Dakar-rally 2021
Dakar-rally 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Le Dakar 2021 | ||||
Land | Saoedi-Arabië | |||
Start | Djedda | |||
Finish | Djedda | |||
Datum | 2-15 januari 2021 | |||
Algemeen winnaar | Motoren Kevin Benavides Quads Manuel Andujar Auto's Stéphane Peterhansel Edouard Boulanger Lichte prototypes (T3) Josef Macháček Pavel Vyoral UTV's (T4) Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach Vrachtauto's Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov Klassiekers Marc Douton Emilien Etienne | |||
Vorige | 2020 | |||
Volgende | 2022 | |||
|
De Dakar-rally 2021 was de 42ste editie van de Dakar-rally, en de tweede in Azië. Deze editie werd geheel in Saoedi-Arabië gereden. De rally startte in Djedda, had een rustdag in Hail en finishte uiteindelijk weer in Djedda. Oorspronkelijk was het de bedoeling om deze editie in twee of drie landen te rijden, maar door de maatregelen en de gevolgen van de coronapandemie was dit niet mogelijk.
Etappes
Etappe | Datum | Van | Naar | Afstand: Verbinding / Special |
---|---|---|---|---|
Proloog | 2 januari | Djedda | Djedda | 129 km / 11 km |
1 | 3 januari | Djedda | Bisha | 623 km / 277 km |
2 | 4 januari | Bisha | Wadi ad-Dawasir | 685 km / 457 km |
3 | 5 januari | Wadi ad-Dawasir | Wadi ad-Dawasir | 629 km / 403 km |
4 | 6 januari | Wadi ad-Dawasir | Riyad | 813 km / 337 km |
5 | 7 januari | Riyad | Al Qaisumah | 662 km / 456 km |
6 | 8 januari | Al Qaisumah | Hail | 792 km / 448 km 618 km / 347 km * |
9 januari | Rustdag in Hail | |||
7 (marathon) | 10 januari | Hail | Sakakah | 737 km / 471 km |
8 | 11 januari | Sakakah | Neom | 709 km / 375 km |
9 | 12 januari | Neom | Neom | 579 km / 465 km |
10 | 13 januari | Neom | Al-ʿUla | 583 km / 342 km |
11 | 14 januari | Al-ʿUla | Yanbu | 598 km / 464 km ** |
12 | 15 januari | Yanbu | Djedda | 447 km / 200 km |
* De afstand van etappe 6 werd anders ingedeeld en ingekort vanwege het weer in de omgeving van Al-Qaisumah en om een aantal deelnemers die nog bezig waren aan de vijfde etappe de kans te geven om aan deze etappe deel te nemen.
** Etappe 11 was vanwege weersomstandigheden met 50 km ingekort.
Aantal deelnemers
Onderstaande tabel laat zien hoeveel deelnemers er aan de start staan, hoeveel er op de rustdag nog over zijn, en hoeveel uiteindelijk de eindstreep halen.
Moment | Motoren | Quads | Auto's | UTV's (T3 & T4) | Trucks | Klassiekers | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Start | 101 | 16 | 64 | 61 | 44 | 26 | 312 |
Rustdag | 78 | 14 | 53 | 49 | 24 | 24 | 242 |
Einde (inclusief Dakar Experience) | 63 (67) | 11 (12) | 48 (52) | 41 (50) | 20 (21) | 23 (23) | 206 (225) |
Uitslagen
Etappewinnaars
Etappe | Motoren | Quads | Auto's | Lichte prototypes (T3) | UTV's (T4) | Vrachtauto's | Klassiekers |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Proloog | Ricky Brabec (Honda) 00u06'01" | Alexandre Giroud (Yamaha) 00u07'35" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) 00u05'48" | Kris Meeke Wouter Rosegaar (PH-Sport) 00u06'40" | Austin Jones Gustavo Gugelmin (Can-Am) 00u06'43" | Siarhei Viazovich Pavel Haranin Anton Zaproshchanka (MAZ) 00u06'38" | Geen deelname |
1 | Toby Price (KTM) 03u17'49" | Alexandre Giroud (Yamaha) 04u01'08" | Carlos Sainz Lucas Cruz (Mini) 03u05'56" | Cristina Gutiérrez Francois Cazalet (OT3) 03u41'37" | Reinaldo Varela Maykel Justo (Can-Am) 03u44'00" | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov (Kamaz) 03u17'50" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 121 punten |
2 | Joan Barreda Bort (Honda) 04u17'56" | Pablo Copetti (Yamaha) 05u34'50" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) 04u03'14" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) 05u15'41" | Saleh Alsaif Oriol Vidal Montijano (Can-Am) 05u05'07" | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov (Kamaz) 04u37'44" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 106 punten |
3 | Toby Price (KTM) 03u33'23" | Nicolas Cavigliasso (Yamaha) 04u25'49" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) 03u17'39" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) 04u22'37" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 04u20'57" | Siarhei Viazovich Pavel Haranin Anton Zaproshchanka (MAZ) 03u45'14" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 77 punten |
4 | Joan Barreda Bort (Honda) 02u46'50" | Manuel Andujar (Yamaha) 03u29'13" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) 02u35'59" | Kris Meeke Wouter Rosegaar (PH-Sport) 03u18'42" | Aron Domżała Maciej Marton (Can-Am) 03u16'57" | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov (Kamaz) 02u58'47" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 73 punten |
5 | Kevin Benavides (Honda) 05u09'50" | Nicolas Cavigliasso (Yamaha) 06u09'42" | Giniel de Villiers Alex Haro Bravo (Toyota) 05u09'25" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) 05u49'43" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 05u47'32" | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov (Kamaz) 05u30'20" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 116 punten |
6 | Joan Barreda Bort (Honda) 03u45'27" | Alexandre Giroud (Yamaha) 04u50'24" | Carlos Sainz Lucas Cruz (Mini) 03u38'27" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) 04u20'23" | Nasser Khalifa Al Attiyah Paolo Ceci (Can-Am) 04u20'46" | Airat Mardeev Dmitriy Svistunov Akhmet Galiautdinov (Kamaz) 04u08'52" | Ondřej Klymčiw Petr Vlček (Škoda) 91 punten |
7 (marathon) | Ricky Brabec (Honda) 04u37'44" | Manuel Andujar (Yamaha) 05u57'40" | Yazeed Al Rajhi Dirk von Zitzewitz (Toyota) 04u21'59" | Cristina Gutiérrez Francois Cazalet (OT3) 05u25'41" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 05u15'34" | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov (Kamaz) 04u45'52" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 19 punten |
8 | José Ignacio Cornejo (Honda) 03u08'40" | Alexandre Giroud (Yamaha) 04u20'40" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) 02u56'56" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) 03u44'05" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 03u37'45" | Anton Shibalov Dmitrii Nikitin Ivan Tatarinov (Kamaz) 03u19'40" | Kilian Revuelta Oscar Sanchez Hernandez (Toyota) 27 punten |
9 | Kevin Benavides (Honda) 04u49'15" | Giovanni Enrico (Yamaha) 06u24'41" | Stéphane Peterhansel Edouard Boulanger (Mini) 04u50'27" | Cristina Gutiérrez 1 Francois Cazalet (OT3) 06u17'40" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 05u31'41" | Martin Macík František Tomášek David Švanda (Iveco) 05u05'54" | Kilian Revuelta Oscar Sanchez Hernandez (Toyota) 69 punten |
10 | Ricky Brabec (Honda) 03u12'33" | Italo Pedemonte (Yamaha) 04u19'07" | Yazeed Al Rajhi Dirk von Zitzewitz (Toyota) 03u03'57" | Kris Meeke Wouter Rosegaar (PH-Sport) 03u34'41" | Sergei Kariakin Anton Vlasiuk (Can-Am) 03u31'17" | Martin Macík František Tomášek David Švanda (Iveco) 03u13'02" | Lilian Harichoury Serge Coudert Laurent Correia (Renault) 129 punten |
11 | Sam Sunderland (KTM) 04u33'18" | Giovanni Enrico (Yamaha) 06u18'43" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) 04u32'09" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) 04u56'18" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 05u08'03" | Anton Shibalov Dmitrii Nikitin Ivan Tatarinov (Kamaz) 04u44'39" | Stephan Lamarre Benjamin Laroche (Mitsubishi) 38 punten |
12 | Ricky Brabec (Honda) 02u17'02" | Pablo Copetti (Yamaha) 03u11'30" | Carlos Sainz Lucas Cruz (Mini) 02u17'33" | Kris Meeke Wouter Rosegaar (PH-Sport) 02u41'11" | Reinaldo Varela Maykel Justo (Can-Am) 02u44'26" | Martin Macík František Tomášek David Švanda (Iveco) 02u32'27" | Antonio Gutierrez Luis Heras Rodriguez (Mercedes-Benz) 15 punten |
Legenda:
1 Deze coureur had een van de etappes niet uitgereden hierdoor deed deze coureur niet meer mee met het algemeen klassement, maar deze coureur deed nog wel mee met de "Dakar Experience" categorie.
Klassementsleiders na elke etappe
Etappe | Motoren | Quads | Auto's | Lichte prototypes (T3) | UTV's (T4) | Vrachtauto's | Klassiekers |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Proloog | Ricky Brabec Honda | Alexandre Giroud Yamaha | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel Toyota | Kris Meeke Wouter Rosegaar PH-Sport | Austin Jones Gustavo Gugelmin Can-Am | Siarhei Viazovich Pavel Haranin Anton Zaproshchanka MAZ | |
1 | Toby Price KTM | Carlos Sainz Lucas Cruz Mini | Cristina Gutiérrez Francois Cazalet OT3 | Reinaldo Varela Maykel Justo Can-Am | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov Kamaz | Marc Douton Emilien Etienne Sunhill | |
2 | Joan Barreda Bort Honda | Stéphane Peterhansel Edouard Boulanger Mini | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach Can-Am | ||||
3 | Skyler Howes KTM | Giovanni Enrico Yamaha | |||||
4 | Xavier De Soultrait Husqvarna | Nicolas Cavigliasso Yamaha | Seth Quintero Dennis Zenz OT3 | ||||
5 | Kevin Benavides Honda | ||||||
6 | Toby Price KTM | Aron Domżała Maciej Marton Can-Am | |||||
7 (marathon) | José Ignacio Cornejo Honda | Manuel Andujar Yamaha | |||||
8 | Austin Jones Gustavo Gugelmin Can-Am | ||||||
9 | Josef Macháček Pavel Vyoral Can-Am | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach Can-Am | |||||
10 | Kevin Benavides Honda | ||||||
11 | |||||||
12 |
Eindklassement
Pos | Motoren | Quads | Auto's | Lichte prototypes (T3) | UTV's (T4) | Vrachtauto's | Klassiekers | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kevin Benavides (Honda) 47u18'14" | Manuel Andujar (Yamaha) 60u28'29" | Stéphane Peterhansel Edouard Boulanger (Mini) 44u28'11" | Josef Macháček Pavel Vyoral (Can-Am) 59u39'01" | Francisco López Contardo Juan Pablo Latrach (Can-Am) 05u08'03" | Dmitry Sotnikov Ruslan Akhmadeev Ilgiz Akhmetzianov (Kamaz) 48u23'21" | Marc Douton Emilien Etienne (Sunhill) 961 punten | ||||||
2 | Ricky Brabec (Honda) +00u04'56" | Giovanni Enrico (Yamaha) +00u33'44" | Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel (Toyota) +00u13'51" | Camelia Liparoti Annett Fischer (Yamaha) +02u12'23" | Austin Jones Gustavo Gugelmin (Can-Am) +00u17'23" | Anton Shibalov Dmitrii Nikitin Ivan Tatarinov (Kamaz) +00u39'38" | Juan Donatiu Pere Serrat Puig (Mitsubishi) + 1689 punten | ||||||
3 | Sam Sunderland (KTM) +00u15'57" | Pablo Copetti (Yamaha) +03u00'58" | Carlos Sainz Lucas Cruz (Mini) +01u00'57" | Philippe Pinchedez Vincent Ferri (Pinch Racing) +02u36'26" | Aron Domżała Maciej Marton (Can-Am) +00u51'53" | Airat Mardeev Dmitriy Svistunov Akhmet Galiautdinov (Kamaz) +01u14'35" | Lilian Harichoury Serge Coudert Laurent Correia (Renault) + 4244 punten | ||||||
4. | Daniel Sanders (KTM) +00u38'52" | Kamil Wiśniewski (Yamaha) +06u50'05" | Jakub Przygonski Timo Gottschalk (Toyota) +02u35'03" | Seth Quintero Dennis Zenz (OT3) +02u51'14'" | Michał Goczał Szymon Gospodarczyk (Can-Am) +01u13'58" | Martin Macík František Tomášek David Švanda (Iveco) +01u45'51" | Kilian Revuelta Oscar Sanchez Hernandez (Toyota) + 4877 punten | ||||||
5. | Skyler Howes (KTM) +00u52'33" | Tomáš Kubiena (Yamaha) +07u11'45" | Nani Roma Alexandre Winocq (Prodrive) +03u21'48" | Jean-Luc Pisson Valentin Sarreaud (PH-Sport) +03u04'37" | Reinaldo Varela Maykel Justo (Can-Am) +01u27'05" | Aleš Loprais Petr Pokora Khalid Alkendi (Praga) +02u00'31" | Frédéric Verdaguer Julie Verdaguer (Sunhill) + 7814 punten | ||||||
Beste Nederlander(s) | |||||||||||||
Pos | Pos | Pos | Pos | ||||||||||
26. | Paul Spierings (Husqvarna) +09u42'17" | N.V.T. | 26. | Tim Coronel | N.V.T. | 6. | Kees Koolen Jurgen van den Goorbergh (Can-Am) +03u50'47'" | 8. | Martin van den Brink Wouter de Graaf Daniel Kozlovský (Renault) +04u23'21'" | N.V.T. |
Externe link
- (en) (es) (fr) Officiële site