženská dvouhra (q) • ženská čtyřhra | |
smíšená čtyřhra | |
dvouhra juniorů • čtyřhra juniorů | |
dvouhra juniorek • čtyřhra juniorek | |
Australian Open dvouhra juniorek | |
2022 ◄◄ 2023 ►► 2024 | |
Grand Slam 2023 dvouhra juniorek | |
Australian Open • French Open Wimbledon • US Open |
Dvouhra juniorek Australian Open 2023 probíhala ve druhé polovině ledna 2023. Do singlové soutěže melbournského tenisového grandslamu v Melbourne Parku nastoupilo šedesát čtyři hráček splňujících kritéria juniorské kategorie. Chorvatská obhájkyně titulu Petra Marčinková[1] zvolila start v ženské kvalifikaci, v jejímž druhém kole podlehla Coco Vandewegheové.
Soutěž vyhrála 15letá turnajová devítka Alina Kornějevová, která ve finále zdolala deblovou spoluhráčku a sedmou nasazenou Mirru Andrejevovou téhož věku. Třísetová bitva skončila po 3 hodinách a 18 minutách výsledkem 6–7, 6–4 a 7–5 při poměru vyhraných míčů 139 ku 138. Kornějevová tak při svém debutu na majorech získala první kariérní grandslam.[2][3] Ve čtvrtfinále oplatila porážku české světové šestce Tereze Valentové z finále Mistrovství Evropy 2021 kategorie 14letých.[4][5]
Nasazení hráček
- 1. Sara Saitóová (1. kolo)
- 2. Tereza Valentová (čtvrtfinále)
- 3. Ella McDonaldová (1. kolo)
- 4. Nikola Daubnerová (1. kolo)
- 5. Luciana Moyanová (1. kolo)
- 6. Maju Crossleyová (1. kolo)
- 7. [p 1]Mirra Andrejevová (finále)
- 8. Nina Vargová (3. kolo)
- 9. [p 1]Alina Kornějevová (vítězka)
- 10. Luca Udvardyová (1. kolo)
- 11. Ena Koikeová (3. kolo)
- 12. Sajaka Išiiová (semifinále)
- 13. Ranah Akua Stoiberová (semifinále)
- 14. Yaroslava Bartashevichová (3. kolo)
- 15. Renáta Jamrichová (čtvrtfinále)
- 16. Haju Kinošitová (3. kolo)
Pavouk
Legenda | ||
|
|
|
Finálová fáze
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||||||||
15 | Renáta Jamrichová | 4 | 4 | ||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejevová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejevová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
13 | Ranah Akua Stoiberová | 3 | 2 | ||||||||||||||||
13 | Ranah Akua Stoiberová | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Weronika Ewaldová | 3 | 3 | |||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejevová | 77 | 4 | 5 | |||||||||||||||
9 | Alina Kornějevová | 62 | 6 | 7 | |||||||||||||||
12 | Sajaka Išiiová | 77 | 6 | ||||||||||||||||
Alevtina Ibragimovová | 65 | 4 | |||||||||||||||||
12 | Sajaka Išiiová | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||
9 | Alina Kornějevová | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
9 | Alina Kornějevová | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||
2 | Tereza Valentová | 5 | 6 | 0 |
Horní polovina
1. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
1 | Sara Saitó | 3 | 6 | 2 | |||||||||||||||||||||
WC | Stefani Webb | 6 | 1 | 6 | WC | S Webb | 4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Sonja Zhiyenbayeva | 7 | 6 | S Zhiyenbayeva | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
Amélie Šmejkalová | 5 | 4 | S Zhiyenbayeva | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Anya Murthy | 6 | 4 | 6 | 15 | R Jamrichová | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Darja Šuvirđonkova | 3 | 6 | 3 | A Murthy | 3 | 0 | |||||||||||||||||||
Melisa Ercan | 3 | 2 | 15 | R Jamrichová | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
15 | Renáta Jamrichová | 6 | 6 | 15 | R Jamrichová | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
10 | Luca Udvardy | 3 | 65 | 7 | M Andrejeva | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Rosica Denčeva | 6 | 77 | R Denčeva | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Tatum Evans | 6 | 6 | T Evans | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||
Lily Taylor | 3 | 1 | R Denčeva | 5 | 5 | ||||||||||||||||||||
Wakana Sonobe | 6 | 6 | 7 | M Andrejeva | 7 | 7 | |||||||||||||||||||
Šruti Ahlawat | 3 | 1 | W Sonobe | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||
Malak El Allami | 2 | 1 | 7 | M Andrejeva | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
7 | Mirra Andrejeva | 6 | 6 |
2. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
4 | Nikola Daubnerová | 2 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Ella Seidel | 6 | 6 | E Seidel | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | Šihó Cudžioka | 65 | 1 | Q | L Morreale | 6 | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Q | Lavinia Morreale | 77 | 6 | E Seidel | 2 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
Naomi Xu | 3 | 6 | 3 | 13 | RA Stoiber | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Lily Fairclough | 6 | 1 | 6 | WC | L Fairclough | 1 | 0 | |||||||||||||||||
Joana Konstantinova | 65 | 0 | 13 | RA Stoiber | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
13 | Ranah Akua Stoiber | 77 | 6 | 13 | RA Stoiber | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
11 | Ena Koike | 6 | 6 | W Ewald | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
Anastasija Gročkina | 4 | 2 | 11 | E Koike | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | Maria Daciana Ciubotaru | 7 | 6 | Q | MD Ciubotaru | 2 | 4 | ||||||||||||||||||
WC | Alana Subasic | 5 | 1 | 11 | E Koike | 2 | 6 | 5 | |||||||||||||||||
Ava Krug | 2 | 6 | 2 | W Ewald | 6 | 1 | 7 | ||||||||||||||||||
Q | Vivian Yang | 6 | 2 | 6 | Q | V Yang | 1 | 0 | |||||||||||||||||
Weronika Ewald | 6 | 6 | W Ewald | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
5 | Luciana Moyano | 1 | 4 |
Dolní polovina
3. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
8 | Nina Vargová | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Kristiana Sidorova | 7 | 4 | 3 | 8 | N Vargová | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Madeleine Jessup | 6 | 3 | 6 | M Jessup | 6 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||
Cara Maria Meșter | 4 | 6 | 1 | 8 | N Vargová | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
Choi On-yu | 2 | 6 | 7 | 12 | S Išii | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Gabby Gregg | 6 | 3 | 5 | O-y Choi | 0 | 1 | ||||||||||||||||||
Ahmani Guichard | 3 | 3 | 12 | S Išii | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
12 | Sajaka Išii | 6 | 6 | 12 | S Išii | 77 | 6 | ||||||||||||||||||
14 | Yaroslava Bartashevich | 6 | 6 | A Ibragimova | 65 | 4 | |||||||||||||||||||
Tania Isabel Andrade Sabando | 1 | 1 | 14 | Y Bartashevich | 713 | 6 | |||||||||||||||||||
Ashton Bowers | 5 | 6 | 5 | WC | Z Larke | 611 | 4 | ||||||||||||||||||
WC | Zara Larke | 7 | 2 | 7 | 14 | Y Bartashevich | 63 | 4 | |||||||||||||||||
Ela Nala Milić | 1 | 4 | A Ibragimova | 77 | 6 | ||||||||||||||||||||
Federica Urgesi | 6 | 6 | F Urgesi | 6 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Alevtina Ibragimova | 6 | 6 | A Ibragimova | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
3 | Ella McDonald | 1 | 2 |
4. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
6 | Maju Crossley | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Q | Rebecca Munk Mortensen | 6 | 6 | Q | RM Mortensen | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Malwina Rowińska | 6 | 4 | 5 | T Rabman | 3 | 1 | |||||||||||||||||||
Theadora Rabman | 2 | 6 | 7 | Q | RM Mortensen | 3 | 64 | ||||||||||||||||||
Q | Francesca Pace | 4 | 3 | 9 | A Kornějeva | 6 | 77 | ||||||||||||||||||
Carolina Kuhl | 6 | 6 | C Kuhl | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
WC | Anja Nayar | 0 | 0 | 9 | A Kornějeva | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
9 | Alina Kornějeva | 6 | 6 | 9 | A Kornějeva | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
16 | Haju Kinošita | 6 | 4 | 6 | 2 | T Valentová | 5 | 6 | 0 | ||||||||||||||||
Irina Balus | 4 | 6 | 3 | 16 | H Kinošita | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
LL | Jelizara Janeva | 6 | 7 | LL | J Janeva | 1 | 5 | ||||||||||||||||||
Q | Ellie Daniels | 1 | 5 | 16 | H Kinošita | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
WC | Carolina Xavier Laydner | 1 | 79 | 3 | 2 | T Valentová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Emerson Jones | 6 | 67 | 6 | E Jones | 6 | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
Ariana Anazagasty-Pursoo | 6 | 4 | 5 | 2 | T Valentová | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Tereza Valentová | 4 | 6 | 7 |
Odkazy
Poznámky
- ↑ a b V důsledku invaze Ruska na Ukrajinu na konci února 2022 řídící organizace tenisu ATP, WTA a ITF s grandslamy 1. března 2022 rozhodly, že ruští a běloruští tenisté mohli dále na okruzích startovat, ale do odvolání nikoli pod vlajkami Ruska a Běloruska.[6]
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2023 Australian Open – Girls' singles na anglické Wikipedii.
- ↑ Croatian Petra Marčinko wins Australian Open junior singles title. Croatia Week [online]. 2022-01-29 [cit. 2023-02-01]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ CHAPMAN, Simon. Aussie's beautiful act for inconsolable teen star. wwos.nine.com.au [online]. 2023-01-26 [cit. 2023-02-01]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Korneeva wins Australian Open junior title after marathon final. Women's Tennis Association [online]. 2023-01-26 [cit. 2023-02-01]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Алина Корнеева и Диана Шнайдер – серебряные призеры Первенств Европы - новости ФТР. Ruská tenisová federace [online]. 2021-07-26 [cit. 2023-02-01]. Dostupné online. (rusky)
- ↑ EVANS, Richard. Korneeva looking right at home in first visit to Australia. Mezinárodní tenisová federace [online]. 2023-01-26 [cit. 2023-02-01]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Joint Statement by the International Governing Bodies of Tennis. Women's Tennis Association [online]. 2022-03-01 [cit. 2023-01-12]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2022-03-01. (anglicky)
Externí odkazy
- Juniorský turnaj Australian Open 2023 [online]. Mezinárodní tenisová federace. Dostupné online.