Wereldkampioenschap shorttrack 2005 (individueel)
Het Wereldkampioenschap shorttrack 2005 (individueel) werd van 11 t/m 13 maart 2005 verreden in Peking (China). Titelverdediger bij de mannen was Ahn Hyun-soo en bij de vrouwen Choi Eun-kyung, beiden afkomstig uit Zuid-Korea.
Eindklassement
Mannen
Naam | Land | pnt | |
---|---|---|---|
1 | Ahn Hyun-soo | KOR | 89 |
2 | Apolo Anton Ohno | USA | 68 |
3 | François-Louis Tremblay | CAN | 60 |
4 | Charles Hamelin | CAN | 42 |
5 | Lee Seung-hoon | KOR | 26 |
6 | Li JiaJun | CHN | 23 |
7 | Takafumi Nishitani | JPN | 11 |
8 | J.P. Kepka | USA | 6 |
9 | Mathieu Turcotte | CAN | 3 |
10 | Satoru Terao | JPN | |
21 | Cees Juffermans | NED | |
20 | Wim De Deyne | BEL |
Vrouwen
Naam | Land | pnt | |
---|---|---|---|
1 | Jin Sun-yu | KOR | 76 |
2 | Choi Eun-kyung | KOR | 63 |
3 | Kang Yun-mi | KOR | 60 |
4 | Wang Meng | CHN | 52 |
5 | Yang Yang (A) | CHN | 34 |
6 | Evgenja Radanova | BUL | 16 |
7 | Tianyu Fu | CHN | 15 |
8 | Amanda Overland | CAN | 11 |
9 | Yuka Kamino | JPN | 5 |
10 | Alanna Kraus | CAN | |
13 | Liesbeth Mau Asam | NED |
Dag 1
1500 meter
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Ahn Hyun-soo | KOR | 2.14,396 |
2 | François-Louis Tremblay | CAN | 2.14,992 |
3 | Seun-Hoon Lee | KOR | 2.15,244 |
4 | Li JiaJun | CHN | 2.17,641 |
5 | Charles Hamelin | CAN | 2.31,956 |
6 | Mathieu Turcotte | CAN | 2.58,962 |
7 | Song Kyung-taek | KOR | DQ |
25 | Cees Juffermans | NED | heats |
20 | Wim De Deyne | BEL | heats |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Jin Sun-yu | KOR | 2.20,461 |
2 | Kang Yun-mi | KOR | 2.20,743 |
3 | Wang Meng | CHN | 2.20,876 |
4 | Choi Eun-kyung | KOR | 2.20,978 |
5 | Yuka Kamino | JPN | 2.22,968 |
6 | Evgenja Radanova | BUL | 2.28,623 |
17 | Liesbeth Mau Asam | NED | halve finale |
Dag 2
500 meter
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | François-Louis Tremblay | CAN | 42,106 |
2 | Charles Hamelin | CAN | 42,135 |
3 | Ahn Hyun-soo | KOR | 42.185 |
4 | Takafumi Nishitani | JPN | 42,541 |
5 | J.P. Kepka | USA | 42,969 |
21 | Cees Juffermans | NED | heats |
20 | Wim De Deyne | BEL | heats |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Yang Yang (A) | CHN | 45,038 |
2 | Wang Meng | CHN | 45,129 |
3 | Tianyu Fu | CHN | 45,232 |
4 | Choi Eun-kyung | KOR | 45,296 |
5 | Evgenja Radanova | BUL | 45,367 |
11 | Liesbeth Mau Asam | NED | kwartfinale |
Dag 3
1000 meter
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Apolo Anton Ohno | USA | 1.30,066 |
2 | Ahn Hyun-soo | KOR | 1.30,206 |
3 | Li JiaJun | CHN | 1.30,641 |
4 | Charles Hamelin | CAN | 1.30,659 |
21 | Cees Juffermans | NED | heats |
25 | Wim De Deyne | BEL | heats |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Choi Eun-kyung | KOR | 1.31,085 |
2 | Jin Sin-yu | KOR | 1.31,232 |
3 | Wang Meng | CHN | 1.31,343 |
4 | Amanda Overland | CAN | 1.31,401 |
5 | Kang Yun-mi | KOR | 1.49,522 |
14 | Liesbeth Mau Asam | NED | kwartfinale |
3000 meter superfinale
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Apolo Anton Ohno | USA | 5.13,719 |
2 | Ahn Hyun-soo | KOR | 5.15,326 |
3 | Lee Seung-hoon | KOR | 5.16,206 |
4 | Charles Hamelin | CAN | 5.16,313 |
5 | François-Louis Tremblay | CAN | 5.16,512 |
6 | Takafumi Nishitani | JPN | 5.17,023 |
7 | Li JiaJun | CHN | 5.22,721 |
8 | J.P. Kepka | USA | 5.33,374 |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Kang Yun-mi | KOR | 5.21,039 |
2 | Jin Sun-yu | KOR | 5.21,072 |
3 | Choi Eun-kyung | KOR | 5.21,081 |
4 | Evgenja Radanova | BUL | 5.21,764 |
5 | Wang Meng | CHN | 5.21.853 |
6 | Amanda Overland | CAN | 5.21,857 |
7 | Tianyu Fu | CHN | 5.35,492 |
8 | Yang Yang (A) | CHN | DQ |
Aflossing
5000 meter mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Charles Hamelin François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte Steve Robillard | CAN | 6.39,990 |
2 | Seo Ho-jin Song Kyung-taek Ahn Hyun-soo Lee Seung-hoon | KOR | 6.40,020 |
3 | Apolo Anton Ohno Shani Davis Jordan Malone Alex Izykowski | USA | 6.52,072 |
4 | Li JiaJun Ye Li Li Haonan Baoku Sui | CHN | 6.52,873 |
3000 meter vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
1 | Alanna Kraus Kalyna Roberge Chantale Sevigny Tania Vicent | CAN | 4.20,767 |
2 | Yang Yang (A) Wang Meng Tianyu Fu Xiaolei Cheng | CHN | 4.30,654 |
DQ | Yuko Koya Yuka Kamino Chikage Tanaka Mika Ozawa | JPN | DQ |
DQ | Choi Eun-kyung Kang Yun-mi Jin Sun-yu Yeo Soo-yeon | KOR | DQ |
3 | Stéphanie Bouvier Min-Kyung Choi Myrtille Gollin Celine Lecompere | FRA | 4.24,974 (voorronde) |
- Omdat in de finale Japan en Zuid-Korea gediskwalificeerd waren, kreeg Frankrijk op basis van de tijd in de voorronde het brons toegewezen.