Libuše Macounová
Libuše Macounová | |
---|---|
Narození | 30. září 1946 (77 let) Ústí nad Labem |
Povolání | sprinterka |
Některá data mohou pocházet z datové položky. Chybí svobodný obrázek. |
Přehled medailí | ||
---|---|---|
Evropské halové hry | ||
stříbro | EHH 1966 | běh na 400 m |
bronz | EHH 1966 | 4 x 160 m |
stříbro | EHH 1968 | štafeta 1+2+3+4 |
Mistrovství ČSSR v atletice | ||
stříbro | MČSSR 1965 | běh na 400 m |
zlato | MČSSR 1967 | běh na 400 m |
stříbro | MČSSR 1968 | běh na 400 m |
stříbro | MČSSR 1969 | běh na 400 m |
zlato | MČSSR 1970 | běh na 400 m |
zlato | MČSSR 1971 | běh na 400 m |
stříbro | MČSSR 1971 | štafeta 4 × 100 m |
bronz | MČSSR 1971 | běh na 200 m |
stříbro | MČSSR 1972 | štafeta 4 × 100 m |
stříbro | MČSSR 1973 | běh na 400 m |
Halové mistrovství ČSSR v atletice | ||
zlato | HM ČSSR 1970 | běh na 800 m |
zlato | HM ČSSR 1971 | běh na 300 m |
bronz | HM ČSSR 1971 | běh na 60 m |
zlato | HM ČSSR 1972 | běh na 300 m |
zlato | HM ČSSR 1973 | běh na 300 m |
Libuše Macounová (* 30. září 1946, Ústí nad Labem[1]) je bývalá československá atletka, běžkyně.
Největší úspěchy zaznamenala v roce 1966 na prvním ročníku evropských halových her (předchůdce halového ME) v Dortmundu, kde získala dvě medaile. Stříbro v běhu na 400 metrů a bronz ve štafetovém závodu na 4 x 160 metrů.
O dva roky později získala na třetích evropských halových hrách v Madridu stříbrnou medaili v kombinované štatetě na 1820 metrů. Československá štafeta ve složení Eva Putnová (1 x 182 m), Vlasta Přikrylová (2 x 182 m), Libuše Macounová (3 x 182 m) a Emilie Ovadková (4x 182 m) prohrála v souboji se sovětským kvartetem o více než deset sekund. [2] Stala se třikrát mistryní ČR v běhu na 400 metrů - v letech 1970, 1971 a 1975
Reference
Literatura
- Kdo byl kdo v české atletice [online]. Olympia Praha [cit. 2012-11-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-09-23.
Mistryně Československa a Česka v běhu na 400 m ženy | |
---|---|
ČSR | 1955 Bedřiška Müllerová • 1956 Bedřiška Müllerová • 1957 Bedřiška Müllerová • 1958 Gertruda Prokopová • 1959 Bedřiška Kulhavá |
Československo | 1960 Jiřina Soldátová • 1961 Jiřina Soldátová • 1962 Jiřina Soldátová • 1963 Libuše Králíčková • 1964 Anna Blanáriková • 1965 Libuše Eichlerová (Králíčková) • 1966 Anna Chmelková • 1967 Libuše Macounová • 1968 Anna Chmelková • 1969 Anna Chmelková • 1970 Libuše Macounová • 1971 Libuše Macounová • 1972 Vlasta Seifertová • 1973 Jozefína Čerchlanová • 1974 Jozefína Čerchlanová • 1975 Eva Kovalčíková • 1976 Jarmila Kratochvílová • 1977 Eva Ráková • 1978 Olga Kmochová • 1979 Olga Kmochová • 1980 Zuzana Moravčíková • 1981 Taťána Kocembová • 1982 Jarmila Kratochvílová • 1983 Jarmila Kratochvílová • 1984 Jarmila Kratochvílová • 1985 Alena Bulířová • 1986 Jana Mrovcová • 1987 Alena Paříková • 1988 Alena Paříková • 1989 Tatána Slaninová • 1990 Jana Blažková • 1991 Naděžda Tomšová • 1992 Helena Dziurová |
Česko | 1993 Naděžda Koštovalová • 1994 Naděžda Koštovalová • 1995 Hana Benešová • 1996 Helena Fuchsová • 1997 Helena Fuchsová • 1998 Jitka Burianová • 1999 Helena Fuchsová • 2000 Jitka Burianová • 2001 Tereza Žížalová • 2002 Ludmila Formanová • 2003 Eva Follnerová • 2004 Zuzana Bergrová • 2005 Jitka Bartoničková • 2006 Zuzana Hejnová • 2007 Jitka Bartoničková • 2008 Jitka Bartoničková • 2009 Zuzana Hejnová • 2010 Jitka Bartoničková • 2011 Jitka Bartoničková • 2012 Jitka Bartoničková • 2013 Jitka Bartoničková • 2014 Helena Jiranová • 2015 Helena Jiranová • 2016 Denisa Rosolová • 2017 Barbora Malíková • 2018 Alena Symerská • 2019 Lada Vondrová • 2020 Barbora Malíková • 2021 Barbora Malíková • 2022 Lada Vondrová • 2023 Lada Vondrová |
Halové mistryně Československa a ČR v běhu na 400 m žen | |
---|---|
Československo * = běh na 300 m | 1969 nebyl na programu • 1970 nebyl na programu • 1971 Libuše Macounová * • 1972 Libuše Macounová * • 1973 Libuše Macounová * • 1974 Jarmila Kratochvílová * • 1975 Jitka Birnbaumová * • 1976 Jarmila Kratochvílová • 1977 Jarmila Kratochvílová • 1978 Jarmila Kratochvílová • 1979 Jarmila Kratochvílová • 1980 Hana Slámová • 1981 Dana Wildová • 1982 Taťána Kocembová • 1983 Taťána Kocembová • 1984 Taťána Kocembová • 1985 Alena Bulířová • 1986 Zuzana Machotková • 1987 Zuzana Machotková • 1988 Alena Paříková • 1989 Helena Dziurová • 1990 Jana Blažková • 1991 Jana Blažková • 1992 Milena Strnadová |
Česko | 1993 Naděžda Koštovalová • 1994 Ludmila Formanová • 1995 Helena Dziurová • 1996 Erika Suchovská • 1997 Hana Benešová • 1998 Jitka Burianová • 1999 Martina Morawska • 2000 Jitka Burianová • 2001 Helena Fuchsová • 2002 Helena Fuchsová • 2003 Markéta Pernická • 2004 Jitka Bartoničková • 2005 Zuzana Hejnová • 2006 Jitka Bartoničková • 2007 Zuzana Hejnová • 2008 Zuzana Hejnová • 2009 Zuzana Hejnová • 2010 Denisa Rosolová • 2011 Veronika Šťastná • 2012 Zuzana Hejnová • 2013 Lenka Masná • 2014 Helena Jiranová • 2015 Zuzana Hejnová • 2016 Zuzana Hejnová • 2017 Marcela Pírková • 2018 Martina Hofmanová • 2019 Lada Vondrová • 2020 Lada Vondrová • 2021 Lada Vondrová • 2022 Lada Vondrová • 2023 Tereza Petržilková |
Halové mistryně Československa a ČR v běhu na 800 m žen | |
---|---|
Československo | 1969 Emília Ovádková • 1970 Libuše Macounová • 1971 Marie Otová • 1972 Božena Sudická • 1973 Helena Nerudová • 1974 Svatava Hořínková • 1975 Drahomíra Fuxová • 1976 Jozefína Čerchlanová • 1977 Jozefína Čerchlanová • 1978 Darina Hlaváčová • 1979 Božena Sudická • 1980 Dagmar Kubálková • 1981 Mária Gužíková • 1982 Zuzana Moravčíková • 1983 Dagmar Šubrtová • 1984 Miroslava Dobiášová • 1985 Zuzana Moravčíková • 1986 Milena Strnadová • 1987 Gabriela Sedláková • 1988 Gabriela Sedláková • 1989 Petra Pokorná • 1990 Helena Dziurová • 1991 Milena Strnadová • 1992 Gabriela Sedláková |
Česko | 1993 Ivana Kubešová • 1994 Andrea Šuldesová • 1995 Ludmila Formanová • 1996 Ludmila Formanová • 1997 Ludmila Formanová • 1998 Ludmila Formanová • 1999 Ludmila Formanová • 2000 Ludmila Formanová • 2001 Petra Sedláková • 2002 Ludmila Formanová • 2003 Petra Lochmanová • 2004 Andrea Šuldesová • 2005 Veronika Mráčková • 2006 Petra Lochmanová • 2007 Petra Lochmanová • 2008 Tereza Čapková • 2009 Lenka Masná • 2010 Tereza Čapková • 2011 Tereza Čapková • 2012 Tereza Čapková • 2013 Kateřina Hálová • 2014 Diana Mezuliáníková • 2015 Kateřina Hálová • 2016 Alena Ulrichová • 2017 Kateřina Hálová • 2018 Diana Mezuliáníková • 2019 Diana Mezuliáníková • 2020 Diana Mezuliáníková • 2021 Kimberley Ficenec • 2022 Kristiina Mäki • 2023 Pavla Štoudková |