Férfi egyéni íjászat a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán, orosz és ukrán nevek magyaros átírásban és – japán nyelvűek esetében – keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Férfi egyéni íjászat a XXXII. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Jumenosima Park | |||||||||
Dátum | július 23–31. | |||||||||
Versenyzők | 64 résztvevő 40 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
A 2020. évi nyári olimpiai játékokon az íjászat férfi egyéni versenyszámát július 23. és 31. között rendezték a Jumenosima Parkban.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
72 nyílvesszős selejtező
Világrekord | Brady Ellison (USA) | 702 | Lima, Peru | 2019. augusztus 7. |
Olimpiai rekord | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) (KOR) | 700 | Rio de Janeiro, Brazília | 2016. augusztus 5. |
A versenyen új rekord nem született.
Eredmények
Selejtező
Minden versenyző 72 nyílvesszős teljesítménye alapján állították fel a sorrendet. A legtöbb pontot elért versenyző lett az első kiemelt, így haladva a legkevesebbig, aki a 64. kiemelt helyet kapta. Ezután a kiemelés alapján egyenes kieséses rendszerben folytatták a küzdelmeket. A csapatversenyben induló országok versenyzőinek eredményei a csapat rangsorolásba is beleszámított.
H | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|
1. | Kim Dzsedok (Kim Je-deok) | Dél-Korea (KOR) | 688 | |
2. | Brady Ellison | Egyesült Államok (USA) | 682 | |
3. | O Dzsinhjok (O Jin-hyeok) | Dél-Korea (KOR) | 681 | |
4. | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) | Dél-Korea (KOR) | 680 | |
5. | Mutó Hiroki | Japán (JPN) | 678 | |
6. | Steve Wijler | Hollandia (NED) | 675 | |
7. | Vej Sao-hszüan (Wei Shaoxuan) | Kína (CHN) | 674 | |
8. | Sjef van den Berg | Hollandia (NED) | 670 | |
9. | Gyenyisz Ganykin | Kazahsztán (KAZ) | 669 | |
10. | Mete Gazoz | Törökország (TUR) | 669 | |
11. | Li Csia-lun (Li Jialun) | Kína (CHN) | 669 | |
12. | Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) | Tajvan (TPE) | 668 | |
13. | Vang Ta-peng (Wang Dapeng) | Kína (CHN) | 668 | |
14. | Gijs Broeksma | Hollandia (NED) | 667 | |
15. | Riau Ega Agatha Salsabila | Indonézia (INA) | 666 | |
16. | Crispin Duenas | Kanada (CAN) | 665 | |
17. | Ruman Shana | Banglades (BAN) | 662 | |
18. | Andrés Aguilar | Chile (CHI) | 662 | |
19. | Luis Álvarez | Mexikó (MEX) | 662 | |
20. | Khairul Anuar Mohamad | Malajzia (MAS) | 661 | |
21. | Vej Csün-hang (Wei Chun-heng) | Tajvan (TPE) | 661 | |
22. | Kavata Júki | Japán (JPN) | 661 | |
23. | Nicholas D'Amour | Amerikai Virgin-szigetek (ISV) | 660 | |
24. | Mauro Nespoli | Olaszország (ITA) | 658 | |
25. | Patrick Huston | Nagy-Britannia (GBR) | 658 | |
26. | Alviyanto Prastyadi | Indonézia (INA) | 658 | |
27. | Ilfat Abdullin | Kazahsztán (KAZ) | 657 | |
28. | Olekszij Hunbin | Ukrajna (UKR) | 656 | |
29. | Jack Williams | Egyesült Államok (USA) | 656 | |
30. | Teng Jü-cseng (Deng Yu-cheng) | Tajvan (TPE) | 656 | |
31. | Pravin Jadhav | India (IND) | 656 | |
32. | Arif Dwi Pangestu | Indonézia (INA) | 655 | |
33. | Florian Unruh | Németország (GER) | 654 | |
34. | Galzan Bazarzsapov | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 653 | |
35. | Atanu Das | India (IND) | 653 | |
36. | Pierre Plihon | Franciaország (FRA) | 653 | |
37. | Tarundeep Rai | India (IND) | 652 | |
38. | James Woodgate | Nagy-Britannia (GBR) | 652 | |
39. | Taylor Worth | Ausztrália (AUS) | 651 | |
40. | Marcus Vinicius D'Almeida | Brazília (BRA) | 651 | |
41. | Žiga Ravnikar | Szlovénia (SLO) | 651 | |
42. | Ryan Tyack | Ausztrália (AUS) | 650 | |
43. | Jarno De Smedt | Belgium (BEL) | 650 | |
44. | Daniel Castro | Spanyolország (ESP) | 650 | |
45. | Antti Vikström | Finnország (FIN) | 649 | |
46. | Furukava Takaharu | Japán (JPN) | 649 | |
47. | Jacob Wukie | Egyesült Államok (USA) | 649 | |
48. | Tom Hall | Nagy-Britannia (GBR) | 649 | |
49. | Dan Olaru | Moldova (MDA) | 648 | |
50. | David Barnes | Ausztrália (AUS) | 648 | |
51. | Thomas Chirault | Franciaország (FRA) | 648 | |
52. | Sanzhar Mussayev | Kazahsztán (KAZ) | 647 | |
53. | Nguyễn Hoàng Phi Vũ | Vietnám (VIE) | 647 | |
54. | Otgonbold Baatarkhuyag | Mongólia (MGL) | 646 | |
55. | Jeff Henckels | Luxemburg (LUX) | 646 | |
56. | Youssof Tolba | Egyiptom (EGY) | 645 | |
57. | Jean-Charles Valladont | Franciaország (FRA) | 640 | |
58. | Daniel Pineda | Kolumbia (COL) | 639 | |
59. | Sławomir Napłoszek | Lengyelország (POL) | 637 | |
60. | Itay Shanny | Izrael (ISR) | 635 | |
61. | Balogh Mátyás | Magyarország (HUN) | 632 | |
62. | Mohamed Hammed | Tunézia (TUN) | 631 | |
63. | Milad Vaziri | Irán (IRI) | 629 | |
64. | Areneo David | Malawi (MAW) | 582 |
Tábla
A versenyzők öt körben döntötték el a továbbjutó személyét. Minden körben három-három lövés után a magasabb összpontszámot elért versenyző 2, ellenfele 0 pontot kapott. Döntetlen esetén 1-1 ponttal gazdagodott mindkét fél. A továbbjutó személye a legalább 6 pontot elért versenyző lett. Amennyiben öt kör után is döntetlen (5-5) volt az állás, következett a szétlövés. Itt mindketten egy-egy nyílvesszőt használhattak és a magasabb pontszámot elért versenyző jutott tovább. Ha a pontszám azonos lett, a középponthoz közelebbi nyílvessző jelentette a győzelmet. (A táblázatban ezt (X) jelzi.)
Döntők
Elődöntők | Döntő | |||||||
Mauro Nespoli (ITA) | 6 | |||||||
Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) (TPE) | 2 | |||||||
Mauro Nespoli (ITA) | 4 | |||||||
Mete Gazoz (TUR) | 6 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Furukava Takaharu (JPN) | 3 | Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) (TPE) | 3 | |||||
Mete Gazoz (TUR) | 7 | Furukava Takaharu (JPN) | 7 |
1. szakasz
64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntők | Negyeddöntő | ||||||||||||||||
1 | Kim Dzsedok (Kim Je-deok) (KOR) | 6 | |||||||||||||||||
64 | Areneo David (MAW) | 0 | |||||||||||||||||
1 | Kim Dzsedok (Kim Je-deok) (KOR) | 3 | |||||||||||||||||
33 | Florian Unruh (GER) | 7 | |||||||||||||||||
32 | Arif Dwi Pangestu (INA) | 2 | |||||||||||||||||
33 | Florian Unruh (GER) | 6 | |||||||||||||||||
33 | Florian Unruh (GER) | 6 | |||||||||||||||||
16 | Crispin Duenas (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
16 | Crispin Duenas (CAN) | 6 | |||||||||||||||||
49 | Dan Olaru (MDA) | 0 | |||||||||||||||||
16 | Crispin Duenas (CAN) | 6 | |||||||||||||||||
17 | Ruman Shana (BAN) | 4 | |||||||||||||||||
17 | Ruman Shana (BAN) | 7 | |||||||||||||||||
48 | Tom Hall (GBR) | 3 | |||||||||||||||||
33 | Florian Unruh (GER) | 4 | |||||||||||||||||
24 | Mauro Nespoli (ITA) | 6 | |||||||||||||||||
8 | Sjef van den Berg (NED) | 7 | |||||||||||||||||
57 | Jean-Charles Valladont (FRA) | 3 | |||||||||||||||||
8 | Sjef van den Berg (NED) | 1 | |||||||||||||||||
40 | Marcus Vinicius D'Almeida (BRA) | 7 | |||||||||||||||||
25 | Patrick Huston (GBR) | 1 | |||||||||||||||||
40 | Marcus Vinicius D'Almeida (BRA) | 7 | |||||||||||||||||
40 | Marcus Vinicius D'Almeida (BRA) | 0 | |||||||||||||||||
24 | Mauro Nespoli (ITA) | 6 | |||||||||||||||||
9 | Gyenyisz Ganykin (KAZ) | 6 | |||||||||||||||||
56 | Youssof Tolba (EGY) | 4 | |||||||||||||||||
9 | Gyenyisz Ganykin (KAZ) | 2 | |||||||||||||||||
24 | Mauro Nespoli (ITA) | 6 | |||||||||||||||||
24 | Mauro Nespoli (ITA) | 6 | |||||||||||||||||
41 | Žiga Ravnikar (SLO) | 0 |
2. szakasz
64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntők | Negyeddöntő | ||||||||||||||||
4 | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) (KOR) | 6 | |||||||||||||||||
61 | Balogh Mátyás (HUN) | 0 | |||||||||||||||||
4 | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) (KOR) | 6 | |||||||||||||||||
36 | Pierre Plihon (FRA) | 2 | |||||||||||||||||
29 | Jack Williams (USA) | 4 | |||||||||||||||||
36 | Pierre Plihon (FRA) | 6 | |||||||||||||||||
4 | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) (KOR) | 6 | |||||||||||||||||
20 | Khairul Anuar Mohamad (MAS) | 0 | |||||||||||||||||
13 | Vang Ta-peng (Wang Dapeng) (CHN) | 6 | |||||||||||||||||
52 | Sanzhar Mussayev (KAZ) | 4 | |||||||||||||||||
13 | Vang Ta-peng (Wang Dapeng) (CHN) | 5 (9) | |||||||||||||||||
20 | Khairul Anuar Mohamad (MAS) | 5 (10) | |||||||||||||||||
20 | Khairul Anuar Mohamad (MAS) | 5 (10) | |||||||||||||||||
45 | Antti Vikström (FIN) | 5 (9) | |||||||||||||||||
4 | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) (KOR) | 4 | |||||||||||||||||
12 | Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) (TPE) | 6 | |||||||||||||||||
5 | Mutó Hiroki (JPN) | 3 | |||||||||||||||||
60 | Itay Shanny (ISR) | 7 | |||||||||||||||||
60 | Itay Shanny (ISR) | 5 (10) | |||||||||||||||||
37 | Tarundeep Rai (IND) | 5 (9) | |||||||||||||||||
28 | Olekszij Hunbin (UKR) | 4 | |||||||||||||||||
37 | Tarundeep Rai (IND) | 6 | |||||||||||||||||
60 | Itay Shanny (ISR) | 5 (9) | |||||||||||||||||
12 | Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) (TPE) | 5 (10) | |||||||||||||||||
12 | Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) (TPE) | 7 | |||||||||||||||||
53 | Nguyễn Hoàng Phi Vũ (VIE) | 1 | |||||||||||||||||
12 | Tang Cse-csün (Tang Chih-chun) (TPE) | 5 (10) | |||||||||||||||||
21 | Vej Csün-hang (Wei Chun-heng) (TPE) | 5 (9) | |||||||||||||||||
21 | Vej Csün-hang (Wei Chun-heng) (TPE) | 6 | |||||||||||||||||
44 | Daniel Castro (ESP) | 2 |
3. szakasz
64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntők | Negyeddöntő | ||||||||||||||||
3 | O Dzsinhjok (O Jin-hyeok) (KOR) | 6 | |||||||||||||||||
62 | Mohamed Hammed (TUN) | 0 | |||||||||||||||||
3 | O Dzsinhjok (O Jin-hyeok) (KOR) | 5 (9) | |||||||||||||||||
35 | Atanu Das (IND) | 5 (10) | |||||||||||||||||
30 | Teng Jü-cseng (Deng Yu-cheng) (TPE) | 4 | |||||||||||||||||
35 | Atanu Das (IND) | 6 | |||||||||||||||||
35 | Atanu Das (IND) | 4 | |||||||||||||||||
46 | Furukava Takaharu (JPN) | 6 | |||||||||||||||||
19 | Luis Álvarez (MEX) | 3 | |||||||||||||||||
46 | Furukava Takaharu (JPN) | 7 | |||||||||||||||||
46 | Furukava Takaharu (JPN) | 5 (10) | |||||||||||||||||
14 | Gijs Broeksma (NED) | 5 (9) | |||||||||||||||||
14 | Gijs Broeksma (NED) | 6 | |||||||||||||||||
51 | Thomas Chirault (FRA) | 4 | |||||||||||||||||
46 | Furukava Takaharu (JPN) | 6 | |||||||||||||||||
11 | Li Csia-lun (Li Jialun) (CHN) | 0 | |||||||||||||||||
6 | Steve Wijler (NED) | 6 | |||||||||||||||||
59 | Sławomir Napłoszek (POL) | 4 | |||||||||||||||||
6 | Steve Wijler (NED) | 4 | |||||||||||||||||
27 | Ilfat Abdullin (KAZ) | 6 | |||||||||||||||||
27 | Ilfat Abdullin (KAZ) | 7 | |||||||||||||||||
38 | James Woodgate (GBR) | 3 | |||||||||||||||||
27 | Ilfat Abdullin (KAZ) | 5 (8) | |||||||||||||||||
11 | Li Csia-lun (Li Jialun) (CHN) | 5 (10) | |||||||||||||||||
22 | Kavata Júki (JPN) | 2 | |||||||||||||||||
43 | Jarno De Smedt (BEL) | 6 | |||||||||||||||||
43 | Jarno De Smedt (BEL) | 5 (7) | |||||||||||||||||
11 | Li Csia-lun (Li Jialun) (CHN) | 5 (9) | |||||||||||||||||
11 | Li Csia-lun (Li Jialun) (CHN) | 6 | |||||||||||||||||
54 | Otgonbold Baatarkhuyag (MGL) | 4 |
4. szakasz
64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntők | Negyeddöntő | ||||||||||||||||
7 | Vej Sao-hszüan (Wei Shaoxuan) (CHN) | 6 | |||||||||||||||||
58 | Daniel Pineda (COL) | 0 | |||||||||||||||||
7 | Vej Sao-hszüan (Wei Shaoxuan) (CHN) | 4 | |||||||||||||||||
39 | Taylor Worth (AUS) | 6 | |||||||||||||||||
26 | Alviyanto Prastyadi (INA) | 0 | |||||||||||||||||
39 | Taylor Worth (AUS) | 6 | |||||||||||||||||
39 | Taylor Worth (AUS) | 1 | |||||||||||||||||
10 | Mete Gazoz (TUR) | 7 | |||||||||||||||||
23 | Nicholas D'Amour (ISV) | 5 (8) | |||||||||||||||||
42 | Ryan Tyack (AUS) | 5 (9) | |||||||||||||||||
42 | Ryan Tyack (AUS) | 3 | |||||||||||||||||
10 | Mete Gazoz (TUR) | 7 | |||||||||||||||||
10 | Mete Gazoz (TUR) | 6 | |||||||||||||||||
55 | Jeff Henckels (LUX) | 0 | |||||||||||||||||
10 | Mete Gazoz (TUR) | 7 | |||||||||||||||||
2 | Brady Ellison (USA) | 3 | |||||||||||||||||
15 | Riau Ega Agatha Salsabila (INA) | 7 | |||||||||||||||||
50 | David Barnes (AUS) | 1 | |||||||||||||||||
15 | Riau Ega Agatha Salsabila (INA) | 5 (8) | |||||||||||||||||
47 | Jacob Wukie (USA) | 5 (9) | |||||||||||||||||
18 | Andrés Aguilar (CHI) | 1 | |||||||||||||||||
47 | Jacob Wukie (USA) | 7 | |||||||||||||||||
47 | Jacob Wukie (USA) | 3 | |||||||||||||||||
2 | Brady Ellison (USA) | 7 | |||||||||||||||||
31 | Pravin Jadhav (IND) | 6 | |||||||||||||||||
34 | Galzan Bazarzsapov (ROC) | 0 | |||||||||||||||||
31 | Pravin Jadhav (IND) | 0 | |||||||||||||||||
2 | Brady Ellison (USA) | 6 | |||||||||||||||||
2 | Brady Ellison (USA) | 6 | |||||||||||||||||
63 | Milad Vaziri (IRI) | 0 |
Források
- Archery. Tokyo 2020. [2021. augusztus 12-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2021. július 26.)
- Archery at the 2020 Summer Olympics. Olympedia. (Hozzáférés: 2021. július 26.)
Kapcsolódó szócikkek
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap