VM i skyting 2014
VM i skyting 2014 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skytesport | ||
Arrangør | ISSF | ||
Vertsby | Granada | ||
Vertsland | Spania | ||
Arena(er) | Centro Especializado de Alto Rendimiento de Tiro Olímpico Juan Carlos I | ||
Dato | 6.–20. september 2014 | ||
Utgavenummer | 51 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
München 2010 – Changwon 2018 |
VM i skyting 2014 var det 51. verdensmesterskapet i skyting og ble arrangert i Granada i Spania fra 6. til 20. september 2014.
Resultater
Menn
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
10 m luftpistol | Jung Jee-hae Sør-Korea | Olena Kostevych Ukraina | Wu Chia Ying Kinesisk Taipei |
10 m luftpistol lag | Serbia Jasna Šekarić Bobana Veličković Zorana Arunović | Kina Guo Wenjun Zhang Mengyuan Zhou Qingyuan | Ungarn Renáta Tobai-Sike Zsófia Csonka Adrienn Nemes |
25 m grovpistol | Jingjing Zhang Kina | Kim Jang-mi Sør-Korea | Renáta Tobai-Sike Ungarn |
25 m grovpistol lag | Kina Jingjing Zhang Chen Ying Qian Wei | Mongolia Munkzul Tsogbadrah Otryadyn Gündegmaa Bayartsetseg Tumurchudur | Sør-Korea Kim Jang-mi Hye Jung Kwak Lee Jung-eun |
10 m luftrifle | Petra Zublasing Italia | Yi Siling Kina | Sonja Pfeilschifter Tyskland |
10 m luftrifle lag | Tyskland Barbara Engleder Sonja Pfeilschifter Lisa Mueller | Kina Yi Siling Bin Bin Zhang Wu Liuxi | Serbia Andrea Arsović Ivana Maksimović Katarina Biserčić |
50 m rifle liggende | Beate Gauß Tyskland | Dongqi Chen Kina | Esmari van Reenen Sør-Afrika |
50 m rifle liggende lag | Tyskland Beate Gauß Barbara Engleder Isabella Straub | Kina Dongqi Chen Jing Chang Yi Siling | Ukraina Natallia Kalnysh Lessia Leskiv Olga Golubchenko |
50 m rifle helmatch | Beate Gauß Tyskland | Snježana Pejčić Kroatia | Malin Westerheim Norge |
50 m rifle helmatch lag | Tyskland Beate Gauß Barbara Engleder Eva Roesken | Kina Dongqi Chen Huixin Zhao Jing Chang | Sør-Korea Mira Jeong Kim Seola Seo Young Yoo |
10 m løpende mål | Julia Eydenzon Russland | Viktoriya Rybovalova Ukraina | Olga Stepanova Russland |
10 m løpende mål lag | Kina Li Xue Yan Li Su Yang Zeng | Russland Julia Eydenzon Olga Stepanova Irina Izmalkova | Ukraina Viktoriya Rybovalova Galina Avramenko Kateryna Samohina |
10 m løpende mål mixed | Li Su Kina | Yang Zeng Kina | Galina Avramenko Ukraina |
10 m løpende mål mixed lag | Kina Li Su Yang Zeng Li Xue Yan | Russland Olga Stepanova Irina Izmalkova Julia Eydenzon | Ukraina Galina Avramenko Viktoriya Rybovalova Kateryna Samohina |
Trap | Katrin Quooss Tyskland | Fátima Gálvez Spania | Catherine Skinner Australia |
Trap lag | Tyskland Katrin Quooss Jana Beckmann Christiane Goehring | Italia Deborah Gelisio Jessica Rossi Silvana Stanco | Spania Fátima Gálvez Eva Maria Clemente María Quintanal |
Skeet | Brandy Drozd USA | Elena Allen Storbritannia | Danka Barteková Slovakia |
Skeet lag | Storbritannia Elena Allen Amber Hill Sarah Gray | Slovakia Danka Barteková Andrea Stranovska Monika Stibrava | USA Brandy Drozd Kim Rhode Haley Dunn |
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- AllSportDB.com
Autoritetsdata