Frankrike under VM i friidrett 2023
Frankrike under VM i friidrett | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Frankrike under VM i friidrett 2023 i Budapest | ||||||||
Deltakere | 78 (42 menn, 36 kvinner) | |||||||
Medaljer: Rang: =27 | Gull 0 | Sølv 1 | Bronse 0 | Totalt 1 | ||||
VM i friidrett | ||||||||
1983 · 1987 · 1991 · 1993 · 1995 · 1997 · 1999 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2009 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 · 2019 · 2022 · 2023 |
Frankrike deltok under VM i friidrett 2023 (utendørs) fra 19. til 27. august 2023 i Budapest i Ungarn.[1]
Medaljevinnere
Medalje | Utøver | Øvelse | Dato |
---|---|---|---|
02 | Téo Andant Gilles Biron Simon Boypa Thomas Jordier Loïc Prévot David Sombé | 4 × 400 meter stafett | 27. august |
Resultater
Frankrike stilte med 78 utøvere.[2][3] [4]
Menn
- Bane- og landeveisøvelser
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Mouhamadou Fall | 100 meter | 10,19 | 4 | Gikk ikke videre | |||
Ryan Zeze | 200 meter | DQ | Gikk ikke videre | ||||
Yanis Meziane | 800 meter | 1.45,30 | 3 Q | 1.44,30 PB | 4 | Gikk ikke videre | |
Benjamin Robert | 1.46,45 | 1 Q | 1.44,38 | 6 | Gikk ikke videre | ||
Gabriel Tual | 1.45,10 | 2 Q | 1.44,83 | 5 | Gikk ikke videre | ||
Azeddine Habz | 1500 meter | 3.35,16 | 6 Q | 3.32,79 | 4 Q | 3.33,14 | 11 |
Julian Ranc | 3.48,63 | 14 | Gikk ikke videre | ||||
Jimmy Gressier | 5000 meter | 13.36,42 | 6 Q | N/A | 13.17,20 | 9 | |
Hugo Hay | 13.39,76 | 14 | N/A | Gikk ikke videre | |||
Yann Schrub | 10 000 meter | N/A | 28.07,42 SB | 9 | |||
Morhad Amdouni | Maraton | N/A | DNF | ||||
Hassan Chahdi | N/A | 2.10.45 SB | 7 | ||||
Mehdi Frère | N/A | 2.11.59 | 18 | ||||
Wilhem Belocian | 110 meter hekk | 13,31 | 1 Q | 13,23 | 3 q | 13,32 | 8 |
Just Kwaou-Mathey | 13,42 | 5 q | 13,31 | 3 | Gikk ikke videre | ||
Sasha Zhoya | 13,35 | 3 Q | 13,15 PB | 2 Q | 13,26 | 6 | |
Wilfried Happio | 400 meter hekk | 48,63 | 1 Q | 48,83 | 2 Q | 13,26 | 6 |
Ludvy Vaillant | 48,27 | 2 Q | 48,48 | 3 | Gikk ikke videre | ||
Djilali Bedrani | 3000 meter hinder | 8.20,69 | 7 | N/A | Gikk ikke videre | ||
Gabriel Bordier | 20 km kappgang | N/A | 1.18.59 PB | 10 | |||
Kevin Campion | 35 km kappgang | N/A | 2.30.18 | 14 | |||
Aurélien Quinion | N/A | DQ | |||||
Jeff Erius Mouhamadou Fall Pablo Matéo Aymeric Priam Méba-Mickaël Zézé Ryan Zeze | 4 × 100 meter stafett | 37,98 SB | 4 q | N/A | 38,06 | 6 | |
Téo Andant Gilles Biron Simon Boypa Thomas Jordier Loïc Prévot David Sombé | 4 × 400 meter stafett | 3.00,05 SB | 2 Q | N/A | 2.58,45 NR | 02 |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Thibaut Collet | Stavsprang | 5,75 | =6 q | 5,90 PB | 5 |
Ethan Cormont | 5,55 | =20 | Gikk ikke videre | ||
Baptiste Thiery | 5,70 | 19 | Gikk ikke videre | ||
Jules Pommery | Lengdehopp | 7,23 | 37 | Gikk ikke videre | |
Enzo Hodebar | Tresteg | 16,17 | 25 | Gikk ikke videre | |
Jean-Marc Pontvianne | 16,64 | 14 | Gikk ikke videre | ||
Fred Moudani-Likibi | Kulestøt | 18,88 | 32 | Gikk ikke videre | |
Yann Chaussinand | Sleggekast | 72,17 | 23 | Gikk ikke videre | |
Felise Vaha'i Sosaia | Spydkast | 74,80 | 28 | Gikk ikke videre |
- Mangekamp – Tikamp
Utøver | Øvelse | 100 m | Lengde | Kule | Høyde | 400 m | 110 m hekk | Diskos | Stav | Spyd | 1500 m | Resultat | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kévin Mayer | Resultater | 10,79 | 7,25 | DNS | DNF | ||||||||
Poeng | 908 | 874 |
Kvinner
- Bane- og landeveisøvelser
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Amandine Brossier | 400 meter | 51,98 SB | 5 | Gikk ikke videre | |||
Léna Kandissounon | 800 meter | 2.00,81 | 5 | Gikk ikke videre | |||
Rénelle Lamote | 2.00,22 | 3 Q | 2.01,25 | 6 | Gikk ikke videre | ||
Agnès Raharolahy | 2.01,93 | 8 | Gikk ikke videre | ||||
Agathe Guillemot | 1500 meter | 4.06,18 | 8 | Gikk ikke videre | |||
Laëticia Bapté | 100 meter hekk | 12,93 | 5 | Gikk ikke videre | |||
Cyréna Samba-Mayela | 12,71 | 4 Q | 12,95 | 5 | Gikk ikke videre | ||
Alice Finot | 3000 meter hinder | 9.20,27 | 4 Q | N/A | 9.06,15 NR | 5 | |
Flavie Renouard | 9.39,91 | 9 | N/A | Gikk ikke videre | |||
Clémence Beretta | 20 km kappgang | N/A | 1.30.43 | 16 | |||
Camille Moutard | N/A | 1.32.18 | 22 | ||||
Pauline Stey | N/A | 1.31.20 | 19 | ||||
Gémima Joseph Mallory Leconte Cynthia Leduc Hélène Parisot Marie-Ange Rimlinger Carolle Zahi | 4 × 100 meter stafett | 43,12 SB | 7 | N/A | Gikk ikke videre | ||
Diana Iscaye Louise Maraval Estelle Raffai Camille Seri Sounkamba Sylla Marjorie Veyssiere | 4 × 400 meter stafett | 3.27,50 SB | 5 q | N/A | 3.28,35 | 9 |
- Tekniske øvelser
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Solène Gicquel | Høydehopp | 1,89 | =12 q | 1,85 | 15 |
Nawal Meniker | 1,89 | =12 q | 1,90 | 12 | |
Marie-Julie Bonnin | Stavsprang | 4,35 | 29 | Gikk ikke videre | |
Ninon Chapelle | 4,60 SB | 14 | Gikk ikke videre | ||
Margot Chevrier | 4,50 | 21 | Gikk ikke videre | ||
Hilary Kpatcha | Lengdehopp | NM | Gikk ikke videre | ||
Mélina Robert-Michon | Diskoskast | 61,82 | 11 q | 63,46 | 9 |
Rose Loga | Sleggekast | 67,95 | 24 | Gikk ikke videre | |
Alexandra Tavernier | 70,19 | 17 | Gikk ikke videre |
- Mangekamp – Sjukamp
Utøver | Øvelse | 100 m hekk | Høyde | Kule | 200 m | Lengde | Spyd | 800 m | Resultat | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Léonie Cambours | Resultater | 13,56 | 1,74 | 13,39 | 25,03 | 6,09 | 39,07 | 2.19,34 | 5939 | 15 |
Poeng | 1041 | 903 | 753 | 884 | 877 | 649 | 832 | |||
Auriana Lazraq-Khlass | Resultater | 13,62 | 1,77 | 13,48 | 24,02 | 6,01 | 42,29 | 2.14,25 | 6179 | 12 |
Poeng | 1033 | 941 | 759 | 979 | 853 | 711 | 903 | |||
Esther Turpin | Resultater | 13,24 | 1,77 | 12,79 | 25,04 | NM | 40,81 | 2.11,23 | 5256 | 18 |
Poeng | 1089 | 941 | 713 | 883 | 0 | 683 | 947 |
Blandet
- Baneøvelser
Utøvere | Øvelse | Forsøksheat | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultat | Plass | Resultat | Plass | ||
Téo Andant Gilles Biron Amandine Brossier Thomas Jordier Louise Maraval Camille Seri | 4 × 400 meter stafett | 3.12,25 NR | 5 Q | 3.12,99 | 4 |
Referanser
- ^ Change of dates for World Athletics Championships Budapest 2023, Executive Board appoints three new members World Athletics
- ^ «Entry List» (PDF). World Athletics. 10. august 2023. Besøkt 16. august 2023.
- ^ «La sélection française aux Championnats du monde 2023». stadion-actu.fr. 4. august 2023. Besøkt 16. august 2023.
- ^ «Championnats du Monde 2023 - Budapest (HUN) - Sélection». Fédération Française d'Athlétisme. 16. august 2023. Besøkt 16. august 2023.
- v
- d
- r
- Algerie
- Angola
- Benin
- Botswana
- Burkina Faso
- Burundi
- Djibouti
- Egypt
- Elfenbenskysten
- Eritrea
- Eswatini
- Etiopia
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Guinea-Bissau
- Kamerun
- Kapp Verde
- Kenya
- Komorene
- Republikken Kongo
- Den demokratiske republikken Kongo
- Lesotho
- Liberia
- Libya
- Madagaskar
- Malawi
- Mali
- Marokko
- Mauritania
- Mauritius
- Mosambik
- Namibia
- Niger
- Nigeria
- Rwanda
- São Tomé og Príncipe
- Senegal
- Den sentralafrikanske republikk
- Seychellene
- Sierra Leone
- Somalia
- Sør-Afrika
- Sør-Sudan
- Tanzania
- Togo
- Tsjad
- Tunisia
- Uganda
- Zambia
- Zimbabwe
- Afghanistan
- Bahrain
- Bangladesh
- Filippinene
- De forente arabiske emirater
- Hongkong
- India
- Indonesia
- Irak
- Iran
- Israel
- Japan
- Jemen
- Jordan
- Kasakhstan
- Kina
- Kinesisk Taipei
- Kirgisistan
- Kuwait
- Laos
- Libanon
- Macao
- Malaysia
- Maldivene
- Mongolia
- Myanmar
- Nepal
- Oman
- Pakistan
- Palestina
- Qatar
- Saudi-Arabia
- Singapore
- Sri Lanka
- Sør-Korea
- Tadsjikistan
- Thailand
- Turkmenistan
- Usbekistan
- Vietnam
- Øst-Timor
- Albania
- Andorra
- Armenia
- Aserbajdsjan
- Belgia
- Bosnia-Hercegovina
- Bulgaria
- Danmark
- Estland
- Finland
- Frankrike
- Georgia
- Gibraltar
- Hellas
- Irland
- Island
- Italia
- Kosovo
- Kroatia
- Kypros
- Latvia
- Litauen
- Luxembourg
- Malta
- Moldova
- Monaco
- Montenegro
- Nederland
- Nord-Makedonia
- Norge
- Polen
- Portugal
- Romania
- San Marino
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Tsjekkia
- Tyrkia
- Tyskland
- Ukraina
- Ungarn
- Østerrike
- Anguilla
- Antigua og Barbuda
- Aruba
- Bahamas
- Barbados
- Belize
- Bermuda
- Canada
- Caymanøyene
- Costa Rica
- Cuba
- Dominica
- Den dominikanske republikk
- El Salvador
- Grenada
- Guatemala
- Haiti
- Honduras
- Jamaica
- De amerikanske Jomfruøyer
- De britiske Jomfruøyer
- Mexico
- Nicaragua
- Puerto Rico
- Saint Kitts og Nevis
- Saint Lucia
- Saint Vincent og Grenadinene
- Trinidad og Tobago
- Turks- og Caicosøyene
- USA