Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 400 meter kvinner
Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 400 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 400 meter kvinner | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||
Sted | Durban, Sør-Afrika | ||
Arena | Kings Park Stadium | ||
Dato | 22. – 26. juni | ||
Deltakere | 23 | ||
Vinnertid | 51,56 | ||
Medaljevinnere | |||
Kabange Mupopo, Zambia | |||
Margaret Wambui, Kenya | |||
Patience Okon George, Nigeria | |||
Forrige | 2014 | ||
Neste | 2018 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
400 meter for kvinner ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 ble arrangert 22., 23. og 24. juni i Kings Park Stadium.[1]
Resultater
Innledningsheat
Kvalifisering: 3 beste i hvert heat (Q) og de 4 neste med raskest tid (q) ble kvalifisert til semifinalene.[2]
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Patience Okon George | Nigeria | 51,84 | Q |
2 | 1 | Kabange Mupopo | Zambia | 52,11 | Q |
3 | 3 | Margaret Wambui | Kenya | 52,27 | Q |
4 | 2 | Regina George | Nigeria | 52,67 | Q |
5 | 1 | Maureen Thomas | Kenya | 53,12 | Q |
5 | 4 | Lydia Jele | Botswana | 53,12 | Q |
7 | 3 | Christine Botlogetswe | Botswana | 53,16 | Q |
8 | 1 | Tegest Tamagnu | Etiopia | 53,18 | Q |
9 | 3 | Yinka Ajayi | Nigeria | 53,32 | Q |
10 | 1 | Leni Shida | Uganda | 53,49 | q |
11 | 4 | Djénébou Danté | Mali | 53,70 | Q |
12 | 2 | Goitseone Seleka | Botswana | 53,84 | Q |
13 | 4 | Fatoumata Diop | Senegal | 53,93 | Q |
14 | 1 | Akua Obeng-Akrofi | Ghana | 53,95 | q |
15 | 2 | Jeanelle Griesel | Sør-Afrika | 54,20 | q |
16 | 4 | Vivian Mills | Ghana | 54,79 | q |
17 | 2 | Aurélie Alcindor | Mauritius | 54,93 | |
18 | 3 | Zoe Engler | Sør-Afrika | 55,93 | |
19 | 1 | Tsitsi Mahachi | Zimbabwe | 56,03 | |
20 | 3 | Mariama Mamoudou | Niger | 57,36 | |
21 | 4 | Hellen Syombua | Kenya | 58,29 | |
22 | 3 | Suzan Bumanga | Sør-Sudan | 63,93 1:03,93 | |
23 | 2 | Agnes Abrocquah | Ghana | 99,98 DQ | |
23 | 4 | Zinash Tesfaye | Etiopia | 99,98 DNF | |
24 | 1 | Viola Lado | Sør-Sudan | 99,99 DNS | |
24 | 1 | Mireille Tshakwiza | Den demokratiske republikken Kongo | 99,99 DNS | |
24 | 2 | Margret Hassan | Sør-Sudan | 99,99 DNS | |
24 | 3 | Natacha Ngoye Akamabi | Republikken Kongo | 99,99 DNS | |
24 | 4 | Amal Mohamed Bashir | Somalia | 99,99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: 3 beste i hvert heat (Q) og de 2 neste med raskest tid (q) ble kvalifisert til finalen.
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Margaret Wambui | Kenya | 51,97 | Q |
2 | 2 | Kabange Mupopo | Zambia | 52,05 | Q |
3 | 1 | Patience Okon George | Nigeria | 52,42 | Q |
4 | 2 | Lydia Jele | Botswana | 52,51 | Q |
5 | 2 | Djénébou Danté | Mali | 52,72 | q |
6 | 1 | Regina George | Nigeria | 52,89 | Q |
7 | 1 | Christine Botlogetswe | Botswana | 52,89 | Q |
8 | 2 | Leni Shida | Uganda | 52,96 | q |
9 | 1 | Maureen Thomas | Kenya | 53,17 | |
10 | 1 | Fatoumata Diop | Senegal | 53,31 | |
11 | 2 | Yinka Ajayi | Nigeria | 53,54 | |
12 | 2 | Vivian Mills | Ghana | 53,87 | |
13 | 1 | Tegest Tamagnu | Etiopia | 53,97 | |
14 | 2 | Jeanelle Griesel | Sør-Afrika | 54,37 | |
15 | 1 | Goitseone Seleka | Botswana | 54,41 | |
16 | 1 | Akua Obeng-Akrofi | Ghana | 54,49 |
Finale
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Kabange Mupopo | Zambia | 51,56 | |
02 | 3 | Margaret Wambui | Kenya | 52,24 | |
03 | 5 | Patience Okon George | Nigeria | 52,33 | |
4 | 6 | Lydia Jele | Botswana | 52,41 | |
5 | 8 | Djénébou Danté | Mali | 52,65 | |
6 | 2 | Christine Botlogetswe | Botswana | 53,31 | |
7 | 7 | Regina George | Nigeria | 53,45 | |
8 | 1 | Leni Shida | Uganda | 53,91 |