Padling under Sommer-OL 2016 – K-4 500 meter kvinner
Padling under Sommer-OL 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner | ||
Sprint | ||||
C-1 200 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 200 m | menn | kvinner | ||
K-1 500 m | kvinner | |||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 200 m | menn | |||
K-2 500 m | kvinner | |||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn |
K-4 500 meter for kvinner i padling under Sommer-OL 2016 fant sted fra 19. til 20. august 2016 på Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro.
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Marharyta Makhneva Nadzeya Liapeshka Volha Khudzenka Maryna Litvinchuk | Belarus | 1:30.320 | FA |
2 | Marta Walczykiewicz Edyta Dzieniszewska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | Polen | 1:33.020 | SF |
3 | Jaimee Lovett Kayla Imrie Aimee Fisher Caitlin Ryan | New Zealand | 1:33.782 | SF |
4 | Inna Klinova Irina Podoinikova Natalya Sergeyeva Zoya Ananchenko | Kasakhstan | 1:36.127 | SF |
5 | Jess Walker Rachel Cawthorn Rebii Simon Louisa Gurski | Storbritannia | 1:36.853 | SF |
6 | Manon Hostens Amandine Lhote Léa Jamelot Sarah Troel | Frankrike | 1:37.038 | SF |
7 | Magdalena Garro Brenda Rojas Sabrina Ameghino Alexandra Keresztesi | Argentina | 1:37.645 | SF |
Heat 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Gabriella Szabó Danuta Kozák Tamara Csipes Krisztina Fazekas | Ungarn | 1:29.497 | FA |
2 | Marija Povkh Svitlana Akhadova Anastasia Todorova Inna Hryshchun | Ukraina | 1:31.727 | SF |
3 | Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | Tyskland | 1:33.185 | SF |
4 | Andréanne Langlois Émilie Fournel Genevieve Orton Kathleen Fraser | Canada | 1:34.269 | SF |
5 | Emma Jørgensen Amalie Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen | Danmark | 1:36.675 | SF |
6 | Ren Wenjun Ma Qing Li Yue Liu Haiping | Kina | 1:38.730 | SF |
7 | Nikolina Moldovan Milica Starović Dalma Ružičić-Benedek Olivera Moldovan | Serbia | 1:39.316 | SF |
Semifinaler
Semifinale 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Jaimee Lovett Kayla Imrie Aimee Fisher Caitlin Ryan | New Zealand | 1:34.778 | FA |
2 | Marija Povkh Svitlana Akhadova Anastasia Todorova Inna Hryshchun | Ukraina | 1:35.512 | FA |
3 | Emma Jørgensen Amalie Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen | Danmark | 1:36.302 | FA |
4 | Ren Wenjun Ma Qing Li Yue Liu Haiping | Kina | 1:37.055 | FB |
5 | Inna Klinova Irina Podoinikova Natalya Sergeyeva Zoya Ananchenko | Kasakhstan | 1:37.423 | FB |
6 | Magdalena Garro Brenda Rojas Sabrina Ameghino Alexandra Keresztesi | Argentina | 1:38.579 | FB |
Semifinale 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | Tyskland | 1:34.710 | FA |
2= | Andréanne Langlois Émilie Fournel Genevieve Orton Kathleen Fraser | Canada | 1:36.254 | FA |
2= | Jess Walker Rachel Cawthorn Rebii Simon Louisa Gurski | Storbritannia | 1:36.254 | FA |
4 | Marta Walczykiewicz Edyta Dzieniszewska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | Polen | 1:36.532 | FB |
5 | Nikolina Moldovan Milica Starović Dalma Ružičić-Benedek Olivera Moldovan | Serbia | 1:38.398 | FB |
6 | Manon Hostens Amandine Lhote Léa Jamelot Sarah Troel | Frankrike | 1:39.069 | FB |
Finaler
Finale B
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
9 | Marta Walczykiewicz Edyta Dzieniszewska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | Polen | 1:37.658 |
10 | Inna Klinova Irina Podoinikova Natalya Sergeyeva Zoya Ananchenko | Kasakhstan | 1:39.419 |
11 | Ren Wenjun Ma Qing Li Yue Liu Haiping | Kina | 1:40.071 |
12 | Manon Hostens Amandine Lhote Léa Jamelot Sarah Troel | Frankrike | 1:41.069 |
13 | Magdalena Garro Brenda Rojas Sabrina Ameghino Alexandra Keresztesi | Argentina | 1:41.394 |
14 | Nikolina Moldovan Milica Starović Dalma Ružičić-Benedek Olivera Moldovan | Serbia | 1:42.818 |
Finale A
Eksterne lenker
- (en) Canoeing at the 2016 Summer Olympics – Women's K-4 500 metres – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- v
- d
- r
OL-vinnere i padling, K-4 500 m, kvinner
- 1984: Agafia Constantin, Nastasia Ionescu, Tecla Marinescu, Maria Ștefan (ROU)
- 1988: Anke Nothnagel, Birgit Schmidt, Heike Singer, Ramona Portwich (GDR)
- 1992: Éva Dónusz, Kinga Czigány, Erika Mészáros, Rita Kőbán (HUN)
- 1996: Ramona Portwich, Manuela Mucke, Birgit Fischer, Anett Schuck (GER)
- 2000: Birgit Fischer, Manuela Mucke, Anett Schuck, Katrin Wagner (GER)
- 2004: Birgit Fischer, Maike Nollen, Katrin Wagner, Carolin Leonhardt (GER)
- 2008: Fanny Fischer, Nicole Reinhardt, Katrin Wagner-Augustin, Conny Waßmuth (GER)
- 2012: Gabriella Szabó, Danuta Kozák, Katalin Kovács, Krisztina Fazekas-Zur (HUN)
- 2016: Gabriella Szabó, Danuta Kozák, Tamara Csipes, Krisztina Fazekas-Zur (HUN)
- 2020: Danuta Kozák, Tamara Csipes, Anna Kárász, Dóra Bodonyi (HUN)
Autoritetsdata