Kelayakan Kejohanan Remaja B-16 AFC 2020 adalah pusingan kelayakan untuk Kejohanan Remaja B-16 AFC 2020 . Kejohanan ini adalah merupakan edisi ke-19 Kejohanan Remaja B-16 AFC , sebuah kejohanan bola sepak remaja antarabangsa yang dianjurkan dua tahun sekali oleh Konfederasi Bola Sepak Asia (AFC) bagi pasukan remaja lelaki bawah-16 kebangsaan Asia.
Sebanyak 16 pasukan akan bermain dalam kejohanan akhir, termasuk Bahrain yang layak secara automatik sebagai tuan rumah.[1] Tuan rumah walaupun sudah layak secara automatik, mereka juga akan bertanding di peringkat kelayakan.
Cabutan Daripada 47 ahli persatuan AFC , semua pasukan menyertai kejohanan ini.[2]
Cabutan telah diadakan pada 9 Mei 2019 di Rmah AFC di Kuala Lumpur, Malaysia .[3]
Zon Barat: 25 pasukan dari Asia Barat , Asia Tengah dan Asia Selatan , yang akan ditarik ke dalam enam kumpulan: satu kumpulan terdiri daripada lima pasukan dan lima kumpulan empat pasukan (kumpulan A-F). Zon Timur: 22 pasukan dari ASEAN dan Asia Timur , yang akan ditarik ke dalam lima kumpulan: dua kumpulan lima pasukan dan tiga kumpulan empat pasukan (Kumpulan G–K). Pasukan-pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut prestasi mereka dalam pusingan akhir Kejohanan Remaja B-16 AFC 2018 dan kelayakan (kedudukan keseluruhan ditunjukkan dalam kurungan; NR bermaksud pasukan tidak berada dalam kedudukan). Sekatan berikut juga digunakan:[4]
Sebanyak 11 pasukan yang menunjukkan niat mereka untuk berkhidmat sebagai tuan rumah kumpulan kelayakan sebelum cabutan telah ditarik ke dalam kumpulan yang berasingan. Balang 1 Balang 2 Balang 3 Balang 4 Balang 5 Zon Barat Maldives (38) Bhutan (40) Sri Lanka (42) Zon Timur
Nota Pasukan dalam huruf tebal layak ke kejohanan akhir. (H) : Tuan rumah kumpulan kelayakan (Q) : Tuan rumah kejohanan akhir, secara automatik layak tanpa mengira keputusan kelayakan Pemain yang layak Pemain yang dilahirkan pada atau selepas 1 Januari 2004 layak bersaing dalam kejohanan ini.[5]
Format Dalam setiap kumpulan, pasukan bermain antara satu sama lain sekali di tempat-tempat berpusat. Sepuluh juara kumpulan dan lima naib juara terbaik layak ke kejohanan akhir. Jika tuan rumah kejohanan akhir memenangi kumpulan mereka atau antara lima terbaik naib juara, naib juara terbaik keenam juga layak ke kejohanan akhir.[3]
Pemecah Seri Pasukan yang menduduki tempat berdasarkan mata (3 mata untuk menang, 1 mata untuk seri, 0 mata untuk kalah). Jika dua atau lebih pasukan adalah sama pada mata setelah selesai perlawanan kumpulan, kriteria berikut digunakan untuk menentukan kedudukan, untuk menentukan kedudukan (Peraturan Perkara 9.3):[5]
Mata dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Perbezaan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jumlah gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jika lebih daripada dua pasukan terikat, dan selepas memohon semua kriteria satu-lawan-satu di atas, subset pasukan masih terikat, semua kriteria satu-lawan-satu di atas diterapkan semata-mata untuk subset pasukan ini; Perbezaan gol yang lebih besar dalam semua perlawanan kumpulan; Jumlah gol yang lebih besar dijaringkan dalam semua perlawanan kumpulan; Sepakan penalti akan dimainkan jika hanya dua pasukan yang terlibat; Sedikit keputusan dikira mengikut jumlah kad kuning dan merah yang diterima dalam perlawanan kumpulan (1 mata untuk kad kuning tunggal, 3 mata untuk kad merah akibat dua kad kuning, 3 mata untuk kad merah langsung, 4 mata untuk kad kuning dan diikuti dengan kad merah langsung); Undian terbanyak. Kumpulan Perlawanan dimainkan antara 14 hingga 22 September 2019.
Jadual Hari Perlawanan Kumpulan A & G–H Kumpulan B–F & I–K Hari Perlawanan 1 14 September 2019 3 v 2, 5 v 4 18 September 2019 1 v 4, 2 v 3 Hari Perlawanan 2 16 September 2019 4 v 1, 5 v 3 20 September 2019 4 v 2, 3 v 1 Hari Perlawanan 3 18 September 2019 1 v 5, 2 v 4 22 September 2019 1 v 2, 3 v 4 Hari Perlawanan 4 20 September 2019 2 v 5, 3 v 1 — Hari Perlawanan 5 22 September 2019 4 v 3, 1 v 2 —
Kumpulan A Perlawanan dimainkan di Jordan . Masa di senaraikan adalah (UTC+3). Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Tajikistan 4 4 0 0 29 2 +27 12 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Jordan (H) 4 2 1 1 17 6 +11 7 3 Kuwait 4 1 2 1 4 11 −7 5 4 Nepal 4 1 1 2 4 15 −11 4 5 Sri Lanka 4 0 0 4 0 20 −20 0
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
16 September 2019 (2019-09-16 )
17:00
Sri Lanka 0 – 8 Tajikistan Laporan Muhammadvoris Saidaliev 17' Khusrav Toirov 22' Abdulfatohi Khudoidodzoda 26' , 34' , 60' , 68' Kabir Salimshoev 40' Fakhriddin Akhtamov 88'
Kehadiran: 11
Pengadil: Mahmood Al-Majarafi (
Oman )
16 September 2019 (2019-09-16 )
20:00
20 September 2019 (2019-09-20 )
20:00
Nepal 0 – 7 Tajikistan Laporan Muhammadvoris Saidaliev 7' , 15' , 30' Abdulfatohi Khudoidodzoda 12' Khusrav Toirov 46' Khurshed Davlatzoda 71' Mujovid Shovaisudinov 83' (pen. )
Kehadiran: 127
Pengadil: Mahmood Al-Majarafi (
Oman )
Kumpulan B Perlawanan dimainkan di Uzbekistan . Masa di senaraikan adalah (UTC+5). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah Nota:
^ Bahrain, sebagai tuan rumah kejohanan akhir, secara automatik layak tanpa mengira keputusan kelayakan. 18 September 2019 (2019-09-18 )
16:00
India 5 – 0 Turkmenistan Shubho Paul 23' Sridarth Nongmeikapam 40' , 90+1' Taison Singh Loitongbam 55' Himanshu Jangra 90' Laporan
Kehadiran: 55
Pengadil: Masoud Tufayelieh (
Syria )
20 September 2019 (2019-09-20 )
16:00
Turkmenistan 2 – 3 Uzbekistan Yslamgeldi Goşaýew 41' Begenç Mämiýew 90+1' Laporan Rahymberdi Atabaýew 45+2' (g.s. ) Rian Islamov 72' Rustam Turdimurodov 81'
Kehadiran: 320
Pengadil: Yudai Yamamoto (
Jepun )
22 September 2019 (2019-09-22 )
16:00
22 September 2019 (2019-09-22 )
16:00
Kumpulan C Perlawanan dimainkan di Iran . Masa di senaraikan adalah (UTC+4:30) pada 18–20 September, (UTC+3:30) pada 22 September 2019. Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
18 September 2019 (2019-09-18 )
16:45
18 September 2019 (2019-09-18 )
19:45
Iran 13 – 0 Maldives Amir Ebrahimzadeh 6' , 27' , 46' , 77' , 86' Yadegar Rostami 11' (pen. ) , 48' Iman Danesh 26' , 43' Fardin Bahri 30' , 40' Reza Kooshki 58' , 72' Laporan
Kehadiran: 1,221
Pengadil: Yusuke Araki (
Jepun )
20 September 2019 (2019-09-20 )
16:45
Maldives 0 – 3 Afghanistan Laporan Hamayoun Amin 52' Jan Bashiri 57' Wahid Halim 84'
Kehadiran: 420
Pengadil: Khalid Al-Shaqsi (
Oman )
20 September 2019 (2019-09-20 )
19:45
Palestin 1 – 2 Iran Bahaa Awayssa 26' Laporan Yadegar Rostami 30' (pen. ) Amir Ebrahimzadeh 45'
Kehadiran: 1,630
Pengadil: Mongkolchai Pechsri (
Thailand )
22 September 2019 (2019-09-22 )
15:45
Palestin 4 − 1 Maldives Malik Al-Sharbati 56' Almothana Khdirat 66' Bahaa Awayssa 88' Fouad Attal 90+2' Laporan Aiham Hamdoon 50'
Kehadiran: 144
Pengadil: Mongkolchai Pechsri (
Thailand )
22 September 2019 (2019-09-22 )
18:45
Kehadiran: 1,352
Pengadil: Yusuke Araki (
Jepun )
Kumpulan D Perlawanan dimainkan di Arab Saudi . Masa di senaraikan adalah (UTC+3). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
18 September 2019 (2019-09-18 )
18:25
Oman 2 – 0 Pakistan Mshary Al-Hasani 18' Mamoon Al-Araimi 61' Laporan
Stadium Putera Saud bin Jalawi, Khobar Kehadiran: 99
Pengadil: Yu Ming-hsun (Taipei Cina)
18 September 2019 (2019-09-18 )
21:20
Arab Saudi 4 – 1 Syria Abdullah Zaid 8' Suhayb Al-Zaid 17' Muhannad Barrah 39' , 83' Laporan Anis Kassem 45+1'
Stadium Putera Saud bin Jalawi, Khobar Kehadiran: 120
Pengadil: Çarymyrat Kurbanow (Turkmenistan)
20 September 2019 (2019-09-20 )
18:25
Syria 0 – 1 Oman Laporan Abdulrahman Al-Jabri 90'
Stadium Putera Saud bin Jalawi, Khobar Kehadiran: 98
22 September 2019 (2019-09-22 )
18:25
Stadium Putera Saud bin Jalawi, Khobar Kehadiran: 69
Pengadil: Çarymyrat Kurbanow (Turkmenistan)
22 September 2019 (2019-09-22 )
21:20
Stadium Putera Saud bin Jalawi, Khobar Kehadiran: 100
Pengadil: Yu Ming-hsun (Taipei Cina)
Kumpulan E Perlawanan dimainkan di Qatar . Masa di senaraikan adalah (UTC+3). Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Qatar (H) 3 2 1 0 14 1 +13 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Yaman 3 2 1 0 14 2 +12 7 3 Bangladesh 3 1 0 2 3 5 −2 3 4 Bhutan 3 0 0 3 1 24 −23 0
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
18 September 2019 (2019-09-18 )
19:00
Bangladesh 0 – 2 Qatar Laporan Rashid Al-Abdulla 55' Abdulrahman Al-Dosari 90'
Kehadiran: 605
Pengadil: Nasrullo Kabirov (Tajikistan)
20 September 2019 (2019-09-20 )
16:00
Bhutan 0 – 3 Bangladesh Laporan Saiful Islam 45' Kelzang Jigme 50' (g.s. ) Moinul Islam 52'
Kehadiran: 455
Pengadil: Takuto Okabe (
Jepun )
20 September 2019 (2019-09-20 )
19:00
Qatar 1 – 1 Yaman Mohammed Al-Quraishi 58' (pen. ) Laporan Hasan Al-Kawmani 77'
Kehadiran: 3,000
Pengadil: Payam Heidari (
Iran )
22 September 2019 (2019-09-22 )
16:00
Kehadiran: 2,100
Pengadil: Takuto Okabe (
Jepun )
Kumpulan F Perlawanan dimainkan di Kyrgyzstan . Masa di senaraikan adalah (UTC+6). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
18 September 2019 (2019-09-18 )
15:30
Kehadiran: 50
Pengadil: Arumughan Rowan (
India )
18 September 2019 (2019-09-18 )
20:00
Kyrgyzstan 3 – 2 Lubnan Beknaz Almazbekov 62' Aalambek Abylkasymov 72' , 85' Laporan Ibrahim Khalaf 10' Rayan Nassereddine 21'
Kehadiran: 1,200
Pengadil: Chen Hsin-chuan (Taipei Cina)
20 September 2019 (2019-09-20 )
15:30
Lubnan 1 – 2 Iraq Mahmoud Zbib 84' Laporan Karar Al-Ameer 64' Mohammed Jameel 78'
Kehadiran: 45
Pengadil: Pranjal Banerjee (
India )
20 September 2019 (2019-09-20 )
20:00
22 September 2019 (2019-09-22 )
15:30
Kehadiran: 50
Pengadil: Arumughan Rowan (
India )
22 September 2019 (2019-09-22 )
20:00
Iraq 3 – 0 Kyrgyzstan Mustafa Hasan 40' Mohammed Jameel 45+2' Ali Al-Akbar 90' (pen. ) Laporan
Kehadiran: 2,500
Pengadil: Chen Hsin-chuan (Taipei Cina)
Kumpulan G Perlawanan dimainkan di Indonesia . Masa disenaraikan adalah (UTC+7). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
14 September 2019 (2019-09-14 )
19:00
Kehadiran: 39
Pengadil: Feras Taweel (
Syria )
16 September 2019 (2019-09-16 )
15:30
Kehadiran: 21
Pengadil: Bijan Heidari (
Iran )
16 September 2019 (2019-09-16 )
19:00
Filipina 0 – 4 Indonesia Laporan Ahmad Athallah 37' Marselino Ferdinan 46' Alfin Lestaluhu 57' Wahyu Agong 75'
Kehadiran: 3,740
Pengadil: Abdulla Ali Al-Marri (
Qatar )
18 September 2019 (2019-09-18 )
15:30
China 6 – 0 Filipina Fan Chao 14' , 57' Maiwulang Mijiti 22' (pen. ) , 58' He Xiaoke 47' , 52' Laporan
Kehadiran: 60
Pengadil: Mohammad Arafah (
Jordan )
20 September 2019 (2019-09-20 )
19:00
Brunei 0 – 8 Indonesia Laporan Ahmad Athallah 15' (pen. ) Aditiya Daffa 43' , 88' Marselino Ferdinan 47' (pen. ) Faizal Shaifullah 61' , 69' Ruy Arianto 63' , 83'
Kehadiran: 1,060
Pengadil: Abdulla Al-Marri (
Qatar )
22 September 2019 (2019-09-22 )
15:30
Filipina 3 – 2 Brunei David Pahud 55' Umi Abelarde 58' Uriel Dalapo 84' Laporan Wafiq Danish 16' Syaherrul Affendy 73'
Kehadiran: 517
Pengadil: Mohammad Arafah (
Jordan )
22 September 2019 (2019-09-22 )
19:00
Kumpulan H Perlawanan dimainkan di Vietnam . Masa di senaraikan adalah (UTC+7). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
14 September 2019 (2019-09-14 )
16:00
Padang Vietnam YFTC no. 1, Hanoi Kehadiran: 10
Pengadil: Zaid Thamer (
Iraq )
14 September 2019 (2019-09-14 )
18:00
Padang Vietnam YFTC no. 3, Hanoi Kehadiran: 325
Pengadil: Ahmad Al-Ali (
Kuwait )
16 September 2019 (2019-09-16 )
18:00
Padang Vietnam YFTC no. 3, Hanoi Kehadiran: 105
18 September 2019 (2019-09-18 )
16:00
Padang Vietnam YFTC no. 1, Hanoi Kehadiran: 30
20 September 2019 (2019-09-20 )
16:00
Padang Vietnam YFTC no. 1, Hanoi Kehadiran: 92
Pengadil: Ahmad Al-Ali (
Kuwait )
22 September 2019 (2019-09-22 )
16:00
Padang Vietnam YFTC no. 1, Hanoi Kehadiran: 30
22 September 2019 (2019-09-22 )
18:00
Australia 2 – 1 Vietnam Bernardo Oliveira 58' Luka Smyth 89' Laporan Nguyễn Công Sơn 19'
Padang Vietnam YFTC no. 3, Hanoi Kehadiran: 683
Pengadil: Zaid Thamer (
Iraq )
Kumpulan I Perlawanan dimainkan di Singapura . Masa di senaraikan adalah (UTC+8). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
17 September 2019 (2019-09-17 )
17:00
Korea Utara 16 – 0 Guam Yom Chol-gyong 7' , 57' Choe Song-jin 12' , 33' , 35' (pen. ) , 44' Ri Il-song 15' , 39' , 42' (pen. ) Ri Kum-chol 37' , 52' , 55' , 66' , 89' Kim Kwang-ryong 65' Ryu Kwon-ung 72' Laporan
Kehadiran: 56
Pengadil: Baraa Aisha (Palestin)
17 September 2019 (2019-09-17 )
20:00
19 September 2019 (2019-09-19 )
17:00
Guam 1 − 4 Hong Kong Joshua Benavente 75' Laporan Yim Kai Cheuk 5' , 39' Matthew Slattery 52' Lee Tsz Hin 86'
Kehadiran: 171
Pengadil: C. R. Srikrishna (
India )
21 September 2019 (2019-09-21 )
17:00
Kumpulan J Perlawanan dimainkan di Laos . Masa di senaraikan adalah (UTC+7). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
20 September 2019 (2019-09-20 )
15:00
Kehadiran: 120
Pengadil: Ismaeel Habib Ali (
Bahrain )
20 September 2019 (2019-09-20 )
18:30
22 September 2019 (2019-09-22 )
15:00
22 September 2019 (2019-09-22 )
18:30
Kehadiran: 5,283
Pengadil: Ismaeel Habib Ali (
Bahrain )
Kumpulan K Perlawanan dimainkan di Myanmar . Masa di senaraikan adalah (UTC+6:30). Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah Seri Kelayakan(H) Tuan Rumah
18 September 2019 (2019-09-18 )
18:00
Thailand 4 – 0 Myanmar Niphitphon Wongpanya 7' , 12' Kakana Khamyok 28' Theekawin Chansri 63' Laporan
Kehadiran: 1,256
Pengadil: Saoud Al-Athbah (
Qatar )
20 September 2019 (2019-09-20 )
18:00
Kehadiran: 453
Pengadil: Vahid Kazemi (
Iran )
22 September 2019 (2019-09-22 )
15:00
Kehadiran: 368
Pengadil: Hussein Abo Yehia (
Lubnan )
22 September 2019 (2019-09-22 )
18:00
Kehadiran: 523
Pengadil: Saoud Al-Athbah (
Qatar )
Kedudukan pasukan naib juara kumpulan Oleh kerana ada kumpulan mempunyai bilangan pasukan yang berbeza, keputusan menentang pasukan di tangga kelima dalam kumpulan lima pasukan tidak dipertimbangkan untuk kedudukan ini.
Sumber: AFC Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) undian terbanyak. Nota:
^ a b Kedudukan oleh mata disiplin (Vietnam: –4 mt; Thailand: –6 mt). Pasukan layak Berikut 16 pasukan layak ke kejohanan akhir.
Pasukan Layak sebagai Layak pada penampilan kejohanan Sebelumnya1 Bahrain Tuan Rumah [1] 17 September 2019 7 (1986 , 1988 , 1992 , 1994 , 1996 , 1998 , 2008 ) Tajikistan Juara Kumpulan A 22 September 2019 3 (2006 , 2010 , 2018 ) India Juara Kumpulan B 22 September 2019 8 (1990 , 1996 , 2002 , 2004 , 2008 , 2012 , 2016 , 2018 ) Iran Juara Kumpulan C 22 September 2019 11 (1996 , 1998 , 2000 , 2004 , 2006 , 2008 , 2010 , 2012 , 2014 , 2016 , 2018 ) Arab Saudi Juara Kumpulan D 22 September 2019 10 (1985 , 1986 , 1988 , 1992 , 1994 , 2006 , 2008 , 2012 , 2014 , 2016 ) Qatar Juara Kumpulan E 22 September 2019 10 (1985 , 1986 , 1988 , 1990 , 1992 , 1994 , 1998 , 2002 , 2004 , 2014 ) Emiriah Arab Bersatu Juara Kumpulan F 20 September 2019 7 (1990 , 1992 , 1994 , 2002 , 2008 , 2010 , 2016 ) China Juara Kumpulan G 22 September 2019 14 (1985 , 1988 , 1990 , 1992 , 1994 , 1996 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 , 2010 , 2012 , 2014 ) Australia Juara Kumpulan H 22 September 2019 6 (2008 , 2010 , 2012 , 2014 , 2016 , 2018 ) Korea Utara Juara Kumpulan I 21 September 2019 11 (1986 , 1988 , 1992 , 1998 , 2004 , 2006 , 2010 , 2012 , 2014 , 2016 , 2018 ) Jepun Juara Kumpulan J 22 September 2019 15 (1985 , 1988 , 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 , 2010 , 2012 , 2014 , 2016 , 2018 ) Korea Selatan Juara Kumpulan K 22 September 2019 14 (1986 , 1988 , 1990 , 1994 , 1996 , 1998 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 , 2012 , 2014 , 2016 , 2018 ) Yaman Naib Juara Terbaik 1 22 September 2019 6 (1985 [nota 1] , 2002 , 2006 , 2012 , 2016 , 2018 ) Indonesia Naib Juara Terbaik 2 22 September 2019 6 (1986 , 1988 , 1990 , 2008 , 2010 , 2018 ) Uzbekistan Naib Juara Terbaik 3 22 September 2019 9 (1994 , 1996 , 2002 , 2004 , 2008 , 2010 , 2012 , 2014 , 2016 ) Oman Naib Juara Terbaik 4 22 September 2019 10 (1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2004 , 2010 , 2012 , 2014 , 2016 , 2018 )
1 Huruf Tebal menunjukkan juara bagi tahun itu. Huruf condong menunjukkan tuan rumah bagi tahun itu.
Penjaring gol Terdapat 386 gol dijaringkan dalam 78 perlawanan, bagi purata 4.95 gol setiap perlawanan.
8 gol
Abdulfatohi Khudoidodzoda 7 gol
Marselino Ferdinan Choe Song-jin 6 gol
Ahmad Athallah Amir Ebrahimzadeh Abdelqader Al-Alem Ri Kum-chol Muhammadvoris Saidaliev Niphitphon Wongpanya 5 gol
He Xiaoke Zeng Yaozhang Sridarth Nongmeikapam Yadegar Rostami Ri Il-song Alexandro Lemos 4 gol
Fan Chao Huang Peizhao Maiwulang Mijiti Ruy Arianto Reza Kooshki Rashid Al-Abdulla Chang Ha-min Lee Kyu-dong Khusrav Toirov Mohammed Mahdi 3 gol
Iddzaham Aleshahmezan Cui Xinglong Shubho Paul Aditiya Daffa Sorato Morimoto Saraj Al-Ma'aitah Mohammad Obeidat Yom Chol-gyong John Jalique Mohammed Al-Quraishi Muhannad Barrah Arsyad Basiron Kabir Salimshoev Sultan Adil Rian Islamov Mohammed Ali Hasan 2 gol
Mujtaba Amiri Nathan Nguyen Syaherrul Affendy Gao Jingchun Lee Tsz Hin Yim Kai Cheuk Wahyu Pratama Faizal Shaifullah Fardin Bahri Iman Danesh Mohammed Jameel Sota Kitano Yamato Naito Sina Osaka Hiroto Suzuki Thamer Al-Sulili Aalambek Abylkasymov Beknaz Almazbekov Mahmoud Zbib Daniel Edzuan Muhammad Akid Mun Jong-chong Bahaa Awayssa Ahmed Shadid Moin Ahmed David Pahud Abdulrahman Al-Dosari Mobarak Hamza Khairin Nadim Seng Hong Kai Abdulaziz Al-Elewai Sunatullo Azizov Alexandro Kefi Mohamed Al-Harthi Rustam Turdimurodov Đàm Đức Vinh Nguyễn Công Sơn Phan Duy Hào Vũ Đặng Minh Tú Hamzah Mahroos Ahmed Murshed 1 gol
1 gol sendiri
Mohamed Hasan (untuk India) Kelzang Jigme (untuk Bangladesh) Ahmad Al-Kandari (untuk Tajikistan) Lei Cheng Lam (untuk Vietnam) Leong Chon Kit (untuk Australia) Sou Hin Nang (untuk Vietnam) Tuguldur Batsukh (untuk Australia) Altanshagai Delgernasan (untuk Australia) Ulziisaikhan Gankhuyag (untuk Vietnam) Cristevao Fernandes (untuk Makau) Rahymberdi Atabaýew (untuk Uzbekistan) Rujukan ^ a b "Uzbekistan, Bahrain recommended as hosts for 2020 AFC U-19 & U-16 Championships". AFC. 17 September 2019. ^ "Asian hopefuls to identify 2020 Qualifiers opponents". AFC. 8 May 2019. ^ a b "Teams discovers opponents for 2020 Qualifiers". AFC. 9 May 2019. ^ "AFC U-16 Championship 2020 Qualifiers - Official Draw". YouTube. 10 May 2019. ^ a b "Regulations AFC U-16 Championship 2020". AFC. Pautan luar AFC U-16 Championship , the-AFC.com AFC U-16 Championship 2020, stats.the-AFC.com Kejohanan
Kejohanan B-16 Kejohanan B-17 Kejohanan B-16
Kelayakan