Női nyolcas evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Női nyolcas evezés a XXVIII. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Szkíniasz evezős és kajak‑kenu központ | ||||||
Dátum | augusztus 15. – augusztus 22. | ||||||
Versenyzők | 63 résztvevő 7 nemzetből | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2004. évi nyári olimpiai játékokon az evezés női nyolcas versenyszámát augusztus 15. és augusztus 2. között rendezték a Szkíniasz evezős és kajak‑kenu központban. A versenyt a román hajó nyerte az amerikai és a holland egység előtt.
Rekordok
A versenyen új rekord született (az első előfutamban):
Olimpiai rekord | Egyesült Államok (USA) | 5:56,55 | Athén, Görögország | 2004. augusztus 15. |
Eredmények
Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
Előfutamok
Két előfutamot rendeztek, három és négy résztvevővel. Az első helyezett automatikusan bejutott a döntőbe, a többiek a reményfutamba kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Egyesült Államok (USA) Katie Johnson, Sam Magee, Megan Dirkmaat, Alison Cox, Anna Mickelson-Cummins, Laurel Korholz, Caryn Davies, Lianne Nelson-Bennion, kormányos: Mary Whipple | 5:56,55 | QA |
2. | Románia (ROM) Rodica Florea, Viorica Susanu, Aurica Bărăscu, Ioana Papuc, Liliana Gafencu, Elisabeta Oleniuc-Lipă, Georgeta Damian, Doina Ignat, Elena Georgescu | 5:56,77 | |
3. | Németország (GER) Elke Hipler, Britta Holthaus, Maja Tucholke, Anja Pyritz, Susanne Schmidt, Nicole Zimmermann, Silke Günther, Lenka Wech, kormányos: Annina Ruppel | 5:59,75 | |
4. | Ausztrália (AUS) Sarah Outhwaite-Tait, Jodi Winter, Catriona Oliver-Sens, Monique Heinke, Julia Wilson, Sally Robbins, Vicky Roberts, Kyeema Doyle, kormányos: Katie Foulkes | 6:02,77 | |
2. futam | |||
1. | Hollandia (NED) Froukje Wegman, Marlies Smulders, Nienke Hommes, Hurnet Dekkers, Annemarieke van Rumpt, Annemiek de Haan, Sarah Siegelaar, Helen Tanger, kormányos: Ester Workel | 6:04,10 | QA |
2. | Kína (CHN) Ju Fej, Luo Hsziu-hua, Cseng Ran, Jan Hsziao-hszia, Vu Ju, Jang Cuiping, Gao Janhua, Csin Civei, kormányos: Cseng Na | 6:06,20 | |
3. | Kanada (CAN) Anna-Marie de Zwager, Pauline van Roessel, Jacqui Cook, Andréanne Morin, Roslyn McLeod, Karen Clark, Romina Stefancic, Sabrina Kolker, kormányos: Sarah Pape | 6:12,40 |
Reményfutam
Egy reményfutamot rendeztek, öt résztvevővel. Az első négy helyezett bejutott a döntőbe, az ötödik egység kiesett.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Románia (ROM) Rodica Florea, Viorica Susanu, Aurica Bărăscu, Ioana Papuc, Liliana Gafencu, Elisabeta Oleniuc-Lipă, Georgeta Damian, Doina Ignat, Elena Georgescu | 06:03,99 | QA |
2. | Németország (GER) Elke Hipler, Britta Holthaus, Maja Tucholke, Anja Pyritz, Susanne Schmidt, Nicole Zimmermann, Silke Günther, Lenka Wech, kormányos: Annina Ruppel | 06:06,86 | QA |
3. | Ausztrália (AUS) Sarah Outhwaite-Tait, Jodi Winter, Catriona Oliver-Sens, Monique Heinke, Julia Wilson, Sally Robbins, Vicky Roberts, Kyeema Doyle, kormányos: Katie Foulkes | 06:09,64 | QA |
4. | Kína (CHN) Ju Fej, Luo Hsziu-hua, Cseng Ran, Jan Hsziao-hszia, Vu Ju, Jang Cuiping, Gao Janhua, Csin Civei, kormányos: Cseng Na | 06:09,87 | QA |
5. | Kanada (CAN) Anna-Marie de Zwager, Pauline van Roessel, Jacqui Cook, Andréanne Morin, Roslyn McLeod, Karen Clark, Romina Stefancic, Sabrina Kolker, kormányos: Sarah Pape | 06:15,18 |
Döntő
A döntőt hat résztvevővel rendezték, az előfutamok első helyezettjeivel, és a reményfutam első négy helyezettjével.
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Románia (ROM) Rodica Florea, Viorica Susanu, Aurica Bărăscu, Ioana Papuc, Liliana Gafencu, Elisabeta Oleniuc-Lipă, Georgeta Damian, Doina Ignat, [Elena Georgescu] | 6:17,70 |
2 Ezüst | Egyesült Államok (USA) Katie Johnson, Sam Magee, Megan Dirkmaat, Alison Cox, Anna Mickelson-Cummins, Laurel Korholz, Caryn Davies, Lianne Nelson-Bennion, kormányos: Mary Whipple | 6:19,56 |
3 Bronz | Hollandia (NED) Froukje Wegman, Marlies Smulders, Nienke Hommes, Hurnet Dekkers, Annemarieke van Rumpt, Annemiek de Haan, Sarah Siegelaar, Helen Tanger, kormányos: Ester Workel | 6:19,85 |
4. | Kína (CHN) Ju Fej, Luo Hsziu-hua, Cseng Ran, Jan Hsziao-hszia, Vu Ju, Jang Cuiping, Gao Janhua, Csin Civei, kormányos: Cseng Na | 6:21,71 |
5. | Németország (GER) Elke Hipler, Britta Holthaus, Maja Tucholke, Anja Pyritz, Susanne Schmidt, Nicole Zimmermann, Silke Günther, Lenka Wech, kormányos: Annina Ruppel | 6:21,99 |
6. | Ausztrália (AUS) Sarah Outhwaite-Tait, Jodi Winter, Catriona Oliver-Sens, Monique Heinke, Julia Wilson, Sally Robbins, Vicky Roberts, Kyeema Doyle, kormányos: Katie Foulkes | 6:31,65 |
Források
- Rowing at the 2004 Athina Summer Games: Women's Coxed Eights (angol nyelven). sports-reference.com. [2010. április 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. április 27.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap