Noorse voetbalbeker 2012
De Noorse voetbalbeker 2012 (Noors: Norgesmesterskapet i fotball 2012) was de 107de editie van de strijd om de Noorse voetbalbeker. Het voetbaltoernooi begon op 1 mei met de eerste ronde en eindigde op 25 november 2012 met de finale in het Ullevaal Stadion in Oslo. Het toernooi werd gewonnen door IL Hødd dat Tromsø IL in de eindstrijd na strafschoppen versloeg en daarmee voor de eerste keer het bekertoernooi op zijn naam schreef. De club onder leiding van trainer-coach Lars Arne Nilsen plaatste zich daardoor voor de derde voorronde van de UEFA Europa League 2013/14. Aan het Noorse bekertoernooi gingen twee kwalificatieronden vooraf, waardoor het aantal deelnemende clubs werd teruggebracht van 275 naar 128. Topscorer van het bekertoernooi werd Péter Kovács (Strømsgodset) met acht treffers.
Eerste ronde
Team 1 | Team 2 | Uitslag |
---|---|---|
Duels gespeeld op 1 mei | ||
Bjarg | Brann | 1 – 2 |
Askim | Fredrikstad | 1 – 3 |
Avaldsnes | Haugesund | 1 – 7 |
Røa | Hønefoss BK | 1 – 6 |
Skjetten | Lillestrøm | 0 – 8 |
Sunndal | Molde | 0 – 4 |
Gvarv | Odd Grenland | 0 – 4 |
Tiller | Rosenborg | 0 – 8 |
Staal Jørpeland | Sandnes Ulf | 2 – 1 |
Florø | Sogndal | 3 – 0 |
Lommedalen | Stabæk | 0 – 3 |
Solberg | Strømsgodset | 0 – 9 |
Porsanger | Tromsø | 0 – 2 |
Flekkefjord | Viking | 1 – 4 |
Lyn Fotball | Vålerenga | 1 – 2 |
Herd | Aalesund | 0 – 1 |
Donn | Start | 2 – 4 |
Drammen FK | Bærum | 0 – 2 |
Eidsvold Turn | Kongsvinger | 1 – 3 |
Faaberg | HamKam | 3 – 5 |
Hauerseter | Ullensaker/Kisa | 0 – 6 |
Holmlia | Sarpsborg 08 | 1 – 3 |
Høland | Strømmen | 0 – 7 |
KIL/Hemne | Nardo | 1 – 3 |
Kristiansund BK | Buvik | 5 – 0 |
Lyngen/Karnes | Alta | 1 – 3 |
Rosseland | Bryne | 1 – 4 |
Runar | Sandefjord Fotball | 0 – 6 |
Salangen | Tromsdalen | 1 – 3 |
Spjelkavik | Træff | 1 – 1[1] |
Sprint/Jeløy | Mjøndalen | 0 – 2[2] |
Stjørdals/Blink | Levanger | 4 – 2 |
Strindheim | Byåsen | 1 – 2 |
Tornado Måløy | Hødd | 0 – 3 |
Tverlandet | Bodø/Glimt | 0 – 5 |
Urædd | Notodden | 0 – 9 |
Verdal | Ranheim | 2 – 1 |
Voss | Fana | 0 – 7 |
Duels gespeeld op 2 mei | ||
Arendal Fotball | Fløy | 3 – 2 |
Arna-Bjørnar | Fyllingsdalen | 2 – 1 |
Fram Larvik | Pors Grenland | 0 – 3 |
Jevnaker | Asker | 2 – 3 |
Kjelsås | Birkebeineren | 4 – 1 |
Namsos | Mo | 2 – 5 |
Os | Åsane | 1 – 3 |
Oslo City | Nybergsund Trysil | 2 – 4 |
Ottestad | Brumunddal | 4 – 3 |
Stavanger IF | Ålgård | 0 – 1 |
FK Tønsberg | KFUM Oslo | 1 – 2 |
Valdres | Frigg Oslo | 2 – 0 |
Vindbjart | Jerv | 3 – 4 |
Østsiden | Skeid | 0 – 1 |
Øystese | Vard Haugesund | 2 – 5 |
Austevoll | Nest-Sotra | 2 – 2[3] |
Egersund | Mandalskameratene | 4 – 3[2] |
Gjøvik FF | Nesodden | 1 – 1[4] |
Harstad | Senja | 3 – 2[2] |
Kvik Halden | Ørn-Horten | 4 – 1[2] |
Lillehammer | Lørenskog | 3 – 3[5] |
Moss | Elverum | 2 – 0[2] |
Vidar | Randaberg | 0 – 0[6] |
Follo | Raufoss | 1 – 2 |
Mjølner | Finnsnes | 5 – 0 |
Duel gespeeld op 3 mei | ||
Skarbøvik | Grorud | 0 – 0[7] |
Tweede ronde
Team 1 | Team 2 | Uitslag |
---|---|---|
Duels gespeeld op 9 mei | ||
Staal Jørpeland | Haugesund | 1 – 5 |
Nybergsund Trysil | Hønefoss BK | 1 – 4 |
Ottestad | Lillestrøm | 0 – 2 |
Verdal | Molde | 0 – 2[2] |
Arendal Fotball | Odd Grenland | 0 – 5 |
Harstad | Rosenborg | 0 – 7 |
Fana | Stabæk | 1 – 4[2] |
Gjøvik FF | Strømsgodset | 0 – 2 |
Kvik Halden | Fredrikstad | 2 – 2[8] |
Stjørdals/Blink | Tromsø | 1 – 2 |
Skeid | Vålerenga | 0 – 3 |
Arna – Bjørnar | Hødd | 0 – 1 |
Asker | Bærum | 5 – 3 |
Egersund | Vidar | 3 – 3[9] |
HamKam | Valdres | 5 – 1 |
Lørenskog | Kongsvinger | 1 – 2 |
Nardo | Bodø/Glimt | 0 – 1 |
Notodden | Kjelsås | 4 – 3 |
Pors Grenland | Sandefjord Fotball | 0 – 2 |
Raufoss | Strømmen | 2 – 0 |
Start | Vard Haugesund | 5 – 0 |
Tromsdalen | Mjølner | 3 – 2[2] |
Træff | Ullensaker/Kisa | 0 – 1 |
Ålgård | Nest – Sotra | 0 – 2 |
Åsane | Bryne | 1 – 0 |
Duels gespeeld op 10 mei | ||
Florø | Brann | 1 – 6 |
Jerv | Viking | 1 – 4[2] |
Skarbøvik | Aalesund | 0 – 1 |
Byåsen | Kristiansund BK | 1 – 1[10] |
KFUM Oslo | Mjøndalen | 0 – 2 |
Mo | Alta | 0 – 1 |
Sarpsborg 08 | Moss | 6 – 1 |
Derde ronde
Team 1 | Team 2 | Uitslag |
---|---|---|
Duels gespeeld op 20 juni | ||
Aalesund | Byåsen | 4 – 0 |
Alta | Bodø/Glimt | 2 – 2[11] |
Asker | Stabæk | 2 – 1 |
Haugesund | Egersund | 8 – 2 |
Hødd | Sarpsborg 08 | 2 – 1[2] |
Kongsvinger | Start | 0 – 1 |
Mjøndalen | Hønefoss BK | 2 – 2[12] |
Molde | Hamkam | 3 – 2 |
Nest – Sotra | Brann | 0 – 3 |
Raufoss | Odd Grenland | 2 – 3 |
Rosenborg | Kvik Halden | 4 – 0 |
Sandefjord Fotball | Vålerenga | 3 – 1[2] |
Strømsgodset | Notodden | 3 – 2 |
Tromsø | Tromsdalen | 4 – 0 |
Ullensaker/Kisa | Lillestrøm | 0 – 3 |
Åsane | Viking | 0 – 2 |
Vierde ronde
Team 1 | Team 2 | Uitslag |
---|---|---|
Duels gespeeld op 27 juni | ||
Molde | Rosenborg | 4 – 3 |
Duels gespeeld op 4 juli | ||
Bodø/Glimt | Lillestrøm | 4 – 0 |
Odd Grenland | Haugesund | 0 – 2 |
Start | Tromsø | 1 – 1[13] |
Strømsgodset | Mjøndalen | 6 – 1 |
Viking | Brann | 2 – 3[2] |
Duels gespeeld op 5 juli | ||
Hødd | Asker | 7 – 0 |
Sandefjord Fotball | Aalesund | 2 – 1[2] |
Kwartfinale
Team 1 | Team 2 | Uitslag |
---|---|---|
Duels gespeeld op 18 augustus | ||
Molde | Sandefjord Fotball | 2 – 1 |
Haugesund | Hødd | 2 – 2[14] |
Duels gespeeld op 19 augustus | ||
Tromsø | Bodø/Glimt | 1 – 0 |
Brann | Strømsgodset | 4 – 3 |
Halve finale
Team 1 | Team 2 | Uitslag |
---|---|---|
Duel gespeeld op 26 september | ||
Tromsø | Molde | 2 – 1 |
Duel gespeeld op 27 september | ||
Hødd | Brann | 3 – 1 |
Finale
25 november 2012 – Ullevaal Stadion, Oslo 24.217 toeschouwers Scheidsrechter: Kjetil Sælen | ||
IL Hødd | 1 – 1[15] | Tromsø IL |
Kjell Rune Sellin 62' | goals | 21' Saliou Ciss |
Akeem Latifu Sivert Heltne Nilsen Pål André Helland Erik Sandal Andreas Rekdal | strafschoppen 4 – 2 | Ole Martin Årst Thomas Drage Remi Johansen Saliou Ciss |
Lars Arne Nilsen | Trainer-coach | Per Mathias Høgmo |
Ørjan Håskjold Nyland Akeem Latifu Fredrik Klock Steffen Moltu Victor Eriksson Grodås Fredrik Aursnes 120' Sivert Heltne Nilsen Pål André Helland Erik Sandal Vegard Heltne 85' Kjell Rune Sellin 96' | opstellingen | Benny Lekström Hans Norbye Fredrik Björck Saliou Ciss Ruben Kristiansen 81' Thomas Kind Bendiksen 67' Serigne Modou Mbodji Ruben Yttergård Jenssen Thomas Drage Zdenek Ondrasek 54' Aleksandar Prijovic |
Andreas Rekdal 85' Espen Standal 96' Bendik Dybdal Torset 120' | wissels | 54' Ole Martin Årst 67' Remi Johansen 81' Magnus Andersen |
Jason Morrison 45' | gele kaarten | 40' Bjørnar Holmvik 45' Maxi Bajter 61' Birkir Sævarsson 73' Fredrik Haugen |
rode kaarten |
Winnende formatie
- Ørjan Håskjold Nyland, Akeem Latifu, Steffen Moltu, Fredrik Klock, Victor Grodås, Fredrik Aursnes, BendikTorset, Erik Sandal, Sivert Heltne Nilsen, Vegard Heltne, Andreas Rekdal, Kjell Rune Sellin, Espen Standal, Eirik Heltne, Thomas Lid Kleppe, Pål Andre Helland, Michael Karlsen, Ruben-Kenneth Brandal, Elias Nonso Lala, Martin Haanes, Kazeem Ahmed, Christian Mork. Trainer-coach: Lars Arne Nilsen.
Topscorers
- In onderstaand overzicht zijn alleen de spelers opgenomen met drie of meer treffers achter hun naam.
№ | Naam speler | Club | Goals | Duels | Gem. |
---|---|---|---|---|---|
1 | Péter Kovács | Strømsgodset | 8 | 5 | 1,60 |
2 | Martin Håland | Egersund | 6 | ? | ? |
3 | Borek Dockal | Rosenborg | 6 | 4 | 1,50 |
4 | Davy Claude Angan | Molde | 6 | 6 | 1,00 |
5 | Pål André Helland | Hødd | 6 | 7 | 0,86 |
6 | Tarjei Dale | Notodden | 5 | 3 | 1,67 |
7 | Björn Bergmann Sigurdarson | Lillestrøm | 5 | 4 | 1,25 |
8 | Nikola Đurđić | Haugesund | 5 | 4 | 1,25 |
9 | Niklas Lerpold | Fana | 4 | ? | ? |
10 | Colin Nkee | Strømmen | 4 | 2 | 2,00 |
11 | Frode Johnsen | Odd | 4 | 3 | 1,33 |
12 | Kevin Beugré | Hønefoss | 4 | 3 | 1,33 |
13 | Fredrik Brustad | Stabæk | 4 | 3 | 1,33 |
14 | Jo Sondre Aas | Sandefjord | 4 | 5 | 0,80 |
15 | Kim Ojo | Brann | 4 | 5 | 0,80 |
16 | Oliver Berg | Raufoss | 3 | ? | ? |
17 | Anders Engeset | Fana | 3 | ? | ? |
18 | Arne Dalehaug | Staal Jørpeland | 3 | ? | ? |
19 | Wilhelm Pepa | Jerv | 3 | ? | ? |
20 | Morten Giæver | Sarpsborg 08 | 3 | 2 | 1,50 |
21 | Tarik Elyounoussi | Fredrikstad | 3 | 2 | 1,50 |
22 | Kjell Rune Sellin | Hødd | 3 | 3 | 1,00 |
23 | Pål Alexander Kirkevold | Mjøndalen | 3 | 3 | 1,00 |
24 | Anders Emil Nedrebø | HamKam | 3 | 3 | 1,00 |
25 | Markus Henriksen | Rosenborg | 3 | 3 | 1,00 |
26 | Martin Holmen | Notodden | 3 | 3 | 1,00 |
27 | Geir Ludvig Fevang | Haugesund | 3 | 4 | 0,75 |
28 | Adem Güven | Odd | 3 | 4 | 0,75 |
29 | Fredrik Midtsjø | Rosenborg | 3 | 4 | 0,75 |
30 | Anders Konradsen | Strømsgodset | 3 | 5 | 0,60 |
31 | Øyvind Storflor | Strømsgodset | 3 | 5 | 0,60 |
32 | Zsolt Korcsmár | Brann | 3 | 5 | 0,60 |
33 | Eirik Lamøy | Sandefjord | 3 | 5 | 0,60 |
34 | Maic Sema | Haugesund | 3 | 5 | 0,60 |
35 | Erik Mjelde | Brann | 3 | 5 | 0,60 |
36 | Zdenek Ondrásek | Tromsø | 3 | 6 | 0,50 |
Zie ook
- altomfotball
- RSSSF
- fotballen.eu
- ↑ Træff wint na strafschoppen (2-4)
- ↑ a b c d e f g h i j k l m Na verlenging
- ↑ Nest-Sotra wint na strafschoppen (2-3)
- ↑ Gjøvik FF wint na strafschoppen (6-5)
- ↑ Lørenskog wint na strafschoppen (3-4)
- ↑ Vidar wint na strafschoppen (4-3)
- ↑ Skarbøvik wint na strafschoppen (4-3)
- ↑ Kvik Halden wint na strafschoppen (5-3)
- ↑ Egersund wint na strafschoppen (8-7)
- ↑ Byåsen wint na strafschoppen (5-4)
- ↑ Bodø/Glimt wint na strafschoppen (4-5)
- ↑ Mjøndalen wint na strafschoppen (3-0)
- ↑ Tromsø wint na strafschoppen (1-4)
- ↑ Hødd wint na strafschoppen (4-5)
- ↑ Hødd wint na strafschoppen (4-2)