Europatouren i landeveissykling 2013
Europatouren i landeveissykling 2013 | |||
---|---|---|---|
Startdato: | 27. januar 2013 | ||
Sluttdato: | 20. oktober 2013 | ||
← 2012000000000000002014 → |
Europatouren i landeveissykling 2013 var den 9. sesongen av UCI Europe Tour.
Ranking
Individuell
Rytter | Lag | Poeng | ||
---|---|---|---|---|
1 | Riccardo Zoidl | Gourmetfein-Simplon | 531,5 | |
2 | Bryan Coquard | Europcar | 464 | |
3 | Davide Rebellin | CCC Polsat Polkowice | 424 | |
4 | Matej Mugerli | Adria Mobil | 387 | |
5 | Thomas Voeckler | Europcar | 359 | |
6 | Radoslav Rogina | Adria Mobil | 354 | |
7 | Jonathan Hivert | Sojasun | 334 | |
8 | Vitalij Buts | Kolss Cycling Team | 320,67 | |
9 | Gerald Ciolek | MTN Qhubeka | 315 | |
10 | Patrik Sinkewitz | Meridiana-Kamen | 290 | |
73 | Sondre Holst Enger | Team Plussbank | 135 | |
180 | Vegard Breen | Joker Merida | 77 | |
224 | Vegard Stake Laengen | Bretagne-Séché Environnement | 64 | |
238 | Reidar Borgersen | Joker Merida | 60 | |
I tillegg har 26 norske syklister 1–40 poeng. |
Kalender
Start | Slutt | Ritt | Nasjon | Kat. | Vinner |
---|---|---|---|---|---|
27. jan | Grand Prix Cycliste la Marseillaise | Frankrike | 1.1 | Justin Jules | |
30. jan | 3. feb | Étoile de Bessèges | Frankrike | 2.1 | Jonathan Hivert Etapper: van Staeyen, Coquard, Cousin, Coquard, Dumoulin, Roux (ITT) |
3. feb | Trofeo Palma | Spania | 1.1 | Kenny Dehaes | |
4. feb | Trofeo Migjorn | Spania | 1.1 | Leigh Howard | |
5. feb | Trofeo Deià | Spania | 1.1 | Alejandro Valverde | |
6. feb | Trofeo Platja de Muro | Spania | 1.1 | Leigh Howard | |
6. feb | 10. feb | Tour Méditerranéen | Frankrike | 2.1 | Thomas Löfkvist Etapper: Greipel, Boom (ITT), Péraud, Roelandts |
14. feb | 17. feb | Volta ao Algarve | Portugal | 2.1 | Tony Martin Etapper: Martens, Bos, Henao, Martin |
16. feb | Trofeo Laigueglia | Italia | 1.1 | Filippo Pozzato | |
16. feb | 17. feb | Tour Cycliste International du Haut Var-matin | Frankrike | 2.1 | Arthur Vichot Etapper:Hushovd, Boom |
17. feb | 21. feb | Vuelta a Andalucía-Ruta Ciclista Del Sol | Spania | 2.1 | Alejandro Valverde Etapper: Valverde (ITT), Hivert, Hivert, Valverde |
23. feb | Vuelta Ciclista a Murcia | Spania | 1.1 | Daniel Navarro | |
23. feb | La Drôme Classic | Frankrike | 1.1 | Avlyst pga. værforholdene | |
23. feb | Beverbeek Classic | Belgia | 1.1 | Nick van der Lijke | |
23. feb | Omloop Het Nieuwsblad | Belgia | 1.HC | Luca Paolini | |
24. feb | Kuurne–Brussel–Kuurne | Belgia | 1.1 | Avlyst pga. værforholdene | |
24. feb | G.P. Città di Lugano | Sveits | 1.1 | Avlyst pga. værforholdene | |
24. feb | Classic Sud Ardèche | Frankrike | 1.1 | Mathieu Drujon | |
24. feb | Clasica de Almeria | Spania | 1.HC | Mark Renshaw | |
27. feb | Le Samyn | Belgia | 1.1 | Aleksej Tsatevitsj | |
28. feb | Grand Premio Camaiore | Italia | 1.1 | Peter Sagan | |
1. mar | 3. mar | Driedaagse van West-Vlaanderen | Belgia | 2.1 | Kristof Vandewalle Etapper:Vandewalle (ITT), Napolitano, Ciolek |
2. mar | Ster van Zwolle | Nederland | 1.2 | Dylan van Baarle | |
2. mar | Strade Bianche | Italia | 1.1 | Moreno Moser | |
3. mar | Roma Maxima - Giro del Lazio | Italia | 1.1 | Blel Kadri | |
3. mar | Grand Prix de la Ville de Lillers | Frankrike | 1.2 | Benoît Daeninck | |
6. mar | Umag Trophy | Kroatia | 1.2 | Aljaž Hočevar | |
9. mar | Ronde van Drenthe | Nederland | 1.1 | Alexander Wetterhall | |
10. mar | Omloop van het Waasland | Belgia | 1.2 | Pieter Jacobs | |
10. mar | Kattekoers (Deinze-Ieper) | Belgia | 1.2 | Jérôme Baugnies | |
10. mar | Rabobank Dorpenomloop Rucphen | Nederland | 1.2 | Dylan van Baarle | |
10. mar | Paris–Troyes | Frankrike | 1.2 | Jean-Marc Bideau | |
10. mar | Porec Trophy-Trofej Porec | Kroatia | 1.2 | Matej Mugerli Etapper:Roberts (ITT), Mugreli, Sinkewitz | |
10. mar | Dwaars door Drenthe | Nederland | 1.1 | Avlyst pga. værforholdene | |
13. mar | Nokere-Koerse | Belgia | 1.1 | Avlyst pga. værforholdene | |
14. mar | 17. mar | Istrian Spring Trophy | Kroatia | 2.2 | Matej Mugerli |
14. mar | Gran Premio Nobili Rubinetterie | Italia | 1.1 | Bob Jungels | |
15. mar | Handzame Classic | Belgia | 1.1 | Kenny Dehaes | |
16. mar | Classic Loire Atlantique | Frankrike | 1.1 | Edwig Cammaerts | |
17. mar | Cholet - Pays De Loire | Frankrike | 1.1 | Damien Gaudin | |
17. mar | Gran Premio San Giuseppe | Italia | 1.2 | Luca Chirico | |
17. mar | Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise | Frankrike | 1.2 | Alexander Kamp | |
18. mar | 24. mar | Tour de Normandie | Frankrike | 2.2 | Silvan Dillier Etapper: Scully (ITT), Silvestre, Mortensen, Blain, Charteau, Zabel, Thömel |
20. mar | Dwars door Vlaanderen | Belgia | 1.HC | Oscar Gatto | |
20. mar | 24. mar | Settimana Internazionale di Coppi e Bartali | Italia | 2.1 | Diego Ulissi Etapper: Felline, Katjusja (TTT), Ulissi, Cunego, Malori, Caruso |
20. mar | 24. mar | Volta ao Alentejo | Portugal | 2.2 | Jasper Stuyven Etapper: Silva, Stuyven, Hanson, Zirbel, Carvalho |
23. mar | 24. mar | Critérium International | Frankrike | 2.HC | Chris Froome Etapper: Bos, Porte (ITT), Froome |
26. mar | 28. mar | VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde | Belgia | 2.HC | Sylvain Chavanel Etapper:Sagan, Cavendish, Kristoff, Chavanel |
29. mar | Route Adélie de Vitré | Frankrike | 1.1 | Alessandro Malaguti | |
29. mar | 31. mar | Le Triptyque des Monts et Châteaux | Belgia | 2.2 | Fábio Silvestre Etapper:Carolus, Theuns (ITT), Craddock, Mottet |
30. mar | Gran Premio Miguel Indurain | Spania | 1.1 | Simon Špilak | |
30. mar | Volta Limburg Classic | Nederland | 1.1 | Rüdiger Selig | |
30. mar | 31. mar | Boucle de l'Artois | Frankrike | 2.2 | Fredrik Ludvigsson Etapper:Verhelst, Ludvigsson (ITT), Pinizzotto |
31. mar | Vuelta Ciclista a La Rioja | Spania | 1.1 | Francesco Lasca | |
31. mar | Val d'Ille Classic - Souvenir Julien Ditlecadet | Frankrike | 1.1 | Nacer Bouhanni | |
1. apr | Giro del Belvedere di Villa di Cordignano | Italia | 1.2U | Stefan Küng | |
2. apr | GP Palio del Recioto | Italia | 1.2U | Caleb Ewan | |
2. apr | 5. apr | Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire | Frankrike | 2.1 | Pierre Rolland Etapper:Pelucchi, Bouhanni, Durbridge (ITT), Rolland, Mourey |
3. apr | Scheldeprijs | Belgia | 1.HC | Marcel Kittel | |
3. apr | 7. apr | Grand Prix of Sochi | Russland | 2.2 | Vitalij Buts Etapper: Popkov, Razumov, Razumov, Buts, Razumov |
4. apr | Grand Prix Pino Cerami | Belgia | 1.1 | Jonas Vangenechten | |
5. apr | 7. apr | Circuit des Ardennes International | Frankrike | 2.2 | Riccardo Zoidl Etapper: Verhelst, Zoidl, Joker Merida (TTT), Silvestre |
6. apr | Ronde van Vlaanderen Beloften | Belgia | 1.Ncup | Rick Zabel | |
7. apr | Klasika Primavera de Amorebieta | Spania | 1.1 | Rui Costa | |
7. apr | Trofeo Piva Banca Popolare di Vicenza | Italia | 1.2U | Michele Scartezzini | |
14. apr | GP Sencur | Slovenia | 1.2 | Radoslav Rogina | |
9. apr | Paris-Camembert | Frankrike | 1.1 | Pierrick Fédrigo | |
10. apr | Brabantse Pijl-La Flèche Brabançonne | Belgia | 1.HC | Peter Sagan | |
10. apr | La Côte Picarde | Frankrike | 1.Ncup | Caleb Ewan | |
10. apr | 14. apr | Tour du Loir et Cher E Provost | Frankrike | 2.2 | Tino Thömel Etapper: Thömel, Lepla, Thömel, Vermeer, Thömel |
11. apr | GP de Denain Porte du Hainaut | Frankrike | 1.1 | Arnaud Démare | |
12. apr | 14. apr | Vuelta a Castilla y León | Spania | 2.1 | Rubén Plaza Etapper: Urtasun, Lobato, Plaza |
13. apr | Tour du Finistère | Frankrike | 1.1 | Cyril Gautier | |
13. apr | Trofeo Edil C | Italia | 1.2 | Andrea Zordan | |
13. apr | Liège-Bastogne-Liège U23 | Belgia | 1.2U | Michael Valgren | |
13. apr | ZLM tour | Nederland | 1.Ncup | Yoeri Havik | |
14. apr | Tro-Bro Léon | Frankrike | 1.1 | Francis Mourey | |
14. apr | Grand Prix of Donetsk | Ukraina | 1.2 | Anatoliy Pakhtusov | |
16. apr | 19. apr | Giro del Trentino | Italia | 2.HC | Vincenzo Nibali Etapper: Bouet, Team Sky (TTT), Siwtsow, Santaromita, Nibali |
17. apr | 21. apr | Grand Prix of Adygeya | Russland | 2.2 | Andriy Khripta Etapper: Zakarin (ITT), Popkov, Buts, Foliforov, Stash |
20. apr | Arno Wallaard Memorial | Nederland | 1.2 | Coen Vermeltfoort | |
20. apr | Banjaluka Belgrade I | Bosnia-Hercegovina | 1.2 | Michal Kolář | |
20. apr | Grand Prix Herning | Danmark | 1.2 | Lasse Norman Hansen | |
21. apr | La Roue Tourangelle Région Centre | Frankrike | 1.1 | Mickaël Delage | |
21. apr | Int. Ronde van Noord-Holland | Nederland | 1.2 | Dylan Groenewegen | |
21. apr | Rutland - Melton International CiCLE Classic | Storbritannia | 1.2 | Ian Wilkinson | |
21. apr | Banja Luka-Belgrade II | Serbia | 1.2 | Matej Mugerli | |
21. apr | Paris - Mantes-en-Yvelines | Frankrike | 1.2 | Nicolas Baldo | |
21. apr | 28. apr | Presidential Cycling Tour of Turkey | Tyrkia | 2.HC | Mustafa Sayar Etapper: Kittel, Kruopis, Berhane, Greipel, Greipel, Sayar, Kittel, Kittel |
25. apr | Gran Premio della Liberazione | Italia | 1.2U | Ilia Koshevoy | |
25. apr | 1. mai | Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers | Frankrike | 2.2 | Riccardo Zoidl Etapper: Verhelst, Zoidl, Dupont, Alaphilippe, Dupont, van Baarle (ITT), Perichon |
26. apr | Skive-Lobet | Danmark | 1.2 | Patrick Clausen | |
27. apr | GP Industria & Artigianato di Larciano | Italia | 1.1 | Mauro Santambrogio | |
27. apr | Zuid Oost Drenthe Classic I | Nederland | 2.2 | Jeff Vermeulen | |
27. apr | Himmerland Rundt | Danmark | 1.2 | Yoeri Havik | |
28. apr | Giro della Toscana | Italia | 1.1 | Mattia Gavazzi | |
28. apr | Zuid Oost Drenthe Classic II | Nederland | 1.2 | Brian Van Goethem | |
28. apr | GP Industrie del Marmo | Italia | 1.2 | Luca Benedetti | |
28. apr | Destination Thy | Danmark | 1.2 | Constantino Zaballa | |
1. mai | Grote Prijs 1 Mei- Ereprijs Victor De Bruyne | Belgia | 1.2 | Coen Vermeltfoort | |
1. mai | Memorial Andrzeja Trochanowskiego | Polen | 1.2 | Konrad Dąbkowski | |
1. mai | Mayor Cup | Russland | 1.2 | Vitalij Buts | |
1. mai | Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt U23 | Tyskland | 1.2U | Lasse Norman Hansen | |
1. mai | Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt | Tyskland | 1.HC | Simon Špilak | |
1. mai | 5. mai | Firedagers i Dunkerque | Frankrike | 2.HC | Arnaud Démare Etapper: Démare, Démare, Démare, Kreder, Martinez |
1. mai | 5. mai | Carpathian Couriers Race U23 | Polen | 2.2U | Stefan Poutsma Etapper: Vallee (ITT), Meijers, Kolar, Poutsma, Franczak |
1. mai | 5. mai | Tour de Azerbaijan | Aserbajdsjan | 2.2 | Serhij Gretschyn Etapper: Schweizer, Gretschyn, Popkov, Hirt, Vaitkus |
2. mai | Memorial of Oleg Dyachenko | Russland | 1.2 | Aleksandr Rybakov | |
3. mai | Grand Prix of Moscow | Russland | 1.2 | Ivan Kovalev | |
3. mai | 5. mai | Szlakiem Grodòw Piastowskich | Polen | 2.1 | Jan Bárta Etapper: Kluge, Rebellin, Bárta (ITT), Thömel, Rebellin |
4. mai | Hadeland Grand Prix | Norge | 1.2 | Fredrik Strand Galta | |
4. mai | Berner Rundfahrt | Sveits | 1.2 | Marcel Wyss | |
4. mai | Ronde van Overijssel | Nederland | 1.2 | Tom Vermeer | |
4. mai | 5. mai | Vuelta a la Comunidad de Madrid | Spania | 2.1 | Javier Moreno |
5. mai | Ringerike Grand Prix | Norge | 1.2 | Reidar Borgersen | |
5. mai | Circuit de Wallonie | Belgia | 1.2 | Sébastien Delfosse | |
5. mai | Circuito del Porto - Trofeo Arvedi | Italia | 1.2 | Paolo Simion | |
5. mai | 9. mai | Five rings of Moscow | Russland | 2.2 | Maksim Razumov Etapper: Vasyljuk (ITT), Buts, Pokidov, Klimov, Sobrino |
8. mai | 12. mai | Giro della Regione Friuli Venezia Giulia | Italia | 2.2 | Jan Polanc Etapper: Ruffoni, Ruffoni, Colonna, Polanc, Simion |
8. mai | 12. mai | Flèche du Sud | Luxembourg | 2.2 | Michael Valgren Etapper: Jensen, Richeze, Valgren, Cecchin, Clark |
9. mai | Ronde van Limburg | Belgia | 1.2 | Olivier Chevalier | |
9. mai | 12. mai | Rhône-Alpes Isère Tour | Frankrike | 2.2 | Nico Sijmens Etapper: Baldo, Talpin, Sijmens, Dzamastagic |
9. mai | 12. mai | Tour de Berlin | Tyskland | 2.2U | Mathias Møller Nielsen Etapper: Roosen, Hansen, Willwohl, Willwohl, Willwohl |
11. mai | 12. mai | Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo | Spania | 2.1 | Amets Txurruka Etapper: Txurruka, Moreno |
10. mai | 12. mai | Tour de Picardie | Frankrike | 2.1 | Marcel Kittel Etapper: Kittel, Coquard, Kittel |
11. mai | Scandinavian Race in Uppsala 1909-2013 | Sverige | 1.2 | Alexander Gingsjö | |
11. mai | Classic Beograd - Cacak | Serbia | 1.2 | Matej Mugerli | |
12. mai | Rund um Köln | Tyskland | 1.1 | Sébastien Delfosse | |
13. mai | 18. mai | Royal Smilde Olympia's Tour | Nederland | 2.2 | Dylan van Baarle Etapper: Vermeltfoort (ITT), Vermeulen, van der Zwet, Vermeulen, van Baarle, Flakemore (ITT), Stroetinga |
15. mai | 19. mai | Glava Tour of Norway | Norge | 2.1 | Edvald Boasson Hagen Etapper: Kristoff, Kristoff, Bos, Boasson Hagen, Kristoff |
15. mai | 19. mai | Circuit de Lorraine Professionnel | Frankrike | 2.1 | Avlyst grunnet økonomiske problemer |
16. mai | 19. mai | Ronde de l'Isard | Frankrike | 2.2U | Juan Ernesto Chamorro Etapper: Guyot, Barbero Cuesta, Bustamente, Devos |
18. mai | Grand Prix Criquielion | Belgia | 1.2 | Boris Vallée | |
18. mai | 19. mai | Paris-Arras Tour | Frankrike | 2.2 | Joey Rosskopf Etapper: Rosskopf, Barbier |
19. mai | Simac Omloop der Kempen | Nederland | 1.2 | Eugenio Alafaci | |
19. mai | 26. mai | An Post Ras | Irland | 2.2 | Marcin Bialoblocki Etapper: Dunne, Archbold, Bennett, Pozdnyakov, De Pauw, Rogers, Okrouhlicky, Bennett |
22. mai | 26. mai | Belgia rundt | Belgia | 2.HC | Tony Martin Etapper: Greipel, Greipel, Martin (ITT), Iglinskij, Sánchez |
22. mai | 26. mai | Bayern-Rundfahrt | Tyskland | 2.HC | Adriano Malori Etapper: Rasmussen, Impey, Ciolek, Malori, Haussler |
24. mai | Race Horizon Park 1 | Ukraina | 1.2 | Denys Kostjuk | |
24. mai | 26. mai | Tour de Gironde | Frankrike | 2.2 | Jon Larrinaga Etapper: Van Trijp, Larrinaga, Allegaert, Van der Weijst |
24. mai | 26. mai | Course de la Paix U23 | Tsjekkia | 2.2U | Toms Skujiņš Etapper: Sterobo (ITT), Andersen, Skujiņš |
25. mai | Grand Prix de Plumelec-Morbihan | Frankrike | 1.1 | Samuel Dumoulin | |
26. mai | Boucles de l'Aulne - Châteaulin | Frankrike | 1.1 | Matthieu Ladagnous | |
26. mai | Race Horizon Park 2 | Ukraina | 1.2 | Mykhaylo Kononenko | |
26. mai | Tr. Città di San Vendemiano - GP Industria e Commercio | Italia | 1.2U | Mark Dzamastagic | |
30. mai | 1. jun | Tour of Estonia | Estland | 2.1 | Gert Jõeäär Etapper: Krasnov, Jöeäär (ITT), Furlan, Matysiak |
2. jun | Ronde Van Zeeland Seaports | Nederland | 1.1 | André Greipel | |
2. jun | Memorial Philippe Van Coningsloo | Belgia | 1.2 | Michael Vink | |
2. jun | Grand Prix Südkärnten | Østerrike | 1.2 | Julian Alaphilippe | |
2. jun | Trofeo Alcide Degasperi | Italia | 1.2 | Damien Howson | |
2. jun | Coppa della Pace - Trofeo F.lli Anelli | Italia | 1.2 | Alessio Taliani | |
4. jun | 8. jun | Tour de Slovaquie | Slovakia | 2.2 | Petr Vakoč Etapper: Nielsen (ITT), Mikelj, Nikolaev, Fedi, Mortenson, |
6. jun | GP du canton d'Argovie | Sveits | 1.1 | Michael Albasini | |
6. jun | 9. jun | Ronde de l'Oise | Frankrike | 2.2 | Vegard Breen Etapper: Le Montagner, O'Shea, Jakin, Silvestre |
8. jun | Riga – Jūrmala GP | Latvia | 1.1 | Francesco Chicchi | |
8. jun | 15. jun | Internationale Thüringen-Rundfahrt U23 | Tyskland | 2.2U | Tour de Thuringe Etapper: Howson (ITT), Wisniowski, Dieteren, Alaphilippe, Ewan, Flakemore, Cort Nielsen, Ewan |
9. jun | Jurmala Grand Prix | Latvia | 1.1 | Francesco Chicchi | |
9. jun | Garmin ProRace Berlin | Tyskland | 1.1 | Marcel Kittel | |
9. jun | Int. Raiffeisen Grand Prix Judendorf | Østerrike | 1.2 | Riccardo Zoidl | |
11. jun | 16. jun | Tour de Serbie | Serbia | 2.2 | Ivan Stević Etapper: Richeze, Kolár, Orken, Richeze, Orken |
12. jun | 16. jun | Ster ZLM Toer - GP Jan van Heeswijk | Nederland | 2.1 | Lars Boom Etapper: Wagner (ITT), Bos, Kittel, Boom, Ligthart |
12. jun | 16. jun | Skoda-Tour de Luxembourg | Luxembourg | 2.HC | Paul Martens Etapper: Engoulvent (ITT), Porsev, Nizzolo, Nizzolo, Jungels |
13. jun | 15. jun | Tour of Malopolska | Polen | 2.2 | Łukasz Bodnar Etapper: Bolzan, Bodnar, Samojlaw |
13. jun | 16. jun | Route du Sud - la Dépêche du Midi | Frankrike | 2.1 | Thomas Voeckler Etapper: Martinez, Gène, Voeckler, Frapporti |
13. jun | 16. jun | Slovenia rundt | Slovenia | 2.1 | Radoslav Rogina Etapper: Tuft (ITT), Felline, Rogina, Lancaster |
13. jun | 16. jun | Tour des Pays de Savoie | Frankrike | 2.2 | Yoann Barbas Etapper: Saggiorato, Del Pino, Saggiorato, Chevrier |
13. jun | 16. jun | Boucles de la Mayenne | Frankrike | 2.2 | David Veilleux Etapper: Lecuisinier (ITT), Sinner, Guillemois, Meisen |
14. jun | 16. jun | Oberösterreichrundfahrt | Østerrike | 2.2 | Riccardo Zoidl Etapper: Bissinger, Zoidl |
16. jun | Flèche Ardennaise | Belgia | 1.2 | Silvan Dillier | |
19. jun | Halle-Ingooigem | Belgia | 1.1 | Kenny Dehaes | |
22. jun | Trofeo Melinda | Italia | 1.1 | Ivan Santaromita | |
26. jun | Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T. | Belgia | 1.2 | Tim Declercq | |
26. jun | 30. jun | Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques | Polen | 2.1 | Vitalij Popkov Etapper: Popkov, Schweizer, Dabkowski, Forke |
29. jun | Omloop Het Nieuwsblad U23 | Belgia | 1.2 | Dimitri Claeys | |
30. jun | 7. jul | Østerrike rundt | Østerrike | 2.HC | Riccardo Zoidl Etapper: Seeldraeyers, Seeldraeyers, Hushovd, Frank, Frank, Ciolek, Cancellara (ITT), Bertazzo |
6. jul | 7. jul | Vuelta a la Comunidad de Madrid Sub 23 | Spania | 2.2U | Petr Vakoc Etapper: Vakoc, Benoot |
7. jul | Giro del Medio Brenta | Italia | 1.2 | Federico Rocchetti | |
7. jul | GP de Pont à Marcq - La Ronde Pévèloise | Frankrike | 1.2 | Benoît Daeninck | |
9. jul | 14. jul | Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc | Italia | 2.2U | Davide Villella Etapper: Sütterlin (ITT), Garby, Villella, Toniatti, Villella, Sütterlin |
11. jul | GP van de stad Geel | Belgia | 1.2 | Yves Lampaert | |
11. jul | 14. jul | Sibiu Cycling Tour | Romania | 2.1 | Davide Rebellin Etapper: Kovac (ITT), Rebellin, Eibegger, Schumacher, Gavazzi |
11. jul | 14. jul | Czech Cycling Tour | Tsjekkia | 2.2 | Leopold König Etapper: Leopard-Trek Continental (TTT), Ibernik, König, Vakoc |
14. jul | Giro dell'Appennino | Italia | 1.1 | Davide Mucelli | |
18. jul | U23 Europeisk mesterskap Tempo | Tsjekkia | CC | Victor Campenaerts | |
19. jul | 21. jul | GP Internacional Torres Vedras | Portugal | 2.2 | Eduard Prades Etapper: Riberio, Larriaga, Prades |
20. jul | Central European Tour Miskolc GP | Ungarn | 1.2 | Siarhei Papok | |
20. jul | 24. jul | Tour de Wallonie | Belgia | 2.HC | Greg Van Avermaet Etapper: Kolobnev, Boonen, Van Avermaet, Dehaes, Van Avermaet |
21. jul | Central European Tour Budapest GP | Ungarn | 1.2 | Krisztián Lovassy | |
21. jul | U23 Europeisk mesterskap Landevei | Tsjekkia | CC | Sean De Bie | |
23. jul | 27. jul | Dookola Mazowsza | Polen | 2.2 | Marcin Sapa Etapper: Stepniak, Papok, Papok, BDC-Marcpol Team (TTT), Stepniak, Willwohl |
23. jul | 28. jul | Tour Alsace | Frankrike | 2.2 | Silvio Herklotz Etapper: Pokidov, Ewan, Walsleben, Zahner, Herklotz, Meisen |
25. jul | Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika | Spania | 1.1 | Daniel Teklehaimanot | |
27. jul | GP Kranj | Slovenia | 1.2 | Lukas Pöstlberger | |
27. jul | 29. jul | Kreiz Breizh Elites | Frankrike | 2.2 | Nick van der Lijke Etapper: Mathéou, van der Lijke (ITT), Corbel, van der Weijst |
28. jul | Trofeo Matteotti | Italia | 1.1 | Sébastien Reichenbach | |
28. jul | La Poly Normande | Frankrike | 1.1 | José Gonçalves | |
28. jul | Grand Prix de la ville de Pérenchies | Frankrike | 1.2 | Melvin Rullière | |
31. jul | Circuito de Getxo "Memorial Ricardo Otxoa" | Spania | 1.1 | Juan José Lobato | |
31. jul | 1. aug | Paris-Corrèze | Frankrike | 2.1 | Avlyst grunnet finansielle problemer |
31. jul | 4. aug | Post Danmark Rundt | Danmark | 2.HC | Wilco Kelderman Etapper: Cort Nielsen, Breschel, Breschel, Cort Nielsen, Kelderman, Cavendish |
2. aug | 4. aug | Vuelta Ciclista a León | Spania | 2.2 | Jordi Simón Etapper: Simon, Botella, Shilov |
2. aug | 11. aug | Tour Cycliste International de la Guadeloupe | Frankrike | 2.2 | Pierre Lebreton Etapper: Dakteris, Coenen (ITT), Turpin, Eustache, Jimenez, Bihel, Turpin, Barolin, Larochelle, Chacon (ITT), Jimenez |
4. aug | RideLondon Classic | Storbritannia | 1.1 | Arnaud Démare | |
4. aug | Antwerpse Havenpijl | Belgia | 1.2 | Preben Van Hecke | |
4. aug | Trofeo Internazionale Bastianelli | Italia | 1.2 | Maxat Ayazbayev | |
7. aug | 11. aug | Vuelta a Burgos | Spania | 2.HC | Nairo Quintana Etapper: Ponzi, Keukeleire, Keukeleire, Poux, Quintana |
7. aug | 18. aug | Volta a Portugal | Portugal | 2.1 | Alejandro Marque Etapper: Cyclingteam De Rijke-Shanks (TTT), Serov, Barbosa, Fernandez, Pardilla, Cardoso, Daniel, Alarcon, Gustavo Veloso, Marque (ITT), Keough |
8. aug | 11. aug | Arctic Race of Norway | Norge | 2.1 | Thor Hushovd Etapper: van Hummel, Hushovd, Arndt, Hushovd |
8. aug | 10. aug | Tour of Szeklerland | Romania | 2.2 | Georgi Georgiev Etapper: Buts, Georgiev, Polazzi |
9. aug | 13. aug | Tour de l'Ain | Frankrike | 2.1 | Romain Bardet Etapper: Meersman, Duque, Bole, Sanchez, Wout Poels |
10. aug | Memorial Henryka Lasaka | Polen | 1.2 | Florian Sénéchal | |
11. aug | Puchar Uzdrowisk Karpackich | Polen | 1.2 | Adrian Honkisz | |
11. aug | Gran Premio Sportivi di Poggiana | Italia | 1.2U | Andrea Zordan | |
16. aug | GP Capodarco - Comunità di Capodarco | Italia | 1.2 | Matteo Busato | |
16. aug | 18. aug | Tour des Fjords | Norge | 2.1 | Sergej Tsjernjetskij Etapper: Tsjernjetskij, Kristoff, Katjusja (TTT), Tulik |
17. aug | Grand Prix Kralovehradeckeho kraje | Tsjekkia | 1.2 | Petr Vakoč | |
17. aug | Puchar Ministra Obrony Narodowej | Polen | 1.2 | Bartłomiej Matysiak | |
18. aug | 25. aug | Baltic Chain Tour | Latvia | 2.2 | Philipp Walsleben Etapper: Walsleben, Meisen, Sazanov, Tybor, Räim, Smirnovs |
20. aug | GP Stad Zottegem | Belgia | 1.1 | Blaž Jarc | |
20. aug | Grand Prix des Marbriers | Frankrike | 1.2 | Benoît Daeninck | |
20. aug | 23. aug | Tour du Limousin | Frankrike | 2.1 | Martin Elmiger Etapper: Elmiger, Pasqualon, Ladagnous, Rossetto |
21. aug | Druivenkoers Overijse | Belgia | 1.1 | Björn Leukemans | |
21. aug | Coppa Agostoni | Italia | 1.1 | Filippo Pozzato | |
22. aug | Coppa Bernocchi | Italia | 1.1 | Sacha Modolo | |
23. aug | Tre Valli Varesine | Italia | 1.HC | Kristijan Đurasek | |
23. aug | Dutch Food Valley Classic | Nederland | 1.1 | Elia Viviani | |
25. aug | Châteauroux Classic | Frankrike | 1.1 | Bryan Coquard | |
25. aug | 31. aug | Tour de l'Avenir | Frankrike | 2.Ncup | Rubén Fernández Etapper: Gougeard (ITT), Ewan, Ewan, Andersen, Fernández, Yates, Yates, Alaphilippe |
27. aug | 30. aug | Tour du Poitou Charentes | Frankrike | 2.1 | Thomas Voeckler Etapper: Bouhanni, Bouhanni, Bouhanni, Voeckler, Herrada |
30. aug | 31. aug | World Ports Classic | Nederland | 2.1 | Nikolas Maes Etapper: Wallays, Tjallingii |
31. aug | Memorial Marco Pantani | Italia | 1.1 | Sacha Modolo | |
1. sep | Schaal Sels | Belgia | 1.1 | Pieter Jacobs | |
1. sep | Ljubljana - Zagreb | Slovenia | 1.2 | Riccardo Zoidl | |
1. sep | Ronde van Midden-Nederland | Nederland | 1.2 | Sebastian Forke | |
1. sep | 5. sep | Tour of Bulgaria | Bulgaria | 2.2 | Rémy Di Gregorio Etapper: Bauhaus, Buts, Di Gregorio, Georgiev, Sapa, Hristov |
5. sep | 7. sep | Settimana Ciclistica Lombarda | Italia | 2.1 | Patrik Sinkewitz Etapper: Sinkewitz, Sinkewitz, Tsatevitsj |
5. sep | 8. sep | Okolo Jiznich Cech | Tsjekkia | 2.2 | Florian Sénéchal Etapper: Reinhardt, Sénéchal, Kvasina, Meurisse |
7. sep | Brussels Cycling Classic | Frankrike | 1.HC | André Greipel | |
8. sep | Kernen Omloop Echt-Susteren | Nederland | 1.2 | Dylan Groenewegen | |
8. sep | Grand Prix de Fourmies | Frankrike | 1.HC | Nacer Bouhanni | |
14. sep | Kustpijl Knokke-Heist | Belgia | 1.2 | Egidijus Juodvalkis | |
14. sep | Tour du Jura | Sveits | 1.2 | Matthias Brändle | |
15. sep | Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven | Belgia | 1.1 | Bert De Backer | |
15. sep | Tour du Doubs - Conseil Général | Frankrike | 1.1 | Aleksejs Saramotins | |
15. sep | Chrono Champenois Masculin International | Frankrike | 1.2 | Mike Teunissen | |
15. sep | Rabo Baronie Breda Classic | Nederland | 1.2 | Mike Teunissen | |
15. sep | 22. sep | Tour of Britain | Storbritannia | 2.1 | Bradley Wiggins Etapper: Viviani, Ciolek, Wiggins (ITT), Cavendish, Bennett, Yates, Cavendish, Cavendish |
18. sep | Grand Prix de Wallonie | Belgia | 1.1 | Jan Bakelants | |
20. sep | Grand Prix de la Somme | Frankrike | 1.1 | Preben Van Hecke | |
20. sep | Kampioenschap van Vlaanderen | Belgia | 1.1 | Jens Debusschere | |
21. sep | GP Impanis - Van Petegem | Belgia | 1.1 | Sep Vanmarcke | |
21. sep | Gran Premio Costa degli Etruschi | Italia | 1.1 | Michele Scarponi | |
21. sep | Tour Bohemia | Tsjekkia | 1.2 | Josef Benetseder | |
22. sep | Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais | Frankrike | 1.1 | Arnaud Démare | |
22. sep | GP Industria & Commercio di Prato | Italia | 1.1 | Gianfranco Zilioli | |
24. sep | Ruota d'Oro - GP Festa del Perdono | Italia | 1.2 | Andrea Toniatti | |
25. sep | Omloop van het Houtland Lichtervelde | Belgia | 1.1 | Marcel Kittel | |
28. sep | Franco Ballerini Day | Italia | 1.1 | avlyst | |
28. sep | 29. sep | Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon | Frankrike | 2.2 | Yoann Bagot Etapper: Bagot, Duret |
29. sep | Duo Normand | Frankrike | 1.1 | Svein Tuft & Luke Durbridge | |
29. sep | Gooikse Pijl | Belgia | 1.2 | Vegard Robinson Bugge | |
2. okt | Milano–Torino | Italia | 1.HC | Diego Ulissi | |
3. okt | Sparkassen Münsterland Giro | Tyskland | 1.1 | Jos van Emden | |
3. okt | Giro del Piemonte | Italia | 1.HC | avlyst | |
3. okt | 6. okt | Tour de l'Eurométropole | Belgia | 2.1 | Jens Debusschere Etapper: Debusschere, Degenkolb, Farrar, Degenkolb |
3. okt | 6. okt | Tour of Marmara | Tyrkia | 2.2 | |
5. okt | Piccolo Giro di Lombardia | Italia | 1.2 | Davide Villella | |
6. okt | Tour de Vendée | Frankrike | 1.HC | Nacer Bouhanni | |
8. okt | Binche-Tournai-Binche- Mémorial Frank Vandenbroucke | Belgia | Reinardt Janse van Rensburg | ||
10. okt | Paris-Bourges | Frankrike | 1.1 | John Degenkolb | |
10. okt | Coppa Sabatini - Gran Premio Città di Peccioli | Italia | 1.1 | Diego Ulissi | |
10. okt | 13. okt | Tour of Gallipoli | Tyrkia | 2.2 | |
12. okt | Giro dell'Emilia | Italia | 1.HC | Diego Ulissi | |
13. okt | Gran Premio Bruno Beghelli | Italia | 1.1 | Leonardo Duque | |
13. okt | Paris-Tours Espoirs (U23) | Frankrike | 1.2U | Flavien Dassonville | |
13. okt | Paris-Tours | Frankrike | 1.HC | John Degenkolb | |
15. okt | Nationale Sluitingprijs - Putte - Kapellen | Belgia | 1.1 | Jens Debusschere | |
16. okt | Coppa Placci | Italia | 1.1 | avlyst | |
20. okt | Chrono des Nations | Frankrike | 1.1 | Tony Martin |
Lagene
- ProTeams (19) kan delta i ritt som er rangert x.1 eller høyere. Disse lagene kan ikke tjene poeng på Europatour-rankingen.
- Profesjonelle kontinentallag (20) kan delta i alle typer ritt, men i ritt på nivå x.2 kan bare lag fra arrangørlandet delta.
- Kontinentallag. Det er i alt 154 kontinentallag pr. 15. februar 2012. Seks av disse er norske: Frøy-Bianchi, Joker Merida,OneCo-Trek, Team Plussbank, Ringeriks-Kraft Look og Team Øster Hus-Ridley.
- Nasjonale lag kan delta i ritt som er rangert x.1 eller lavere
Eksterne lenker
- (fr) Offisielt nettsted
Autoritetsdata