Ausztrália a 2013-as úszó-világbajnokságon
Ausztrália 83 sportolóval vett részt a 2013-as úszó-világbajnokságon, akik mind az összes nagy sportágban indultak.
Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum | |
---|---|---|---|---|
1 Aranyérem | Sprenger, ChristianChristian Sprenger | Úszás | Férfi 100 méteres mellúszás | július 29. |
1 Aranyérem | Magnussen, JamesJames Magnussen | Úszás | Férfi 100 méteres gyorsúszás | augusztus 1. |
1 Aranyérem | Campbell, CateCate Campbell | Úszás | Női 100 méteres gyorsúszás | augusztus 2. |
2 Ezüstérem | Campbell, CateCate Campbell Bronte Campbell Brittany Elmslie* Emma McKeon Alicia Coutts Emily Seebohm* | Úszás | Női 4 × 100 méteres gyorsváltó | július 28. |
2 Ezüstérem | Coutts, AliciaAlicia Coutts | Úszás | Női 100 méteres pillangóúszás | július 29. |
2 Ezüstérem | Coutts, AliciaAlicia Coutts | Úszás | Női 200 méteres vegyesúszás | július 29. |
2 Ezüstérem | Seebohm, EmilyEmily Seebohm | Úszás | Női 100 méteres hátúszás | július 30. |
2 Ezüstérem | Sprenger, ChristianChristian Sprenger | Úszás | Férfi 50 méteres mellúszás | július 31. |
2 Ezüstérem | Barratt, BronteBronte Barratt Alicia Coutts Brittany Elmslie Kylie Palmer Ami Matsuo* Emma McKeon* | Úszás | Női 4 × 200 méteres gyorsváltó | augusztus 1. |
2 Ezüstérem | Ausztrál női vízilabda-válogatott Lea Barta Jayde Appel Hannah Buckling Holly Lincoln-Smith Isobel Bishop Bronwen Knox Rowena Webster Glencora Ralph Zoe Arancini Ashleigh Southern Keesja Gofers Nicola Zagame Kelsey Wakefield | Vízilabda | Női | augusztus 2. |
2 Ezüstérem | Hocking, BelindaBelinda Hocking | Úszás | Női 200 méteres hátúszás | augusztus 3. |
2 Ezüstérem | Campbell, CateCate Campbell | Úszás | Női 50 méteres gyorsúszás | augusztus 4. |
2 Ezüstérem | D’Orsogna, TommasoTommaso D’Orsogna Ashley Delaney James Magnussen Cameron McEvoy* Christian Sprenger Kenneth To* | Úszás | Férfi 4 × 100 méteres vegyes váltó | augusztus 4. |
2 Ezüstérem | Campbell, CateCate Campbell Alicia Coutts Sally Foster Emma McKeon* Samantha Marshall* Emily Seebohm | Úszás | Női 4 × 100 méteres vegyes váltó | augusztus 4. |
Műugrás
- Férfi
Versenyző | Verseny | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Grant Nel | 3 méteres műugrás | 416.40 | 10 Q | 440.05 | 6 Q | 420.75 | 11 |
- Női
Versenyző(k) | Verseny | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Brittany Broben | 1 méteres műugrás | 239.20 | 11 Q | 241.85 | 10 | ||
10 méteres toronyugrás | 285.65 | 17 Q | 287.30 | 16 | Nem jutott tovább | ||
Maddison Keeney | 1 méteres műugrás | 225.50 | 18 | Nem jutott tovább | |||
Jaele Patrick | 3 méteres műugrás | 291.60 | 10 Q | 276.50 | 15 | Nem jutott tovább | |
Anabelle Smith | 306.75 | 6 Q | 311.20 | 7 Q | 320.25 | 9 | |
Sherilyse Gowlett Maddison Keeney | 3 méteres szinkronugrás | 284.07 | 4 Q | 279.03 | 8 | ||
Emily Boyd Lara Tarvit | 10 méteres szinkronugrás | 295.92 | 7 Q | 309.78 | 4 |
Hosszútávúszás
- Férfi
Versenyző | Verseny | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Simon Huitenga | 10 km | 1:49:29.7 | 12 |
Rhys Mainstone | 5 km | 53:44.4 | 19 |
10 km | 1:49:30.4 | 13 | |
25 km | 4:51:08.2 | 19 | |
Jarrod Poort | 5 km | 53:34.3 | 5 |
- Női
Versenyző | Verseny | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Danielle DeFrancesco | 5 km | 56:48.2 | 11 |
Melissa Gorman | 10 km | 1:58:30.9 | 20 |
Chelsea Gubecka | 1:59:16.3 | 30 | |
Bonnie MacDonald | 5 km | 57:01.3 | 14 |
- Csapat
Versenyző | Verseny | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Simon Huitenga Jarrod Poort Melissa Gorman | Csapat | 54:16.1 | 4 |
Úszás
- Férfi
Versenyző(k) | Verseny | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Matthew Abood | 50 méteres gyorsúszás | 21.84 | 4 Q | 21.91 | 11 | Nem jutott tovább | |
Ashley Delaney | 50 méteres hátúszás | 25.36 | 13 Q | 25.21 | 12 | Nem jutott tovább | |
100 méteres hátúszás | 53.60 | 1 Q | 53.74 | 7 Q | 53.55 | 6 | |
Tommaso D’Orsogna | 100 méteres pillangóúszás | 52.82 | 19 | Nem jutott tovább | |||
Thomas Fraser-Holmes | 200 méteres gyorsúszás | 1:48.05 | 12 Q | 1:47.21 | 7 Q | 1:47.11 | 8 |
400 méteres vegyesúszás | 4:14.52 | 7 Q | 4:17.46 | 8 | |||
Jordan Harrison | 400 méteres gyorsúszás | 3:46.85 | 3 Q | 3:48.40 | =6 | ||
800 méteres gyorsúszás | 7:52.55 | 8 Q | 7:47.38 | 5 | |||
1500 méteres gyorsúszás | 14:58.62 | 6 Q | 15:00.44 | 6 | |||
Grant Irvine | 200 méteres pillangóúszás | 1:57.18 | 12 Q | 1:56.95 | 14 | Nem jutott tovább | |
Mitch Larkin | 200 méteres hátúszás | 1:59.34 | 17 | Nem jutott tovább | |||
Matson Lawson | 1:57.48 | 6 Q | 1:57.55 | 10 | Nem jutott tovább | ||
James Magnussen | 50 méteres gyorsúszás | 22.04 | =11 Q | 21.79 | 9 | Nem jutott tovább | |
100 méteres gyorsúszás | 47.71 | 1 Q | 48.20 | =4 Q | 47.71 | 1 Aranyérem | |
Cameron McEvoy | 100 méteres gyorsúszás | 48.59 | 6 Q | 48.43 | 7 Q | 47.88 | 4 |
200 méteres gyorsúszás | 1:47.34 | 5 Q | 1:47.31 | =8* Q | 1:46.63 | 7 | |
David McKeon | 400 méteres gyorsúszás | 3:49.51 | 12 | Nem jutott tovább | |||
Brenton Rickard | 50 méteres mellúszás | 27.66 | 20 | Nem jutott tovább | |||
100 méteres mellúszás | 1:00.52 | 17 | Nem jutott tovább | ||||
Christian Sprenger | 50 méteres mellúszás | 27.30 | 4 Q | 27.10 | 4 Q | 26.78 OC | 2 Ezüstérem |
100 méteres mellúszás | 59.53 | 1 Q | 59.23 | 1 Q | 58.79 | 1 Aranyérem | |
Matt Targett | 50 méteres pillangóúszás | 23.36 | 9 Q | 23.39 | 13 | Nem jutott tovább | |
Kenneth To | 200 méteres vegyesúszás | 1:59.21 | 11 Q | 1:59.54 | 13 | Nem jutott tovább | |
Daniel Tranter | 1:58.76 | =8 Q | 1:58.10 | 7 Q | 1:57.88 | 6 | |
Chris Wright | 50 méteres pillangóúszás | 24.01 | 28 | Nem jutott tovább | |||
100 méteres pillangóúszás | 52.83 | 20 | Nem jutott tovább | ||||
Tommaso D’Orsogna James Magnussen Cameron McEvoy James Roberts Matt Targett* Kenneth To* | 4 × 100 méteres gyorsváltó | 3:13.04 | 3 Q | 3:11.58 | 4 | ||
Alexander Graham Jarrod Killey Ned McKendry David McKeon | 4 × 200 méteres gyorsváltó | 7:13.52 | 9 | Nem jutott tovább | |||
Tommaso D’Orsogna Ashley Delaney James Magnussen Cameron McEvoy* Christian Sprenger Kenneth To* | 4 × 100 méteres vegyes váltó | 3:33.64 | =2 Q | 3:31.64 | 2 Ezüstérem |
- Női
Versenyző(k) | Verseny | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | Idő | Helyezés | ||
Jessica Ashwood | 800 méteres gyorsúszás | 8:27.74 | 10 | Nem jutott tovább | |||
Bronte Barratt | 200 méteres gyorsúszás | 1:57.14 | 7 Q | 1:57.18 | 12 | Nem jutott tovább | |
400 méteres gyorsúszás | 4:09.65 | 13 | Nem jutott tovább | ||||
Bronte Campbell | 50 méteres gyorsúszás | 24.65 | 3 Q | 24.62 | 5 Q | 24.66 | =5 |
100 méteres gyorsúszás | 54.67 | 12 Q | 54.46 | 11 | Nem jutott tovább | ||
Cate Campbell | 50 méteres gyorsúszás | 24.27 | 1 Q | 24.19 | 1 Q | 24.14 | 2 Ezüstérem |
100 méteres gyorsúszás | 53.24 | 1 Q | 53.09 | 2 Q | 52.34 | 1 Aranyérem | |
Alicia Coutts | 50 méteres pillangóúszás | 26.56 | 18 | Nem jutott tovább | |||
100 méteres pillangóúszás | 57.56 | 4 Q | 57.49 | 3 Q | 56.97 | 2 Ezüstérem | |
200 méteres vegyesúszás | 2:11.88 | 7 Q | 2:10.06 | 3 Q | 2:09.39 | 2 Ezüstérem | |
Brittany Elmslie | 50 méteres pillangóúszás | 26.03 | 4 Q | 26.13 | 9 | Nem jutott tovább | |
100 méteres pillangóúszás | 58.27 | 8 Q | 58.56 | 10 | Nem jutott tovább | ||
Sally Foster | 100 méteres mellúszás | 1:07.59 | 9 Q | 1:08.04 | 12 | Nem jutott tovább | |
200 méteres mellúszás | 2:27.41 | 12 Q | 2:24.14 | 6 Q | 2:24.01 | 7 | |
Chelsea Gubecka | 1500 méteres gyorsúszás | 16:21.82 | 13 | Nem jutott tovább | |||
Belinda Hocking | 50 méteres hátúszás | 28.80 | 21 | Nem jutott tovább | |||
100 méteres hátúszás | 1:00.39 | 9 Q | 1:00.24 | 8 Q | 1:00.29 | 8 | |
200 méteres hátúszás | 2:07.64 | 2 Q | 2:08.49 | 4 Q | 2:06.66 | 2 Ezüstérem | |
Samantha Marshall | 50 méteres mellúszás | 31.49 | 15 Q | 31.26 | 11 | Nem jutott tovább | |
100 méteres mellúszás | 1:08.33 | 15 Q | 1:08.31 | 15 | Nem jutott tovább | ||
Meagan Nay | 200 méteres hátúszás | 2:10.62 | 9 Q | 2:11.72 | 15 | Nem jutott tovább | |
Kylie Palmer | 200 méteres gyorsúszás | 1:57.67 | 10 Q | 1:56.53 | 7 Q | 1:57.14 | 6 |
400 méteres gyorsúszás | 4:05.01 | 5 Q | 4:08.13 | 8 | |||
Emily Seebohm | 50 méteres hátúszás | 28.48 | 15 Q | 28.29 | 12 | Nem jutott tovább | |
100 méteres hátúszás | 1:00.02 | 5 Q | 59.38 | 2 Q | 59.06 | 2 Ezüstérem | |
200 méteres vegyesúszás | 2:11.12 | 3 Q | 2:10.70 | 6 Q | Visszalépett | ||
Cate Campbell Bronte Campbell Brittany Elmslie* Emma McKeon Alicia Coutts Emily Seebohm* | 4 × 100 méteres gyorsváltó | 3:36.46 | 2 Q | 3:32.43 OC | 2 Ezüstérem | ||
Bronte Barratt Alicia Coutts Brittany Elmslie Ami Matsuo* Emma McKeon* Kylie Palmer | 4 × 200 méteres gyorsváltó | 7:52.69 | 2 Q | 7:47.08 | 2 Ezüstérem | ||
Cate Campbell Alicia Coutts Sally Foster Emma McKeon* Samantha Marshall* Emily Seebohm | 4 × 100 méteres vegyes váltó | 3:58.73 | 2 Q | 3:55.22 | 2 Ezüstérem |
Szinkronúszás
Versenyzők | Verseny | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Olia Burtaev Bianca Hammett | Páros szabad program | 70.180 | 30 | Nem jutottak tovább | |
Páros rövid program | 71.700 | 22 | Nem jutottak tovább |
Tartalékok
- Amie Thompson
- Jade Haynes-Love
Vízilabda
Férfi
C csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G- | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szerbia | 3 | 3 | 0 | 0 | 39 | 26 | +13 | 6 |
Magyarország | 3 | 1 | 1 | 1 | 32 | 27 | +5 | 3 |
Ausztrália | 3 | 1 | 1 | 1 | 25 | 26 | −1 | 3 |
Kína | 3 | 0 | 0 | 3 | 21 | 39 | −18 | 0 |
2013. július 22. 13:30 | Szerbia | 10–7 | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 300 Játékvezetők: Borrell (ESP), Sztavridisz (GRE) |
(4–3, 2–0, 1–2, 3–2) | ||||
Udovičić, Pijetlović 3 | Jegyzőkönyv | hét játékos 1 |
2013. július 24. 12:10 | Kína | 7–9 | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 455 Játékvezetők: Naumov (RUS), Abramović (MNE) |
(1–4, 1–2, 1–2, 4–1) | ||||
Zhang Jian 2 | Jegyzőkönyv | Howden 3 |
2013. július 26. 10:50 | Magyarország | 9–9 | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 1100 Játékvezetők: Margeta (SLO), Stavridis (GRE) |
(3–3, 1–1, 3–3, 2–2) | ||||
Vámos 3 | Jegyzőkönyv | Campbell 5 |
Nyolcaddöntő
2013. július 28. 21:30 | Németország | 4–8 | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 900 Játékvezetők: Borrell (ESP), Bianchi (ITA) |
(0–2, 2–2, 0–1, 2–3) | ||||
Nossek 2 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
Negyeddöntők
2013. július 30. 17:00 | Horvátország | 7–6 (h. u.) | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 800 Játékvezetők: Borrell (ESP), Bianchi (ITA) |
(1–1, 1–1, 0–1, 3–2, 1–1, 1–0) | ||||
Joković 2 | Jegyzőkönyv | Miller 2 |
Az 5–8. helyért
2013. augusztus 1. 15:30 | Görögország | 11–9 | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 600 Játékvezetők: Golijanin (SRB), Bianchi (ITA) |
(3–1, 4–3, 2–4, 2–1) | ||||
Delakász, Vlahópulosz 3 | Jegyzőkönyv | Younger 3 |
A 7. helyért
2013. augusztus 3. 15:00 | Ausztrália | 7–13 | Szerbia | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 500 Játékvezetők: Peris (CRO), Moller (ARG) |
(2–3, 2–2, 2–4, 1–4) | ||||
Swift, Howden 2 | Jegyzőkönyv | Filipović 5 |
Női
- Csapattagok
- Lea Barta
- Jayde Appel
- Hannah Buckling
- Holly Lincoln-Smith
- Isobel Bishop
- Bronwen Knox
- Rowena Webster
- Glencora Ralph
- Zoe Arancini
- Ashleigh Southern
- Keesja Gofers
- Nicola Zagame
- Kelsey Wakefield
B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G- | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália | 3 | 3 | 0 | 0 | 45 | 10 | +35 | 6 |
Kína | 3 | 2 | 0 | 1 | 35 | 21 | +14 | 4 |
Új-Zéland | 3 | 1 | 0 | 2 | 22 | 35 | −13 | 2 |
Dél-afrikai Köztársaság | 3 | 0 | 0 | 3 | 10 | 46 | −36 | 0 |
2013. július 21. 10:50 | Ausztrália | 15–4 | Új-Zéland | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 320 Játékvezetők: Vogel (HUN), Cardenuto (BRA) |
(3–1, 4–2, 4–0, 4–1) | ||||
Webster 4 | Jegyzőkönyv | Mason 2 |
2013. július 23. 10:50 | Ausztrália | 14–5 | Kína | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 400 Játékvezetők: Bianchi (ITA), Bender (GER) |
(1–3, 3–2, 6–0, 4–0) | ||||
McGhie 3 | Jegyzőkönyv | Liu Ping 2 |
2013. július 25. 18:50 | Ausztrália | 16–1 | Dél-afrikai Köztársaság | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 200 Játékvezetők: Makita (JPN), Balfanbajev (KAZ) |
(4–0, 5–1, 5–0, 2–0) | ||||
Lincoln-Smith, Webster 3 | Jegyzőkönyv | White 1 |
Nyolcaddöntő
2013. július 27. 10:50 | Ausztrália | 25–2 | Üzbegisztán | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 100 Játékvezetők: Moller (ARG), Littlejohn (GBR) |
(6–0, 5–1, 5–1, 9–0) | ||||
Buckling 6 | Jegyzőkönyv | Sarancha 2 |
Negyeddöntő
2013. július 29. 17:00 | Ausztrália | 9–5 | Görögország | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 500 Játékvezetők: Margeta (SLO), Alexandrescu (ROU) |
(3–1, 1–1, 2–2, 3–1) | ||||
négy játékos 2 | Jegyzőkönyv | Avramídu, Rumbészi 2 |
Elődöntő
2013. július 31. 20:15 | Oroszország | 6–9 | Ausztrália | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 2200 Játékvezetők: Margeta (SLO), Bianchi (ITA) |
(2–1, 1–3, 1–2, 2–3) | ||||
Ivanova 2 | Jegyzőkönyv | Zagame 3 |
Döntő
2013. augusztus 2. 22:15 | Ausztrália | 6–8 | Spanyolország | Piscines Bernat Picornell, Barcelona Nézőszám: 4500 Játékvezetők: Koryzna (POL), Bender (GER) |
(1–2, 2–3, 1–1, 2–2) | ||||
hat játékos 1 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália | 2 Ezüstérem |
Források
- Műugrás adatok
- Hosszútávúszás adatok
- Úszás adatok
- Szinkronúszás adatok
- Férfi vízilabda adatok Archiválva 2013. augusztus 4-i dátummal a Wayback Machine-ben
- Női vízilabda adatok Archiválva 2013. augusztus 4-i dátummal a Wayback Machine-ben
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap