Veslování na Letních olympijských hrách 1976
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Veslování na Letních olympijských hrách 1976 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní veslařská federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||
Dějiště | Ostrov Notre Dame | ||||||||||||||||||||||
Datum | 18. - 25. července 1976 | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 mužů, 6 žen) | ||||||||||||||||||||||
Startující | 593 (388 mužů, 205 žen) z 31 zemí | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
|
Veslování na Letních olympijských hrách 1976 v Montréalu. Poprvé závodily také ženy.
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Pertti Karppinen Finsko (FIN) | Peter-Michael Kolbe Západní Německo (FRG) | Joachim Dreifke Německá demokratická republika (GDR) |
Dvojskif | Norsko (NOR) Frank Hansen Alf Hansen | Velká Británie (GBR) Chris Baillieu Michael Hart | Německá demokratická republika (GDR) Hans-Ulrich Schmied Jürgen Bertow |
Párová čtyřka | Německá demokratická republika (GDR) Wolfgang Güldenpfennig Rüdiger Reiche Karl-Heinz Bußert Michael Wolfgramm | Sovětský svaz (URS) Jevgenij Dulejev Jurij Jakimov Aivars Lazdenieks Vytautas Butkus | Československo (TCH) Jaroslav Hellebrand Václav Vochoska Zdeněk Pecka Vladek Lacina |
Dvojka bez kormidelníka | Německá demokratická republika (GDR) Jörg Landvoigt Bernd Landvoigt | Spojené státy americké (USA) Calvin Coffey Mike Staines | Západní Německo (FRG) Peter van Roye Thomas Strauß |
Dvojka s kormidelníkem | Německá demokratická republika (GDR) Harald Jährling Friedrich-Wilhelm Ulrich Georg Spohr | Sovětský svaz (URS) Dmitrij Bechtěrev Jurij Šurkalov Jurij Lorencson | Československo (TCH) Oldřich Svojanovský Pavel Svojanovský Ludvík Vébr |
Čtyřka bez kormidelníka | Německá demokratická republika (GDR) Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Wolfgang Mager | Norsko (NOR) Ole Nafstad Arne Bergodd Finn Tveter Rolf Andreassen | Sovětský svaz (URS) Raul Arnemann Nikolaj Kuzněcov Valerij Dolinin Anušavan Gasan-Džalalov |
Čtyřka s kormidelníkem | Sovětský svaz (URS) Vladimir Ješinov Nikolaj Ivanov Michail Kuzněcov Alexandr Klepikov Alexandr Lukjanov | Německá demokratická republika (GDR) Andreas Schulz Rüdiger Kunze Walter Dießner Ullrich Dießner Johannes Thomas | Západní Německo (FRG) Hans-Johann Färber Ralph Kubail Siegfried Fricke Peter Niehusen Hartmut Wenzel |
Osmiveslice | Německá demokratická republika (GDR) Bernd Baumgart Gottfried Döhn Werner Klatt Hans-Joachim Lück Dieter Wendisch Roland Kostulski Ulrich Karnatz Karl-Heinz Prudöhl Karl-Heinz Danielowski | Velká Británie (GBR) Richard Lester John Yallop Timothy Crooks Hugh Matheson David Maxwell James Clark Frederick Smallbone Leonard Robertson Patrick Sweeney | Nový Zéland (NZL) Ivan Sutherland Trevor Coker Peter Dignan Lindsay Wilson Athol Earl Dave Rodger Alex McLean Tony Hurt Simon Dickie |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Christine Scheiblichová Německá demokratická republika (GDR) | Joan Lindová Spojené státy americké (USA) | Jelena Antonovová Sovětský svaz (URS) |
Dvojskif | Bulharsko (BUL) Světlana Ocetovová Zdravka Jordanovová | Německá demokratická republika (GDR) Sabine Jahn Petra Boesler | Sovětský svaz (URS) Leonora Kaminskaitė Genovaitė Ramoškienė |
Párová čtyřka | Německá demokratická republika (GDR) Anke Borchmann Jutta Lau Viola Poley Roswietha Zobelt Liane Weigelt | Sovětský svaz (URS) Anna Kondrašinová Mira Brjuninová Larisa Popovová Galina Jermolajevová Naděžda Černyšovová | Rumunsko (ROU) Ioana Tudoran Maria Micşa Felicia Afrăsiloaie Elisabeta Lazăr Elena Giurcă |
Dvojka bez kormidelníka | Bulharsko (BUL) Sijka Kelbečevová Stojanka Grujčevová | Německá demokratická republika (GDR) Angelika Noack Sabine Dähne | Západní Německo (FRG) Edith Eckbauer Thea Einöder |
Čtyřka s kormidelníkem | Německá demokratická republika (GDR) Karin Metze Bianka Schwede Gabriele Lohs Andrea Kurth Sabine Heß | Bulharsko (BUL) Ginka Gyurova Lilyana Vaseva Reni Yordanova Mariyka Modeva Kapka Georgieva | Sovětský svaz (URS) Naděžda Sevosťjanovová Ljudmila Krochinová Galina Mišeninová Anna Pasocha Lidija Krylovová |
Osmiveslice | Německá demokratická republika (GDR) Viola Goretzki Christiane Knetsch Ilona Richter Brigitte Ahrenholz Monika Kallies Henrietta Ebert Helma Lehmann Irina Müller Marina Wilke | Sovětský svaz (URS) Ljubov Talalajevová Naděžda Roščinová Klavdija Koženkovová Olena Zubko Olha Kolkovová Nelli Tarakanovová Naděžda Rozgonová Olha Huzenko Olha Puhovska | Spojené státy americké (USA) Jackie Zoch Anita DeFrantz Carie Graves Marion Greig Anne Warner Peggy McCarthy Carol Brown Gail Ricketson Lynn Silliman |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německá demokratická republika (GDR) | 9 | 3 | 2 | 14 |
2 | Bulharsko (BUL) | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Sovětský svaz (URS) | 1 | 4 | 4 | 9 |
4 | Norsko (NOR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Finsko (FIN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Spojené státy americké (USA) | 0 | 2 | 1 | 3 |
7 | Velká Británie (GBR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Západní Německo (FRG) | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Československo (TCH) | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Rumunsko (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 14 | 14 | 14 | 42 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Veslování na Letních olympijských hrách 1976 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 1976 v Montréalu | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Veslování na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport