| Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
A 2014. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 1500 méteres versenyszámát február 15-én rendezték. Az aranyérmet a kínai Zhou Yang nyerte. A Magyarországot képviselő Heidum Bernadett a 9., Kónya Zsófia a 30. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új rekord nem született.
Eseménynaptár
Az időpontok moszkvai idő szerint (UTC+4), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
február 15., 14:00 (11:00) | Előfutamok |
február 15., 15:12 (12:12) | Elődöntők |
február 15., 16:06 (13:06) | Döntők |
Eredmények
Az előfutamokból az első három versenyző jutott tovább az elődöntőbe. Az elődöntőkből az első két helyen célba érkező versenyző jutott a döntőbe, a harmadik és negyedikek pedig a B-döntőbe. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: büntetés
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Shim Suk-Hee | Dél-Korea (KOR) | 2:24,765 | Q |
2. | Marie-Ève Drolet | Kanada (CAN) | 2:24,859 | Q |
3. | Anna Seidel | Németország (GER) | 2:25,700 | Q |
4. | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | 2:27,212 | |
5. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | 2:55,658 | ADV |
| Valerija Reznyik | Oroszország (RUS) | PEN | |
2. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:29,645 | Q |
2. | Olga Beljakova | Oroszország (RUS) | 2:29,880 | Q |
3. | Ayuko Ito | Japán (JPN) | 2:30,354 | Q |
4. | Inna Simonova | Kazahsztán (KAZ) | 2:30,499 | |
5. | Tatiana Bodova | Szlovákia (SVK) | 2:31,788 | |
| Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | nem ért célba | |
3. futam |
1. | Cho Ha-Ri | Dél-Korea (KOR) | 2:27,629 | Q |
2. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | 2:27,721 | Q |
3. | Li Jianrou | Kína (CHN) | 2:27,758 | Q |
4. | Alyson Dudek | Egyesült Államok (USA) | 2:27,899 | |
5. | Charlotte Gilmartin | Nagy-Britannia (GBR) | 2:27,935 | |
6. | Biba Sakurai | Japán (JPN) | 2:28,127 | |
4. futam |
1. | Jorien ter Mors | Hollandia (NED) | 2:21,626 | Q |
2. | Heidum Bernadett | Magyarország (HUN) | 2:21,826 | Q |
3. | Agnė Sereikaitė | Litvánia (LTU) | 2:21,900 | Q |
4. | Lucia Peretti | Olaszország (ITA) | 2:22,953 | |
5. | Deanna Lockett | Ausztrália (AUS) | 2:25,140 | |
6. | Volha Talayeva | Fehéroroszország (BLR) | 2:27,817 | |
5. futam |
1. | Zhou Yang | Kína (CHN) | 2:26,543 | Q |
2. | Jessica Smith | Egyesült Államok (USA) | 2:26,703 | Q |
3. | Yara van Kerkhof | Hollandia (NED) | 2:26,809 | Q |
4. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 2:27,071 | |
5. | Yui Sakai | Japán (JPN) | 2:27,198 | |
6. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 2:27,232 | |
6. futam |
1. | Emily Scott | Egyesült Államok (USA) | 2:22,641 | Q |
2. | Kim A-Lang | Dél-Korea (KOR) | 2:22,864 | Q |
3. | Veronika Windisch | Ausztria (AUT) | 2:23,042 | Q |
4. | Liu Qiuhong | Kína (CHN) | 2:24,640 | |
5. | Kónya Zsófia | Magyarország (HUN) | 2:55,523 | |
| Tatyjana Borodulina | Oroszország (RUS) | nem ért célba | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Zhou Yang | Kína (CHN) | 2:18,825 | QA |
2. | Shim Suk-Hee | Dél-Korea (KOR) | 2:18,966 | QA |
3. | Marie-Ève Drolet | Kanada (CAN) | 2:19,516 | QB |
4. | Jessica Smith | Egyesült Államok (USA) | 2:20,259 | QB |
5. | Yara van Kerkhof | Hollandia (NED) | 2:20,291 | |
6. | Anna Seidel | Németország (GER) | 2:20,405 | |
2. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:19,336 | QA |
2. | Jorien ter Mors | Hollandia (NED) | 2:19,382 | QA |
3. | Heidum Bernadett | Magyarország (HUN) | 2:20,196 | QB |
4. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | 2:20,216 | QB |
5. | Olga Beljakova | Oroszország (RUS) | 2:20,391 | |
6. | Agnė Sereikaitė | Litvánia (LTU) | 2:20,398 | |
7. | Ayuko Ito | Japán (JPN) | 2:56,961 | |
3. futam |
1. | Li Jianrou | Kína (CHN) | 2:22,866 | QA |
2. | Kim A-Lang | Dél-Korea (KOR) | 2:22,928 | QA |
3. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | 2:23,069 | QB |
4. | Veronika Windisch | Ausztria (AUT) | 2:23,241 | QB |
5. | Emily Scott | Egyesült Államok (USA) | 2:23,439 | ADV |
– | Cho Ha-Ri | Dél-Korea (KOR) | PEN | |
Döntők
- B-döntő
- A-döntő
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Ed. | Ef. | Legjobb idő |
1 Arany | Zhou Yang | Kína (CHN) | A-döntő | | | |
2 Ezüst | Shim Suk-Hee | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | | |
3 Bronz | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | A-döntő | | | |
4. | Jorien ter Mors | Hollandia (NED) | A-döntő | | | |
5. | Emily Scott | Egyesült Államok (USA) | A-döntő | | | |
6. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | B-döntő | | | |
7. | Jessica Smith | Egyesült Államok (USA) | B-döntő | | | |
8. | Marie-Ève Drolet | Kanada (CAN) | B-döntő | | | |
9. | Heidum Bernadett | Magyarország (HUN) | B-döntő | | | |
10. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | B-döntő | | | |
11. | Veronika Windisch | Ausztria (AUT) | B-döntő | | | |
12. | Li Jianrou | Kína (CHN) | A-döntő (nem ért célba) | | | |
13. | Kim A-Lang | Dél-Korea (KOR) | A-döntő (kizárták) | | | |
14. | Olga Beljakova | Oroszország (RUS) | Elődöntő | 5. | 2. | 2:20,391 |
15. | Yara van Kerkhof | Hollandia (NED) | Elődöntő | 5. | 3. | 2:20,291 |
16. | Agnė Sereikaitė | Litvánia (LTU) | Elődöntő | 6. | 3. | 2:20,398 |
17. | Anna Seidel | Németország (GER) | Elődöntő | 6. | 3. | 2:20,405 |
18. | Ayuko Ito | Japán (JPN) | Elődöntő | 7. | 3. | 2:30,354 |
19. | Cho Ha-Ri | Dél-Korea (KOR) | Elődöntő (kizárták) | | | 2:27,629 |
20. | Lucia Peretti | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | 4. | 2:22,953 |
21. | Liu Qiuhong | Kína (CHN) | Előfutam | – | 4. | 2:24,640 |
22. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | Előfutam | – | 4. | 2:27,071 |
23. | Martina Valcepina | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | 4. | 2:27,212 |
24. | Alyson Dudek | Egyesült Államok (USA) | Előfutam | – | 4. | 2:27,899 |
25. | Inna Simonova | Kazahsztán (KAZ) | Előfutam | – | 4. | 2:30,499 |
26. | Deanna Lockett | Ausztrália (AUS) | Előfutam | – | 5. | 2:25,140 |
27. | Yui Sakai | Japán (JPN) | Előfutam | – | 5. | 2:27,198 |
28. | Charlotte Gilmartin | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam | – | 5. | 2:27,935 |
29. | Tatiana Bodova | Szlovákia (SVK) | Előfutam | – | 5. | 2:31,788 |
30. | Kónya Zsófia | Magyarország (HUN) | Előfutam | – | 5. | 2:55,523 |
31. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | Előfutam | – | 6. | 2:27,232 |
32. | Volha Talayeva | Fehéroroszország (BLR) | Előfutam | – | 6. | 2:27,817 |
33. | Biba Sakurai | Japán (JPN) | Előfutam | – | 6. | 2:28,127 |
| Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam | – | | nem ért célba |
| Tatyjana Borodulina | Oroszország (RUS) | Előfutam | – | | nem ért célba |
| Valerija Reznyik | Oroszország (RUS) | Előfutam (kizárták) | | | |
Források
- Short Track Speed Skating 1500m Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 1,500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap