Champions Trophy vrouwen 2003
De Champions Trophy voor vrouwen werd in 2003 gehouden in het Australische Sydney. Het toernooi werd gehouden van 29 november tot en met 7 december in het State Hockey Centre. De Australische vrouwen wonnen deze elfde editie.
Geplaatste landen
De deelnemende landen worden bepaald door de FIH. Geplaatst waren het gastland, de titelverdediger, de olympisch kampioen en de wereldkampioen. Het deelnemersveld werd tot 6 aangevuld op basis van de prestaties op het wereldkampioenschap van 2002.
- Argentinië (wereldkampioen)
- Australië (gastland, olympisch kampioen)
- China (titelverdediger)
- Engeland (vijfde op het wereldkampioenschap)
- Nederland (tweede op het wereldkampioenschap)
- Nieuw-Zeeland (zesde op het wereldkampioenschap)
Uitslagen
Alle tijden zijn in de lokale tijd UTC+11.
Eerste ronde
De nummers 1 en 2 spelen de finale, de nummers 3 en 4 om het brons en de nummers 5 en 6 om de 5e en 6e plaats.
Team | GS | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 5 | +4 | 11 |
Australië | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 3 | +10 | 10 |
Argentinië | 5 | 2 | 3 | 0 | 12 | 8 | +4 | 9 |
Nederland | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 10 | –2 | 4 |
Engeland | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 11 | –7 | 4 |
Zuid-Korea | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 | 15 | –9 | 3 |
29 november 2003 11:00 | |||
Argentinië | 3 – 1 | Zuid-Korea | Scheidsrechters: Julie Ashton-Lucy (AUS) Lyn Farrell (NZL) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
29 november 2003 13:00 | |||
China | 1 – 0 | Nederland | Scheidsrechters: Jane Nockolds (ENG) Minka Woolley (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
29 november 2003 15:00 | |||
Australië | 5 – 0 | Engeland | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
30 november 2003 13:00 | |||
China | 3 – 3 | Argentinië | Scheidsrechters: Renate Peters (GER) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
30 november 2003 15:00 | |||
Australië | 2 – 1 | Nederland | Scheidsrechters: Sarah Garnett (NZL) Soledad Iparraguirre (ARG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
30 november 2003 17:00 | |||
Engeland | 1 – 2 | Zuid-Korea | Scheidsrechters: Cecilia Valenzuela (CHI) Minka Woolley (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
2 december 2003 16:00 | |||
Zuid-Korea | 3 – 4 | Nederland | Scheidsrechters: Julie Ashton-Lucy (AUS) Renate Peters (GER) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
2 december 2003 18:00 | |||
Argentinië | 2 – 0 | Engeland | Scheidsrechters: Sarah Garnett (NZL) Cecilia Valenzuela (CHI) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
2 december 2003 20:00 | |||
Australië | 0 – 1 | China | Scheidsrechters: Lyn Farrell (NZL) Jane Nockolds (ENG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
4 december 2003 16:00 | |||
China | 2 – 0 | Zuid-Korea | Scheidsrechters: Julie Ashton-Lucy (AUS) Sarah Garnett (NZL) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
4 december 2003 18:00 | |||
Engeland | 1 – 0 | Nederland | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Minka Woolley (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
4 december 2003 20:00 | |||
Australië | 1 – 1 | Argentinië | Scheidsrechters: Lyn Farrell (NZL) Renate Peters (GER) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
6 december 2003 11:00 | |||
Engeland | 2 – 2 | China | Scheidsrechters: Renate Peters (GER) Sarah Garnett (NZL) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
6 december 2003 13:00 | |||
Nederland | 3 – 3 | Argentinië | Scheidsrechters: Julie Ashton-Lucy (AUS) Lyn Farrell (NZL) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
6 december 2003 15:00 | |||
Australië | 5 – 0 | Zuid-Korea | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Jane Nockolds (ENG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
Plaatsingswedstrijden
- Om de 5e/6e plaats
7 december 2003 10:00 | |||
Engeland | 2 – 2 (nv) 4 - 2 (sb) | Zuid-Korea | Scheidsrechters: Minka Woolley (AUS) Julie Ashton-Lucy (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
- Om de 3e/4e plaats
7 december 2003 12:30 | |||
Argentinië | 2 – 3 | Nederland | Scheidsrechters: Renate Peters (GER) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
- Finale
7 december 2003 15:00 | |||
China | 2 – 3 | Australië | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Lyn Farrell (NZL) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
Selecties
- Argentinië
Bondscoach: Gabriel Minadeo
- Mariela Antoniska (gk)
- Magdalena Aicega
- María Paz Ferrari
- Marina di Giacomo
- Ayelén Stepnik
- Alejandra Gulla
- Luciana Aymar
- Soledad García
- Mariana González Oliva
- Mercedes Margalot
- María de la Paz Hernández
- Maria Inés Parodi
- Paola Vukojicic (gk)
- Mariné Russo
- Inés Arrondo
- Natali Doreski
- Claudia Burkart
- Macarena Rodríguez
- Australië
Bondscoach: David Bell
- Louise Dobson
- Karen Smith
- Ngaire Smith
- Megan Rivers
- Peta Gallagher
- Bianca Netzler
- Emily Halliday
- Wendy Alcorn
- Cindy Morgan (gk)
- Rachel Imison (gk)
- Carmel Bakurski
- Katie Allen
- Angie Skirving
- Melanie Twitt
- Suzie Faulkner
- Julie Towers
- Sarah Young
- Katrina Powell
- China
Bondscoach: Kim Chang-back
- Nie Yali (gk)
- Huang Xuejiao
- Chen Zhaoxia
- Ma Yibo
- Cheng Hui
- Huang Junxia
- Fu Baorong
- Li Shuang
- Gao Lihua
- Tang Chunling
- Zhou Wanfeng
- Ren Ye
- Hou Xiaolan
- Qiu Yingling
- Chen Qiuqi
- Chen Qunqing
- Zhang Yimeng (gk)
- Engeland
Bondscoach: Bobby Crutchley
- Carolyn Reid (gk)
- Hilary Rose (gk)
- Jennie Bimson
- Jane Smith
- Denise Marston-Smith
- Melanie Clewlow
- Purdy Miller
- Anna Bennett
- Mandy Nicholson
- Lucilla Wright
- Kate Walsh
- Frances Houslop
- Rachel Walker
- Leisa King
- Sarah Blanks
- Joanne Ellis
- Fiona Greenham
- Crista Cullen
- Nederland
Bondscoach: Marc Lammers
- Assistent: Carel van der Staak
- Manager-assistent: Alyson Annan
- Arts: Jessica Gal
- Fysio: Marc van Nieuwenhuizen en Sjoerd van Daalen
- Video: Lars Gillhaus
- Mental coach: Bill Gillissen
- Zuid-Korea
Bondscoach: Lim Heung-Sin
- Park Yong-Sook (gk)
- Kim Yun-Mi
- Lee Jin-Hee
- Yoo Hee-Joo
- Lee Seon-Ok
- Han Sung-Mi
- Lee Mi-Seong
- Nam Jin-A
- Kim Seong-Eun
- Ko Kwang-Min
- Park Seon-Mi
- Lim Ju-Young (gk)
- Kang Bo-Kyung
- Park Jeong-Sook
- Young Kang-Na
- Kim Mi-Seon
- Park Jin-Suk
- Kim Bo-Mi
Scheidsrechters
- Julie Ashton-Lucy
- Lyn Farrell
- Sarah Garnett
- Maria Soledad Iparraguirre
- Jane Nockolds
- Renate Peters
- Cecilia Valenzuela
- Minka Woolley
- Kazuko Yasueda
Topscorers
- In onderstaand overzicht zijn alleen de speelsters opgenomen met drie of meer treffers achter hun naam.
№ | Naam | Land | Goals |
---|---|---|---|
1 | Katrina Powell | Australië | 4 |
2 | Luciana Aymar | Argentinië | 3 |
Fu Baorong | China | 3 | |
Soledad García | Argentinië | 3 | |
Tang Chunling | China | 3 |
Eindrangschikking
rang | land |
---|---|
1 | Australië |
2 | China |
3 | Nederland |
4 | Argentinië |
5 | Engeland |
6 | Zuid-Korea |
- (en) Toernooi op FIH.ch
- (en) Toernooi op Todor66.com