Den 26. Independent Spirit Awards-utdelingen
Den 26. Independent Spirit Awards-utdelingen ble avholdt 26. februar 2011. Vert var Joel McHale.
Vinnere og nominerte
Beste film
Black Swan
- 127 timer
- Greenberg
- The Kids Are All Right
- Winter's Bone
Beste filmdebut
Get Low
- Everything Strange and New
- The Last Exorcism
- Night Catches Us
- Tiny Furniture
Beste regi
Darren Aronofsky – Black Swan
- Danny Boyle – 127 timer
- Lisa Cholodenko – The Kids Are All Right
- Debra Granik – Winter's Bone
- John Cameron Mitchell – Rabbit Hole
Beste mannlige hovedrolle
James Franco – 127 timer
- Ronald Bronstein – Daddy Longlegs
- Aaron Eckhart – Rabbit Hole
- John C. Reilly – Cyrus
- Ben Stiller – Greenberg
Beste kvinnelige hovedrolle
- Annette Bening – The Kids Are All Right
- Greta Gerwig – Greenberg
- Nicole Kidman – Rabbit Hole
- Jennifer Lawrence – Winter's Bone
- Michelle Williams – Blue Valentine
Beste mannlige birolle
- Samuel L. Jackson – Mother and Child
- Bill Murray – Get Low
- John Ortiz – Jack Goes Boating
- Mark Ruffalo – The Kids Are All Right
Beste kvinnelige birolle
Dale Dickey – Winter's Bone
- Ashley Bell – The Last Exorcism
- Allison Janney – Life During Wartime
- Daphne Rubin-Vega – Jack Goes Boating
- Naomi Watts – Mother and Child
Beste manus
The Kids Are All Right – Stuart Blumberg og Lisa Cholodenko
- Life During Wartime – Todd Solondz
- Please Give – Nicole Holofcener
- Rabbit Hole – David Lindsay-Abaire
- Winter's Bone – Debra Granik og Anne Rosellini
Beste manusdebut
Tiny Furniture – Lena Dunham
- Jack Goes Boating – Robert Glaudini
- Lovely, Still – Nik Fackler
- Monogamy – Dana Adam Shapiro og Evan M. Wiener
- Obselidia – Diane Bell
Beste kinematografi
Black Swan – Matthew Libatique
- Greenberg – Harris Savides
- Never Let Me Go – Adam Kimmel
- Tiny Furniture – Jody Lee Lipes
- Winter's Bone – Michael McDonough
Beste utenlandske film
- Kisses • Irland
- Mademoiselle Chambon • Frankrike
- Of Gods and Men • Marokko/Frankrike
- Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives • Thailand
Beste dokumentar
- Marwencol
- Restrepo
- Sweetgrass
- Thunder Soul
John Cassavetes Award
Daddy Longlegs
- The Exploding Girl
- Lbs.
- Lovers of Hate
- Obselidia
Truer Than Fiction Award
Marwencol
- Summer Pasture
- Sweetgrass
Producers Award
Anish Savjani – Meek's Cutoff
- In-Ah Lee – Au Revoir Taipei
- Adele Romanski – The Myth of the American Sleepover
Someone to Watch Award
Mike Ott – Littlerock
- Hossein Keshavarz – Dog Sweat
- Laurel Nakadate – The Wolf Knife
Robert Altman Award
- Please Give
Autoritetsdata