Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 – 400 meter vrije slag mannen
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Estádio Aquático Olímpico | |||||||||||
Gehouden in | Rio de Janeiro | ||||||||||
Jaar | 2016 | ||||||||||
Data | 6 augustus | ||||||||||
Sport | Zwemmen | ||||||||||
Accommodatie(s) | Estádio Aquático Olímpico | ||||||||||
Deelnemers | 50 atleten uit 39 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 | ||
---|---|---|
Vrije slag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | vrouwen | |
1500 m | mannen | |
Rugslag | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Schoolslag | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Vlinderslag | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag | ||
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
Vrije slag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
4×200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
Openwaterzwemmen | ||
10 km | mannen | vrouwen |
De 400 meter vrije slag mannen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats op 6 augustus 2016, series en finale. Omdat het zwembad waarin de wedstrijd gehouden werd 50 meter lang is, bestond de race uit acht baantjes. Na afloop van de series kwalificeerden de acht snelste zwemmers zich voor de finale. Regerend olympisch kampioen was de Chinees Sun Yang.
Records
Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het olympisch record
Wereldrecord | Paul Biedermann | 3.40,07 | Rome | 26 juli 2009 |
Olympisch record | Sun Yang | 3.40,14 | Londen | 28 juli 2012 |
Uitslagen
Series
Rang | Serie | Baan | Naam | Land | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 2 | Conor Dwyer | Verenigde Staten | 3:43.42 | Q |
2 | 7 | 4 | Mack Horton | Australië | 3:43.84 | Q |
3 | 7 | 3 | Gabriele Detti | Italië | 3:43.95 | Q |
4 | 6 | 4 | Sun Yang | China | 3:44.23 | Q |
5 | 7 | 6 | David McKeon | Australië | 3:44.68 | Q |
6 | 7 | 5 | James Guy | Groot-Brittannië | 3:45.31 | Q |
7 | 6 | 5 | Connor Jaeger | Verenigde Staten | 3:45.37 | Q |
8 | 5 | 7 | Jordan Pothain | Frankrijk | 3:45.43 | Q |
9 | 6 | 2 | Florian Vogel | Duitsland | 3:45.49 | |
10 | 6 | 3 | Park Tae-hwan | Zuid-Korea | 3:45.63 | |
11 | 6 | 6 | Ryan Cochrane | Canada | 3:45.83 | |
12 | 5 | 1 | Myles Brown | Zuid-Afrika | 3:45.92 | |
13 | 7 | 1 | Stephen Milne | Groot-Brittannië | 3:46.00 | |
14 | 7 | 8 | Velimir Stjepanović | Servië | 3:46.78 | |
15 | 5 | 4 | Aleksandr Krasnych | Rusland | 3:47.39 | |
16 | 4 | 5 | Marwan Elkamash | Egypte | 3:47.43 | |
18 | 5 | 5 | Maarten Brzoskowski | Nederland | 3:48.00 | |
19 | 4 | 2 | Matt Hutchins | Nieuw-Zeeland | 3:48.25 | |
20 | 4 | 3 | Anton Ipsen | Denemarken | 3:48.31 | |
21 | 7 | 7 | Péter Bernek | Hongarije | 3:48.58 | |
22 | 3 | 8 | Marcelo Acosta | El Salvador | 3:48.82 | |
23 | 6 | 1 | Wojciech Wojdak | Polen | 3:48.87 | |
24 | 5 | 3 | Clemens Rapp | Duitsland | 3:49.10 | |
25 | 6 | 8 | Felix Auboeck | Oostenrijk | 3:49.35 | |
26 | 5 | 8 | Qiu Ziao | China | 3:49.45 | |
27 | 4 | 4 | Ahmed Akram | Egypte | 3:49.46 | |
28 | 5 | 2 | Filip Zaborowski | Polen | 3:49.84 | |
29 | 4 | 1 | Jan Micka | Tsjechië | 3:49.97 | |
30 | 4 | 8 | Vjatsjeslav Androesenko | Rusland | 3:50.23 | |
31 | 5 | 6 | Naito Ehara | Japan | 3:50.61 | |
32 | 3 | 2 | Luiz Altamir | Brazilië | 3:50.82 | |
33 | 2 | 3 | Cristian Quintero | Venezuela | 3:50.84 | |
34 | 3 | 7 | Welson Sim | Maleisië | 3:51.57 | |
35 | 2 | 4 | Ahmed Mathlouthi | Tunesië | 3:52.00 | |
36 | 4 | 6 | Mads Glæsner | Denemarken | 3:52.59 | |
37 | 4 | 7 | Miguel Durán | Spanje | 3:53.40 | |
38 | 3 | 5 | Gergő Kis | Hongarije | 3:54.15 | |
39 | 2 | 5 | Martin Naidich | Argentinië | 3:54.58 | |
40 | 3 | 6 | David Brandl | Oostenrijk | 3:54.59 | |
41 | 3 | 1 | Dimitrios Dimitriou | Griekenland | 3:54.98 | |
42 | 3 | 4 | Matias Koski | Finland | 3:55.57 | |
43 | 3 | 3 | Nezir Karap | Turkije | 3:58.37 | |
44 | 2 | 7 | Alex Sobers | Barbados | 3:59.97 | |
45 | 2 | 2 | Irakli Revishvili | Georgië | 4:00.56 | |
46 | 2 | 6 | Jessie Khing Lacuna | Filipijnen | 4:01.70 | |
47 | 2 | 1 | Iacovos Hadjiconstantinou | Cyprus | 4:03.53 | |
48 | 1 | 4 | Geoffrey Butler | Kaaimaneilanden | 4:07.87 | |
49 | 1 | 5 | Pol Arias | Andorra | 4:21.16 | |
50 | 1 | 3 | Haris Bandey | Pakistan | 4:33.13 |
Finale
Rang | Naam | Land | Baan | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|
1 | Mack Horton | Australië | 5 | 3.41,55 | |
2 | Sun Yang | China | 6 | 3.41,68 | |
3 | Gabriele Detti | Italië | 3 | 3.43,69 | |
4 | Conor Dwyer | Verenigde Staten | 4 | 3.44,01 | |
5 | Connor Jaeger | Verenigde Staten | 1 | 3.44,16 | |
6 | James Guy | Groot-Brittannië | 7 | 3.44,68 | |
7 | David McKeon | Australië | 2 | 3.45,28 | |
8 | Jordan Pothain | Frankrijk | 8 | 3.49,07 |
Bronvermelding
- (en) Wedstrijdschema SwimSwam.com
- (en) Uitslag series
- (en) Uitslag finale