Kortbane-VM i svømming 2021 – 50 meter fri menn
Kortbane-VM i svømming 2021 – 50 meter fri menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 50 meter fri menn | ||
Arrangement | Kortbane-VM i svømming 2021 | ||
Sted | Abu Dhabi, De forente arabiske emirater | ||
Arena | Etihad Arena | ||
Dato | 18. desember 2021 (forsøksheat og semifinaler) 19. desember (finale) | ||
Deltakere | 99 | ||
Deltakernasjoner | 93 | ||
Vinnertid | 20,45 | ||
Medaljevinnere | |||
Benjamin Proud, Storbritannia | |||
Ryan Held, USA | |||
Joshua Liendo, Canada | |||
Forrige | 2018 | ||
Neste | 2022 |
Kortbane-VM i svømming 2021 Abu Dhabi, De forente arabiske emirater | ||
---|---|---|
Fristil | ||
50 m | menn | kvinner |
100 m | menn | kvinner |
200 m | menn | kvinner |
400 m | menn | kvinner |
800 m | kvinner | |
1500 m | menn | |
Ryggsvømming | ||
50 m | menn | kvinner |
100 m | menn | kvinner |
200 m | menn | kvinner |
Brystsvømming | ||
50 m | menn | kvinner |
100 m | menn | kvinner |
200 m | menn | kvinner |
Butterfly | ||
50 m | menn | kvinner |
100 m | menn | kvinner |
200 m | menn | kvinner |
Individuell medley | ||
100 m | menn | kvinner |
200 m | menn | kvinner |
400 m | menn | kvinner |
Fristafett | ||
4×50 m | menn | kvinner |
4×100 m | menn | kvinner |
4×200 m | menn | kvinner |
Medleystafett | ||
4×50 m | menn | kvinner |
4×100 m | menn | kvinner |
Mixedstafett | ||
4×50 m | fri | medley |
50 meter fri for menn under Kortbane-VM i svømming 2021 fant sted 18. og 19. desember 2021 i Etihad Arena.[1]
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 18. desember kl. 10:26.[2]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10 | 4 | Ben Proud | Storbritannia Storbritannia | 20,91 | Q |
2 | 11 | 5 | Thom de Boer | Nederland Nederland | 20,94 | Q |
3 | 10 | 8 | Ryan Held | USA USA | 21,01 | Q |
3 | 11 | 0 | Joshua Liendo | Canada Canada | 21,01 | Q, NR |
5 | 10 | 5 | Lorenzo Zazzeri | Italia Italia | 21,08 | Q |
6 | 11 | 8 | Leonardo Deplano | Italia Italia | 21,33 | Q |
7 | 9 | 9 | Ian Ho | Hongkong Hongkong | 21,36 | Q |
8 | 10 | 3 | Jesse Puts | Nederland Nederland | 21,39 | Q |
9 | 7 | 4 | Matej Duša | Slovakia Slovakia | 21,44 | Q |
9 | 8 | 3 | Nicholas Lia | Norge | 21,44 | Q |
9 | 9 | 2 | Daniel Zaitsev | Estland Estland | 21,44 | Q |
9 | 10 | 6 | Maxime Grousset | Frankrike Frankrike | 21,44 | Q |
13 | 9 | 4 | Szebasztián Szabó | Ungarn Ungarn | 21,46 | Q |
14 | 11 | 7 | Daniil Markov | Russiske svømmeforbund | 21,50 | Q |
15 | 11 | 6 | Michael Andrew | USA USA | 21,52 | Q |
16 | 8 | 9 | Abdelrahman Sameh | Egypt Egypt | 21,53 | Q |
17 | 11 | 4 | Vladimir Morozov | Russiske svømmeforbund | 21,54 | |
18 | 9 | 6 | Emre Sakçı | Tyrkia Tyrkia | 21,55 | |
19 | 9 | 3 | Vladyslav Bukhov | Ukraina Ukraina | 21,59 | |
20 | 10 | 7 | Calum Bain | Irland Irland | 21,61 | |
21 | 9 | 5 | Paweł Juraszek | Polen Polen | 21,68 | |
22 | 10 | 2 | Jasper Aerents | Belgia Belgia | 21,70 | |
23 | 8 | 2 | Miguel Nascimento | Portugal Portugal | 21,72 | |
24 | 11 | 3 | Simonas Bilis | Litauen Litauen | 21,74 | |
25 | 8 | 4 | Wang Changhao | Kina Kina | 21,78 | |
25 | 8 | 7 | Zhang Zhoujian | Kina Kina | 21,78 | |
27 | 10 | 9 | Nikola Miljenić | Kroatia Kroatia | 21,79 | |
28 | 7 | 2 | Mikel Schreuders | Aruba | 21,80 | NR |
29 | 10 | 0 | Bradley Tandy | Sør-Afrika | 21,87 | |
30 | 7 | 8 | Aleksey Tarasenko | Usbekistan Usbekistan | 21,91 | NR |
31 | 11 | 2 | Yuri Kisil | Canada Canada | 21,93 | |
32 | 9 | 7 | Oussama Sahnoune | Algerie | 21,96 | |
33 | 9 | 8 | Gabriel Santos | Brasil Brasil | 21,98 | |
34 | 9 | 1 | Emir Muratović | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina | 22,00 | |
35 | 8 | 1 | Kaloyan Bratanov | Bulgaria | 22,05 | |
35 | 10 | 1 | Guido Buscaglia | Argentina Argentina | 22,05 | |
37 | 11 | 1 | Julien Henx | Luxembourg Luxembourg | 22,08 | |
38 | 9 | 0 | Alberto Mestre | Venezuela Venezuela | 22,16 | |
39 | 8 | 5 | Thomas Hallock | Sveits Sveits | 22,23 | |
40 | 7 | 0 | Nikolas Antoniou | Kypros Kypros | 22,33 | NR |
41 | 7 | 1 | Lamar Taylor | Bahamas | 22,38 | |
42 | 8 | 6 | Alexandr Varakin | Kasakhstan Kasakhstan | 22,40 | |
43 | 7 | 6 | Louis Ortiz | Puerto Rico | 22,41 | |
44 | 7 | 9 | George Stoica-Constantin | Romania Romania | 22,43 | |
45 | 8 | 8 | Sina Gholampour | Iran | 22,61 | |
46 | 8 | 0 | Mohammed Bedour | Jordan Jordan | 22,72 | |
47 | 7 | 5 | Souhail Hamouchane | Marokko Marokko | 22,81 | |
48 | 7 | 3 | Alaa Masoo | FINA Refugee Team | 22,87 | |
49 | 6 | 5 | Adama Niane | Senegal Senegal | 22,90 | |
50 | 6 | 8 | Nixon Hernández | El Salvador El Salvador | 23,22 | |
51 | 6 | 6 | Sidrell Williams | Jamaica Jamaica | 23,23 | |
52 | 6 | 7 | José Quintanilla | Bolivia Bolivia | 23,42 | |
53 | 6 | 1 | Gregory Anodin | Mauritius | 23,46 | |
54 | 6 | 3 | Vladimir Mamikonyan | Armenia Armenia | 23,54 | |
55 | 6 | 4 | Tendo Mukalazi | Uganda Uganda | 23,56 | |
56 | 6 | 0 | Kerry Ollivierre | Grenada | 23,58 | |
57 | 5 | 5 | Alassane Seydou | Niger | 23,61 | |
58 | 6 | 9 | Miguel Mena | Nicaragua | 23,79 | |
59 | 1 | 3 | Julio Rodríguez | Panama | 23,85 | |
60 | 1 | 5 | Juhn Tenorio | Nord-Marianene | 23,97 | |
61 | 4 | 4 | Alexander Shah | Nepal | 24,07 | |
62 | 5 | 6 | Christian Nikles | Brunei | 24,11 | |
63 | 5 | 2 | Belly-Cresus Ganira | Burundi | 24,22 | |
64 | 4 | 2 | Yousef Al-Khulaifi | Qatar Qatar | 24,23 | |
65 | 5 | 3 | Dalvi Elezi | Albania Albania | 24,24 | |
65 | 5 | 4 | Raphael Grand'Pierre | Haiti | 24,24 | |
67 | 2 | 0 | Md Asif Reza | Bangladesh | 24,28 | |
68 | 5 | 1 | Hilal Hemed Hilal | Tanzania | 24,38 | |
69 | 1 | 6 | Eltonte Leonard | Saint Vincent og Grenadinene | 24,52 | |
70 | 5 | 8 | Andrew Fowler | Guyana | 24,58 | |
71 | 5 | 0 | Eloi Imaniraguha | Rwanda | 24,60 | |
72 | 4 | 6 | Martin Muja | Kosovo Kosovo | 24,61 | |
73 | 5 | 7 | Jefferson Kpanou | Benin | 24,65 | |
74 | 2 | 5 | Ahmed Al-Hasani | Irak Irak | 24,74 | |
75 | 5 | 9 | Vasilije Andrić | Montenegro Montenegro | 24,90 | |
76 | 2 | 3 | Mahmoud Abu Gharbieh | Palestina | 24,95 | |
77 | 1 | 4 | Mohamed Aan Hussain | Maldivene Maldivene | 25,00 | |
77 | 2 | 2 | Terrel Monplaisir | Saint Lucia | 25,00 | |
79 | 4 | 3 | Phansovannarun Montross | Kambodsja | 25,28 | |
80 | 2 | 9 | Matt Savitz | Gibraltar | 25,38 | |
81 | 2 | 8 | Rohan Shearer | Turks- og Caicosøyene | 25,47 | |
82 | 4 | 5 | Troy Pina | Kapp Verde | 25,61 | |
83 | 3 | 4 | Sangay Tenzin | Bhutan | 26,29 | |
84 | 3 | 3 | Mamadou Bah | Guinea | 26,48 | |
85 | 4 | 8 | Edgar Iro | Salomonøyene | 26,52 | |
86 | 2 | 7 | Yann Douma | Republikken Kongo | 26,73 | |
87 | 4 | 7 | Saddam Ramziyorzoda | Tadsjikistan | 26,81 | |
88 | 3 | 5 | Shawn Dingilius-Wallace | Palau | 27,10 | |
88 | 4 | 0 | Houssein Gaber Ibrahim | Djibouti | 27,10 | |
90 | 4 | 1 | Joshua Wyse | Sierra Leone | 27,12 | |
91 | 3 | 7 | Phillip Kinono | Marshalløyene | 27,78 | |
92 | 3 | 2 | Achala Gekabel | Etiopia Etiopia | 27,98 | |
93 | 3 | 8 | Hakim Youssouf | Komorene | 28,05 | |
94 | 3 | 1 | Muhammad Moosa | Malawi | 28,16 | |
95 | 2 | 1 | Ebrahim Al-Maleki | Jemen | 28,32 | |
96 | 3 | 0 | Omar Darboe | Gambia | 28,59 | |
97 | 3 | 6 | Adam Mpali | Gabon Gabon | 28,71 | |
98 | 1 | 7 | Jolanio Guterres | Øst-Timor | 32,33 | |
99 | 2 | 4 | Terence Tengue | Den sentralafrikanske republikk | 34,27 | |
100 - | 1 | 2 | Higinio Ndong Obama | Ekvatorial-Guinea | 99 DNS | |
2 | 6 | Loic Leenaerts | Togo | |||
3 | 9 | Yves Munyu Kupiata | DR Kongo | |||
4 | 9 | Souleymane Napare | Burkina Faso | |||
6 | 2 | Danilo Rosafio | Kenya Kenya | |||
7 | 7 | Colins Ebingha | Nigeria Nigeria | |||
11 | 9 | Mikkel Lee | Singapore Singapore |
Semifinaler
Semifinalene startet 18. desember kl. 18:38.[3]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 5 | Ryan Held | USA USA | 20,81 | Q |
2 | 1 | 5 | Joshua Liendo | Canada Canada | 20,88 | Q, NR |
3 | 2 | 4 | Ben Proud | Storbritannia Storbritannia | 20,95 | Q |
4 | 1 | 4 | Thom de Boer | Nederland Nederland | 20,98 | Q |
5 | 2 | 3 | Lorenzo Zazzeri | Italia Italia | 21,02 | Q |
6 | 2 | 1 | Szebasztián Szabó | Ungarn Ungarn | 21,06 | Q |
7 | 1 | 7 | Maxime Grousset | Frankrike Frankrike | 21,16 | Q |
8 | 2 | 6 | Ian Ho | Hongkong Hongkong | 21,22 | Q, NR |
9 | 1 | 3 | Leonardo Deplano | Italia Italia | 21,27 | |
10 | 1 | 1 | Daniil Markov | Russiske svømmeforbund | 21,33 | |
11 | 2 | 2 | Matej Duša | Slovakia Slovakia | 21,38 | NR |
11 | 2 | 7 | Daniel Zaitsev | Estland Estland | 21,38 | NR |
13 | 1 | 6 | Jesse Puts | Nederland Nederland | 21,41 | |
14 | 1 | 8 | Abdelrahman Sameh | Egypt Egypt | 21,43 | |
15 | 1 | 2 | Nicholas Lia | Norge | 21,44 | |
16 | 2 | 8 | Michael Andrew | USA USA | 21,63 |
Finale
Finalen ble avholdt 19. desember kl. 19:06.[4]
Plassering | Bane | Navn | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Benjamin Proud | Storbritannia | 20,45 | |
02 | 4 | Ryan Held | USA | 20,70 | |
03 | 5 | Joshua Liendo | Canada | 20,76 | NR |
4 | 2 | Lorenzo Zazzeri | Italia Italia | 20,94 | |
5 | 6 | Thom de Boer | Nederland | 21,07 | |
6 | 1 | Maxime Grousset | Frankrike Frankrike | 21,08 | |
7 | 7 | Szebasztián Szabó | Ungarn | 21,26 | |
8 | 8 | Ian Ho | Hongkong Hongkong | 21,27 |
Referanser
- v
- d
- r
- 1993: Mark Foster
- 1995: Francisco Sánchez
- 1997: Francisco Sánchez
- 1999: Mark Foster
- 2000: Mark Foster
- 2002: José Meolans
- 2004: Mark Foster
- 2006: Duje Draganja
- 2008: Duje Draganja
- 2010: César Cielo
- 2012: Vladimir Morozov
- 2014: Florent Manaudou
- 2016: Jesse Puts
- 2018: Vladimir Morozov
- 2021: Ben Proud
- 2022: Jordan Crooks