Europese kampioenschappen schermen 2010
De Europese kampioenschappen schermen 2010 waren de 23e editie van het sportevenement. Het EK vond plaats in Leipzig van 17 tot en met 22 juli 2010.
Wedstrijdkalender
Juli | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
---|---|---|---|---|---|---|
Ceremonies | O | S | ||||
Degen - individueel | Vrouwen | Mannen | ||||
Degen - team | Vrouwen | Mannen | ||||
Floret - individueel | Vrouwen | Mannen | ||||
Floret - team | Vrouwen | Mannen | ||||
Sabel - individueel | Mannen | Vrouwen | ||||
Sabel - team | Mannen | Vrouwen |
Degen
Individueel
- Mannen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Jean-Michel Lucenay | Frankrijk |
2 | Gábor Boczkó | Hongarije |
3 | Radosław Zawrotniak | Polen |
3 | Pavel Soechov | Rusland |
5. | Gauthier Grumier | Frankrijk |
6. | Alfredo Rota | Italië |
7. | Matteo Tagliariol | Italië |
8. | Max Heinzer | Zwitserland |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
J-M Lucenay | 15 | |||||||||
Matteo Tagliariol | 12 | |||||||||
J-M Lucenay | 15 | |||||||||
R. Zawrotniak | 11 | |||||||||
Alfredo Rota | 13 | |||||||||
R. Zawrotniak | 15 | |||||||||
J-M Lucenay | 15 | |||||||||
Gábor Boczkó | 11 | |||||||||
Gauthier Grumier | 13 | |||||||||
Pavel Soechov | 15 | |||||||||
Pavel Soechov | 9 | |||||||||
Gábor Boczkó | 15 | |||||||||
Max Heinzer | 10 | |||||||||
Gábor Boczkó | 15 | |||||||||
- Vrouwen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Imke Duplitzer | Duitsland |
2 | Magdalena Piekarska | Polen |
3 | Laura Flessel-Colovic | Frankrijk |
3 | Noam Mills | Israël |
5. | Hajnalka Kiraly Picot | Frankrijk |
6. | Tiffany Geroudet | Zwitserland |
7. | Francesca Quondamcarlo | Italië |
8. | Jana Sjemjakina | Oekraïne |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Noam Mills | 15 | |||||||||
F. Quondamcarlo | 8 | |||||||||
Noam Mills | 8 | |||||||||
Imke Duplitzer | 15 | |||||||||
Jana Sjemjakina | 13 | |||||||||
Imke Duplitzer | 15 | |||||||||
Imke Duplitzer | 15 | |||||||||
M. Piekarska | 10 | |||||||||
M. Piekarska | 15 | |||||||||
H. Kiraly Picot | 8 | |||||||||
M. Piekarska | 13 | |||||||||
L. Flessel-Colovic | 12 | |||||||||
Tiffany Geroudet | 14 | |||||||||
L. Flessel-Colovic | 15 | |||||||||
Team
- Mannen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Geza Imre Gabor Boczko Peter Somfai Tamas Padar | Hongarije |
2 | Dmitriy Karuchenko Maksym Chvorost Bogdan Nikishin Igor Reyzlin | Oekraïne |
3 | Martin Schmitt Jörg Fiedler Christoph Kneip Steffen Launer | Duitsland |
4. | Max Heinzer Benjamin Steffenl Fabian Kauter Sebastien Lamon | Zwitserland |
5. | Alfredo Rota Matteo Tagliariol Enrico Garozzo Paolo Pizzo | Italië |
6. | Ulrich Robeiri Jérôme Jeannet Jean-Michel Lucenay Gauthier Grumier | Frankrijk |
7. | Anton Avdejev Sergej Chodos Pavel Soechov Alexey Tikhomirov | Rusland |
8. | Krzysztof Mikołajczak Tomasz Motyka Radosław Zawrotniak Robert Andrzejuk | Polen |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Hongarije | 37 | |||||||||
Rusland | 36 | |||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Zwitserland | 35 | |||||||||
Zwitserland | 43 | |||||||||
Italië | 42 | |||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Oekraïne | 39 | |||||||||
Polen | 35 | |||||||||
Duitsland | 45 | |||||||||
Duitsland | 39 | derde plaats | ||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Oekraïne | 36 | |||||||||
Zwitserland | 34 | |||||||||
Frankrijk | 34 | |||||||||
Duitsland | 35 | |||||||||
- Vrouwen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Ewa Nelip Magdalena Piekarska Małgorzata Stroka Danuta Dmowska-Andrzejuk | Polen |
2 | Bianca Del Carretto Mara Navarria Nathalie Moellhausen Francesca Quondamcarlo | Italië |
3 | Hajnalka Kiraly-Picot Maureen Nisima Laura Flessel-Colovic Nathalie Alibert | Frankrijk |
4. | Imke Duplitzer Britta Heidemann Monika Sozanska Ricarda Multerer | Duitsland |
5. | Anca Măroiu Iuliana Măceşanuu Simona Alexandru Ana Maria Brânză | Roemenië |
6. | Nina Westman Emma Samuelsson Kinka Barvestad Johanna Bergdahl | Zweden |
7. | Dorina Budai Emese Szász Emese Takacs Edina Antal | Hongarije |
8. | Hannah Lawrence Mary Cohen Corinna Lawrence Elisa Albini | Verenigd Koninkrijk |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Polen | 45 | |||||||||
Zweden | 36 | |||||||||
Polen | 27 | |||||||||
Duitsland | 26 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 19 | |||||||||
Duitsland | 25 | |||||||||
Polen | 35 | |||||||||
Italië | 30 | |||||||||
Roemenië | 40 | |||||||||
Frankrijk | 44 | |||||||||
Frankrijk | 35 | derde plaats | ||||||||
Italië | 36 | |||||||||
Hongarije | 31 | |||||||||
Duitsland | 35 | |||||||||
Italië | 33 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Floret
Individueel
- Mannen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Andrea Baldini | Italië |
2 | Valerio Aspromonte | Italië |
3 | Richard Kruse | Verenigd Koninkrijk |
3 | Renal Ganeev | Rusland |
5. | Marcin Zawada | Polen |
6. | Leszek Rajski | Polen |
7. | Erwan Le Pechoux | Frankrijk |
8. | Artem Sedov | Rusland |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Artem Sedov | 5 | |||||||||
Andrea Baldini | 15 | |||||||||
Andrea Baldini | 11 | |||||||||
Renal Ganeev | 3 | |||||||||
Marcin Zawada | 8 | |||||||||
Renal Ganeev | 15 | |||||||||
Andrea Baldini | 15 | |||||||||
V. Aspromonte | 11 | |||||||||
Erwan Le Pechoux | 13 | |||||||||
Richard Kruse | 14 | |||||||||
Richard Kruse | 14 | |||||||||
V. Aspromonte | 15 | |||||||||
Leszek Rajski | 13 | |||||||||
V. Aspromonte | 15 | |||||||||
- Vrouwen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Valentina Vezzali | Italië |
2 | Eugyenia Lamonova | Rusland |
3 | Inna Deriglazova | Rusland |
3 | Elisa di Francisca | Italië |
5. | Corinne Maîtrejean | Frankrijk |
6. | Olga Leleyko | Oekraïne |
7. | Arianna Errigo | Italië |
8. | Astrid Guyart | Frankrijk |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Corinne Maîtrejean | 13 | |||||||||
Inna Deriglazova | 15 | |||||||||
Inna Deriglazova | 4 | |||||||||
Valentina Vezzali | 14 | |||||||||
Olga Leleyko | 6 | |||||||||
Valentina Vezzali | 15 | |||||||||
Valentina Vezzali | 15 | |||||||||
E. Lamonova | 4 | |||||||||
Elisa di Francisca | 15 | |||||||||
Arianna Errigo | 6 | |||||||||
Elisa di Francisca | 8 | |||||||||
E. Lamonova | 13 | |||||||||
E. Lamonova | 10 | |||||||||
Astrid Guyart | 9 | |||||||||
Team
- Mannen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Valerio Aspromonte Andrea Baldini Andrea Cassarà Giorgio Avola | Italië |
2 | Artem Sedov Alexey Khovansky Aleksej Tsjeremisinov Renal Ganeev | Rusland |
3 | Edward Jefferies Richard Kruse Laurence Halsted Marcus Mapstead | Verenigd Koninkrijk |
4. | Paweł Kawiecki Leszek Rajski Radosław Glonek Marcin Zawada | Polen |
5. | Tobias Hinterseer Renee Pranz Roland Schlosser Moritz Hinterseer | Oostenrijk |
6. | Aliaksandr Chaliankov Serguei Byk Vladzimir Lyshkovski Andrei Kuryshka | Wit-Rusland |
7. | Andre Wessels Peter Joppich Benjamin Kleibrink Sebastian Bachmann | Duitsland |
8. | Alexandru Daniel Diaconu Radu Daraban Virgil Saliscan | Roemenië |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Roemenië | 39 | |||||||||
Italië | 44 | |||||||||
Polen | 22 | |||||||||
Polen | 45 | |||||||||
Wit-Rusland | 23 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Rusland | 33 | |||||||||
Duitsland | 41 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 45 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 22 | derde plaats | ||||||||
Rusland | 43 | |||||||||
Oostenrijk | 24 | |||||||||
Polen | 37 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 44 | |||||||||
- Vrouwen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Arianna Errigo Elisa di Francisca Ilaria Salvatori Valentina Vezzali | Italië |
2 | Sandra Bingenheimer Carolin Golubytskyi Katja Wächter Martina Zacke | Duitsland |
3 | Aida Chanayeva Inna Deriglazova Eugyenia Lamonova Larisa Korobeinikova | Rusland |
4. | Karolina Chlewińska Sylwia Gruchała Małgorzata Wojtkowiak Mrtyna Synoradzka | Polen |
5. | Virginie Ujlaky Astrid Guyart Corinne Maîtrejean Gaelle Gebet | Frankrijk |
6. | Fanny Kreiss Edina Knapek Aida Mohamed Gabriella Varga | Hongarije |
7. | Kateryna Chentsova Olga Leleyko Olena Khismatulina Anastasiya Moskovska | Oekraïne |
8. | Anna Bentley Natalia Sheppard Martina Emanuel Hannah Bryars | Verenigd Koninkrijk |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 24 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Polen | 33 | |||||||||
Frankrijk | 40 | |||||||||
Polen | 45 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Duitsland | 26 | |||||||||
Duitsland | 32 | |||||||||
Hongarije | 31 | |||||||||
Duitsland | 37 | derde plaats | ||||||||
Rusland | 25 | |||||||||
Oekraïne | 15 | |||||||||
Polen | 29 | |||||||||
Rusland | 40 | |||||||||
Rusland | 30 | |||||||||
Sabel
Individueel
- Mannen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Aleksej Jakimenko | Rusland |
2 | Nicolas Limbach | Duitsland |
3 | Oleg Shturbabin | Oekraïne |
3 | Bolade Apithy | Frankrijk |
5. | Veniamin Resjetnikov | Rusland |
6. | Nicolas Lopez | Frankrijk |
7. | Tiberiu Dolniceanu | Roemenië |
8. | Diego Occhiuzzi | Italië |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Bolade Apithy | 15 | |||||||||
Tiberiu Dolniceanu | 8 | |||||||||
Bolade Apithy | 10 | |||||||||
Aleksej Jakimenko | 15 | |||||||||
Nicolas Lopez | 13 | |||||||||
Aleksej Jakimenko | 15 | |||||||||
Aleksej Jakimenko | 15 | |||||||||
Nicolas Limbach | 13 | |||||||||
Oleg Shturbabin | 15 | |||||||||
Diego Occhiuzzi | 9 | |||||||||
Oleg Shturbabin | 8 | |||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
V. Resjetnikov | 12 | |||||||||
- Vrouwen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Svetlana Kormilitsyna | Rusland |
2 | Sofja Velikaja | Rusland |
3 | Ilaria Bianco | Italië |
3 | Sibylle Klemm | Duitsland |
5. | Olga Charlan | Oekraïne |
6. | Vassiliki Vougiouka | Griekenland |
7. | Aleksandra Socha | Polen |
8. | Joelia Gavrilova | Rusland |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Olga Charlan | 11 | |||||||||
Sibylle Klemm | 15 | |||||||||
Sibylle Klemm | 10 | |||||||||
Sofja Velikaja | 15 | |||||||||
Joelia Gavrilova | 13 | |||||||||
Sofja Velikaja | 15 | |||||||||
Sofja Velikaja | 13 | |||||||||
S. Kormilitsyna | 15 | |||||||||
Aleksandra Socha | 12 | |||||||||
S. Kormilitsyna | 15 | |||||||||
S. Kormilitsyna | 15 | |||||||||
Ilaria Bianco | 11 | |||||||||
Ilaria Bianco | 15 | |||||||||
V. Vougiouka | 6 | |||||||||
Team
- Mannen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Diego Occhiuzzi Aldo Montano Luigi Tarantino Luigi Samele | Italië |
2 | Dmytro Pundyk Dmytro Boyko Andriy Yagodka Oleg Shturbabin | Oekraïne |
3 | Björn Hübner Nicolas Limbach Max Hartung Benedikt Beisheim | Duitsland |
4. | Nikolaj Kovaljov Veniamin Resjetnikov Aleksej Jakimenko Ilia Mokretsov | Rusland |
5. | Nicolas Lopez Bolad Apithy Julien Pillet Pierre-Luc Wilain | Frankrijk |
6. | Tamás Decsi Áron Szilágyi Balazs Lontay Nikolasz Iliasz | Hongarije |
7. | Valery Pryiemka Aliaksandr Buikevich Dmitri Lapkes Alexei Romanovitch | Wit-Rusland |
8. | Tiberiu Dolniceanu Gelu Florin Zalomir Cosmin Hancianu Nicolae Alexander Sireteanu | Roemenië |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Roemenië | 44 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Rusland | 44 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Hongarije | 36 | |||||||||
Oekraïne | 28 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Frankrijk | 36 | |||||||||
Duitsland | 45 | |||||||||
Duitsland | 37 | derde plaats | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Wit-Rusland | 44 | |||||||||
Rusland | 38 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Duitsland | 45 | |||||||||
- Vrouwen
Positie | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Halvna Poendyk Olga Charlan Olena Chomrova Olga Zjovnir | Oekraïne |
2 | Jekaterina Djatsjenko Joelia Gavrilova Sofja Velikaja Svetlana Kormilitsyna | Rusland |
3 | Ilaria Bianco Irene Vecchi Gioia Marzocca Alessandra Lucchino | Italië |
4. | Anna Varhelyi Reka Benko Reka Peto Orsolya Nagy | Hongarije |
5. | Katarzyna Kędziora Aleksandra Socha Bogna Jóźwiak Irena Więckowska | Polen |
6. | Cecilia Berder Leonore Perrus Solenne Mary Carole Vergne | Frankrijk |
7. | Anja Musch Stefanie Kubissa Sibylle Klemm Davina Hirzmann | Duitsland |
8. | Lucia Martin-Portugues Araceli Navarro Sandra Marcos Laia Vila | Spanje |
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Spanje | 28 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Italië | 39 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Polen | 31 | |||||||||
Rusland | 38 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Frankrijk | 36 | |||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Hongarije | 30 | derde plaats | ||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Duitsland | 25 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Hongarije | 40 | |||||||||
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 5 | 2 | 3 | 10 |
2 | Rusland | 2 | 4 | 4 | 10 |
3 | Duitsland | 1 | 2 | 3 | 6 |
4 | Oekraïne | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Polen | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Hongarije | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Frankrijk | 1 | 0 | 3 | 4 |
8 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 0 | 2 | 2 |
9 | Israël | 0 | 0 | 1 | 1 |
Externe link
- (de) Officiële website