EM på skøyter 2022 – Lagsprint menn
Foto: Evelien1009
Merijn Scheperkamp, Kai Verbij, Tijmen Snel
Bjørn Magnussen, Henrik Fagerli Rukke, Håvard Holmefjord Lorentzen
Marek Kania, Damian Żurek, Piotr Michalski
EM på skøyter 2022 0 Heerenveen (NED) | |||||
---|---|---|---|---|---|
500 m | kvinner | menn | |||
1 000 m | kvinner | menn | |||
1 500 m | kvinner | menn | |||
3 000 m | kvinner | ||||
5 000 m | menn | ||||
Fellesstart | kvinner | menn | |||
Lagsprint | kvinner | menn | |||
Lagtempo | kvinner | menn |
Øvelsen Lagsprint menn under EM på skøyter 2022 ble avholdt 8. januar 2022.[1]
Resultater
Øvelsen startet kl. 14:30.[2]
Plassering | Par | Bane | Nasjon | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|---|
01 | 1 | s | Nederland Nederland Merijn Scheperkamp Kai Verbij Tijmen Snel (Thomas Krol) | 1.19,71(2) | |
02 | 3 | c | Norge Norge Bjørn Magnussen Henrik Fagerli Rukke Håvard Holmefjord Lorentzen (Allan Dahl Johansson) | 1.19,83(0) | +0,12 |
03 | 3 | s | Polen Polen Marek Kania Damian Żurek Piotr Michalski (Artur Nogal) | 1.20,54(1) | +0,83 |
4 | 2 | c | Tyskland Nico Ihle Joel Dufter Moritz Klein (Stefan Emele) | 1.20,72(4) | +1,01 |
5 | 2 | c | Italia Italia Jeffrey Rosanelli Mirko Nenzi David Bosa | 1.21,10(9) | +1,39 |
6 | 2 | s | Belarus Belarus Stefan Neumiarzhytski Artjom Tsjaban Ignat Golovatsjuk (Viktor Rudenko) | 1.21,58(4) | +1,87 |
Løpere i parentes og kursiv var ubrukte reserver.[1]
Referanser
- ^ a b Start list
- ^ Final results
- v
- d
- r
Adskilte europamesterskap i allround, menn og kvinner - frem til og med 1988/1989-sesongen. Felles europamesterskap i allround sammen med kvinner - fra og med 1989/1990-sesongen.
Nytt format fra og med 2016/17-sesongen, utvidet med sprint-mesterskap samtidig med allroundmesterskap kun i oddetallsår og kun enkeltdistansemesterskap i partallsår.
Allround : Stor firkamp 0 / 0 Sprint : Sprint firkamp (2017– ) 0 / 0 Enkeltdistanser : (2018– )
Nytt format fra og med 2016/17-sesongen, utvidet med sprint-mesterskap samtidig med allroundmesterskap kun i oddetallsår og kun enkeltdistansemesterskap i partallsår.
Allround : Stor firkamp 0 / 0 Sprint : Sprint firkamp (2017– ) 0 / 0 Enkeltdistanser : (2018– )
- 1891: Uavgjort/ingen mester kåret
- 1892: Franz Schilling
- 1946: Göthe Hedlund
(allround)
- 1893: Rudolf Ericsson
- 1894: Uavgjort/ingen mester kåret
- 1895: Alfred Næss
- 1896: Julius Seyler
- 1897: Julius Seyler
- 1898: Gustaf Estlander
- 1899: Peder Østlund
- 1900: Peder Østlund
- 1901: Rudolf Gundersen
- 1902: Johan Schwartz
- 1903: Uavgjort/ingen mester kåret
- 1904: Rudolf Gundersen
- 1905: Johan Vikander
- 1906: Rudolf Gundersen
- 1907: Moje Öholm
- 1908: Moje Öholm
- 1909: Oscar Mathisen
- 1910: Nikolaj Strunnikov
- 1911: Nikolaj Strunnikov
- 1912: Oscar Mathisen
- 1913: Vasilij Ippolitov
- 1914: Oscar Mathisen
- 1915–1921: Ikke arrangert
- 1922: Clas Thunberg
- 1923: Harald Strøm
- 1924: Roald Larsen
- 1925: Otto Polacsek
- 1926: Julius Skutnabb
- 1927: Bernt Evensen
- 1928: Clas Thunberg
- 1929: Ivar Ballangrud
- 1930: Ivar Ballangrud
- 1931: Clas Thunberg
- 1932: Clas Thunberg
- 1933: Ivar Ballangrud
- 1934: Michael Staksrud
- 1935: Karl Wazulek
- 1936: Ivar Ballangrud
- 1937: Michael Staksrud
- 1938: Charles Mathiesen
- 1939: Alfons Bērziņš
- 1940–1945: Ikke arrangert
- 1947: Åke Seyffarth
- 1948: Reidar Liaklev
- 1949: Sverre Farstad
- 1950: Hjalmar Andersen
- 1951: Hjalmar Andersen
- 1952: Hjalmar Andersen
- 1953: Kees Broekman
- 1954: Boris Sjilkov
- 1955: Sigge Ericsson
- 1956: Jevgenij Grisjin
- 1957: Oleg Gontsjarenko
- 1958: Oleg Gontsjarenko
- 1959: Knut Johannesen
- 1960: Knut Johannesen
- 1961: Viktor Kositsjkin
- 1962: Robert Merkulov
- 1963: Nils Aaness
- 1964: Ants Antson
- 1965: Eduard Matusevitsj
- 1966: Ard Schenk
- 1967: Kees Verkerk
- 1968: Fred Anton Maier
- 1969: Dag Fornæss
- 1970: Ard Schenk
- 1971: Dag Fornæss
- 1972: Ard Schenk
- 1973: Göran Claeson
- 1974: Göran Claeson
- 1975: Sten Stensen
- 1976: Kay Arne Stenshjemmet
- 1977: Jan Egil Storholt
- 1978: Sergej Martsjuk
- 1979: Jan Egil Storholt
- 1980: Kay Arne Stenshjemmet
- 1981: Amund Sjøbrend
- 1982: Tomas Gustafson
- 1983: Hilbert van der Duim
- 1984: Hilbert van der Duim
- 1985: Hein Vergeer
- 1986: Hein Vergeer
- 1987: Nikolaj Guljajev
- 1988: Tomas Gustafson
- 1989: Leo Visser
- 1990: Bart Veldkamp
- 1991: Johann Olav Koss
- 1992: Falko Zandstra
- 1993: Falko Zandstra
- 1994: Rintje Ritsma
- 1995: Rintje Ritsma
- 1996: Rintje Ritsma
- 1997: Ids Postma
- 1998: Rintje Ritsma
- 1999: Rintje Ritsma
- 2000: Rintje Ritsma
- 2001: Dmitrij Sjepel
- 2002: Jochem Uytdehaage
- 2003: Gianni Romme
- 2004: Mark Tuitert
- 2005: Jochem Uytdehaage
- 2006: Enrico Fabris
- 2007: Sven Kramer
- 2008: Sven Kramer
- 2009: Sven Kramer
- 2010: Sven Kramer
- 2011: Ivan Skobrev
- 2012: Sven Kramer
- 2013: Sven Kramer
- 2014: Jan Blokhuijsen
- 2015: Sven Kramer
- 2016: Sven Kramer
- 2017: Sven Kramer
- 2019: Sven Kramer
- 2021: Patrick Roest
- 2023: Patrick Roest
- 2025: TBD
- 2017: Kai Verbij
- 2019: Kai Verbij
- 2021: Thomas Krol
- 2023: Merijn Scheperkamp
- 2025: TBD
Enkeltdistanser,
med fellestart
og lagkonkurranser
500 m |
|
---|---|
1 000 m |
|
1 500 m |
|
5 000 m |
|
Fellesstart |
|
Lagsprint | |
Lagtempo |
Løpere i kursiv og (parentes) var ubrukte reserver på lagene i respektive øvelser.
Autoritetsdata