NM i landeveissykling 2011
NM i landeveissykling 2011 | |||
---|---|---|---|
Arrangørsted | Skien | ||
Vinnere | |||
Menn | |||
Fellesstart | Alexander Kristoff | ||
Tempo | Edvald Boasson Hagen | ||
Gateritt | Sven Erik Bystrøm | ||
Lagtempo | Sandnes SK | ||
U23, fellesstart | Vegard Robinson Bugge | ||
Junior, lagtempo | Glåmdal SK | ||
Kvinner | |||
Fellesstart | Frøydis Meen Wærsted | ||
Tempo | Camilla Hott | ||
Gateritt | Emilie Moberg | ||
Lagtempo | Sandefjord SK | ||
← 2010000000000000002012 → |
Norgesmesterskapet i landeveissykling 2011 ble arrangert fra 18. til 26. juni 2011 i Skien. Grenland Sykleklubb var arrangørklubb.
Menn
Fellesstart
Senior
- Dato: 26. juni 2011
- Distanse: 195,6 km
Rytter | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Alexander Kristoff | BMC Racing Team | 5:01.30 |
02 | Vegard Stake Laengen | Joker Merida | + 0.00 |
03 | Thor Hushovd | Garmin-Cervélo | + 1.21 |
4 | Filip Eidsheim | Sparebanken Vest - Ridley | + 1.37 |
5 | Lars Petter Nordhaug | Team Sky | + 1.37 |
6 | Sven Erik Bystrøm | Stavanger SK | + 1.37 |
U23
Rytter | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Vegard Robinson Bugge | Joker Merida / Raumer Rytter SK | 3:22.57 |
02 | Vegard Stake Laengen | Joker Merida / Asker CK | + 0.35 |
03 | Christian Hannestad | Ringerike SK | + 0.46 |
4 | Torgeir Strandberg | Plussbank Cervélo / Kristiansands CK | + 0.46 |
5 | Johan Fredrik Ziesler | Sparebanken Vest - Ridley | + 0.51 |
6 | Adrian Gjølberg | Joker Merida / Tønsberg CK | + 0.51 |
Tempo
Rytter | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Edvald Boasson Hagen | Team Sky | 1:03.06 |
02 | Reidar Borgersen | Joker Merida | + 2.01 |
03 | Lorents Ola Aasvold | Plussbank Cervélo | + 4.06 |
4 | Vegard Stake Laengen | Joker Merida | + 4.12 |
5 | Stian Saugstad | Team Ringeriks-Kraft | + 5.25 |
6 | Geir Inge Berg | Sandnes SK | + 5.47 |
Gateritt
Rytter | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Sven Erik Bystrøm | Stavanger | 1:07.50 |
02 | Alexander Kristoff | BMC Racing Team | + 0.06 |
03 | Roy Hegreberg | Sparebanken Vest - Ridley | + 0.06 |
4 | Frans-Leonard Markaskard | Asker Cykleklubb | + 0.06 |
5 | Aleksander Einarson Pérez | Team Ringeriks-Kraft | + 0.08 |
6 | Fredrik Strand Galta | Stavanger | + 0.08 |
Lagtempo
Senior
Ryttere | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Johan Fredrik Ziesler Geir Inge Berg Frode Solberg | Sandnes SK 1 | 1:33.23 |
02 | Håvard J. Blikra Roy Hegreberg Alexander Kristoff | Stavanger SK 2 | + 0.24 |
03 | Stian Saugstad Eirik Kasa Jarlseth Audun Brekke Fløtten | Ringerike SK 1 | + 1.10 |
4 | Mikael Schau Daniel Slåtto Gomnes Marius André Hafsås | Ringerike SK 2 | + 1.36 |
5 | Sven Erik Bystrøm Fredrik Strand Galta Thomas Homme Pettersen | Stavanger SK 1 | + 3.10 |
6 | Max Emil Boholm Kørner Andreas Landa Sigmund Evje | IF Frøy 1 | + 3.38 |
Junior
Ryttere | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Sindre Eid Hermansen Sondre Holst Enger Kristoffer Morlandstø Skjerping | Glåmdal SK 1 | 1:04.15 |
02 | Bjørn William Strand Tormod Hausken Jacobsen Oscar Landa | Stavanger SK | + 1.23 |
03 | Markus Hoelgaard Kjartan Andreassen Daniel Hoelgaard | Sandnes SK 1 | + 1.25 |
4 | Sindre Skjøstad Lunke Anders Røe Erik Borg Kolsung | TVK Sykkel | + 2.59 |
5 | Hans Petter Smette Berntzen Eivind Nilsen Taugbøl Øivind Lukkedal | Bærum OCK | + 3.01 |
6 | Petter Schmidt Mats Røtterud Olsen Anders Kristoffersen | Glåmdal SK 2 | + 3.38 |
Kvinner
Fellesstart
Rytter | Tid | |
---|---|---|
01 | Frøydis Meen Wærsted | 2:53.45 |
02 | Emilie Moberg | + 3.05 |
03 | Stine Borgli | + 3.05 |
4 | Linn Torp | + 3.05 |
5 | Lise Hafsø Nøstvold | + 3.08 |
6 | Tina Andreassen | + 3.08 |
Tempo
Rytter | Tid | |
---|---|---|
01 | Camilla Hott | 44.35 |
02 | Bjørg Eva Jensen | + 0.15 |
03 | Lise Hafsø Nøstvold | + 0.23 |
4 | Thrude Karlsen Natholmen | + 0.47 |
5 | Gunn Hilleren | + 0.47 |
6 | Tina Andreassen | + 1.22 |
Lagtempo
Ryttere | Lag | Tid | |
---|---|---|---|
01 | Thrude Karlsen Natholmen Helene Tveter Anny Hauglid | Sandefjord SK | 40.16,27 |
02 | Tina Andreassen Elisabeth Christiansen Thea Thorsen | Ringerike SK | + 0.02,31 |
03 | Camilla Hott Cathrine Louise Bjørkelund Gunn Hilleren | SK Rye | + 0.10,17 |
4 | Emma Kristine Skjerstad Martine Amundsen Cecilie Bjerkli | Asker CK | + 0.27,62 |
5 | Stine Andersen Borgli Tone Hatteland Tone Øglænd | Bryne CK | + 0.49,34 |
6 | Veronica Jacobsen Janicke Gunvaldsen Johanne Therese Friestad Bergseth | Sandnes SK 2 | + 1.39,83 |
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted [død lenke]
- v
- d
- r
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024