Gimnastika 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak erritmikoa banaka aparatu guztiak
Gimnastika 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak erritmikoa banaka aparatu guztiak | |
---|---|
Mota | kirol proba olinpiko |
Honen parte da | gimnastika erritmikoa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan |
Denbora-tarte | 2020ko abuztuaren 8a - 2020ko abuztuaren 8a |
Data | 2021eko abuztua |
← gymnastics at the 2016 Summer Olympics – women's rhythmic individual all-around (en) 2024 → | |
Kokaleku | Ariake Gimnasia Zentroa |
Herrialdea | Japonia |
Partehartzaile kopuru | 26 |
Kirola | gimnastika erritmiko |
Irabazlea | Linoy Ashram |
Emakumezkoen gimnastika erritmoko bananakako aparatu guztien txapelketa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan Ariake Gimnastika Zentroan ospatu zen, Tokion, 2021eko abuztuaren 6an eta abuztuaren 7an[1]. Errusiako gimnastek azken bost olinpiar jokoetan izandako dominazioarekin amaitu zuen Linoy Ashram israeldarrak.
Txapelketa
Sailkapena
Pos. | Gimnasta | Guztira | Sailkapena | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dina Averina (ROC) | 27.625 | 27.600 | 28.275 | 22.800 | 106.300 | Q |
2 | Arina Averina (ROC) | 27.225 | 27.250 | 28.100 | 23.600 | 106.175 | Q |
3 | Linoy Ashram (ISR) | 23.500 | 28.250 | 27.850 | 23.500 | 103.100 | Q |
4 | Alina Harnasko (BLR) | 26.400 | 27.200 | 23.900 | 21.750 | 99.250 | Q |
5 | Anastasiia Salos (BLR) | 25.700 | 26.300 | 24.550 | 22.600 | 99.150 | Q |
6 | Milena Baldassarri (ITA) | 24.550 | 25.700 | 25.650 | 20.150 | 96.050 | Q |
7 | Nicol Zelikman (ISR) | 24.350 | 25.500 | 24.950 | 21.100 | 95.900 | Q |
8 | Boryana Kaleyn (BUL) | 24.100 | 25.800 | 26.600 | 19.150 | 95.650 | Q |
9 | Viktoriia Onopriienko (UKR) | 23.800 | 24.300 | 26.100 | 21.250 | 95.450 | Q |
10 | Khrystyna Pohranychna (UKR) | 24.600 | 23.800 | 25.700 | 19.000 | 93.100 | Q |
11 | Sumire Kita (JPN) | 23.150 | 23.900 | 24.550 | 21.200 | 92.800 | R |
12 | Evita Griskenas (USA) | 23.675 | 23.400 | 23.850 | 20.775 | 91.700 | R |
13 | Laura Zeng (USA) | 22.000 | 23.700 | 24.700 | 21.000 | 91.400 | R |
14 | Katrin Taseva (BUL) | 24.450 | 24.600 | 24.400 | 17.650 | 91.100 | R |
15 | Alexandra Agiurgiuculese (ITA) | 22.050 | 25.600 | 24.150 | 19.250 | 91.050 | |
16 | Ekaterina Vedeneeva (SLO) | 22.800 | 23.550 | 22.550 | 20.800 | 89.700 | |
17 | Salome Pazhava (GEO) | 23.550 | 21.950 | 23.500 | 20.650 | 89.650 | |
18 | Zohra Aghamirova (AZE) | 23.000 | 23.400 | 21.500 | 19.900 | 87.800 | |
19 | Chisaki Oiwa (JPN) | 23.100 | 19.600 | 23.600 | 21.250 | 87.550 | |
20 | Fanni Pigniczki (HUN) | 21.200 | 22.400 | 21.350 | 19.450 | 84.400 | |
21 | Alina Adilkhanova (KAZ) | 20.550 | 22.450 | 22.200 | 18.600 | 83.800 | |
22 | Rut Castillo (MEX) | 22.350 | 22.700 | 21.500 | 16.200 | 82.750 | |
23 | Lidiia Iakovleva (AUS) | 20.600 | 19.800 | 22.325 | 16.050 | 78.775 | |
24 | Ekaterina Fetisova (UZB) | 19.800 | 19.400 | 17.950 | 18.350 | 75.500 | |
25 | Habiba Marzouk (EGY) | 21.700 | 22.150 | 21.100 | 8.400 | 73.350 | |
26 | Márcia Lopes (CPV) | 7.550 | 13.200 | 12.550 | 9.550 | 42.850 |
- Bold — top score in each of the four routines.
Source: [2]
Finala
Pos. | Gimnasta | Guztira | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
01 ! | Linoy Ashram (ISR) | 27.550 | 28.300 | 28.650 | 23.300 | 107.800 |
02 ! | Dina Averina (ROC) | 27.200 | 28.300 | 28.150 | 24.000 | 107.650 |
03 ! | Alina Harnasko (BLR) | 26.500 | 27.500 | 27.400 | 21.100 | 102.700 |
4 | Arina Averina (ROC) | 26.850 | 27.900 | 27.800 | 19.550 | 102.100 |
5 | Boryana Kaleyn (BUL) | 25.900 | 25.625 | 26.650 | 22.450 | 100.625 |
6 | Milena Baldassarri (ITA) | 25.100 | 25.625 | 26.300 | 22.400 | 99.625 |
7 | Nicol Zelikman (ISR) | 23.700 | 24.150 | 25.600 | 22.150 | 95.600 |
8 | Anastasiia Salos (BLR) | 25.425 | 23.000 | 24.950 | 21.800 | 95.175 |
9 | Khrystyna Pohranychna (UKR) | 24.500 | 24.100 | 24.900 | 21.600 | 95.100 |
10 | Viktoriia Onopriienko (UKR) | 24.000 | 23.550 | 26.100 | 19.700 | 93.350 |
Source:[3] |
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q65242281