Draft juniorů KHL 2011
Draft juniorů KHL 2011 byl třetí draft v historii východoevropské ligy KHL, který se konal 28. května 2011 v Mytišči aréně. V draftu byli vybíráni hokejisté z celého světa ve věku mezi 17 a 21 lety. Aby se hráči mohli draftu KHL zúčastnit, tak nesměli mít smlouvu v lize KHL a nebo ve VHL.
Největší naděje
Pořadí | Severoameričtí hráči v poli[1] | Evropští hráči v poli[2] | Ruští hráči v poli[3] |
---|---|---|---|
1 | Ryan Nugent-Hopkins (SÚ) | Gabriel Landeskog (LK) | Michail Grigorenko (SÚ) |
2 | Jonathan Huberdeau (SÚ) | Joel Armia (PK) | Anton Slepišev (LK) |
3 | Nathan Beaulieu (O) | Calle Järnkrok (SÚ) | Alexandr Timirjov (PK) |
4 | Sean Couturier (SÚ) | Sven Bärtschi (LK) | Bogdan Jakimov (SÚ) |
5 | Ryan Murphy (O) | Jonas Brodin (O) | Vadim Chlopotov (SÚ) |
6 | Dougie Hamilton (O) | Oscar Klefbom (O) | Vjačeslav Osnovin (SÚ) |
7 | Ryan Strome (SÚ) | Miikka Salomaki (SÚ) | Arsenij Chacej (SÚ) |
8 | Duncan Siemens (O) | Markus Granlund (SÚ) | Valerij Vasiljev (O) |
9 | Charlie Coyle (PK) | Rickard Rakell (PK) | Pavel Makarenko (O) |
10 | Mark McNeill (SÚ) | Patrick Cehlin (PK) | Timur Šingarejev (PK) |
Pořadí | Severoameričtí brankáři[1] | Evropští brankáři[3] | Ruští brankáři[3] |
---|---|---|---|
1 | John Gibson | Christopher Gibson | Andrej Vasiljevskij |
2 | Louis Domingue | Samu Perhonen | Igor Ustynskij |
3 | Jordan Binnington | Matěj Machovský | Ivan Nalimov |
Poznámky:
- 1. V KHL jsou myšleni evropskými hráči ti hokejisté, kteří se nenarodili v Rusku.
- 2. Gabriel Landeskog, Christopher Gibson a Sven Bärtschi jsou v NHL zařazeni mezi severoamerické hráče (vzhledem k jejich působišti), ale v KHL mezi evropské hráče.
Seznam výběrů v jednotlivých kolech
1. kolo
2. kolo
Pořadí | Hráč | Pozice | Národnost | Tým KHL | Původní tým |
---|---|---|---|---|---|
25 | Alex Galchenyuk | LK/C | USA | Atlant Mytišči | Sarnia Sting (OHL) |
26 | Marek Tvrdoň | LK | Slovensko Slovensko | HC Lev Poprad | Vancouver Giants (WHL) |
27 | Mark Skutar | O | Rusko Rusko | Metallurg Novokuzněck | HC Spartak Moskva |
28 | Zemgus Girgensons | C/PK | Lotyšsko Lotyšsko | HC CSKA Moskva | University of Vermont (NCAA) |
29 | Ilja Ljubuškin | O | Rusko Rusko | Metallurg Novokuzněck | Rusko |
30 | Maxim Subbotin | LK | Rusko Rusko | Avtomobilist Jekatěrinburg | Motor |
31 | Vadim Chlopotov | Ú | Rusko Rusko | Lokomotiv Jaroslavl | Lokomotiv Jaroslavl |
32 | Bogdan Jakimov | C | Rusko Rusko | CHK Neftěchimik Nižněkamsk | CHK Neftěchimik Nižněkamsk |
33 | Adam Almqvist | O | Švédsko Švédsko | HC CSKA Moskva | HV 71 (Elit) |
34 | Stanislav Garejev | O | Rusko Rusko | Salavat Julajev Ufa | Salavat Julajev Ufa |
35 | Igor Safaralejev | LK | Rusko Rusko | Torpedo Nižnij Novgorod | Gazovik Ťumeň |
36 | Miikka Salomäki | LK | Finsko Finsko | HK Dynamo Minsk | Kärpät Oulu (SM-l) |
37 | Tomáš Mikúš | Ú | Slovensko Slovensko | HC Spartak Moskva | HK 36 Skalica (SE) |
38 | Dmitrij Sinicyn | O | Rusko Rusko | Barys Astana | Dallas Stars AAA (MWEHL) |
39 | Teodors Bļugers | C | Lotyšsko Lotyšsko | Dinamo Riga | Shattuck St. Mary's (USHS) |
40 | Valerij Vasiljev | O | Rusko Rusko | HC Spartak Moskva | HC Spartak Moskva |
41 | Filip Forsberg | LK | Švédsko Švédsko | Sibir Novosibirsk | Leksands IF (Elit) |
42 | Joachim Nermark | C/LK | Švédsko Švédsko | Salavat Julajev Ufa | Linköpings HC (Elit) |
43 | Calle Järnkrok | C | Švédsko Švédsko | Severstal Čerepovec | Brynäs IF (Elit) |
44 | Mark Soljankin-Pasternak | O | Rusko Rusko | Lokomotiv Jaroslavl | Lokomotiv Jaroslavl |
45 | Miro Aaltonen | C | Finsko Finsko | Atlant Mytišči | Blues Espoo (FIN) |
46 | Vasilij Demčenko | B | Rusko Rusko | Traktor Čeljabinsk | Belie Medvedi Čeljabinsk |
47 | Alexej Fillipov | Ú | Rusko Rusko | Traktor Čeljabinsk | Belie Medvedi Čeljabinsk |
3. kolo
Pořadí | Hráč | Pozice | Národnost | Tým KHL | Původní tým |
---|---|---|---|---|---|
48 | Damir Galin | O | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Bars (MHL) |
49 | Pavel Koledov | O | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Sibirskije Snajpery (MHL) |
50 | Jevgenij Jeršov | O | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Gazovik Ťumeň 94 |
51 | Christopher Gibson | B | Finsko Finsko | Ak Bars Kazaň | Chicoutimi Saguenéens (QMJHL) |
52 | Kirill Voronin | C | Rusko Rusko | Lokomotiv Jaroslavl | Loko |
53 | Jonathan Johansson | Ú | Švédsko Švédsko | Salavat Julajev Ufa | Brampton Battalion |
54 | Adam Pettersson | Ú | Švédsko Švédsko | Avangard Omsk | Skellefteå AIK |
55 | Ivan Petrakov | Ú | Rusko Rusko | HC Lev Poprad | Viťaz Čechov |
56 | Anton Ivanjuženkov | Ú | Rusko Rusko | HC Lev Poprad | Viťaz Čechov |
57 | Nikita Špakov | Ú | Rusko Rusko | HC Lev Poprad | Molot Prikamie Perm |
58 | Damir Žafjarov | Ú | Rusko Rusko | Metallurg Novokuzněck | HK Rys |
59 | Pavel Chomčenko | B | Rusko Rusko | Lokomotiv Iaroslavl | Lokomotiv Iaroslavl |
60 | Matthew Dumba | O | Kanada Kanada | Viťaz Čechov | Red Deer Rebels |
61 | Nikita Trjamkin | O | Rusko Rusko | Avtomobilist Jekatěrinburg | Avtomobilist Jekatěrinburg |
62 | Andrej Jermakov | O | Rusko Rusko | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
63 | Nikolaj Kordjukov | Ú | Rusko Rusko | Traktor Čeljabinsk | Traktor Čeljabinsk |
64 | Georgij Busarov | C | Rusko Rusko | Torpedo Nižnij Novgorod | Dizel Penza |
65 | Petter Granberg | O | Švédsko Švédsko | Dinamo Minsk | Skellefteå AIK |
66 | Jevgenij Krutikov | Ú | Rusko Rusko | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
67 | Alexandr Nikulnikov | Ú | Rusko Rusko | Barys Astana | |
68 | Alexander Ruuttu | Ú | Finsko Finsko | Dinamo Riga | Jokerit |
69 | Jurij Kozlovskij | O | Rusko Rusko | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
70 | Artjom Antipov | Ú | Kazachstán Kazachstán | HC Sibir | Junior Portland Pirates |
71 | Děnis Mingalejev | O | Rusko Rusko | HC Jugra | Avtomobilist Jekatěrinburg |
72 | Nikita Kramskoj | C | Rusko Rusko | Severstal Cherepovets | CSKA Moskva |
73 | Dmitrij Sidljarov | O | Rusko Rusko | Atlant Mytišči | Kristall Elektrostal |
74 | Jonas Brodin | Ú | Švédsko Švédsko | SKA Petrohrad | Färjestads BK |
4. kolo
Pořadí | Hráč | Pozice | Národnost | Tým KHL | Původní tým |
---|---|---|---|---|---|
75 | Ruslan Ibatullin | O | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Salavat Julajev Ufa |
76 | Alexandr Jakovlev | Ú | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Chimik Voskresensk |
77 | Maxim Kulagin | O | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Chimik Voskresensk |
78 | Damir Musin | O | Rusko Rusko | Ak Bars Kazaň | Ak Bars Kazaň |
79 | Samuel Guerra | Ú | Švýcarsko Švýcarsko | Lokomotiv Jaroslavl | HC Davos |
80 | Rasmus Bengtsson | Ú | Švédsko Švédsko | Salavat Julajev Ufa | Rögle BK |
81 | Děnis Vanin | O | Rusko Rusko | Traktor Čeljabinsk | Traktor Čeljabinsk |
82 | Alexej Bereglazov | O | Rusko Rusko | HC Lev Poprad | Metallurg Magnitogorsk |
83 | Vladlen Zacharov | O | Rusko Rusko | HC Lev Poprad | Metallurg Magnitogorsk |
84 | Konstantin Šabunov | O | Rusko Rusko | Metallurg Novokuzněck | Spartak Moskva |
85 | Olli Määttä | Ú | Finsko Finsko | SKA Petrohrad | D Team Jyväskylä |
86 | Elias Lindholm | C | Švédsko Švédsko | SKA Petrohrad | Brynäs IF |
87 | Roman Manuchov | Ú | Rusko Rusko | Avtomobilist Jekatěrinburg | Avtomobilist Jekatěrinburg |
88 | Děnis Kamajev | Ú | Rusko Rusko | CSKA Moskva | Krasnaja Armija (MHL) |
89 | Artjom Čistjakov | O | Rusko Rusko | Traktor Čeljabinsk | Traktor Čeljabinsk |
90 | Alexandr Sorokin | O | Rusko Rusko | Torpedo Nižnij Novgorod | Ladia (MHL) |
91 | Joel Mustonen | C | Finsko Finsko | Dinamo Minsk | Skellefteå AIK |
92 | Andrej Mnichovič | O | Rusko Rusko | Neftěchimik Nižněkamsk | Neftěchimik Nižněkamsk |
93 | Jevgenij Jevsejev | Ú | Kazachstán Kazachstán | Barys Astana | Kazzinc-Torpedo Usť-Kamenogorsk |
94 | Nikita Svinickij | B | Rusko Rusko | Torpedo Nižnij Novgorod | Ladia (MHL) |
95 | Sergej Alexejev | Ú | Rusko Rusko | Spartak Moskva | Krylja Sovětov |
96 | Mattias Bäckman | Ú | Švédsko Švédsko | Avangard Omsk | Linköpings HC |
97 | Nikita Vojnov | Ú | Rusko Rusko | HC Jugra | Traktor Čeljabinsk |
98 | Daniil Junyšev | O | Rusko Rusko | HC Jugra | Salavat Julajev Ufa |
99 | Sergej Kupcov | O | Rusko Rusko | Severstal Cherepovets | Salavat Julajev Ufa |
100 | Alexandr Dělnov | B | Rusko Rusko | Atlant Mytišči | |
101 | Nikolaj Skladničenko | B | Rusko Rusko | Barys Astana |
5. kolo
Pořadí | Hráč | Pozice | Národnost | Tým KHL | Původní tým |
---|---|---|---|---|---|
102 | Dmitrij Uvarov | O | Rusko Rusko | OHK Dinamo | Spartak Moskva |
103 | Andrej Mironov | O | Rusko Rusko | OHK Dinamo | OHK Dinamo |
104 | Ilja Chochlov | O | Rusko Rusko | Metallourg Magnitogorsk | OHK Dinamo |
105 | Nikita Lisov | Ú | Rusko Rusko | CSKA Moskva | Krylia Sovetov |
106 | Ryan Murphy | Ú | Kanada Kanada | Lokomotiv Jaroslavl | Kitchener Rangers |
107 | Filipp Pangelov-Juldašev | O | Rusko Rusko | Salavat Julajev Ufa | Tolpar (MHL) |
108 | Pathrik Westerholm | C | Švédsko Švédsko | Avangard Omsk | Malmö Redhawks |
109 | Jakub Jeřábek | O | Česko Česko | HC Lev Poprad | HC Plzeň 1929 |
110 | Jevgenij Ivančik | O | Rusko Rusko | Viťaz Čechov | Viťaz Čechov |
111 | Ryan Strome | C | Kanada Kanada | Amur Chabarovsk | Niagara IceDogs (OHL) |
112 | Mark McNeill | C | Kanada Kanada | Viťaz Čechov | Prince Albert Raiders |
113 | Děnis Fjodorov | C | Rusko Rusko | Avtomobilist Jekatěrinburg | Salavat Julajev Ufa |
114 | Eduard Gimatov | O | Rusko Rusko | Avtomobilist Jekatěrinburg | Salavat Julajev Ufa |
115 | Dmitrij Ogurcov | O | Rusko Rusko | CSKA Moskva | CSKA Moskva |
116 | Stanislav Petrov | O | Rusko Rusko | Traktor Čeljabinsk | Traktor Čeljabinsk |
117 | Pavel Chanov | B | Rusko Rusko | Torpedo Nižnij Novgorod | Neftianik Almetievsk |
118 | Sondre Olden | C | Norsko Norsko | Dinamo Minsk | MODO Hockey |
119 | Arsenij Jerochin | O | Rusko Rusko | Neftěchimik Nižněkamsk | Salavat Julajev Ufa |
120 | Roman Štěfan | O | Kazachstán Kazachstán | Barys Astana | Kazzinc-Torpedo |
121 | Jarrod Rabey | Ú | USA | Dinamo Riga | Indiana Ice |
122 | Nikita Kvartalnov | B | Rusko Rusko | Spartak Moskva | Almaz (MHL) |
123 | Anton Žitnikov | C | Rusko Rusko | Spartak Moskva | Kristall Elektrostal |
124 | Sebastian Collberg | Ú | Švédsko Švédsko | Avangard Omsk | Frölunda HC |
125 | Ilja Nikolajev | Ú | Rusko Rusko | Ak Bars Kazaň | Ak Bars Kazaň |
126 | Daniel Přibyl | C | Česko Česko | Severstal Cherepovets | HC Sparta Praha |
127 | Ivan Ivanov | O | Rusko Rusko | Viťaz Čechov | Viťaz Čechov |
6. kolo
Pořadí | Hráč | Pozice | Národnost | Tým KHL | Původní tým |
---|---|---|---|---|---|
128 | Toms Andersons | O | Lotyšsko Lotyšsko | Dinamo Riga | SenSee |
129 | Kirill Maslov | Ú | Rusko Rusko | OHK Dinamo | OHK Dinamo |
130 | Timur Šingarejev | PK | Rusko Rusko | Metallurg Magnitogorsk | Stalnye Lissy (MHL) |
131 | Nikolaj Vladimirov | Ú | Rusko Rusko | Ak Bars Kazaň | Ak Bars Kazaň |
132 | Robbie Russo | O | USA | Lokomotiv Jaroslavl | US NTDP |
133 | Sean Couturier | C | Kanada Kanada | Salavat Julajev Ufa | Drummondville Voltigeurs |
134 | Jyrki Jokipakka | O | Finsko Finsko | Avangard Omsk | Ilves Tampere |
135 | zrušen | - | - | HC Lev Poprad | - |
Reference
- ↑ a b http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_american.pdf
- ↑ http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_european.pdf
- ↑ a b c http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_russian.pdf
Kontinentální hokejová liga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||
Sezóny | ||||||||||
Utkání hvězd KHL | 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 | |||||||||
Draft juniorů | ||||||||||
Bývalé kluby (poslední sezóna) | Chimik Voskresensk (2008/09) • HC MVD Balašicha (2009/10) • HC Lev Poprad (2011/12) • HC Lev Praha (2013/14) • HK Donbass Doněck (2013/14) • Atlant Mytišči (2014/15) • Metallurg Novokuzněck (2016/17) • KHL Medveščak (2016/17) • HK Jugra Chanty-Mansijsk (2017/18) • HC Slovan Bratislava (2018/19) • Dinamo Riga (2021/22) • Jokerit Helsinky (2021/22) | |||||||||
Seznamy | Kluby: Seznam klubů KHL Hráči: Seznam českých hráčů v aktuální sezóně • Seznam slovenských hráčů v aktuální sezóně |
Portály: Lední hokej