29e Film Independent Spirit Awards
29e Film Independent Spirit Awards | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | 1 maart 2014 | |||
Locatie | Santa Monica (Californië) | |||
Organisator | Film Independent | |||
Presentator | Patton Oswalt | |||
Netwerk | IFC | |||
Vorige | 28e Film Independent Spirit Awards | |||
Volgende | 30e Film Independent Spirit Awards | |||
Officiële website | ||||
|
De uitreiking van de 29e Film Independent Spirit Awards vond plaats op 1 maart 2014 in Santa Monica tijdens een ceremonie die werd gepresenteerd door Patton Oswalt. De genomineerden werden bekendgemaakt door Octavia Spencer en Paula Patton op 26 november 2013.[1]
Winnaars en genomineerden
De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[2]
Beste film
- 12 Years a Slave
- All Is Lost
- Frances Ha
- Inside Llewyn Davis
- Nebraska
Beste debuutfilm
- Fruitvale Station
- Blue Caprice
- Concussion
- Una Noche
- Wadjda
Beste regisseur
- Steve McQueen - 12 Years a Slave
- Shane Carruth - Upstream Color
- J.C. Chandor - All Is Lost
- Jeff Nichols - Mud
- Alexander Payne - Nebraska
Beste script
- 12 Years a Slave - John Ridley
- Before Midnight - Julie Delpy, Ethan Hawke en Richard Linklater
- Blue Jasmine - Woody Allen
- Enough Said - Nicole Holofcener
- The Spectacular Now - Scott Neustadter en Michael H. Weber
Beste eerste script
- Nebraska - Bob Nelson
- Afternoon Delight - Jill Soloway
- Don Jon - Joseph Gordon-Levitt
- In a World - Lake Bell
- The Inevitable Defeat of Mister and Pete - Michael Starrbury
Beste mannelijke hoofdrol
Beste vrouwelijke hoofdrol
- Cate Blanchett - Blue Jasmine
- Julie Delpy - Before Midnight
- Gaby Hoffmann - Crystal Fairy
- Brie Larson - Short Term 12
- Shailene Woodley - The Spectacular Now
Beste mannelijke bijrol
- Jared Leto - Dallas Buyers Club
- Michael Fassbender - 12 Years a Slave
- Will Forte - Nebraska
- James Gandolfini - Enough Said
- Keith Stanfield - Short Term 12
Beste vrouwelijke bijrol
- Lupita Nyong'o - 12 Years a Slave
- Melonie Diaz - Fruitvale Station
- Sally Hawkins - Blue Jasmine
- Yolonda Ross - Go for Sisters
- June Squibb - Nebraska
Beste cinematografie
- 12 Years a Slave - Sean Bobbitt
- All Is Lost - Frank G. DeMarco
- Computer Chess - Matthias Grunsky
- Inside Llewyn Davis - Bruno Delbonnel
- Spring Breakers - Benoit Debie
Beste montage
- Short Term 12 - Nat Sanders
- Frances Ha - Jennifer Lame
- Museum Hours - Jem Cohen en Marc Vives
- Una Noche - Cindy Lee
- Upstream Color - Shane Carruth en David Lowery
Beste internationale film
- Blue Is the Warmest Color, Frankrijk - Abdellatif Kechiche
- Gloria, Chili - Sebastián Lelio
- The Great Beauty, Italië - Paolo Sorrentino
- The Hunt, Denemarken - Thomas Vinterberg
- A Touch of Sin, China - Jia Zhang-Ke
Beste documentaire
- 20 Feet from Stardom
- After Tiller
- Gideon's Army
- The Act of Killing
- The Square
John Cassavetes Award
Deze prijs is voor de beste film gemaakt voor minder dan $500.000.
- This Is Martin Bonner
- Computer Chess
- Crystal Fairy
- Museum Hours
- Pit Stop
Robert Altman Award
Deze prijs voor beste ensemble wordt gegeven aan de regisseur, de casting director en de cast.
- Mud
- Regisseur: Jeff Nichols
- Casting director: Francine Maisler
- Cast: Joe Don Baker, Jacob Lofland, Matthew McConaughey, Ray McKinnon, Sarah Paulson, Michael Shannon, Sam Shepard, Tye Sheridan, Paul Sparks, Bonnie Sturdivant en Reese Witherspoon
Films met meerdere nominaties
De volgende films ontvingen meerdere nominaties:
Nominaties | Film | Awards |
---|---|---|
7 | 12 Years a Slave | 5 |
6 | Nebraska | |
4 | All Is Lost | |
3 | Blue Jasmine | 1 |
Fruitvale Station | 1 | |
Inside Llewyn Davis | ||
Short Term 12 | 1 | |
2 | Before Midnight | |
Computer Chess | ||
Crystal Fairy | ||
Dallas Buyers Club | 2 | |
Enough Said | ||
Frances Ha | ||
Mud | 1 | |
Museum Hours | ||
The Spectacular Now | ||
Una Noche | ||
Upstream Color |
Externe links
- Film Independent Spirit Awards
- Independent Spirit Awards 2014 op de Internet Movie Database