FIA Formule 3-kampioenschap 2024
6e FIA Formule 3-kampioenschap-seizoen (2023) | ||||
---|---|---|---|---|
Volgende: 2025 Vorige: 2023 | ||||
Algemene informatie | ||||
Regerend kampioen | Gabriel Bortoleto (coureurs) Prema Racing (constructeurs) | |||
|
Het FIA Formule 3-kampioenschap 2024 wordt het zesde seizoen van het FIA Formule 3-kampioenschap-kampioenschap, een autosportkampioenschap dat georganiseerd wordt door de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA). Het is een kampioenschap dat dient als het derde niveau van formuleracing in de FIA Global Pathway, een groeimodel om meer coureurs door te laten stromen naar hogere klassen. De klasse wordt verreden ter ondersteuning van de Formule 1 en de Formule 2 in 2024. Omdat het kampioenschap een eenheidsklasse is, zullen alle teams en coureurs die deelnemen aan het kampioenschap met dezelfde auto rijden, de Dallara F3 2019.
Regerend kampioen Gabriel Bortoleto zal, zoals de regels van het kampioenschap luiden, zijn titel niet verdedigen.
Teams en coureurs
Team | Nr. | Coureur | Ronden |
---|---|---|---|
Prema Racing | 1 | Dino Beganovic | 1-9 |
2 | Gabriele Minì | 1-9 | |
3 | Arvid Lindblad | 1-9 | |
Trident | 4 | Leonardo Fornaroli | 1-9 |
5 | Sami Meguetounif | 1-9 | |
6 | Santiago Ramos | 1-9 | |
MP Motorsport | 7 | Tim Tramnitz | 1-9 |
8 | Kacper Sztuka | 1-9 | |
9 | Alex Dunne | 1-9 | |
Campos Racing | 10 | Oliver Goethe | 1-9 |
11 | Sebastián Montoya | 1-9 | |
12 | Mari Boya | 1-9 | |
Hitech Pulse-Eight | 14 | Luke Browning | 1-9 |
15 | Martinius Stenshorne | 1-6, 8-9 | |
James Wharton | 7 | ||
16 | Cian Shields | 1-9 | |
Jenzer Motorsport | 17 | Charlie Wurz | 1-9 |
18 | Max Esterson | 1-9 | |
19 | Matías Zagazeta | 1-3, 5-9 | |
James Hedley | 4 | ||
Van Amersfoort Racing | 20 | Noel León | 1-9 |
21 | Sophia Flörsch | 1-9 | |
22 | Tommy Smith | 1-9 | |
ART Grand Prix | 23 | Christian Mansell | 1-9 |
24 | Laurens van Hoepen | 1-9 | |
25 | Nikola Tsolov | 1-8 | |
Tuukka Taponen | 9 | ||
PHM AIX Racing (1-2) AIX Racing (3-9) | 26 | Tasanapol Inthraphuvasak | 1-9 |
27 | Nikita Bedrin | 1-9 | |
28 | Joshua Dufek | 1-9 | |
Rodin Motorsport | 29 | Callum Voisin | 1-9 |
30 | Joseph Loake | 1-9 | |
31 | Piotr Wiśnicki | 1-9 |
Veranderingen bij de coureurs
- Van team veranderd
- Nikita Bedrin: Jenzer Motorsport → PHM AIX Racing
- Mari Boya: MP Motorsport → Campos Racing
- Joshua Dufek: Campos Racing → PHM AIX Racing
- Max Esterson: Rodin Carlin → Jenzer Motorsport
- Sophia Flörsch: PHM Racing by Charouz → Van Amersfoort Racing
- Oliver Goethe: Trident → Campos Racing
- Christian Mansell: Campos Racing → ART Grand Prix
- Gabriele Minì: Hitech Pulse-Eight → Prema Racing
- Sebastián Montoya: Hitech Pulse-Eight → Campos Racing
- Piotr Wiśnicki: PHM Racing by Charouz → Rodin Motorsport
- Nieuw in de Formule 3
- Alex Dunne: GB3 Championship (Hitech Grand Prix) → MP Motorsport
- Laurens van Hoepen: Formula Regional European Championship (ART Grand Prix) → ART Grand Prix
- Tasanapol Inthraphuvasak: Eurocup-3 (Campos Racing) → PHM AIX Racing
- Noel León: Euroformula Open (Team Motopark) → Van Amersfoort Racing
- Arvid Lindblad: Italiaans Formule 4-kampioenschap (Prema Racing) → Prema Racing
- Joseph Loake: GB3 Championship (JHR Developments) → Rodin Motorsport
- Sami Meguetounif: Formula Regional European Championship (MP Motorsport) → Trident
- Santiago Ramos: Formula Regional European Championship (RPM) → Trident
- Cian Shields: Euroformula Open (Team Motopark) → Hitech Pulse-Eight
- Martinius Stenshorne: Formula Regional European Championship (R-ace GP) → Hitech Pulse-Eight
- Kacper Sztuka: Italiaans Formule 4-kampioenschap (US Racing) → MP Motorsport
- Tim Tramnitz: Formula Regional European Championship (R-ace GP) → MP Motorsport
- Callum Voisin: GB3 Championship (Rodin Carlin) → Rodin Motorsport
- Charlie Wurz: Euroformula Open (CryptoTower Racing) → Jenzer Motorsport
- Matías Zagazeta: Formula Regional European Championship (R-ace GP) → Jenzer Motorsport
- Uit de Formule 3
- Paul Aron: Prema Racing → Formule 2 (Hitech Pulse-Eight)
- Taylor Barnard: Jenzer Motorsport → Formule 2 (PHM AIX Racing)
- Gabriel Bortoleto: Trident → Formule 2 (Invicta Virtuosi Racing)
- Franco Colapinto: MP Motorsport → Formule 2 (MP Motorsport)
- Caio Collet: Van Amersfoort Racing → Indy NXT (HMD Motorsports)
- McKenzy Cresswell: PHM Racing by Charouz → GB3 Championship (Elite Motorsport)
- Jonny Edgar: MP Motorsport → European Le Mans Series (Orlen Team AO by TF)
- Alex García: Jenzer Motorsport → FIA World Endurance Championship (Isotta Fraschini)
- Oliver Gray: Rodin Carlin → European Le Mans Series (Inter Europol Competition)
- Josep María Martí: Campos Racing → Formule 2 (Campos Racing)
- Zak O'Sullivan: Prema Racing → Formule 2 (ART Grand Prix)
- Grégoire Saucy: ART Grand Prix → FIA World Endurance Championship (United Autosports)
- Rafael Villagómez: Van Amersfoort Racing → Formule 2 (Van Amersfoort Racing)
- Tijdens het seizoen
- Jenzer Motorsport-coureur Matías Zagazeta moest het vierde raceweekend op het Circuit de Monaco vanwege een blindedarmontsteking missen. Hij werd vervangen door James Hedley.
- Hitech Pulse-Eight-coureur Martinius Stenshorne was geschorst voor het zevende raceweekend op Silverstone omdat hij eerder dat jaar zonder toestemming van de FIA had deelgenomen aan een GB3-ronde op hetzelfde circuit, wat werd gezien als onreglementair testen. Hij werd vervangen door James Wharton.
- ART Grand Prix-coureur Nikola Tsolov was geschorst voor het negende raceweekend op het Circuit de Spa-Francorchamps omdat hij eerder dat jaar zonder toestemming van de FIA had deelgenomen aan een Eurocup-3-ronde op hetzelfde circuit, wat werd gezien als onreglementair testen. Hij werd vervangen door Tuukka Taponen.
Veranderingen bij de teams
- PHM Racing neemt afscheid van de steun van Charouz Racing System en neemt vanaf 2024 deel als PHM AIX Racing. Vanaf het derde weekend op het Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari werd de naam gewijzigd in AIX Racing.
- Rodin Carlin staat vanaf 2024 bekend als Rodin Motorsport.
Races
Op 4 augustus 2023 werd een voorlopige FIA Formule 3-kalender van 2024 bekend gemaakt.
Veranderingen op de kalender
- Nadat de race op het Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari in 2023 vanwege overstromingen in de regio was afgelast, keert deze terug op de kalender.
Kampioenschap
Puntensysteem
- Coureurs vertrekkend van pole-position zijn vetgedrukt.
- Coureurs met de snelste raceronde in cursief.
- SR staat voor snelste ronde.
† Coureur uitgevallen, maar wel geklasseerd omdat er meer dan 75% van de raceafstand werd afgelegd.
- Sprintrace
Positie | 1e | 2e | 3e | 4e | 5e | 6e | 7e | 8e | 9e | 10e | SR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 1 |
- Hoofdrace
Positie | 1e | 2e | 3e | 4e | 5e | 6e | 7e | 8e | 9e | 10e | Pole | SR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 2 | 1 |
Coureurs
Pos | Coureur | BHR | ALB | IMO | MON | CAT | RBR | SIL | HUN | SPA | MNZ | Punten | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Leonardo Fornaroli | 3 | 7 | 9 | 2 | 11 | 3 | 9 | 5 | 7 | 3 | 12 | 9 | 10 | 7 | 7 | 3 | 9 | 3 | 129 | ||
2 | Gabriele Minì | 7 | 6 | 6 | 3 | 6 | 6 | 11 | 1 | DNF | 21 | 6 | 2 | 6 | 2 | 14 | 11 | 2 | 13 | 128 | ||
3 | Luke Browning | 15 | 1 | 28 | 4 | 26† | 4 | 8 | 3 | 12 | 5 | 11 | 1 | 24 | 8 | 8 | 12 | 12 | 6 | 123 | ||
4 | Arvid Lindblad | 1 | 8 | 2 | 11 | 2 | 7 | DNF | 4 | 9 | 1 | DNF | 7 | 1 | 1 | 15 | 28† | 15 | DNF | 113 | ||
5 | Dino Beganovic | 29 | 13 | 13 | 1 | 4 | 5 | 7 | 6 | 8 | 8 | 15 | 3 | 11 | 19 | 3 | 9 | 1 | 11 | 100 | ||
6 | Christian Mansell | 14 | 2 | 10 | 10 | 12 | 20 | DNF | 2 | 11 | 2 | 3 | 4 | 12 | 13 | 5 | 4 | 16 | 21 | 97 | ||
7 | Oliver Goethe | 9 | 10 | 5 | 9 | 1 | 2 | 10 | 10 | 3 | 4 | 7 | 5 | DNF | 6 | 11 | 8 | 6 | 19 | 94 | ||
8 | Nikola Tsolov | 4 | 11 | 20 | 19 | 13 | 26 | 1 | 27 | 13 | 6 | 1 | 6 | 5 | 15 | 29 | 1 | EX | EX | 75 | ||
9 | Noel León | 22 | 12 | DNF | 25 | 3 | 19 | 4 | 23 | 6 | 9 | 9 | 23 | 2 | 10 | 12 | 2 | 3 | 4 | 73 | ||
10 | Callum Voisin | 17 | 21 | 18 | 21 | DNF | 29 | 12 | 13 | DNF | 16 | 14 | 25 | 4 | 3 | 6 | 6 | 7 | 1 | 67 | ||
11 | Tim Tramnitz | 5 | 3 | 12 | 15 | 2 | 11 | 2 | 8 | 10 | 11 | 8 | 15 | 25 | 14 | 4 | 20 | 4 | 9 | 63 | ||
12 | Laurens van Hoepen | 2 | 15 | 3 | 13 | 7 | 13 | 3 | DNF | 5 | 29† | 5 | 8 | 9 | 11 | 9 | DSQ | 10 | 12 | 54 | ||
13 | Sami Meguetounif | 10 | 4 | 17 | 12 | DNF | 1 | 22† | DNF | DNF | 15 | 10 | 20 | 8 | 12 | 10 | 25 | 27 | 5 | 53 | ||
14 | Mari Boya | 8 | 29 | 4 | 7 | DNF | 9 | 6 | 7 | 1 | 14 | 22 | 18 | 16 | 23 | 18 | 10 | 28 | DNF | 41 | ||
15 | Sebastián Montoya | 18 | 17 | 8 | 6 | 25 | 10 | 18 | 15 | DNF | 12 | DNF | DNF | 7 | DNF | 19 | 19 | 5 | 2 | 40 | ||
16 | Santiago Ramos | 21 | 5 | 24 | 24 | 10 | 8 | 15 | 14 | 21 | 10 | 24 | 13 | 19 | 16 | 28 | 5 | 8 | 8 | 35 | ||
17 | Alex Dunne | 12 | 9 | 7 | 16 | 14 | 16 | DNF | 16 | 2 | 7 | 4 | 10 | 22 | DNF | 20 | 16 | 23 | 10 | 30 | ||
18 | Martinius Stenshorne | 11 | 14 | 1 | 26 | 22 | 14 | 16 | 26 | 4 | 27 | 2 | 12 | EX | EX | 13 | 13 | 18 | DNF | 26 | ||
19 | Nikita Bedrin | 13 | 20 | 21 | 8 | 9 | 30 | DNF | 24 | DNF | 30† | 13 | DNF | 13 | 9 | 1 | 7 | 13 | 20 | 25 | ||
20 | Tommy Smith | 28 | 22 | 27 | DNF | 24 | 27 | 13 | 12 | 18 | 25 | 21 | 22 | 21 | 4 | 25 | 24 | 25 | 16 | 12 | ||
21 | Max Esterson | 6 | 24 | 26 | 14 | 18 | 21 | 14 | 17 | 22 | 23 | 18 | 17 | DNF | 18 | 16 | 15 | DNF | 7 | 11 | ||
22 | Charlie Wurz | 19 | 16 | 11 | 5 | 23 | 24 | 19 | DNF | 16 | 13 | 20 | 27 | DNF | DNF | 17 | DNF | 26 | 23 | 10 | ||
23 | Piotr Wiśnicki | 25 | 25 | 23 | 23 | 20 | 23 | 21 | 25 | 24 | 24 | 23 | 19 | 14 | 5 | 24 | 21 | 21 | 24 | 10 | ||
24 | Tasanapol Inthraphuvasak | 16 | 19 | DNF | DNF | DNF | 28 | 17 | 18 | 25 | 26 | 27 | 26 | 20 | 20 | 2 | 14 | 29 | 15 | 9 | ||
25 | Matías Zagazeta | DNF | 18 | 15 | 17 | 17 | 17 | 19 | 19 | 17 | 14 | 3 | 22 | DNF | 27† | 17 | 17 | 8 | ||||
26 | Joseph Loake | 27 | 23 | 14 | DNF | 21 | 25 | 5 | 9 | 15 | 22 | 19 | 24 | 15 | 24 | 26 | 26 | 11 | 25 | 8 | ||
27 | Kacper Sztuka | 20 | 28 | 16 | 18 | 5 | 15 | DNF | 11 | 23 | 28 | DNF | 16 | DNF | 17 | 27 | 18 | 20 | 18 | 6 | ||
28 | Sophia Flörsch | 23 | 30† | 19 | DNF | 15 | 12 | DNF | 19 | 20 | 18 | 26 | 11 | DNF | DNF | 23 | 23 | 19 | DNF | 0 | ||
29 | Cian Shields | 26 | 26 | 25 | 20 | 19 | 18 | DNF | 21 | 14 | 20 | 16 | 21 | 17 | DNF | 21 | 17 | 22 | 22 | 0 | ||
30 | Joshua Dufek | 24 | 27 | 22 | 22 | 16 | 22 | DNF | 20 | 17 | 17 | 25 | DNF | 23 | DNF | 22 | 22 | 24 | 14 | 0 | ||
31 | Tuukka Taponen | 14 | DNF | 0 | ||||||||||||||||||
32 | James Wharton | 18 | 21 | 0 | ||||||||||||||||||
33 | James Hedley | 20 | 22 | 0 | ||||||||||||||||||
Pos | Coureur | BHR | ALB | IMO | MON | CAT | RBR | SIL | HUN | SPA | MNZ | Punten |
Teams
Pos | Team | No. | BHR | ALB | IMO | MON | CAT | RBR | SIL | HUN | SPA | MNZ | Punten | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prema Racing | 1 | 29 | 13 | 13 | 1 | 4 | 5 | 7 | 6 | 8 | 8 | 15 | 3 | 11 | 19 | 3 | 9 | 1 | 11 | 341 | ||
2 | 7 | 6 | 6 | 3 | 6 | 6 | 11 | 1 | DNF | 21 | 6 | 2 | 6 | 2 | 14 | 11 | 2 | 13 | |||||
3 | 1 | 8 | 2 | 11 | 8 | 7 | DNF | 4 | 9 | 1 | DNF | 7 | 1 | 1 | 15 | 28† | 15 | DNF | |||||
2 | ART Grand Prix | 23 | 14 | 2 | 10 | 10 | 12 | 20 | DNF | 2 | 11 | 2 | 3 | 4 | 12 | 13 | 5 | 4 | 16 | 21 | 226 | ||
24 | 2 | 15 | 3 | 13 | 7 | 13 | 3 | DNF | 5 | 29† | 5 | 8 | 9 | 11 | 9 | DSQ | 10 | 12 | |||||
25 | 4 | 11 | 20 | 19 | 13 | 26 | 1 | 27 | 13 | 6 | 1 | 6 | 5 | 15 | 29 | 1 | 14 | DNF | |||||
3 | Trident | 4 | 3 | 7 | 9 | 2 | 11 | 3 | 9 | 5 | 7 | 3 | 12 | 9 | 10 | 7 | 7 | 3 | 9 | 3 | 217 | ||
5 | 10 | 4 | 17 | 12 | DNF | 1 | 22† | DNF | DNF | 15 | 10 | 20 | 8 | 12 | 10 | 25 | 27 | 5 | |||||
6 | 21 | 5 | 24 | 24 | 10 | 8 | 15 | 14 | 21 | 10 | 24 | 13 | 19 | 16 | 28 | 5 | 8 | 8 | |||||
4 | Campos Racing | 10 | 9 | 10 | 5 | 9 | 1 | 2 | 10 | 10 | 3 | 4 | 7 | 5 | DNF | 6 | 11 | 8 | 6 | 19 | 175 | ||
11 | 18 | 17 | 8 | 6 | 25 | 10 | 18 | 15 | DNF | 12 | DNF | DNF | 7 | DNF | 19 | 19 | 5 | 2 | |||||
12 | 8 | 29 | 4 | 7 | DNF | 9 | 6 | 7 | 1 | 14 | 22 | 18 | 16 | 23 | 18 | 10 | 28 | DNF | |||||
5 | Hitech Pulse-Eight | 14 | 15 | 1 | 28 | 4 | 26† | 4 | 8 | 3 | 12 | 5 | 11 | 1 | 24 | 8 | 8 | 12 | 12 | 6 | 149 | ||
15 | 11 | 14 | 1 | 26 | 22 | 14 | 16 | 26 | 4 | 27 | 2 | 12 | 18 | 21 | 13 | 13 | 18 | DNF | |||||
16 | 26 | 26 | 25 | 20 | 19 | 18 | DNF | 21 | 14 | 20 | 16 | 21 | 17 | DNF | 21 | 17 | 22 | 22 | |||||
6 | MP Motorsport | 7 | 5 | 3 | 12 | 15 | 2 | 11 | 2 | 8 | 10 | 11 | 8 | 15 | 25 | 14 | 4 | 20 | 4 | 9 | 99 | ||
8 | 20 | 28 | 16 | 18 | 5 | 15 | DNF | 11 | 23 | 28 | DNF | 16 | DNF | 17 | 27 | 18 | 20 | 18 | |||||
9 | 12 | 9 | 7 | 16 | 14 | 16 | DNF | 16 | 2 | 7 | 4 | 10 | 22 | DNF | 20 | 16 | 23 | 10 | |||||
7 | Rodin Motorsport | 29 | 17 | 21 | 18 | 21 | DNF | 29 | 12 | 13 | DNF | 16 | 14 | 25 | 4 | 3 | 6 | 6 | 7 | 1 | 85 | ||
30 | 25 | 25 | 23 | 23 | 20 | 23 | 21 | 25 | 24 | 24 | 23 | 19 | 14 | 5 | 24 | 21 | 21 | 24 | |||||
31 | 27 | 23 | 14 | DNF | 21 | 25 | 5 | 9 | 15 | 22 | 19 | 24 | 15 | 24 | 26 | 26 | 11 | 25 | |||||
8 | Van Amersfoort Racing | 20 | 22 | 12 | DNF | 25 | 3 | 19 | 4 | 23 | 6 | 9 | 9 | 23 | 2 | 10 | 12 | 2 | 3 | 4 | 85 | ||
21 | 23 | 30† | 19 | DNF | 15 | 12 | DNF | 19 | 20 | 18 | 26 | 11 | DNF | DNF | 23 | 23 | 19 | DNF | |||||
22 | 28 | 22 | 27 | DNF | 24 | 27 | 13 | 12 | 18 | 25 | 21 | 22 | 21 | 4 | 25 | 24 | 25 | 16 | |||||
9 | PHM AIX Racing (1-2) AIX Racing (3-9) | 26 | 16 | 19 | DNF | DNF | DNF | 28 | 17 | 18 | 25 | 26 | 27 | 26 | 20 | 20 | 2 | 14 | 29 | 15 | 34 | ||
27 | 13 | 20 | 21 | 8 | 9 | 30 | DNF | 24 | DNF | 30† | 13 | DNF | 13 | 9 | 1 | 7 | 13 | 20 | |||||
28 | 24 | 27 | 22 | 22 | 16 | 22 | DNF | 20 | 17 | 17 | 25 | DNF | 23 | DNF | 22 | 22 | 24 | 14 | |||||
10 | Jenzer Motorsport | 17 | 19 | 16 | 11 | 5 | 23 | 24 | 19 | DNF | 16 | 13 | 20 | 27 | DNF | DNF | 17 | DNF | 26 | 23 | 29 | ||
18 | 6 | 24 | 26 | 14 | 18 | 21 | 14 | 17 | 22 | 23 | 18 | 17 | DNF | 18 | 16 | 15 | DNF | 7 | |||||
19 | DNF | 18 | 15 | 17 | 17 | 17 | 20 | 22 | 19 | 19 | 17 | 14 | 3 | 22 | DNF | 27† | 17 | 17 | |||||
Pos | Team | No. | BHR | ALB | IMO | MON | CAT | RBR | SIL | HUN | SPA | MNZ | Punten |
Externe links
- Officiële website van het FIA Formule 3-kampioenschap
- ↑ Dino Beganovic zette de snelste ronde neer, maar omdat hij niet in de top 10 finishte, werd het punt voor de snelste ronde uitgereikt aan Leonardo Fornaroli.
- ↑ Luke Browning zette de snelste ronde neer, maar omdat hij niet in de top 10 finishte, werd het punt voor de snelste ronde uitgereikt aan Mari Boya.
- ↑ Martinius Stenshorne zette de snelste ronde neer, maar omdat hij niet in de top 10 finishte, werd het punt voor de snelste ronde uitgereikt aan Luke Browning.
- ↑ Piotr Wiśnicki zette de snelste ronde neer, maar omdat hij niet in de top 10 finishte, werd het punt voor de snelste ronde uitgereikt aan Laurens van Hoepen.
- ↑ Callum Voisin won oorspronkelijk de race, maar kreeg een tijdstraf van tien seconden omdat hij Max Esterson buiten de baanlimieten had ingehaald. Arvid Lindblad werd hierdoor tot winnaar uitgeroepen.
- ↑ Joseph Loake zette de snelste ronde neer, maar omdat hij niet in de top 10 finishte, werd het punt voor de snelste ronde uitgereikt aan Nikita Bedrin.
- ↑ Sami Meguetounif zette de snelste ronde neer, maar omdat hij niet in de top 10 finishte, werd het punt voor de snelste ronde uitgereikt aan Christian Mansell.