EM i bryting 2024
EM i bryting 2024 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Bryting | ||
Vertsby | București | ||
Vertsland | Romania | ||
Arena(er) | București, Polyvalent Hall | ||
Dato | 12. – 18. februar 2024 | ||
Utgavenummer | 75 |
EM i bryting 2024 ble arrangert i București i Romania fra 12. til 18. februar 2024.[1]
Medaljevinnere
Menn fri stil
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
57 kg | Arsen Harutyunyan Armenia | Muhammet Karavuş Tyrkia | Islam Bazarganov Aserbajdsjan |
Roberti Dingashvili Georgia | |||
61 kg | Abasgadzhi Magomedov Individuelle utøvere | Zelimkhan Abakarov Albania | Nuraddin Novruzov Aserbajdsjan |
Mezhlum Mezhlumyan Armenia | |||
65 kg | Islam Dudaev Albania | Gadzhimurad Rashidov Individuelle utøvere | Andre Clarke Tyskland |
Ali Rahimzade Aserbajdsjan | |||
70 kg | Arman Andreasyan Armenia | Akaki Kemertelidze Georgia | Ramazan Ramazanov Bulgaria |
Ismail Musukaev Ungarn | |||
74 kg | Tajmuraz Salkazanov Slovakia | Soner Demirtaş Tyrkia | Turan Bayramov Aserbajdsjan |
Imam Ganishov Individuelle utøvere | |||
79 kg | Akhmed Usmanov Individuelle utøvere | Mahamedkhabib Kadzimahamedau Individuelle utøvere | Avtandil Kentchadze Georgia |
Frank Chamizo Italia | |||
86 kg | Dauren Kurugliev Hellas | Myles Amine San Marino | Osman Göçen Tyrkia |
Arsenii Dzhioev Aserbajdsjan | |||
92 kg | Feyzullah Aktürk Tyrkia | Boris Makojev Slovakia | Magomed Kurbanov Individuelle utøvere |
Miriani Maisuradze Georgia | |||
97 kg | Givi Matcharashvili Georgia | Magomedkhan Magomedov Aserbajdsjan | Vladislav Baitcaev Ungarn |
İbrahim Çiftçi Tyrkia | |||
125 kg | Taha Akgül Tyrkia | Geno Petriashvili Georgia | Alen Khubulov Bulgaria |
Giorgi Meshvildishvili Aserbajdsjan |
Gresk-romersk menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
55 kg | Artiom Deleanu Moldova | Rashad Mammadov Aserbajdsjan | Denis Mihai Romania |
Manvel Khachatryan Armenia | |||
60 kg | Nihat Mammadli Aserbajdsjan | Victor Ciobanu Moldova | Sadyk Lalaev Individuelle utøvere |
Răzvan Arnăut Romania | |||
63 kg | Murad Mammadov Aserbajdsjan | Oleksandr Hrushyn Ukraina | Edmond Nazaryan Bulgaria |
Anvar Allakhiarov Individuelle utøvere | |||
67 kg | Hasrat Jafarov Aserbajdsjan | Ruslan Bichurin Individuelle utøvere | Abu Muslim Amaev Bulgaria |
Murat Fırat Tyrkia | |||
72 kg | Selçuk Can Tyrkia | Ulvu Ganizade Aserbajdsjan | Narek Oganian Individuelle utøvere |
Parviz Nasibov Ukraina | |||
77 kg | Malkhas Amoyan Armenia | Yunus Emre Başar Tyrkia | Iuri Lomadze Georgia |
Adlet Tiuliubaev Individuelle utøvere | |||
82 kg | Alperen Berber Tyrkia | Islam Aliev Individuelle utøvere | Gela Bolkvadze Georgia |
Yaroslav Filchakov Ukraina | |||
87 kg | Aleksandr Komarov Serbia | Ali Cengiz Tyrkia | Kiryl Maskevich Individuelle utøvere |
Zhan Beleniuk Ukraina | |||
97 kg | Artur Aleksanyan Armenia | Magomed Murtazaliev Individuelle utøvere | Abubakar Khaslakhanau Individuelle utøvere |
Kiril Milov Bulgaria | |||
130 kg | Sergey Semenov Individuelle utøvere | Rıza Kayaalp Tyrkia | Beka Kandelaki Aserbajdsjan |
Danila Sotnikov Italia |
Kvinner fri stil
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
50 kg | Mariya Stadnik Aserbajdsjan | Evin Demirhan Yavuz Tyrkia | Miglena Selishka Bulgaria |
Milana Dadasheva Individuelle utøvere | |||
53 kg | Vanesa Kaladzinskaya Individuelle utøvere | Jonna Malmgren Sverige | Maria Prevolaraki Hellas |
Zeynep Yetgil Tyrkia | |||
55 kg | Andreea Ana Romania | Mariana Drăguțan Moldova | Roksana Zasina Polen |
Anastasia Blayvas Tyskland | |||
57 kg | Iryna Kurachkina Individuelle utøvere | Evelina Nikolova Bulgaria | Anhelina Lysak Polen |
Solomiia Vynnyk Ukraina | |||
59 kg | Alyona Kolesnik Aserbajdsjan | Alina Filipovych Ukraina | Patrycja Gil Polen |
Alesia Hetmanava Individuelle utøvere | |||
62 kg | Grace Bullen Norge | Luisa Niemesch Tyskland | Veranika Ivanova Individuelle utøvere |
Yuliya Tkach Ukraina | |||
65 kg | Iryna Koliadenko Ukraina | Kateryna Zelenykh Romania | Irina Rîngaci Moldova |
Elis Manolova Aserbajdsjan | |||
68 kg | Buse Tosun Çavuşoğlu Tyrkia | Tetiana Rizhko Ukraina | Adéla Hanzlíčková Tsjekkia |
Mimi Hristova Bulgaria | |||
72 kg | Nesrin Baş Tyrkia | Alexandra Anghel Romania | Wiktoria Chołuj Polen |
Yuliana Yaneva Bulgaria | |||
76 kg | Yasemin Adar Yiğit Tyrkia | Anastasiia Osniach Ukraina | Enrica Rinaldi Italia |
Bernadett Nagy Ungarn |
Referanser
- ^ «2024 Seniors European Championships». (en).
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- 1911
- 1921
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1929
- 1930
- 1931
- 1933
- 1934
- 1935
- 1937
- 1938
- 1939
- 1946
- 1947
- 1949
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024
Uoffisielle | |
|