Férfi síugró csapatverseny nagysáncon a 2014. évi téli olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Síugró csapatverseny nagysáncon a XXII. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | RusSki Gorki síugróközpont, Krasznaja Poljana | ||||||
Dátum | február 17. | ||||||
Versenyzők | 48 résztvevő 12 nemzetből | ||||||
Csapatok | 12 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
- m
- v
- sz
A 2014. évi téli olimpiai játékokon a síugrás férfi csapatversenyét nagysáncon február 17-én rendezték a RusSki Gorki síugróközpontban, Krasznaja Poljanában. Az aranyérmet a német csapat nyerte. A versenyszámban nem vett részt magyar csapat.
Eseménynaptár
Az időpontok moszkvai idő szerint (UTC+4), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Forduló | Időpont |
---|---|
Döntő, 1. ugrás | február 17., 21:15 (18:15) |
Döntő, 2. ugrás | február 17., 22:22 (19:22) |
Eredmények
A verseny két sorozat ugrásból állt. A második sorozatban az első sorozat első nyolc helyezettje vehetett részt. Az összesített pontszám határozta meg a végső sorrendet. A távolságadatok méterben értendők.
1. ugrás
Helyezés | R | Csapat | Távolság | Pont |
---|---|---|---|---|
1. | 11 11–1 11–2 11–3 11–4 | Németország (GER) Andreas Wank Marinus Kraus Andreas Wellinger Severin Freund | 533,0 132,0 136,5 133,0 131,5 | 519,0 123,2 136,1 125,3 134,4 |
2. | 12 12–1 12–2 12–3 12–4 | Ausztria (AUT) Michael Hayböck Thomas Morgenstern Thomas Diethart Gregor Schlierenzauer | 527,5 134,0 129,0 136,0 128,5 | 516,5 127,7 124,3 136,0 128,5 |
3. | 8 8–1 8–2 8–3 8–4 | Japán (JPN) Reruhi Shimizu Takeucsi Taku Daiki Ito Kaszai Noriaki | 524,0 132,5 127,0 130,5 134,0 | 507,5 127,8 117,9 130,3 131,5 |
4. | 9 9–1 9–2 9–3 9–4 | Lengyelország (POL) Maciej Kot Piotr Żyła Jan Ziobro Kamil Stoch | 513,5 131,5 121,0 130,5 130,5 | 489,2 125,0 107,2 127,8 129,2 |
5. | 10 10–1 10–2 10–3 10–4 | Szlovénia (SLO) Jurij Tepeš Robert Kranjec Jernej Damjan Peter Prevc | 515,0 133,0 120,5 128,0 133,5 | 488,2 127,1 103,9 119,5 137,7 |
6. | 7 7–1 7–2 7–3 7–4 | Norvégia (NOR) Anders Bardal Anders Fannemel Anders Jacobsen Rune Velta | 511,0 137,5 129,5 119,0 125,0 | 486,0 137,7 123,4 111,5 113,4 |
7. | 6 6–1 6–2 6–3 6–4 | Csehország (CZE) Jakub Janda Antonín Hájek Roman Koudelka Jan Matura | 504,0 131,0 128,0 122,5 122,5 | 476,0 123,3 121,4 122,1 109,2 |
8. | 5 5–1 5–2 5–3 5–4 | Finnország (FIN) Anssi Koivuranta Jarkko Määttä Olli Muotka Janne Ahonen | 505,5 129,5 128,5 123,0 124,5 | 461,5 120,8 117,1 113,2 110,4 |
9. | 4 4–1 4–2 4–3 4–4 | Oroszország (RUS) Ilmir Hazetgyinov Alekszej Romasov Dmitrij Vasziljev Gyenyisz Kornyilov | 487,5 121,0 124,5 123,5 118,5 | 422,3 102,1 108,5 113,2 98,5 |
10. | 2 2–1 2–2 2–3 2–4 | Egyesült Államok (USA) Peter Frenette Nick Fairall Anders Johnson Nicholas Alexander | 479,0 113,0 120,5 119,0 126,5 | 402,5 84,2 102,0 101,9 114,4 |
11. | 1 1–1 1–2 1–3 1–4 | Dél-Korea (KOR) Kang Chil-ku Kim Hyun-ki Choi Heung-chul Choi Seo-woo | 476,5 116,5 126,0 117,0 117,0 | 402,0 91,2 113,5 99,5 97,8 |
12. | 3 3–1 3–2 3–3 3–4 | Kanada (CAN) Trevor Morrice Dusty Korek Matthew Rowley MacKenzie Boyd-Clowes | 488,0 117,5 121,5 125,5 123,5 | 399,2 94,3 102,6 94,7 107,6 |
2. ugrás
Helyezés | R | Csapat | 1. ugrás pontszám | 2. ugrás | Összesített pontszám | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pont | Hely. | |||||
1 Arany | 11 11–1 11–2 11–3 11–4 | Németország (GER) Andreas Wank Marinus Kraus Andreas Wellinger Severin Freund | 519,0 | 528,0 128,0 134,5 134,5 131,0 | 522,1 125,5 132,0 133,9 130,7 | 2. | 1041,1 248,7 268,1 259,2 265,1 |
2 Ezüst | 12 12–1 12–2 12–3 12–4 | Ausztria (AUT) Michael Hayböck Thomas Morgenstern Thomas Diethart Gregor Schlierenzauer | 516,5 | 528,0 130,0 133,5 132,5 132,0 | 521,9 130,4 129,9 130,2 131,4 | 3. | 1038,4 258,1 254,2 266,2 259,9 |
3 Bronz | 8 8–1 8–2 8–3 8–4 | Japán (JPN) Reruhi Shimizu Takeucsi Taku Daiki Ito Kaszai Noriaki | 507,5 | 527,5 131,5 130,0 132,0 134,0 | 517,4 132,6 120,5 127,0 137,3 | 4. | 1024,9 260,4 238,4 257,3 268,8 |
4. | 9 9–1 9–2 9–3 9–4 | Lengyelország (POL) Maciej Kot Piotr Żyła Jan Ziobro Kamil Stoch | 489,2 | 529,0 129,0 132,0 133,0 135,0 | 522,6 126,8 126,3 129,7 139,8 | 1. | 1011,8 251,8 233,5 257,5 269,0 |
5. | 10 10–1 10–2 10–3 10–4 | Szlovénia (SLO) Jurij Tepeš Robert Kranjec Jernej Damjan Peter Prevc | 488,2 | 524,0 126,5 131,0 130,5 136,0 | 507,4 121,2 121,9 125,3 139,0 | 5. | 995,6 248,3 225,8 244,8 276,7 |
6. | 7 7–1 7–2 7–3 7–4 | Norvégia (NOR) Anders Bardal Anders Fannemel Anders Jacobsen Rune Velta | 486,0 | 522,0 133,0 133,0 130,5 125,5 | 504,7 134,8 125,4 125,8 118,7 | 6. | 990,7 272,5 248,8 237,3 232,1 |
7. | 6 6–1 6–2 6–3 6–4 | Csehország (CZE) Jakub Janda Antonín Hájek Roman Koudelka Jan Matura | 476,0 | 516,5 127,5 131,0 130,5 127,5 | 491,8 121,6 126,1 126,1 118,0 | 7. | 967,8 244,9 247,5 248,2 227,2 |
8. | 5 5–1 5–2 5–3 5–4 | Finnország (FIN) Anssi Koivuranta Jarkko Määttä Olli Muotka Janne Ahonen | 461,5 | 512,0 130,0 124,0 126,0 132,0 | 481,3 126,5 110,5 114,1 130,2 | 8. | 942,8 247,3 227,6 227,3 240,6 |
Források
- Ski Jumping Teams Men Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Large Hill, Team, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap