Fotbal na Letních olympijských hrách 2020 – turnaj mužů
Fotbal na Letních olympijských hrách 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||
Pořadatel | FIFA Mezinárodní olympijský výbor | |||
Dějiště | Japonsko | |||
Datum | 22. července – 7. srpna 2021 | |||
Soutěže | 1 muži | |||
Startující | 16 týmů (muži) | |||
Soutěže | ||||
| ||||
|
Fotbalový turnaj mužů na Letních olympijských hrách 2020 se konal od 22. července do 7. srpna 2021 v Kašimě, Rifě, Saitimě, Sapporu a Čófě. Finálový zápas se hrál na Nissan Stadium v Jokohamě.
Medailisté
Zlato | Brazílie |
Stříbro | Španělsko |
Bronz | Mexiko |
Základní skupiny
Všechny časy zápasů jsou uvedeny ve středoevropském letním čase (UTC +2).
Vysvětlivky |
---|
Týmy na prvních dvou místech postupují do čtvrtfinále |
Vítěz zápasu je tučně zvýrazněn |
Skupina A
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japonsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 |
Mexiko | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 |
Francie | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 11 | −6 | 3 |
Jihoafrická republika | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | −5 | 0 |
Zápasy
22. července 2021 10:00 | |||
Mexiko | 4 : 1 | Francie | Tokio Stadium, Tokio rozhodčí: Christopher Beath |
Vega 47' Córdova 55' Antuna 80' Aguirre 90+1' | Report | Gignac 69' (pen.) |
22. července 2021 13:00 | |||
Japonsko | 1 : 0 | Jihoafrická republika | Tokio Stadium, Tokio rozhodčí: Jesus Valenzuela |
Kubo 71' | Report |
25. července 2021 10:00 | |||
Francie | 4 : 3 | Jihoafrická republika | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Kevin Ortega |
Gignac 57', 78', 86' (pen.) Savanier 90+2' | Report | Kodisang 53' Makgopa 73' Mokoena 81' |
25. července 2021 13:00 | |||
Japonsko | 2 : 1 | Mexiko | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Artur Soares Dias |
Kubo 6' Dóan 11' (pen.) | Report | Alvarado 85' |
28. července 2021 13:30 | |||
Francie | 0 : 4 | Japonsko | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Iván Barton |
Report | Kubo 27' Sakai 34' Mijoši 70' Maeda 90+1' |
28. července 2021 13:30 | |||
Jihoafrická republika | 0 : 3 | Mexiko | Sapporo Dome, Sapporo rozhodčí: Matt Conger |
Report | Vega 18' Romo 45' Martin 60' |
Skupina B
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jižní Korea | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 1 | +9 | 6 |
Nový Zéland | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 |
Rumunsko | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | −3 | 4 |
Honduras | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | −6 | 3 |
Zápasy
22. července 2021 10:00 | |||
Nový Zéland | 1 : 0 | Jižní Korea | Kašima Stadium, Kašima rozhodčí: Victor Gomes |
Wood 70' | Report |
22. července 2021 13:00 | |||
Honduras | 0 : 1 | Rumunsko | Kašima Stadium, Kašima rozhodčí: Leodán Frankin González Cabrera |
Report | Oliva 45+1' (vl.) |
25. července 2021 10:00 | |||
Nový Zéland | 2 : 3 | Honduras | Kašima Stadium, Kašima rozhodčí: Orel Grinfeld |
Cacace 10' Wood 49' | Report | Palma 45+1' Obregon 78' Rivas 87' |
25. července 2021 13:00 | |||
Rumunsko | 0 : 4 | Jižní Korea | Kašima Stadium, Kašima rozhodčí: Jesus Valenzuela |
Report | Marin 28' (vl.) Um Won-Sang 59' Lee Kang-In 84' (pen.), 90' |
28. července 2021 10:30 | |||
Rumunsko | 0 : 0 | Nový Zéland | Sapporo Dome, Sapporo rozhodčí: Kevin Ortega |
Report |
28. července 2021 10:30 | |||
Jižní Korea | 6 : 0 | Honduras | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Giorgi Kabakov |
Hwang Ui-Jo 12' (pen.), 45+5', 52' (pen.) Won Du-Jae 19' (pen.) Kim Jin-Ya 64' Lee Kang-In 82' | Report |
Skupina C
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Španělsko | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 |
Egypt | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | +1 | 4 |
Argentina | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | 4 |
Austrálie | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | −1 | 3 |
Zápasy
22. července 2021 9:30 | |||
Egypt | 0 : 0 | Španělsko | Sapporo Dome, Sapporo rozhodčí: Adham Makhadmeh |
Report |
22. července 2021 12:30 | |||
Argentina | 0 : 2 | Austrálie | Sapporo Dome, Sapporo rozhodčí: Srđan Jovanović |
Report | Wales 14' Tilio 80' |
25. července 2021 9:30 | |||
Egypt | 0 : 1 | Argentina | Sapporo Dome, Sapporo rozhodčí: Giorgi Kabakov |
Report | Medina 52' |
25. července 2021 12:30 | |||
Austrálie | 0 : 1 | Španělsko | Sapporo Dome, Sapporo rozhodčí: Bamlak Tessema Weyesa |
Report | Oyarzabal 81' |
28. července 2021 13:00 | |||
Austrálie | 0 : 2 | Egypt | Miyagi Stadium, Rifu rozhodčí: Artur Soares Dias |
Report | Rayan 44' Hamdy 85' |
28. července 2021 13:00 | |||
Španělsko | 1 : 1 | Argentina | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Ismail Elfath |
Merino 66' | Report | Belmonte 87' |
Skupina D
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazílie | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 |
Pobřeží slonoviny | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 |
Německo | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 7 | −1 | 4 |
Saúdská Arábie | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 8 | −4 | 0 |
Zápasy
22. července 2021 13:30 | |||
Brazílie | 4 : 2 | Německo | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Iván Barton |
Richarlison 7', 22', 30' Paulinho 90+4' | Report | Amiri 56' Ache 84' |
22. července 2021 10:30 | |||
Pobřeží slonoviny | 2 : 1 | Saúdská Arábie | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Matt Conger |
Al-Amri 39' (vl.) Kessie 66' | Report | Davsárí 44' |
25. července 2021 10:30 | |||
Brazílie | 0 : 0 | Pobřeží slonoviny | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Ismail Elfath |
Report |
25. července 2021 13:30 | |||
Saúdská Arábie | 2 : 3 | Německo | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Victor Gomes |
Al-Najei 30', 50' | Report | Amiri 11' Ache 43' Uduokhai 75' |
28. července 2021 10:00 | |||
Saúdská Arábie | 1 : 3 | Brazílie | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Bamlak Tessema Weyesa |
Al-Amri 27' | Report | Cunha 14' Richarlison 76', 90+3' |
28. července 2021 10:00 | |||
Německo | 1 : 1 | Pobřeží slonoviny | Miyagi Stadium, Rifu rozhodčí: Leodán Frankin González Cabrera |
Löwen 73' | Report | Henrichs 67' (vl.) |
Vyřazovací fáze
Všechny časy zápasů jsou uvedeny ve středoevropském letním čase (UTC +2).
Pavouk
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
31. července 2021 – Kašima | ||||||||||
Japonsko (pen.) | 0 (4) | |||||||||
3. srpna 2021 – Kašima | ||||||||||
Nový Zéland | 0 (2) | |||||||||
Japonsko | 0 | |||||||||
31. července 2021 – Rifu | ||||||||||
Španělsko (prod.) | 1 | |||||||||
Španělsko (prod.) | 5 | |||||||||
7. srpna 2021 – Jokohama | ||||||||||
Pobřeží slonoviny | 2 | |||||||||
Španělsko | 1 | |||||||||
31. července 2021 – Jokohama | ||||||||||
Brazílie (prod.) | 2 | |||||||||
Jižní Korea | 3 | |||||||||
3. srpna 2021 – Saitama | ||||||||||
Mexiko | 6 | |||||||||
Mexiko | 0 (2) | Třetí místo | ||||||||
31. července 2021 – Saitama | ||||||||||
Brazílie (pen.) | 0 (4) | |||||||||
Brazílie | 1 | Mexiko | 3 | |||||||
Egypt | 0 | Japonsko | 1 | |||||||
6. srpna 2021 – Saitama | ||||||||||
Čtvrtfinále
Zápasy
31. července 2021 10:00 | |||
Španělsko | 5 : 2 (prod.) | Pobřeží slonoviny | Miyagi Stadium, Rifu rozhodčí: Jesus Valenzuela |
Olmo 30' Mir 90+3', 117', 120+1' Oyarzabal 98' (pen.) | Report | Bailly 10' Gradel 90+1' |
31. července 2021 11:00 | |||
Japonsko | 0 : 0 | Nový Zéland | Kašima Stadium, Kašima rozhodčí: Ismail Elfath |
Report |
Penaltový rozstřel | |||
Ueda Itakura Nakajama Jošida | 4 : 2 | Wood Cacace Lewis McCowatt |
31. července 2021 12:00 | |||
Brazílie | 1 : 0 | Egypt | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Christopher Beath |
Cunha 37' | Report |
31. července 2021 13:00 | |||
Jižní Korea | 3 : 6 | Mexiko | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Orel Grinfeld |
Lee Dong-Gyeong 20', 51' Hwang Ui-Jo 90+1' | Report | Martin 12', 54' Romo 30' Córdova 39', 63' Aguirre 84' |
Semifinále
Zápasy
3. srpna 2020 10:00 | |||
Mexiko | 0 : 0 | Brazílie | Kašima Stadium, Kašima rozhodčí: Giorgi Kabakov |
Report |
Penaltový rozstřel | |||
Aguirre Vasquez Rodríguez | 1 : 4 | Alves Martinelli Guimaraes Reinier |
3. srpna 2020 13:00 | |||
Japonsko | 0 : 1 (prod.) | Španělsko | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Kevin Ortega |
Report | Asensio 115' |
Zápas o bronzovou medaili
6. srpna 2020 11:00 | |||
Mexiko | 3 : 1 | Japonsko | Saitama Stadium 2002, Saitama rozhodčí: Bamlak Tessema Weyesa |
Córdova 13' (pen.) Vasquez 22' Vega 58' | Report | Mitoma 78' |
Zápas o zlatou medaili
7. srpna 2020 13:30 | |||
Brazílie | 2 : 1 (prod.) | Španělsko | Nissan Stadium, Jokohama rozhodčí: Christopher Beath |
Cunha 45+2' Malcom 108' | Report | Oyarzabal 61' |
Odkazy
Externí odkazy
Medailisté – fotbal na Letních olympijských hrách 2020 – turnaj mužů | |
---|---|
Brazílie | Santos • Brenno • Lucão • Gabriel Menino • Diego Carlos • Ricardo Graça • Douglas Luiz • Guilherme Arana • Paulinho • Bruno Guimarães • Matheus Cunha • Richarlison • Antony • Dani Alves – • Bruno Fuchs • Nino • Abner Vinícius • Malcom • Matheus Henrique • Reinier • Claudinho • Gabriel Martinelli Trenér: André Jardine |
Španělsko | Unai Simón • Álvaro Fernández • Iván Villar • Óscar Mingueza • Marc Cucurella • Pau Torres • Jesús Vallejo – • Martín Zubimendi • Marco Asensio • Mikel Merino • Rafa Mir • Dani Ceballos • Mikel Oyarzabal • Eric García • Carlos Soler • Jon Moncayola • Pedri • Javi Puado • Óscar Gil • Dani Olmo • Juan Miranda • Bryan Gil Trenér: Luis de la Fuente |
Mexiko | Luis Malagón • Guillermo Ochoa – • Sebastián Jurado • Jorge Sánchez • César Montes • Jesús Angulo • Johan Vásquez • Vladimir Loroña • Luis Romo • Carlos Rodríguez • Henry Martín • Diego Lainez • Alexis Vega • Adrián Mora • Érick Aguirre • Uriel Antuna • José Joaquín Esquivel • Sebastián Córdova • Eduardo Aguirre • Ricardo Angulo • Fernando Beltrán • Roberto Alvarado Trenér: Jaime Lozano |
Fotbal na letních olympijských hrách | |
---|---|
Hlavní článek | Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 |
Hlavní turnaj muži | |
Hlavní turnaj ženy | |
Seznam zápasů československé fotbalové reprezentace na LOH • Seznam zápasů české fotbalové reprezentace na LOH |
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Skoky do vody • Softball • Sportovní lezení • Sportovní střelba • Stolní tenis • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Fotbal