Arubaanse Division Uno
Division Uno | ||||
---|---|---|---|---|
Land | Aruba | |||
Regio | CONCACAF | |||
Bond | Arubaanse Voetbal Bond | |||
Opgericht | 1932 | |||
Systeem | Competitie | |||
Promotie naar | Division di Honor | |||
Degradatie naar | Division Dos | |||
Aantal teams | 16 (2023-24) | |||
Huidige kampioen | Jong Aruba (4) (2022-23) | |||
Recordkampioen | Brazil Juniors (5) | |||
Website | Division Uno | |||
Huidig seizoen | Arubaanse Division Uno 2023/24 | |||
|
De Arubaanse Division Uno, kortweg Division Uno is het tweede niveau profvoetbal op Aruba. De competitie wordt georganiseerd door de Arubaanse Voetbal Bond. De kampioen promoveert naar de Division di Honor en de nummers 2 en 3 spelen een nacompetitie met de nummers 8 en 9 van de Division Honor. De Division Dos is het laagste voetbalniveau op Aruba.
Seizoen 2023/24
De volgende zestien clubs deden in het seizoen 2022-23 mee in de Eerste Klasse.
Poule A:
- Atlantico
- Real Koyari
- Sporting
- Estudiantes
- Jong Aruba
- Caravel
- Arsenal
- RCS
Poule B:
- Unistars
- FC San Nicolas
- United
- Rooi Afo
- Sport Boys
- Brazil Juniors
- Juventud TL
- Undesa
Seizoen 2022/23
De volgende zestien clubs deden in het seizoen 2022-23 mee in de Eerste Klasse.
Poule A:
- Atlantico
- Real Koyari
- Sporting
- Estudiantes
- Jong Aruba
- Bubali
- Arsenal
- RCS
Poule B:
- Unistars
- FC San Nicolas
- Caiquetio
- Rooi Afo
- Sport Boys
- Brazil Juniors
- Juventud TL
- Undesa
Seizoen 2021/22
De volgende veertien clubs deden in het seizoen 2021-22 mee in de Eerste Klasse.
Poule A:
- Sporting
- Unistars
- Caiquetio
- Estudiantes
- Real Koyari
- Jong Aruba
- Arsenal
Poule B:
- Santa Fe
- FC San Nicolas
- RCS
- Rooi Afo
- Sport Boys
- Atlantico
- Juventud TL
Topscorers Poule A
Pos. | Speler | Club | Wed | Gem | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kevin Peña | Sporting | 12 | 16 | 0 | |
2. | Kevin K. Richardson | Caiquetio | 12 | 8 | 0 | |
3. | Iezekiel Rojer | Unistars | 12 | 6 | 0 | |
4. | Dani St.Jago | Unistars | 12 | 5 | 0 | |
Jasory Giel | Jong Aruba | 12 | 0 | |||
Mervin Richardson | Estudiantes | 12 | 0 | |||
Kurt Franken | Caiquetio | 12 | 0 | |||
5. | Jhon Henao Fernandez | Unistars | 12 | 4 | 0 | |
Tyrone A. Wilfred Rafael | Caiquetio | 12 | 0 | |||
Michel Faustin | Unistars | 12 | 0 | |||
6. | Raymondt Pimienta | Sporting | 12 | 1 | 0 | |
Jader D. Dijkhoff | Arsenal | 12 | 0 | |||
Jorge Maduro | Estudiantes | 12 | 0 | |||
Sidney S Kelly | Arsenal | 12 | 0 | |||
Giovanni Thode | Sporting | 12 | 0 | |||
Jonathan Angela | Caiquetio | 12 | 0 | |||
Osbert Pena | Unistars | 12 | 0 | |||
Lesly Felomina | Estudiantes | 12 | 0 | |||
Liron Lashevsky | Unistars | 12 | 0 | |||
Marc Henriquez | Sporting | 12 | 0 |
Topscorers Poule B
Pos. | Speler | Club | Wed | Gem | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jean-Claude Goeman Aldon | FC San Nicolas | 12 | 14 | 0 | |
Jose Groot | Rooi Afo | 12 | 0 | |||
2. | Litmar Lacle | Santa Fe | 12 | 12 | 0 | |
3. | Deimer Payares | RCS | 12 | 10 | 0 | |
4. | Emanuel Faro | Santa Fe | 12 | 8 | 0 | |
5. | John Rojas | RCS | 12 | 7 | 0 | |
Jurgen L. Geerman | FC San Nicolas | 12 | 7 | 0 | ||
6. | Jean Louis Sterling Duniol | FC San Nicolas | 12 | 6 | 0 | |
Jordy Tromp | Rooi Afo | 12 | 6 | 0 | ||
Judah J. Gumbs | Santa Fe | 12 | 6 | 0 | ||
7. | Geijerd Tejada Garcia | RCS | 12 | 1 | 0 | |
Jean Dirksz | Sport Boys | 12 | 0 | |||
Alvys Prandy | Rooi Afo | 12 | 0 | |||
Ronald Tello | Rooi Afo | 12 | 0 | |||
Lionel Jamil Webb | Santa Fe | 12 | 0 | |||
Darvin Isiah Henson | Santa Fe | 12 | 0 | |||
Andre Koolman | Sport Boys | 12 | 0 | |||
Gary Agudelo Pereira | Rooi Afo | 12 | 0 | |||
Junior Arismendy | Juventud TL | 12 | 0 | |||
Dylan Dabian | Atlantico | 12 | 0 |
Seizoen 2019/20
De volgende vijftien clubs deden in het seizoen 2019-20 mee in de Eerste Klasse.
Poule A:
- Caiquetio
- River Plate
- Sport Boys
- FC San Nicolas
- RCS
- Sporting
- Atlantico
- Estudiantes
Poule B:
- Arsenal
- Jong Aruba
- Unistars
- Real Koyari
- Juventud TL
- Rooi Afo
- Undesa
Seizoen 2016/17
De volgende tien clubs deden in het seizoen 2016-17 mee in de Eerste Klasse.
- Atlantico
- Brazil Juniors
- Caiquetio
- Juventud TL
- RCS
- Real Piedra Plat
- FC San Nicolas
- Sport Boys
- Sporting
- United
Seizoen 2012/13
Deelnemers
Arsenal | RCS |
Atlantico | FC San Nicolas |
Brazil Juniors | Trupial |
Caravel | Unistars |
Juventud TL |
Kampioenen
Seizoen | Kampioen | |
---|---|---|
1960 | River Plate | |
1961 | San Nicolas Juniors | |
1962-63 | Millionarios | |
1963-64 | Sport Boys | |
1964-65 | Tropical | |
1965-66 | Bubali | |
1966-67 | Aruba Juniors | |
1967-68 | Jong Aruba | |
1968-69 | Tropical | |
1969-70 | San Nicolas Juniors | |
1970-71 | Atlantico | |
1971-72 | Onbekend | |
1973 | La Fama | |
1974-80 | Onbekend | |
1981 | Rooi Afo | |
1982 | Onbekend | |
1983 | Universal | |
1984-88 | Onbekend | |
1989 | San Nicolas Juniors | |
1990 | Brazil Juniors | |
1991-92 | Onbekend | |
1993 | Nacional | |
1994-98 | Onbekend | |
1999 | Brazil Juniors | |
2000 | Jong Aruba | |
2001 | Britannia | |
2002 | La Fama | |
2003-04 | Onbekend | |
2004-05 | Caiquetio | |
2005-06 | Juventud TL | |
2006-07 | River Plate | |
2007-08 | Trupial | |
2008-09 | Brazil Juniors | |
2009-10 | Caravel | |
2010-11 | Dakota | |
2011-12 | Caiquetio | |
2012-13 | Caravel | |
2013-14 | Brazil Juniors | |
2014-15 | Caravel | |
2015-16 | Jong Aruba | |
2016-17 | Real Piedra Plat | |
2017-18 | Brazil Juniors | |
2018-19 | Caravel | |
2019-20 | Verlaten vanwege COVID-19 pandemie | |
2021 | Unofficieel kampioenschap | |
2021-22 | Santa Fe | |
2022-23 | Jong Aruba |
Teamkampioenschappen
Club | Kampioen | Kampioen jaren |
---|---|---|
Brazil Juniors | 5 | 1990, 1999, 2009, 2014, 2018 |
Caravel | 4 | 2010, 2013, 2015, 2019 |
Jong Aruba | 4 | 1968, 2000, 2016, 2022-23 |
San Nicolas Juniors | 3 | 1961, 1970, 1989 |
Tropical | 2 | 1965, 1969 |
La Fama | 2 | 1973, 2002 |
River Plate | 2 | 1960, 2007 |
Caiquetio | 2 | 2005, 2012 |
Millionarios | 1 | 1963 |
Sport Boys | 1 | 1964 |
Bubali | 1 | 1966 |
Aruba Juniors | 1 | 1967 |
Atlantico | 1 | 1970 |
Rooi Afo | 1 | 1981 |
Universal | 1 | 1983 |
Nacional | 1 | 1993 |
Britannia | 1 | 2001 |
Juventud TL | 1 | 2006 |
Trupial | 1 | 2008 |
Dakota | 1 | 2011 |
Real Piedra Plat | 1 | 2017 |
Caravel | 1 | 2019 |
Santa Fe | 1 | 2022 |
Referenties
Externe links
- Division Uno
- Officiële website AVB