Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2007
plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2007 | |
---|---|
Místo | Melbourne a Rod Laver Arena |
Datum | 2007 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2007 proběhly v Melbourne, Austrálie ve dnech 25. března až 1. dubna 2007.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Benjamin Wildman-Tobriner (USA) | 21,88 | Cullen Jones (USA) | 21,94 | Stefan Nystrand (SWE) | 21,97 |
100 m volný způsob | Brent Hayden (CAN) Filippo Magnini (ITA) | 48,43 | — | — | Eamon Sullivan (AUS) | 48,47 |
200 m volný způsob | Michael Phelps (USA) | 1:43,86 | Pieter van den Hoogenband (NED) | 1:46,28 | Pak Tche-hwan (KOR) | 1:46,73 |
400 m volný způsob | Pak Tche-hwan (KOR) | 3:44,30 | Grant Hackett (AUS) | 3:45,43 | Jurij Prilukov (RUS) | 3:45,47 |
800 m volný způsob | Przemysław Stańczyk (POL) | 7:47,91 | Craig Stevens (AUS) | 7:48,67 | Federico Colbertaldo (ITA) | 7:49,98 |
1500 m volný způsob | Mateusz Sawrymowicz (POL) | 14:45,94 | Jurij Prilukov (RUS) | 14:47,29 | David Davies (GBR) | 14:51,21 |
50 m znak | Gerhard Zandberg (RSA) | 24,98 | Thomas Rupprath (GER) | 25,20 | Liam Tancock (GBR) | 25,23 |
100 m znak | Aaron Peirsol (USA) | 52,98 | Ryan Lochte (USA) | 53,50 | Liam Tancock (GBR) | 53,61 |
200 m znak | Ryan Lochte (USA) | 1:54,32 | Aaron Peirsol (USA) | 1:54,80 | Markus Rogan (AUT) | 1:56,02 |
50 m motýlek | Roland Schoeman (RSA) | 23,18 | Ian Crocker (USA) | 23,47 | Jakob Andkjær (DEN) | 23,56 |
100 m motýlek | Michael Phelps (USA) | 50,77 | Ian Crocker (USA) | 50,82 | Albert Subirats (VEN) | 51,82 |
200 m motýlek | Michael Phelps (USA) | 1:52,09 | Wu Pcheng (CHN) | 1:55,13 | Nikolaj Skvorcov (RUS) | 1:55,22 |
50 m prsa | Oleh Lisohor (UKR) | 27,66 | Brendan Hansen (USA) | 27,69 | Cameron van der Burgh (RSA) | 27,88 |
100 m prsa | Brendan Hansen (USA) | 59,80 | Kósuke Kitadžima (JPN) | 59,96 | Brenton Rickard (AUS) | 1:00,58 |
200 m prsa | Kósuke Kitadžima (JPN) | 2:09,80 | Brenton Rickard (AUS) | 2:10,99 | Loris Facci (ITA) | 2:11,03 |
200 m polohový závod | Michael Phelps (USA) | 1:54,98 | Ryan Lochte (USA) | 1:56,19 | László Cseh (HUN) | 1:56,92 |
400 m polohový závod | Michael Phelps (USA) | 4:06,22 | Ryan Lochte (USA) | 4:09,74 | Luca Marin (ITA) | 4:09,88 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Lisbeth Lentonová (AUS) | 24,53 | Therese Alshammarová (SWE) | 24,62 | Marleen Veldhuisová (NED) | 24,70 |
100 m volný způsob | Lisbeth Lentonová (AUS) | 53,40 | Marleen Veldhuisová (NED) | 53,70 | Britta Steffenová (GER) | 53,74 |
200 m volný způsob | Laure Manaudouová (FRA) | 1:55,52 | Annika Lurzová (GER) | 1:55,68 | Federica Pellegriniová (ITA) | 1:56,97 |
400 m volný způsob | Laure Manaudouová (FRA) | 4:02,61 | Otylia Jędrzejczaková (POL) | 4:04,23 | Ai Šibataová (JPN) | 4:05,19 |
800 m volný způsob | Kate Zieglerová (USA) | 8:18,52 | Laure Manaudouová (FRA) | 8:18,80 | Hayley Peirsolová (USA) | 8:26,41 |
1500 m volný způsob | Kate Zieglerová (USA) | 15:53,05 | Flavia Rigamontiová (SUI) | 15:55,38 | Ai Šibataová (JPN) | 15:58,55 |
50 m znak | Leila Vaziriová (USA) | 28,16 | Alexandra Herasimenjová (BLR) | 28,46 | Tayliah Zimmerová (AUS) | 28,50 |
100 m znak | Natalie Coughlinová (USA) | 59,44 | Laure Manaudouová (FRA) | 59,87 | Reiko Nakamuraová (JPN) | 1:00,40 |
200 m znak | Margaret Hoelzerová (USA) | 2:07,16 | Kirsty Coventryová (ZIM) | 2:07,54 | Reiko Nakamuraová (JPN) | 2:08,54 |
50 m motýlek | Therese Alshammarová (SWE) | 25,91 | Danni Miatkeová (AUS) | 26,05 | Inge Dekkerová (NED) | 26,11 |
100 m motýlek | Lisbeth Lentonová (AUS) | 57,15 | Jessicah Schipperová (AUS) | 57,24 | Natalie Coughlinová (USA) | 57,34 |
200 m motýlek | Jessicah Schipperová (AUS) | 2:06,39 | Kimberly Vandenbergová (USA) | 2:06,71 | Otylia Jędrzejczaková (POL) | 2:06,90 |
50 m prsa | Jessica Hardyová (USA) | 30,63 | Leisel Jonesová (AUS) | 30,70 | Tara Kirková (USA) | 31,05 |
100 m prsa | Leisel Jonesová (AUS) | 1:05,72 | Tara Kirková (USA) | 1:06,34 | Hanna Chlistunovová (UKR) | 1:07,27 |
200 m prsa | Leisel Jonesová (AUS) | 2:21,84 | Kirsty Balfourová (GBR) Megan Jendricková (USA) | 2:25,94 | — | — |
200 m polohový závod | Katherine Hoffová (USA) | 2:10,13 | Kirsty Coventryová (ZIM) | 2:10,76 | Stephanie Riceová (AUS) | 2:11,42 |
400 m polohový závod | Katherine Hoffová (USA) | 4:32,89 | Jana Martynovová (RUS) | 4:40,14 | Stephanie Riceová (AUS) | 4:41,19 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Neil Walker, Cullen Jones, Jason Lezak, (r)Garrett Weber-Gale, (r)Benjamin Wildman-Tobriner) | 3:12,72 | Itálie Itálie (ITA) (Massimiliano Rosolino, Alessandro Calvi, Christian Galenda, Filippo Magnini, (r)Lorenzo Vismara) | 3:14,04 | Francie Francie (FRA) (Fabien Gilot, Frédérick Bousquet, Julien Sicot, Alain Bernard, (r)Grégory Mallet, (r)Amaury Leveaux) | 3:14,68 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Michael Phelps, Ryan Lochte, Klete Keller, Peter Vanderkaay, (r)Jayme Cramer, (r)David Walters) | 7:03,24 | Austrálie Austrálie (AUS) (Patrick Murphy, Andrew Mewing, Grant Brits, Kenrick Monk, (r)Nicholas Ffrost) | 7:10,05 | Kanada Kanada (CAN) (Brian Johns, Brent Hayden, Richard Say, Andrew Hurd) | 7:10,70 |
4×100 m polohový závod | Austrálie Austrálie (AUS) (Matthew Welsh, Brenton Rickard, Andrew Lauterstein, Eamon Sullivan, (r)Hayden Stoeckel, (r)Michael Klim, (r)Kenrick Monk) | 3:34,93 | Japonsko Japonsko (JPN) (Tomomi Morita, Kósuke Kitadžima, Takaši Jamamoto, Daisuke Hosokawa, (r)Masafumi Jamaguči) | 3:35,16 | Rusko Rusko (RUS) (Arkadij Vjatčanin, Dmitrij Komornikov, Nikolaj Skvorcov, Jevgenij Lagunov, (r)Roman Sludnov, (r)Andrej Kapralov) | 3:35,51 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Austrálie Austrálie (AUS) (Lisbeth Lentonová, Melanie Schlangerová, Shayne Reeseová, Jodie Henryová, (r)Danni Miatkeová, (r)Sally Fosterová) | 3:35,48 | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Lacey Nymeyerová, Amanda Weirová, Kara-Lynn Joyceová, (r)Dana Vollmerová) | 3:35,68 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Inge Dekkerová, Ranomi Kromowidjojová, Femke Heemskerková, Marleen Veldhuisová, (r)Chantal Grootová) | 3:36,81 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Dana Vollmerová, Lacey Nymeyerová, Katherine Hoffová, (r)Amanda Weirová, (r)Margaret Hoelzerová, (r)Kara-Lynn Joyceová) | 7:50,09 | Německo Německo (GER) (Meike Freitagová, Britta Steffenová, Petra Dallmannová, Annika Lurzová, (r)Daniela Samulská) | 7:53,82 | Francie Francie (FRA) (Alena Popčanková, Sophie Huberová, Aurore Mongelová, Laure Manaudouová, (r)Céline Coudercová) | 7:55,96 |
4×100 m polohový závod | Austrálie Austrálie (AUS) (Emily Seebohmová, Leisel Jonesová, Jessicah Schipperová, Lisbeth Lentonová, (r)Tarnee Whiteová, (r)Felicity Galvezová, (r)Jodie Henryová) | 3:55,74 | USA USA (USA) (Natalie Coughlinová, Tara Kirková, Rachel Komisarzová, Lacey Nymeyerová, (r)Leila Vaziriová, (r)Jessica Hardyová, (r)Dana Vollmerová, (r)Amanda Weirová) | 3:58,31 | Čína Čína (CHN) (Sü Tchien-lung-c', Luo Nan, Čou Ja-fej, Sü Jen-wej) | 4:01,97 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 40 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | USA USA (USA) | 11 | 8 | 0 | 9 | 5 | 3 | 20 | 13 | 3 | 36 | |||
2. | Austrálie Austrálie (AUS) | 1 | 4 | 2 | 8 | 3 | 3 | 9 | 7 | 5 | 21 | |||
3. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 6 | |||
4. | Polsko Polsko (POL) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 4 | |||
5. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | |||
6. | Japonsko Japonsko (JPN) | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 2 | 4 | 7 | |||
7. | Itálie Itálie (ITA) | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | 6 | |||
8. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | |||
9. | Kanada Kanada (CAN) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||
9. | Jižní Korea Jižní Korea (KOR) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||
9. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||
12. | Německo Německo (GER) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | 4 | |||
13. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 5 | |||
13. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 3 | 5 | |||
15. | Zimbabwe Zimbabwe (ZIM) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | |||
16. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 4 | |||
17. | Čína Čína (CHN) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | |||
18. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
18. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
20. | Venezuela Venezuela (VEN) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
20. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
20. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
20. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
Celkem | 21 | 19 | 20 | 20 | 21 | 19 | 41 | 40 | 39 | 120 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Austrálie | Sport