Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1960 |
---|
|
Baanevenementen |
---|
100 m | mannen | vrouwen |
---|
200 m | mannen | vrouwen |
---|
400 m | mannen | |
---|
800 m | mannen | vrouwen |
---|
1500 m | mannen | |
---|
5000 m | mannen | |
---|
10000 m | mannen | |
---|
80 m horden | | vrouwen |
---|
110 m horden | mannen | |
---|
400 m horden | mannen | |
---|
3000 m steeplechase | mannen | |
---|
4×100 m estafette | mannen | vrouwen |
---|
4×400 m estafette | mannen | |
---|
Wegevenementen |
---|
Marathon | mannen | |
---|
20 km snelwandelen | mannen | |
---|
50 km snelwandelen | mannen | |
---|
Veldevenementen |
---|
Verspringen | mannen | vrouwen |
---|
Hink-stap-springen | mannen | |
---|
Hoogspringen | mannen | vrouwen |
---|
Polsstokhoogspringen | mannen | |
---|
Kogelstoten | mannen | vrouwen |
---|
Discuswerpen | mannen | vrouwen |
---|
Speerwerpen | mannen | vrouwen |
---|
Kogelslingeren | mannen | |
---|
Gecombineerde evenementen |
---|
Tienkamp | mannen | |
---|
De 50 km snelwandelen voor mannen op de Olympische Zomerspelen 1960 vond plaats op dinsdag 7 september 1960. De start en finish bevonden zich in het Olympisch Stadion. De wedstrijd werd gewonnen door de Brit Don Thompson in 4:25.30,0. Met deze prestatie verbeterde hij het olympisch record.
Uitslag
Rang | Atleet | Land | Tijd |
1 | Don Thompson | GBR | 4:25.30,0 (OR) |
2 | John Ljunggren | SWE | 4:25.47,0 |
3 | Abdon Pamich | ITA | 4:27.55,4 |
4 | Oleksandr Shcherbyna | URS | 4:31.44,0 |
5 | Tom Misson | GBR | 4:33.03,0 |
6 | Alex Oakley | CAN | 4:33.08,6 |
7 | Pino Dordoni | ITA | 4:33.27,2 |
8 | Zora Singh | IND | 4:37.44,6 |
9 | Anatoly Vedyakov | URS | 4:39.57,6 |
10 | Antonio De Gaetano | ITA | 4:41.01,6 |
11 | Ladislav Moc | TCH | 4:42.33,6 |
12 | George Hazle | RSA | 4:43.18,8 |
13 | Max Weber | EUA | 4:44.47,4 |
14 | Svatopluk Sýkora | TCH | 4:46.14,6 |
15 | Ajit Singh | IND | 4:47.28,4 |
16 | Horst Astroth | EUA | 4:50.57,0 |
17 | Josef Doležal | TCH | 4:51.18,6 |
18 | José Ribas | ESP | 4:51.20,0 |
19 | Ron Laird | USA | 4:53.21,6 |
20 | Frank O'Reilly | IRL | 4:54.40,0 |
21 | Charles Sowa | LUX | 4:57.00,4 |
22 | Louis Marquis | SUI | 5:00.13,0 |
23 | Bruce MacDonald | USA | 5:00.47,6 |
24 | John Allen | USA | 5:03.15,2 |
25 | Alfred Leiser | SUI | 5:06.55,0 |
26 | Mohamed Ben Lazhar | TUN | 5:07.57,4 |
27 | René Charrière | SUI | 5:09.00,8 |
28 | Jacques Arnoux | FRA | 5:10.22,0 |
— | Albert Johnson | GBR | DQ |
— | Grigory Klimov | URS | DQ |
— | Guillermo Weller | ARG | DQ |
— | Kurt Sakowski | EUA | DQ |
— | Noel Freeman | AUS | DQ |
— | Ronald Crawford | AUS | DQ |
— | Erik Söderlund | SWE | DNF |
— | Åke Söderlund | SWE | DNF |
— | Norman Read | NZL | DNF |
— | Naoui Zlassi | TUN | DNF |
— | Béla Dinesz | HUN | DNF |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslagen op sports-reference.com