Wereldkampioenschappen wielrennen 2006 - Wegrit mannen elite
Wereldkampioenschappen wielrennen 2006-Wegrit mannen elite | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
73e editie | |||||||
Datum | 24 september 2006 | ||||||
Startplaats | Salzburg | ||||||
Finishplaats | Salzburg | ||||||
Totale afstand | 265,2 kilometer | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Eerste | Paolo Bettini | ||||||
Tweede | Erik Zabel | ||||||
Derde | Alejandro Valverde | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 73e editie van de wegrit voor mannen elite op de wereldkampioenschappen wielrennen werd gehouden op 24 september 2006. De wedstrijd was de afsluiter van de wereldkampioenschappen wielrennen 2006.
Deelnemers
België
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
1. | Tom Boonen | Quick·Step - Innergetic |
2. | Kevin Hulsmans | Quick·Step - Innergetic |
3. | Serge Baguet | Quick·Step - Innergetic |
4. | Nick Nuyens | Quick·Step - Innergetic |
5. | Philippe Gilbert | La Française des Jeux |
6. | Thierry Marichal | Cofidis, Le Crédit par Téléphone |
7. | Leif Hoste | Discovery Channel Pro Cycling Team |
8. | Stijn Devolder | Discovery Channel Pro Cycling Team |
9. | Jurgen Van Goolen | Discovery Channel Pro Cycling Team |
Spanje
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
10. | Inigo Cuesta Lopez | |
11. | Juan Antonio Flecha | |
12. | Xavier Florencio | |
13. | Luis Pérez Rodríguez | |
14. | Joaquim Rodríguez | |
15. | Samuel Sánchez | |
16. | Carlos Sastre | |
17. | Alejandro Valverde | |
18. | Francisco Ventoso |
Frankrijk
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
19. | Sylvain Calzati | Ag2r Prévoyance |
20. | Sylvain Chavanel | Cofidis, Le Crédit par Téléphone |
21. | Cyril Dessel | Ag2r Prévoyance |
22. | Samuel Dumoulin | Ag2r Prévoyance |
23. | Anthony Geslin | Bouygues Télécom |
24. | Sébastien Hinault | Crédit Agricole |
25. | Sébastien Joly | La Française des Jeux |
26. | Christophe Le Mével | Crédit Agricole |
27. | Thomas Voeckler | Bouygues Télécom |
Zweden
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
28. | Marcus Ljungqvist |
Brazilië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
29. | Murilo Fischer | |
30. | Soelito Gohr | |
31. | Marcio May | |
32. | Pedro Nicacio | |
33. | Luciano Pagliarini |
Denemarken
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
34. | Lars Ytting Bak | |
35. | Allan Johansen | |
36. | Nicki Sørensen |
Rusland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
37. | Aleksandr Arekejev | |
38. | Alexandre Bazhenov | |
39. | Aleksandr Botsjarov | |
40. | Aleksandr Jefimkin | |
41. | Vladimir Jefimkin | |
42. | Vladimir Goesev | |
43. | Vladimir Karpets | |
44. | Aleksandr Kolobnev | |
45. | Aleksej Markov |
Duitsland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
46. | Linus Gerdemann | T-Mobile Team |
47. | Christian Knees | Team Milram |
48. | Ronny Scholz | Team Gerolsteiner |
49. | Stephan Schreck | T-Mobile Team |
50. | Stefan Schumacher | Team Gerolsteiner |
51. | Marcel Sieberg | Team Wiesenhof-Akud |
52. | Patrik Sinkewitz | T-Mobile Team |
53. | Fabian Wegmann | Team Gerolsteiner |
54. | Erik Zabel | Team Milram |
Zwitserland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
55. | Michael Albasini | |
56. | Fabian Cancellara | |
57. | Aurélien Clerc | |
58. | Martin Elmiger | |
59. | David Loosli | |
60. | Grégory Rast | |
61. | Steffen Wesemann | |
62. | Oliver Zaugg | |
63. | Beat Zberg |
Slovenië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
64. | Borut Božič | |
65. | Janez Brajkovič | |
66. | Matej Mugerli | |
67. | Uroš Murn | |
68. | Gorazd Štangelj | |
69. | Tadej Valjavec |
Italië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
70. | Alessandro Ballan | Lampre-Fondital |
71. | Paolo Bettini | Quick·Step - Innergetic |
72. | Marzio Bruseghin | Lampre-Fondital |
73. | Danilo Di Luca | Liquigas - Bianchi |
74. | Rinaldo Nocentini | Acqua & Sapone |
75. | Luca Paolini | Liquigas - Bianchi |
76. | Filippo Pozzato | Quick·Step - Innergetic |
77. | Davide Rebellin | Team Gerolsteiner |
78. | Matteo Tosatto | Quick·Step - Innergetic |
Nederland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
79. | Michael Boogerd | Rabobank |
80. | Jan Boven | Rabobank |
81. | Bram de Groot | Rabobank |
82. | Karsten Kroon | Team CSC |
83. | Gerben Löwik | Rabobank |
84. | Joost Posthuma | Rabobank |
85. | Bram Tankink | Quick·Step - Innergetic |
86, | Maarten Tjallingii | Skil-Shimano |
87. | Max van Heeswijk | Discovery Channel Pro Cycling Team |
Kazachstan
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
88. | Andrej Kasjetsjkin | |
89. | Aleksandr Vinokoerov | |
90. | Sergej Jakovlev |
Verenigde Staten
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
91. | Chris Baldwin | |
92. | Tyler Farrar | |
93. | Chris Horner | |
94. | Pat McCarty | |
95. | Danny Pate | |
96. | Fred Rodriguez | |
97. | Jackson Stewart | |
98. | Guido Trenti | |
99. | Christian Vande Velde |
Wit-Rusland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
100. | Aljaksandr Koetsjynski | |
101. | Kanstantsin Siwtsow | |
102. | Aljaksandr Oesaw |
Australië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
103. | Cadel Evans | |
104. | Nick Gates | |
105. | Simon Gerrans | |
106. | Mathew Hayman | |
107. | Robbie McEwen | |
108. | Bradley McGee | |
109. | Stuart O'Grady | |
110. | Michael Rogers | |
111. | Matthew White |
Oostenrijk
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
112. | Bernhard Eisel | |
113. | René Haselbacher | |
114. | Bernhard Kohl | |
115. | Christian Pfannberger | |
116. | Georg Totschnig | |
117. | Peter Wrolich |
Argentinië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
118. | Gerardo Fernández | |
119. | Jorge Martin Montenegro |
Kroatië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
120. | Matija Kvasina | |
121. | Hrvoje Miholjevic | |
122. | Radoslav Rogina |
Tsjechië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
123. | Petr Bencik | |
124. | Tomáš Bucháček | |
125. | Stanislav Kozubek | |
126. | Roman Kreuziger | |
127. | Martin Mareš | |
128. | František Raboň |
Groot-Brittannië
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
129. | Russell Downing | |
130. | Roger Hammond | |
131. | David Millar |
Oekraïne
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
132. | Andrij Hryvko | |
133. | Roeslan Pidhorny | |
134. | Jaroslav Popovytsj | |
135. | Kyrylo Pospjejev | |
136. | Volodymyur Starchyk | |
137. | Volodymyr Zagorodni |
Slowakije
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
138. | Roman Bronis | |
139. | Matej Jurčo | |
140. | Maros Kovac | |
141. | Martin Prázdnovský | |
142. | Martin Riška | |
143. | Ján Valach |
Polen
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
144. | Tomasz Kiendyś | |
145. | Tomasz Marczyński | |
146. | Przemyslaw Niemec | |
147. | Robert Radosz | |
148. | Marek Rutkiewicz | |
149. | Kristof Szczawinski |
Zuid-Afrika
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
150. | Ryan Cox | |
151. | David George | |
152. | Robert Hunter | |
153. | Tiaan Kannemeyer | |
154. | Darren Lill | |
155. | Ian McLeod |
Ierland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
156. | Philip Deignan | |
157. | David McCann | |
158. | Nicolas Roche |
Canada
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
159. | Ryder Hesjedal |
Portugal
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
160. | Bruno Neves | |
161. | Sérgio Paulinho | |
162. | Nuno Ribeiro | |
163. | José Carlos Silva | |
164. | Rui Sousa | |
165. | Nelson Victorino |
Colombia
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
166. | Alex Caño | |
167. | Felix Cardenas | |
168. | Luis Filipe Laverde | |
169. | Mauricio Ardila | |
170. | Marlon Pérez | |
171. | Mauricio Soler |
Noorwegen
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
172. | Kurt-Asle Arvesen | |
173. | Thor Hushovd | |
174. | Gabriel Rasch |
Letland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
175. | Raivis Belohvoščiks | |
176. | Aleksejs Saramotins |
Luxemburg
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
177. | Fränk Schleck |
Japan
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
178. | Fumiyuki Beppu | |
179. | Shinichi Fukushima | |
180. | Hidenori Nodera |
Venezuela
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
181. | Manuel Eduardo Medina | |
182. | José Antonio Ramos | |
183. | José Rujano |
Litouwen
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
184. | Dainius Kairelis |
Bulgarije
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
185. | Danail Andonov Petrov | |
186. | Daniel Petrov | |
187. | Svetloslav Tchanliev |
Estland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
188. | Mart Ojavee | |
189. | Erki Pütsep | |
190. | Tarmo Raudsepp |
Finland
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
191. | Kjell Carlström |
Hongarije
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
192. | László Bodrogi |
Burkina Faso
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
193. | Rabaki Jeremie Ouedraogo | |
194. | Saidou Rouamba | |
195. | Abdul Wahab Sawadogo |
Mexico
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
196. | Moises Aldape | |
197. | Julio Alberto Perez |
Costa Rica
№ | Renner | Ploeg |
---|---|---|
198. | Adrian Bonilla |
Rituitslag
Referenties
Bronnen, noten en/of referenties
- cyclingnews