Municipality | Seats | Electorate | Party | Candidates | Votes | % | Seats |
Balzers | 10 | 2,619 | | Patriotic Union | - Basil Vogt
- Martin Büchel
- Roswitha Vogt
- Thomas Wolfinger
- Martin Lenherr
- German Foser
- Patrizia Notaro
| 8,302 | 41.4 | 6 |
| Progressive Citizens' Party | - Marcel Kaufmann
- Manuel Frick
- Thomas Eberle
- Roland Tribelhorn
- Fidel Frick
- Jenny Vanoni
- Jeannette Stocker
| 8,565 | 42.7 | 4 |
| The Independents | Pascal Willi | 1,619 | 8.1 | 0 |
| Free List | - Jangchen Thogurtsang
- Sacha Schlegel
| 1,564 | 7.8 | 0 |
|
Eschen | 10 | 2,182 | | Progressive Citizens' Party | - Sylvia Pedrazzini
- Fredy Allgäuer
- Tino Quaderer
- Albert Kindle
- Gerhard Gerner
- Georg Marxer
- Tanja Plüss
- Marcus Büchel
- Mehmet Koc
| 5,936 | 38.5 | 5 |
| Patriotic Union | - Jochen Ott
- Viktor Meier
- Hanno Hasler
- Mario Hundertpfund
- Renate Marxer
- Siglinde Marxer
- Werner Bieberschulte
- Priska Marxer
- Uwe Hoop
- Gina Hasler
| 6,494 | 42.1 | 4 |
| The Independents | | 2,031 | 13.2 | 1 |
| Free List | | 949 | 6.2 | 0 |
|
Gamprin | 8 | 862 | | Progressive Citizens' Party | - Thomas Hasler
- Norman Hoop
- Peter Marxer
- Otto Kind
- Simone Sulser-Hasler
- Marion Schwyzer
| 2,671 | 53.1 | 5 |
| Patriotic Union | - Wolfgang Oehri
- Dietmar Hasler
- Nora Meier
- Gilbert Kind
- Beatrice Matt
| 2,361 | 46.9 | 3 |
|
Mauren | 10 | 2,007 | | Progressive Citizens' Party | - Christoph Marxer
- Dominik Amman
- Martine Kieber
- Martin Beck
- Martin Lampert
- Nicole Marxer
- Philipp Schafhauser
- Frank Heeb
- Walph Wanger
- Nicole Schädler-Marock
| 7,480 | 54.1 | 5 |
| Patriotic Union | - Patrik Schreiber
- Marcel Öhri
- Bruno Mayer
- Martina Brändle-Nipp
- Cristoph Gassner
- Sascha Fehr
| 4,832 | 35.0 | 4 |
| Free List | - Claudia Robinigg-Büchel
- Nicole Oberhauser
- Akif Özmen
- Renate Dey
| 1,508 | 10.9 | 1 |
|
Planken | 6 | 245 | | Progressive Citizens' Party | - Josef Biedermann
- Urs Kranz
- Monika Stahl
- Alexander Ritter
- Irene Elford-Gantner
| 746 | 60.7 | 4 |
| Patriotic Union | - Horst Meier
- Norbert Gantner
| 484 | 39.4 | 2 |
|
Ruggell | 8 | 1,201 | | Progressive Citizens' Party | - Alois Hoop
- Melanie Büchel
- Esther Büchel
- Heinz Biedermann
- Mamert Risch
- Michael Büchel
| 4,093 | 53.2 | 4 |
| Patriotic Union | - Martin Büchel
- Marion Gschwenter
- Jürgen Hasler
- Kevin Hasler
| 3,595 | 46.8 | 4 |
|
Schaan | 12 | 2,986 | | Patriotic Union | - Walter Frick
- Rudolf Wachter
- Simon Biedermann
- Martin Hilti
- Caroline Riegler-Rüdisser
- Reinhold Zanghellini
- Rainer Fehr
- Hildegard Hasler
- Alexander Congiu
- Astrid Matt
| 10,134 | 40.6 | 5 |
| Progressive Citizens' Party | - Markus Falk
- Markus Beck
- Klaus Beck
- Anton Ospelt
- Alexandra Konrad-Biedermann
- Clarissa Frommelt
- Melanie Lampert-Steiger
- Cily Marxer-Risch
- Klaus Brandl
| 8,693 | 34.8 | 5 |
| The Independents | Jakob Quaderer | 3,569 | 14.3 | 1 |
| Free List | - Andreas Heeb
- Petra Eichele
| 2,576 | 10.3 | 1 |
|
Schellenberg | 8 | 585 | | Progressive Citizens' Party | - Andrea Kaiser-Kreuzer
- Robert Hassler
- Jürgen Goop
- Marco Willi-Wohlwend
- Jacqueline Gassner
- Nicole Bolter
- Andreas Hagen
| 1,962 | 53.3 | 4 |
| Patriotic Union | - Mario Wohlwend
- Christian Meier
- Harald Lampert
- Rebecca Lampert
- Caroline Chèvre
| 1,308 | 35.5 | 3 |
| Free List | Patrick Risch | 410 | 11.1 | 1 |
|
Triesen | 10 | 2,564 | | Patriotic Union | - Max Burgmeier
- Jürgen Negele
- Ferdinand Schurti
- Daniela Wellenzohn-Erne
- Piero Sprenger
- Stefan Schädler
- Dietmar Wohlwend
- Gabriele Eberle
| 6,992 | 39.8 | 5 |
| Progressive Citizens' Party | - Walter Kindle
- Albert Kindle
- Paul Kindle
- Dominik Banzer
- Peter Banzer
- Patrick Volle
- Helmut Büchel
- Carole Diepen-Beck
- Paul Schurte
- Monika Kindle
| 7,388 | 42.0 | 4 |
| The Independents | Ivo Kaufmann | 1,913 | 10.9 | 1 |
| Free List | - Monica Derungs-Scherzer
- Derya Kesci
| 1,297 | 7.4 | 0 |
|
Triesenberg | 10 | 1,696 | | Patriotic Union | - Roger Schädler
- Thomas Nigg
- Benjamin Eberle
- Johann Beck
- Matthias Beck
- Anuschka Schädler
- Karlheinz Frick
- Simone Villamar
| 6,695 | 49.0 | 5 |
| Progressive Citizens' Party | - Mario Bühler
- Stefan Gassner
- Jonny Sele
- Edmund Beck
- Fabio Gassner
- Marco Strub
- Marietta Beck
- Peter Schädler
| 5,464 | 40.0 | 5 |
| Free List | Herbert Lageder | 872 | 6.4 | 0 |
| The Independents | Johann Beck | 619 | 4.5 | 0 |
|
Vaduz | 12 | 2,611 | | Progressive Citizens' Party | - Toni Real
- Philip Thöny
- Manfred Ospelt
- Manfred Bischof
- Hannelore Eller-Hemmerle
- Priska Risch-Amann
- Thomas Vogt
- Tamara Ospelt
- Lins Florin
- Martin Konrad
| 11,045 | 49.7 | 7 |
| Patriotic Union | - Frank Konrad
- Patrick Wille
- Josef Feurle
- Philip Schädler
- Antje Moser
- Martin Gassner
- Hanny Büchel
- Alexandra Schädler
- Volker Frommelt
| 8,199 | 36.9 | 5 |
| The Independents | Michael Gassner | 1,497 | 6.7 | 0 |
| Free List | - Hannes Schatzmann-Krättli
- Richard Brunhart
| 1,471 | 6.6 | 0 |