Pozemní hokej na Letních olympijských hrách 1968
Pozemní hokej na Letních olympijských hrách 1968 | ||||
---|---|---|---|---|
Turnaj mužů | ||||
Základní údaje | ||||
Pořadatel | Mezinárodní hokejová federace Mezinárodní olympijský výbor | |||
Dějiště | Mexiko Mexiko Ciudad de México | |||
Datum | 13. října - 26. října 1968 | |||
Soutěže | 1 muži | |||
Startující | 16 týmu (muži) | |||
Soutěže | ||||
| ||||
|
Pozemní hokej na LOH 1968 v Mexiku zahrnoval pouze turnaj mužů. Všechny zápasy tohoto turnaje se odehrály ve dnech 13. až 26. října 1968 na stadionu l'Estadi Municipal.
Program turnaje
Turnaje se zúčastnilo 16 mužstev, která byla rozdělena do 2 osmičlenných skupin, ve kterých se hrálo způsobem jeden zápas každý s každým a poté nejlepší dva týmy z každé skupiny postoupily do semifinále, týmy na 3. a 4. místě hrály o 5. až 8. místo, týmy na 5. místě sehrály spolu zápas o 9. místo, týmy na 6. místě hrály o 11. místo, týmy na 7. místě hrály o 13. místo a týmy na 8. místě hrály o 15. místo.
Turnaj mužů
Zlato | Pákistán (PAK) |
Stříbro | Austrálie (AUS) |
Bronz | Indie (IND) |
Skupina A
- 13. října
- Nový Zéland – Indie 2:1
- SRN – Belgie 2:0
- Japonsko – Mexiko 2:1
- Španělsko – NDR 1:1
- 14. října
- Belgie – NDR 4:0
- Španělsko – Japonsko 0:0
- Nový Zéland – Mexiko 2:0
- Indie – SRN 2:1
- 15. října
- Španělsko – Belgie 2:0
- Indie – Mexiko 8:0
- NDR – Nový Zéland 1:1
- SRN – Japonsko 2:0
- 17. října
- SRN – NDR 3:2
- Belgie – Mexiko 4:0
- Nový Zéland – Japonsko 1:0
- Indie – Španělsko 1:0
- 18. října
- Indie – Belgie 2:1
- SRN – Nový Zéland 0:0
- Španělsko – Mexiko 3:0
- NDR – Japonsko 1:0
- 20. října
- NDR – Mexiko 2:0
- Indie – Japonsko 5:0
- Nový Zéland – Belgie 1:1
- SRN – Španělsko 2:0
- 21. října
- SRN – Mexiko 5:1
- Belgie – Japonsko 4:2
- Indie – NDR 1:0
- Nový Zéland – Španělsko 1:1
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Indie | 7 | 6 | 0 | 1 | 20 | 4 | 12 |
2. | SRN | 7 | 5 | 1 | 1 | 15 | 5 | 11 |
3. | Nový Zéland | 7 | 3 | 4 | 0 | 8 | 4 | 10 |
4. | Španělsko | 7 | 2 | 3 | 2 | 7 | 5 | 7 |
5. | Belgie | 7 | 3 | 1 | 3 | 14 | 9 | 7 |
6. | NDR | 7 | 2 | 2 | 3 | 7 | 10 | 6 |
7. | Japonsko | 7 | 1 | 1 | 5 | 4 | 14 | 3 |
8. | Mexiko | 7 | 0 | 0 | 7 | 2 | 26 | 0 |
Skupina B
- 13. října
- Austrálie – Keňa 2:0
- Francie – Malajsie 0:0
- Pákistán – Nizozemsko 6:0
- Velká Británie – Argentina 2:0
- 14. října
- Pákistán – Francie 1:0
- Keňa – Malajsie 1:1
- Nizozemsko – Argentina 7:0
- Austrálie – Velká Británie 0:0
- 16. října
- Nizozemsko – Velká Británie 2:1
- Keňa – Francie 2:0
- Malajsie – Argentina 1:1
- Pákistán – Austrálie 3:2
- 17. října
- Francie – Velká Británie 1:0
- Pákistán – Argentina 5:0
- Austrálie – Malajsie 3:0
- Keňa – Nizozemsko 2:0
- 19. října
- Pákistán – Velká Británie 2:1
- Keňa – Argentina 2:1
- Francie – Austrálie 1:0
- Nizozemsko – Malajsie 1:0
- 20. října
- Nizozemsko – Francie 1:0
- Keňa – Velká Británie 3:0
- Austrálie – Argentina 3:1
- Pákistán – Malajsie 4:0
- 21. října
- Argentina – Francie 1:0
- Pákistán – Keňa 2:1
- Austrálie – Nizozemsko 2:0
- Velká Británie – Malajsie 2:0
- 22. října
- Dodatečný zápas o postup do semifinále z důvodu rovnosti počtu bodů
- Austrálie – Keňa 3:2
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pákistán | 7 | 7 | 0 | 0 | 23 | 4 | 14 |
2. | Austrálie | 7 | 4 | 1 | 2 | 12 | 5 | 9 |
3. | Keňa | 7 | 4 | 1 | 2 | 11 | 6 | 9 |
4. | Nizozemsko | 7 | 4 | 0 | 3 | 11 | 11 | 8 |
5. | Francie | 7 | 2 | 1 | 4 | 2 | 5 | 5 |
6. | Velká Británie | 7 | 2 | 1 | 4 | 6 | 8 | 5 |
7. | Argentina | 7 | 1 | 1 | 5 | 4 | 20 | 3 |
8. | Malajsie | 7 | 0 | 3 | 4 | 2 | 12 | 3 |
Zápasy o umístění
Zápas o 15. místo
- 23. října
- Malajsie – Mexiko 1:0
Zápas o 13. místo
- 23. října
- Japonsko – Argentina 2:0
Zápas o 11. místo
- 23. října
- NDR – Velká Británie 2:1
Zápas o 9. místo
- 23. října
- Belgie – Francie 3:0
0 5 až 8. místo
- 23. října
- Nizozemsko – Nový Zéland 3:1
- Španělsko – Keňa 2:1
Zápas o 7. místo
- 25. října
- Nový Zéland – Keňa 2:0
Zápas o 5. místo
- 25. října
- Nizozemsko – Španělsko 1:0
Semifinále
- 24. října
- Austrálie – Indie 2:1
- Pákistán – SRN 1:0
Zápas o 3. místo
- 26. října
- Indie – SRN 2:1
Finále
- 26. října
- Pákistán – Austrálie 2:1
Medailisté
Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|
Pákistán | Austrálie | Indie |
Zakir Hussain Tanvir Dar Tariq Aziz Saeed Anwar Riaz Ahmed Gulrez Akhtar Khalid Hussain Mohammad Ashfaq Tariq Niazi Asad Malik Jehangir Butt Riaz Ud Din Abdul Rashid | Brian Glencross Paul Dearing Raymond Evans Robert Haigh Donald Martin James Mason Patrick Nilan Eric Pearce Gordon Pearce Julian Pearce Desmond Piper Frederick Quinn Ronald Riley Donald Smart | Rajendra Christy Gurbux Singh Prithipal Singh Ajitpal Singh Balbir Singh I Balbir Singh II John Peter Harbinder Singh Inder Singh Tarsem Singh Munir Sait Perumal Krishnamurthy Harmik Singh Balbir Singh III Inamur Rehman |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Pozemní hokej na Letních olympijských hrách 1968 na Wikimedia Commons
Pozemní hokej na letních olympijských hrách | |
---|---|
Londýn 1908 • 1912 • Antverpy 1920 • 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 |
Sporty na Letních olympijských hrách 1968 v Ciudad de México | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Tenis (ukázkový sport) • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Sport