Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek.
BajnokságJapan Football League
Csapatmezek
Hazai
Idegenbeli

Az Alo’s Hokuriku (アローズ北陸; Hepburn: Arōzu Hokuriku?) egy japán labdarúgócsapat volt, amely a japán harmadosztályban vett részt. Székhelye Tojamában volt, hazai mérkőzéseit a Toyama Athletic Stadiumban rendezte.

A csapat nevének Alo’s tagja az angol Antelopes szóból ered, jelentése antilopok, míg a Hokuriku az a terület, amely magába foglalja Tojamát és a szomszédos prefektúrákat.

Története

1990-2007: félprofi csapatként

A klubot a Hokuriku Electric Power Company labdarúgócsapataként alapították 1990-ben. 1996-ban Alo’s Hokurikura nevezték át magukat, jelezvén, hogy közösség orientáltabbá próbálnak válni. A névváltás ellenére klubot továbbra is a cég irányította, így eredményeiktől függetlenül sem kerülhettek volna fel az első osztályba. 1996-ban és 1997-ben másodikak lettek a Hokusinecu ligában, majd 1998-ban megnyerték azt a legfőbb riválisukat, a YKK AP SC-t legyőzve, amellyel rendszeresen meg kellett küzdeniük a Császár kupában való szereplésért. 2000-ben kerültek fel az egy évvel korábban alapított harmadosztályba, miután másodikak lettek a Hokusinecu ligában. Első évükben nyolcadikok lettek hat győzelem mellett tizennégy vereséget elszenvedve. A 2001-es és 2002-es szezonokban negatív rekordot állítottak be: huszonhét egymást követő mérkőzésen voltak nyeretlenek. A 2001-es évben a harminc rangadóból mindössze négyet voltak képesek megnyerni, így utolsó előtti, a tizenötödik helyen végeztek, ám mivel ekkor még nem volt kiesés rendszer, ezért bennmaradhadtak a ligában. A következő két évben a kiesés szélén voltak: 2002-ben tizenötödik, míg 2003-ban a tizennegyedik helyen végeztek. Egy évvel később már a tizedik pozíciót érték el, ám az áttörést a 2005-ös év hozta el: a harmadik helyen végeztek a legfőbb riválisuk mögött, s a Császár kupa negyedik selejtezőjéig is jutottak, ahol az első osztályban játszó Nagoja Grampus Eight ellen szenvedtek 1 – 0 arányú vereséget. A 2006-os szezont a nyolcadik helyen zárták, míg a 2007-est a negyediken, egy ponttal lemaradva a feljutást eredményező harmadik pozícióról.

2007: összeolvadás a riválissal

2007. szeptember 10-én a Hokuriku Electric Power Company és a YKK megegyezett a csapataik egyesítéséről a tojamai labdarúgó-szövetség nyomására. A szövetség megalapította a Tojama prefektúra városi labdarúgúklubja (富山県民サッカークラブチーム?) elnevezésű szervezetet a két nagy gazdasági szervezet képviselőivel. Az egyesülésből létrejött csapat a Kataller Tojama nevet kapta és a másodosztályban játszik. Az Alo’s Hokuriku a YKK AP SC-vel ellentétben megszűnt.