Verdensserien i sandvolleyball 2022
Verdenscupen i sandvolleyball 2022 ble organisert av FIVB og begynte i Tlaxcala i mars 2022 og blir avsluttet med finaler i Qatar i januar 2023.[1]
Kalender
Menn
Turnering[2] | Vinnere | 2.-plass | 3.-plass | 4.-plass |
---|---|---|---|---|
Tlaxcala Challenge[3] Tlaxcala, Mexico US$75,000 16–20. mars 2022 | Michał Bryl (POL) Bartosz Łosiak (POL) 21–17, 21–16 | Noé Aravena (CHL) Vicente Droguett (CHL) | Aleksandrs Samoilovs (LAT) Jānis Šmēdiņš (LAT) 22–20, 21–12 | Vitor Felipe (BRA) Renato Carvalho (BRA) |
Rosarito Elite 16[4] Rosarito, Mexico US$150,000 23–27. mars 2022 | Cherif Younousse (QAT) Ahmed Tijan (QAT) 21–17, 21–15 | Alexander Brouwer (NED) Robert Meeuwsen (NED) | Anders Mol (NOR) Christian Sørum (NOR) 12–21, 21–17, 15–12 | Michał Bryl (POL) Bartosz Łosiak (POL) |
Coolangatta Future[5] Coolangatta, Australia US$5,000 30. mars–3. april 2022 | Izac Carracher (AUS) Mark Nicolaidis (AUS) 21–11, 21–16 | Jake MacNeil (CAN) Alexander Russell (CAN) | Thomas Hodges (AUS) Max Guehrer (AUS) 21–13, 21–18 | Jakub Zdybek (POL) Paweł Lewandowski (POL) |
Songkhla Future[6] Songkhla, Thailand US$5,000 14–17. april 2022 | Carlo Bonifazi (ITA) Davide Benzi (ITA) 27–25, 21–19 | Miles Evans (USA) Andy Benesh (USA) | Thomas Reid (NZL) Ben O'Dea (NZL) w/o | Julian Hörl (AUT) Alexander Horst (AUT) |
Itapema Challenge[7] Itapema, Brasil US$75,000 14–17. april 2022 | George Wanderley (BRA) André Stein (BRA) 19–21, 21–14, 15–12 | Ondřej Perušič (CZE) David Schweiner (CZE) | Leon Luini (NED) Ruben Penninga (NED) w/o | Kusti Nõlvak (EST) Mart Tiisaar (EST) |
Doha Challenge[8] Doha, Qatar US$75,000 5–8. mai 2022 | Michał Bryl (POL) Bartosz Łosiak (POL) 21–18, 21–15 | Paolo Nicolai (ITA) Samuele Cottafava (ITA) | Martin Ermacora (AUT) Moritz Pristauz (AUT) 21–17, 21–18 | Yorick de Groot (NED) Stefan Boermans (NED) |
Madrid Future[9] Madrid, Spania US$5,000 12–15. mai 2022 | Quentin Métral (SUI) Yves Haussener (SUI) 11–21, 27–25, 15–13 | Pablo Herrera (ESP) Adrián Gavira (ESP) | Matthew Immers (NED) Mart van Werkhoven (NED) 21–15, 17–21, 15–11 | Nejc Zemljak (SLO) Jan Pokeršnik (SLO) |
Kuşadası Challenge[10] Kuşadası, Tyrkia US$75,000 19–22. mai 2022 | David Åhman (SWE) Jonatan Hellvig (SWE) 19–21, 21–18, 15–12 | Chris McHugh (AUS) Paul Burnett (AUS) | Clemens Wickler (GER) Nils Ehlers (GER) 21–12, 17–21, 15–12 | Adrian Carambula (ITA) Enrico Rossi (ITA) |
Rhodes Future[11] Rhodos, Hellas US$5,000 19–22. mai 2022 | Quentin Métral (SUI) Yves Haussener (SUI) 21–18, 18–21, 15–10 | Logan Webber (USA) Miles Evans (USA) | Jyrki Nurminen (FIN) Santeri Sirén (FIN) 21–11, 21–15 | Jakub Szałankiewicz (POL) Mateusz Florczyk (POL) |
Ostrava Elite 16[12] Ostrava, Tsjekkia US$150,000 25–29. mai 2022 | Anders Mol (NOR) Christian Sørum (NOR) 15–21, 23–21, 15–13 | Ondřej Perušič (CZE) David Schweiner (CZE) | Alexander Brouwer (NED) Robert Meeuwsen (NED) 25–23, 21–19 | Pablo Herrera (ESP) Adrián Gavira (ESP) |
Cervia Future[13] Cervia, Italia US$5,000 26–29. mai 2022 | Fabrizio Manni (ITA) Francesco Vanni (ITA) 21–19, 21–12 | Zachery Schubert (AUS) Thomas Hodges (AUS) | Eylon Elazar (ISR) Netanel Ohana (ISR) 18–21, 21–15, 15–4 | Immanuel Zürcher (SUI) Jonathan Jordan (SUI) |
Jūrmala Elite 16[14] Jūrmala, Latvia US$150,000 1–5. juni 2022 | Paolo Nicolai (ITA) Samuele Cottafava (ITA) 16–21, 27–25, 15–12 | Cherif Younousse (QAT) Ahmed Tijan (QAT) | André Stein (BRA) George Wanderley (BRA) 21–17, 18–21, 15–13 | Kusti Nõlvak (EST) Mart Tiisaar (EST) |
Klaipėda Future[15] Klaipėda, Litauen US$5,000 2–5. juni 2022 | Julian Hörl (AUT) Alexander Horst (AUT) 24–22, 21–12 | Eylon Elazar (ISR) Netanel Ohana (ISR) | Jyrki Nurminen (FIN) Santeri Sirén (FIN) 21–19, 21–19 | Jakub Šépka (CZE) Tomáš Semerád (CZE) |
VM i sandvolleyball 2022[16] Rome, Italia US$500,000 10–19. juni 2022 | Anders Mol (NOR) Christian Sørum (NOR) 21–15, 21–16 | Renato Carvalho (BRA) Vitor Felipe (BRA) | André Stein (BRA) George Wanderley (BRA) 15–21, 21–17, 15–11 | Chaim Schalk (USA) Theodore Brunner (USA) |
Balıkesir Future[17] Balıkesir, Tyrkia US$5,000 16–19. juni 2022 | Đorđe Klašnić (SRB) Lazar Kolarić (SRB) 21–17, 21–18 | Brad Fuller (NZL) Sam O'Dea (NZL) | Thomas Hartles (NZL) Alani Nicklin (NZL) w/o | Thomas Reid (NZL) Ben O'Dea (NZL) |
Białystok Future[18] Białystok, Polen US$5,000 23–26. juni 2022 | Jakub Szałankiewicz (POL) Mateusz Florczyk (POL) 21–13, 21–18 | Sergiy Popov (UKR) Eduard Reznik (UKR) | Robert Juchnevič (LTU) Artūr Vasiljev (LTU) 21–19, 21–13 | Patrikas Stankevičius (LTU) Audrius Knašas (LTU) |
Ios Future[19] Ios, Hellas US$5,000 29. juni–2. juli 2022 | Václav Berčík (CZE) Matyas Džavoronok (CZE) 21–15, 21–11 | Eylon Elazar (ISR) Netanel Ohana (ISR) | Issa Batrane (ENG) Frederick Bialokoz (ENG) 21–15, 21–14 | Nils Ringøen (NOR) Svein Solhaug (NOR) |
Giardini Naxos Future[20] Giardini Naxos, Italia US$5,000 30. juni–3. juli 2022 | Brad Fuller (NZL) Sam O'Dea (NZL) 19–21, 21–16, 17–15 | Davide Benzi (ITA) Carlo Bonifazi (ITA) | Jakob Windisch (ITA) Gianluca Dal Corso (ITA) 18–21, 22–20, 15–9 | Patrikas Stankevičius (LTU) Audrius Knašas (LTU) |
Gstaad Elite 16[21] Gstaad, Sveits US$150,000 6–10. juli 2022 | Marco Grimalt (CHL) Esteban Grimalt (CHL) 21–19, 22–20 | Ondřej Perušič (CZE) David Schweiner (CZE) | Christiaan Varenhorst (NED) Steven van de Velde (NED) 20–22, 21–16, 15–12 | Bruno Oscar Schmidt (BRA) Saymon Santos (BRA) |
Lecce Future[22] Lecce, Italia US$5,000 7–10. juli 2022 | Jakob Windisch (ITA) Gianluca Dal Corso (ITA) 13–21, 21–18, 15–12 | Sergiy Popov (UKR) Eduard Reznik (UKR) | Jacob Brinck (DEN) Kristoffer Abell (DEN) 21–17, 21–19 | Bautista Amieva (ARG) Leo Aveiro (ARG) |
Espinho Challenge[23] Espinho, Portugal US$75,000 14–17. juli 2022 | Michał Bryl (POL) Bartosz Łosiak (POL) 17–21, 21–13, 15–11 | Martin Ermacora (AUT) Moritz Pristauz (AUT) | Aleksandrs Samoilovs (LAT) Jānis Šmēdiņš (LAT) 21–17, 21–14 | Piotr Kantor (POL) Maciej Rudol (POL) |
Cirò Marina Future[24] Cirò Marina, Italia US$5,000 14–17. juli 2022 | Bautista Amieva (ARG) Leo Aveiro (ARG) 21–16, 21–0 | Davide Benzi (ITA) Carlo Bonifazi (ITA) | Issa Batrane (ENG) Frederick Bialokoz (ENG) 22–20, 21–18 | Markus Mol (NOR) Nils Ringøen (NOR) |
Agadir Challenge[25] Agadir, Marokko US$75,000 21–24. juli 2022 | Matthew Immers (NED) Stefan Boermans (NED) 21–13, 21–8 | Mathias Berntsen (NOR) Hendrik Mol (NOR) | Marco Krattiger (SUI) Florian Breer (SUI) 19–21, 21–14, 15–10 | Chris McHugh (AUS) Paul Burnett (AUS) |
Leuven Future[26] Leuven, Belgia US$5,000 21–24. juli 2022 | Bautista Amieva (ARG) Leo Aveiro (ARG) 17–21, 21–10, 15–13 | Philipp Huster (GER) Benedikt Sagstetter (GER) | Vladyslav Iemelianchyk (UKR) Denys Denysenko (UKR) 16–21, 24–22, 15–13 | Liam Patte (FRA) Timothée Platre (FRA) |
Warsaw Future[27] Warszawa, Polen US$5,000 21–24. juli 2022 | Michał Kądzioła (POL) Marcin Ociepski (POL) 21–16, 21–18 | Piotr Janiak (POL) Jędrzej Brożyniak (POL) | Miłosz Kruk (POL) Mikołaj Miszczuk (POL) 21–12, 19–21, 15–10 | Robert Juchnevič (LTU) Artūr Vasiljev (LTU) |
Ljubljana Future[28] Ljubljana, Slovenia US$5,000 28–31. juli 2022 | Bautista Amieva (ARG) Leo Aveiro (ARG) 21–17, 18–21, 18–16 | Louis Vandecaveye (BEL) Gilles Vandecaveye (BEL) | Zachery Schubert (AUS) Thomas Hodges (AUS) 21–16, 21–16 | Đorđe Klašnić (SRB) Lazar Kolarić (SRB) |
Mysłowice Future[29] Mysłowice, Polen US$5,000 28–31. juli 2022 | Patrikas Stankevičius (LTU) Audrius Knašas (LTU) 21–16, 21–9 | Jakub Szałankiewicz (POL) Mateusz Florczyk (POL) | Jakub Zdybek (POL) Paweł Lewandowski (POL) 21–9, 21–19 | Mathias Seiser (AUT) Moritz Kindl (AUT) |
Hamburg Elite 16[30] Hamburg, Tyskland US$150,000 10–14. august 2022 | Michał Bryl (POL) Bartosz Łosiak (POL) 21–18, 16–21, 29–27 | Alexander Brouwer (NED) Robert Meeuwsen (NED) | Nils Ehlers (GER) Clemens Wickler (GER) 23–21, 21–18 | Stefan Boermans (NED) Matthew Immers (NED) |
Budapest Future[31] Budapest, Ungarn US$5,000 11–14. august 2022 | Patrikas Stankevičius (LTU) Audrius Knašas (LTU) 21–16, 21–15 | Denys Denysenko (UKR) Vladyslav Iemelianchyk (UKR) | Piotr Janiak (POL) Jędrzej Brożyniak (POL) w/o | Kryštof Jan Oliva (CZE) Tadeáš Trousil (CZE) |
Cortegaça Future[32] Cortegaça, Portugal US$5,000 11–14. august 2022 | Calvin Ayé (FRA) Quincy Ayé (FRA) 21–12, 14–21, 15–13 | João Pedrosa (POR) Hugo Campos (POR) | Javier Bello (ENG) Joaquin Bello (ENG) w/o | Philipp Huster (GER) Simon Pfretzschner (GER) |
Baden Future[33] Baden, Østerrike US$5,000 24–28. august 2022 | Julian Hörl (AUT) Alexander Horst (AUT) 21–19, 21–15 | Robin Seidl (AUT) Philipp Waller (AUT) | Paul Pascariuc (AUT) Laurenz Leitner (AUT) 21–17, 22–24, 15–12 | Alexander Huber (AUT) Christoph Dressler (AUT) |
Montpellier Future[34] Montpellier, Frankrike US$5,000 24–28. august 2022 | Rolando Hernández (VEN) Hernán Tovar (VEN) 19–21, 21–17, 15–10 | Arthur Canet (FRA) Téo Rotar (FRA) | Javier Huerta (ESP) Óscar Jiménez (ESP) 21–19, 21–18 | Nils Ringøen (NOR) Jo Sunde (NOR) |
Warsaw Future[35] Warszawa, Polen US$5,000 1–4. september 2022 | Markus Mol (NOR) Jo Sunde (NOR) 21–18, 21–17 | Robert Juchnevič (LTU) Artūr Vasiljev (LTU) | Michał Korycki (POL) Michał Kądzioła (POL) 22–20, 21–19 | River Day (ISR) Kevin Cuzmiciov (ISR) |
Paris Elite 16[36] Paris, Frankrike US$150,000 28. september–2. oktober 2022 | Anders Mol (NOR) Christian Sørum (NOR) 21–19, 21–18 | Alexander Brouwer (NED) Robert Meeuwsen (NED) | Paolo Nicolai (ITA) Samuele Cottafava (ITA) 21–16, 21–16 | Marco Grimalt (CHI) Esteban Grimalt (CHI) |
Maldives Challenge[37] Nalaguraidhoo, Maldivene US$75,000 13–16. oktober 2022 | Cherif Younousse (QAT) Ahmed Tijan (QAT) 21–17, 21–15 | Troy Field (USA) Chase Budinger (USA) | David Åhman (SWE) Jonatan Hellvig (SWE) 21–14, 21–18 | Sergiy Popov (UKR) Eduard Reznik (UKR) |
Dubai Challenge 1[38] Dubai, De forente arabiske emirater US$75,000 22–25. oktober 2022 | Andrew Benesh (USA) Miles Partain (USA) 21–15, 21–17 | Sergiy Popov (UKR) Eduard Reznik (UKR) | Pedro Solberg (BRA) Arthur Lanci (BRA) 15–21, 21–18, 15–12 | Logan Webber (USA) Evan Cory (USA) |
Dubai Challenge 2[39] Dubai, De forente arabiske emirater US$75,000 27–30. oktober 2022 | David Åhman (SWE) Jonatan Hellvig (SWE) 21–17, 21–12 | Tomás Capogrosso (ARG) Nicolás Capogrosso (ARG) | Taylor Crabb (USA) Paul Lotman (USA) 21–15, 21–18 | Adrian Heidrich (SUI) Leo Dillier (SUI) |
Sohar Future[40] Sohar, Oman US$5,000 1–4. november 2022 | Ha Likejiang (CHN) Wu Jiaxin (CHN) 24–22, 21–16 | Mazin Al-Hashmi (OMA) Hood Al Jalaboubi (OMA) | Edgars Točs (LAT) Kristians Fokerots (LAT) 21–18, 20–22, 15–11 | Jan Dumek (CZE) Jiří Sedlák (CZE) |
Cape Town Elite 16[41] Cape Town, Sør-Afrika US$150,000 3–6. november 2022 | Anders Mol (NOR) Christian Sørum (NOR) 21–19, 21–19 | David Åhman (SWE) Jonatan Hellvig (SWE) | Cherif Younousse (QAT) Ahmed Tijan (QAT) 22–20, 21–14 | Robin Seidl (AUT) Philipp Waller (AUT) |
Uberlândia Elite 16[42] Uberlândia, Brasil US$150,000 9–13. november 2022 | George Wanderley (BRA) André Stein (BRA) 28–30, 21–15, 15–11 | Pedro Solberg (BRA) Arthur Lanci (BRA) | Anders Mol (NOR) Christian Sørum (NOR) 21–19, 19–21, 15–10 | Renato Carvalho (BRA) Vitor Felipe (BRA) |
Al Galala, Egypt US$75,000 17–20. november 2022 | ||||
Torquay Challenge[44] Torquay, Australia US$75,000 23–27. november 2022 | Daniele Lupo (ITA) Enrico Rossi (ITA) 21–17, 21–18 | Adrian Carambula (ITA) Alex Ranghieri (ITA) | Chris McHugh (AUS) Paul Burnett (AUS) 21–18, 21–15 | João Pedrosa (POR) Hugo Campos (POR) |
Torquay Elite 16[45] Torquay, Australia US$150,000 29. november–3. desember 2022 | Youssef Krou (FRA) Arnaud Gauthier-Rat (FRA) 22–20, 23–21 | Thomas Hodges (AUS) Zachery Schubert (AUS) | Adrian Carambula (ITA) Alex Ranghieri (ITA) 21–15, 21–16 | Paul Lotman (USA) Miles Evans (USA) |
Subic Bay Future[46] Olongapo, Filippinene US$5,000 9–11. desember 2022 | Pithak Tipjan (THA) Poravid Taovato (THA) 21–15, 21–19 | Dunwinit Kaewsai (THA) Intuch Techakijvorakul (THA) | Mārtiņš Pļaviņš (LAT) Mihails Samoilovs (LAT) 21–19, 21–17 | Surin Jongklang (THA) Banlue Nakprakhong (THA) |
The Hague Future[47] Haag, Nederland US$5,000 27–30. desember 2022 | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) |
The Finals[48] Doha, Qatar US$800,000 26–29. januar 2023 | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) |
Kvinner
Turnering[2] | Vinnere | 2.-plass | 3.-plass | 4.-plass |
---|---|---|---|---|
Tlaxcala Challenge[49] Tlaxcala, Mexico US$75,000 16–20. mars 2022 | Bárbara Seixas (BRA) Carolina Solberg Salgado (BRA) 21–19, 21–18 | Katja Stam (NED) Raïsa Schoon (NED) | Elize Maia (BRA) Thamela Galil (BRA) 18–21, 21–17, 15–9 | Taiana Lima (BRA) Hegeile Almeida (BRA) |
Rosarito Elite 16[50] Rosarito, Mexico US$150,000 23–27. mars 2022 | Katja Stam (NED) Raïsa Schoon (NED) 21–14, 21–13 | Anastasija Kravčenoka (LAT) Tīna Graudiņa (LAT) | Talita Antunes (BRA) Rebecca Cavalcante (BRA) 22–20, 21–19 | Betsi Flint (USA) Kelly Cheng (USA) |
Coolangatta Future[51] Coolangatta, Australia US$5,000 30. mars–3. april 2022 | Taryn Kloth (USA) Kristen Nuss (USA) 19–21, 21–9, 15–7 | Nicole Laird (AUS) Phoebe Bell (AUS) | Toni Rodriguez (USA) Susannah Muno (USA) 24–22, 21–17 | Suzuka Hashimoto (JPN) Reika Murakami (JPN) |
Songkhla Future[52] Songkhla, Thailand US$5,000 14–17. april 2022 | Varapatsorn Radarong (THA) Tanarattha Udomchavee (THA) 21–16, 21–12 | Ren Matsumoto (JPN) Non Matsumoto (JPN) | Amanda Harnett (CAN) Alina Dormann (CAN) 15–21, 22–20, 15–9 | Alisha Stevens (AUS) Caitlin Bettenay (AUS) |
Itapema Challenge[53] Itapema, Brasil US$75,000 14–17. april 2022 | Kelley Kolinske (USA) Sara Hughes (USA) 21–18, 21–18 | Katja Stam (NED) Raïsa Schoon (NED) | Andressa Cavalcanti (BRA) Vitoria de Souza (BRA) 21–11, 21–17 | Karla Borger (GER) Julia Sude (GER) |
Doha Challenge[54] Doha, Qatar US$75,000 5–8. mai 2022 | Bárbara Seixas (BRA) Carolina Solberg Salgado (BRA) 21–13, 21–13 | Chantal Laboureur (GER) Sarah Schulz (GER) | Tanja Hüberli (SUI) Nina Brunner (SUI) 13–21, 21–19, 15–11 | Taliqua Clancy (AUS) Mariafe Artacho del Solar (AUS) |
Kuşadası Challenge[55] Kuşadası, Tyrkia US$75,000 19–22. mai 2022 | Taryn Kloth (USA) Kristen Nuss (USA) 21–12, 17–21, 17–15 | Taliqua Clancy (AUS) Mariafe Artacho del Solar (AUS) | Terese Cannon (USA) Sarah Sponcil (USA) 21–11, 17–21, 15–12 | Sandra Ittlinger (GER) Isabel Schneider (GER) |
Madrid Future[56] Madrid, Spania US$5,000 19–22. mai 2022 | Paula Soria (ESP) Sofía González (ESP) 21–19, 21–14 | Marta Menegatti (ITA) Valentina Gottardi (ITA) | Viktoria Orsi Toth (ITA) Reka Orsi Toth (ITA) 21–18, 21–17 | Dorina Klinger (AUT) Ronja Klinger (AUT) |
Ostrava Elite 16[57] Ostrava, Tsjekkia US$150,000 25–29. mai 2022 | Svenja Müller (GER) Cinja Tillmann (GER) 21–18, 21–16 | Talita Antunes (BRA) Rebecca Cavalcante (BRA) | Tanja Hüberli (SUI) Nina Brunner (SUI) 21–16, 21–18 | Joana Heidrich (SUI) Anouk Vergé-Dépré (SUI) |
Cervia Future[58] Cervia, Italia US$5,000 26–29. mai 2022 | Mexime van Driel (NED) Emma Piersma (NED) 21–16, 21–15 | Menia Bentele (SUI) Anna Lutz (SUI) | Viktoria Orsi Toth (ITA) Reka Orsi Toth (ITA) 22–20, 21–17 | Marta Menegatti (ITA) Valentina Gottardi (ITA) |
Jūrmala Elite 16[59] Jūrmala, Latvia US$150,000 1–5. juni 2022 | Sarah Pavan (CAN) Melissa Humana-Paredes (CAN) 21–19, 20–22, 15–7 | Bárbara Seixas (BRA) Carolina Solberg Salgado (BRA) | Eduarda Santos Lisboa (BRA) Ana Patrícia Ramos (BRA) 21–19, 21–17 | Sara Hughes (USA) Kelley Kolinske (USA) |
Klaipėda Future[60] Klaipėda, Lithuania US$5,000 2–5. juni 2022 | Monika Paulikienė (LIT) Erika Kliokmanaitė (LIT) 21–19, 21–18 | Tjaša Kotnik (SLO) Tajda Lovšin (SLO) | Jessica Gaffney (USA) Molly Turner (USA) 22–20, 21–19 | Heleene Hollas (EST) Liisa Soomets (EST) |
VM i sandvolleyball 2022[61] Rome, Italia US$500,000 10–19. juni 2022 | Eduarda Santos Lisboa (BRA) Ana Patrícia Ramos (BRA) 21–17, 21–19 | Sophie Bukovec (CAN) Brandie Wilkerson (CAN) | Svenja Müller (GER) Cinja Tillmann (GER) 16–21, 21–10, 15–0 | Joana Heidrich (SUI) Anouk Vergé-Dépré (SUI) |
Balıkesir Future[62] Balıkesir, Tyrkia US$5,000 16–19. juni 2022 | Savannah Simo (USA) Megan Kraft (USA) 21–17, 21–12 | Brook Bauer (USA) Katie Horton (USA) | Daniela Álvarez (ESP) Tania Moreno (ESP) 21–17, 21–16 | Monika Paulikienė (LIT) Erika Kliokmanaitė (LIT) |
Białystok Future[63] Białystok, Polen US$5,000 23–26. juni 2022 | Megan Kraft (USA) Emily Stockman (USA) 21–17, 34–36, 15–11 | Anhelina Khmil (UKR) Tetiana Lazarenko (UKR) | Jagoda Gruszczyńska (POL) Aleksandra Wachowicz (POL) 23–21, 21–17 | Brook Bauer (USA) Katie Horton (USA) |
Ios Future[64] Ios, Hellas US$5,000 29. juni–2. juli 2022 | Dorina Klinger (AUT) Ronja Klinger (AUT) 20–22, 21–17, 15–11 | Tjaša Kotnik (SLO) Tajda Lovšin (SLO) | Ieva Dumbauskaitė (LIT) Gerda Grudzinskaitė (LIT) 17–21, 21–10, 16–14 | Katarzyna Kociołek (POL) Marta Łodej (POL) |
Giardini Naxos Future[65] Giardini Naxos, Italia US$5,000 30. juni–3. juli 2022 | Margherita Bianchin (ITA) Claudia Scampoli (ITA) 21–16, 17–21, 15–13 | Sarah Cools (BEL) Lisa van den Vonder (BEL) | Valentina Cali (ITA) Margherita Tega (ITA) 21–15, 32–30 | Reka Orsi Toth (ITA) Eleonora Gili (ITA) |
Gstaad Elite 16[66] Gstaad, Sveits US$150,000 6–10. juli 2022 | Eduarda Santos Lisboa (BRA) Ana Patrícia Ramos (BRA) 21–19, 20–22, 15–10 | Bárbara Seixas (BRA) Carolina Solberg Salgado (BRA) | Taliqua Clancy (AUS) Mariafe Artacho del Solar (AUS) 22–20, 22–24, 15–9 | Anastasija Kravčenoka (LAT) Tīna Graudiņa (LAT) |
Lecce Future[67] Lecce, Italia US$5,000 7–10. juli 2022 | Miller Pata (VAN) Sherysyn Toko (VAN) 15–21, 21–19, 15–9 | Marta Menegatti (ITA) Valentina Gottardi (ITA) | Cecilia Peralta (ARG) Maia Najul (ARG) 21–11, 23–21 | Alisha Stevens (AUS) Georgia Johnson (AUS) |
Espinho Challenge[68] Espinho, Portugal US$75,000 14–17. juli 2022 | Taliqua Clancy (AUS) Mariafe Artacho del Solar (AUS) 19–21, 21–19, 15–12 | Corinne Quiggle (USA) Sarah Schermerhorn (USA) | Andressa Cavalcanti (BRA) Vitoria de Souza (BRA) 21–19, 21–18 | Paula Soria (ESP) Sofía González (ESP) |
Cirò Marina Future[69] Cirò Marina, Italia US$5,000 14–17. juli 2022 | Madelyne Anderson (USA) Molly Turner (USA) 21–11, 21–18 | Heleene Hollas (EST) Liisa Soomets (EST) | Valentina Cali (ITA) Margherita Tega (ITA) 16–21, 21–13, 16–14 | Giulia Rubini (ITA) Giada Godenzoni (ITA) |
Daegu Future[70] Daegu, Sør-Korea US$5,000 14–17. juli 2022 | Dong Jie (CHN) Yuan Lvwen (CHN) 21–16, 21–13 | Kana Motomura (JPN) Harumi Sakai (JPN) | Rumpaipruet Numwong (THA) Charanrutwadee Patcharamainaruebhorn (THA) 21–18, 17–21, 15–12 | Miyu Sakamoto (JPN) Mayu Sawame (JPN) |
Agadir Challenge[71] Agadir, Marokko US$75,000 21–24. juli 2022 | Emma Piersma (NED) Mexime van Driel (NED) 22–20, 21–13 | Barbora Hermannová (CZE) Marie-Sára Štochlová (CZE) | Marta Menegatti (ITA) Valentina Gottardi (ITA) 21–19, 21–16 | Megan McNamara (CAN) Nicole McNamara (CAN) |
Leuven Future[72] Leuven, Belgia US$5,000 21–24. juli 2022 | Xia Xinyi (CHN) Lin Meimei (CHN) 12–21, 21–13, 15–5 | Valentyna Davidova (UKR) Diana Lunina (UKR) | Yuan Lvwen (CHN) Dong Jie (CHN) 21–18, 18–21, 15–11 | Tina Thurin (SWE) Sanna Thurin (SWE) |
Warsaw Future[73] Warszawa, Polen US$5,000 21–24. juli 2022 | Anhelina Khmil (UKR) Tetiana Lazarenko (UKR) 21–17, 18–21, 15–10 | Katarzyna Kociołek (POL) Marta Łodej (POL) | Brecht Piersma (NED) Wies Bekhuis (NED) 21–15, 21–13 | Anna Pospíšilová (CZE) Martina Williams (CZE) |
Ljubljana Future[74] Ljubljana, Slovenia US$5,000 28–31. juli 2022 | Zhu Lingdi (CHN) Wang Fan (CHN) 21–19, 22–24, 15–12 | Tjaša Kotnik (SLO) Maja Marolt (SLO) | Xia Xinyi (CHN) Lin Meimei (CHN) 21–13, 21–12 | Georgia Johnson (AUS) Alisha Stevens (AUS) |
Mysłowice Future[75] Mysłowice, Polen US$5,000 28–31. juli 2022 | Valentyna Davidova (UKR) Diana Lunina (UKR) 21–18, 21–18 | Katarzyna Kociołek (POL) Marta Łodej (POL) | Brecht Piersma (NED) Wies Bekhuis (NED) 21–18, 21–16 | Zeng Jinjin (CHN) Wang Xinxin (CHN) |
Hamburg Elite 16[76] Hamburg, Tyskland US$150,000 10–14. august 2022 | Kelly Cheng (USA) Betsi Flint (USA) 21–19, 21–18 | Nina Brunner (SUI) Tanja Hüberli (SUI) | Karla Borger (GER) Julia Sude (GER) 10–21, 23–21, 15–11 | Bárbara Seixas (BRA) Carolina Solberg Salgado (BRA) |
Budapest Future[77] Budapest, Ungarn US$5,000 11–14. august 2022 | Zeng Jinjin (CHN) Wang Xinxin (CHN) 19–21, 22–20, 15–13 | Xia Xinyi (CHN) Lin Meimei (CHN) | Franziska Friedl (AUT) Katharina Holzer (AUT) 21–18, 21–0 | Michaela Břínková (CZE) Michala Frank (CZE) |
Cortegaça Future[78] Cortegaça, Portugal US$5,000 11–14. august 2022 | Dong Jie (CHN) Yuan Lvwen (CHN) 21–16, 21–15 | Nele Schmitt (GER) Melanie Paul (GER) | Miroslava Dunárová (CZE) Daniela Resová (CZE) 21–18, 20–22, 16–14 | Anete Namiķe (LAT) Līva Ēbere (LAT) |
Baden Future[79] Baden, Østerrike US$5,000 24–27. august 2022 | Iryna Makhno (UKR) Inna Makhno (UKR) 18–21, 22–20, 20–18 | Zeng Jinjin (CHN) Wang Xinxin (CHN) | Anna-Lena Grüne (GER) Chenoa Christ (GER) 21–16, 21–14 | Zhu Lingdi (CHN) Lin Meimei (CHN) |
Paris Elite 16[80] Paris, Frankrike US$150,000 28. september–2. oktober 2022 | Katja Stam (NED) Raïsa Schoon (NED) 21–16, 22–20 | Anastasija Samoilova (LAT) Tīna Graudiņa (LAT) | Eduarda Santos Lisboa (BRA) Ana Patrícia Ramos (BRA) 21–12, 13–21, 15–8 | Betsi Flint (USA) Kelly Cheng (USA) |
Maldives Challenge[81] Nalaguraidhoo, Maldivene US$75,000 13–16. oktober 2022 | Taru Lahti-Liukkonen (FIN) Niina Ahtiainen (FIN) 21–16, 23–21 | Katharina Schützenhöfer (AUT) Lena Plesiutschnig (AUT) | Anniina Parkkinen (FIN) Sara Sinisalo (FIN) 21–18, 20–22, 15–13 | Emily Stockman (USA) Megan Kraft (USA) |
Dubai Challenge 1[82] Dubai, De forente arabiske emirater US$75,000 22–25. oktober 2022 | Barbora Hermannová (CZE) Marie-Sára Štochlová (CZE) 18–21, 21–17, 15–12 | Xia Xinyi (CHN) Lin Meimei (CHN) | Katie Horton (USA) Julia Scoles (USA) 26–24, 24–20 | Taravadee Naraphornrapat (THA) Worapeerachayakorn Kongphopsarutawadee (THA) |
Dubai Challenge 2[83] Dubai, De forente arabiske emirater US$75,000 27–30. oktober 2022 | Isabel Schneider (GER) Julia Sude (GER) 21–17, 21–14 | Molly Turner (USA) Madelyne Anderson (USA) | Taravadee Naraphornrapat (THA) Worapeerachayakorn Kongphopsarutawadee (THA) 21–10, 21–18 | Katie Horton (USA) Julia Scoles (USA) |
Cape Town Elite 16[84] Cape Town, Sør-Afrika US$150,000 3–6. november 2022 | Talita Antunes (BRA) Thamela Galil (BRA) 22–20, 21–16 | Terese Cannon (USA) Sarah Sponcil (USA) | Eduarda Santos Lisboa (BRA) Ana Patrícia Ramos (BRA) 21–15, 21–15 | Lézana Placette (FRA) Alexia Richard (FRA) |
Uberlândia Elite 16[85] Uberlândia, Brasil US$150,000 9–13. november 2022 | Eduarda Santos Lisboa (BRA) Ana Patrícia Ramos (BRA) 21–17, 27–29, 15–11 | Andressa Cavalcanti (BRA) Vitoria de Souza (BRA) | Carolina Solberg Salgado (BRA) Bárbara Seixas (BRA) 21–19, 17–21, 15–13 | Taiana Lima (BRA) Hegeile Almeida (BRA) |
Al Galala, Egypt US$75,000 17–20. november 2022 | ||||
Torquay Challenge[87] Torquay, Australia US$75,000 23–27. november 2022 | Sara Hughes (USA) Kelly Cheng (USA) 21–11, 21–16 | Yuan Lvwen (CHN) Dong Jie (CHN) | Xia Xinyi (CHN) Lin Meimei (CHN) 19–21, 21–14, 15–9 | Emily Stockman (USA) Megan Kraft (USA) |
Torquay Elite 16[88] Torquay, Australia US$150,000 29. november–3. desember 2022 | Sara Hughes (USA) Kelly Cheng (USA) 21–17, 21–11 | Betsi Flint (USA) Julia Scoles (USA) | Taliqua Clancy (AUS) Mariafe Artacho del Solar (AUS) 21–14, 19–21, 15–13 | Kristen Nuss (USA) Taryn Kloth (USA) |
Subic Bay Future[89] Olongapo, Filippinene US$5,000 9–11. desember 2022 | Cherry Rondina (PHI) Jovelyn Gonzaga (PHI) 22–24, 21–12, 15–12 | Floremel Rodriguez (PHI) Genesa Eslapor (PHI) | Miyu Sakamoto (JPN) Mayu Sawame (JPN) 21–15, 21–18 | Anita Dave (ISR) Yahli Ashush (ISR) |
The Hague Future[90] Haag, Nederland US$5,000 27–30. desember 2022 | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) |
The Finals[91] Doha, Qatar US$800,000 26–29. januar 2023 | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) | [[ ]] ( ) [[ ]] ( ) |
Referanser
- ^ «What you need to know about the Beach Pro Tour». Volleyball World. 16. februar 2021.
- ^ a b Beach Pro Tour Calendar 2022, FIVB.org
- ^ Tlaxcala Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Rosarito Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Coolangatta Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Songkhla Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Itapema Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Doha Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Madrid Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Kuşadası Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Rhodes Future | Men - Main draw[død lenke], VolleyballWorld.com
- ^ Ostrava Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cervia Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Jūrmala Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Klaipėda Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ FIVB World Championships | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Balıkesir Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Białystok Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Ios Future | Men - Main draw[død lenke], VolleyballWorld.com
- ^ Giardini Naxos Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Gstaad Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Lecce Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Espinho Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cirò Marina Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Agadir Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Leuven Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Warsaw Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Ljubljana Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Mysłowice Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Hamburg Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Budapest Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cortegaça Future | Men - Main draw[død lenke], VolleyballWorld.com
- ^ Baden Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Montpellier Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Warsaw Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Paris Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Maldives Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Dubai Challenge 1 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Dubai Challenge 2 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Sohar Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cape Town Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Uberlândia Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Red Sea Challenge | Men - Main draw Arkivert 3. oktober 2022 hos Wayback Machine., VolleyballWorld.com
- ^ Torquay Challenge | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Torquay Elite 16 | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Subic Bay Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ The Hague Future | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Beach Pro Tour The Finals - Doha | Men - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Tlaxcala Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Rosarito Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Coolangatta Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Songkhla Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Itapema Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Doha Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Kuşadası Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Madrid Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Ostrava Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cervia Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Jūrmala Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Klaipėda Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ FIVB World Championships | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Balıkesir Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Białystok Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Ios Future | Women - Main draw[død lenke], VolleyballWorld.com
- ^ Giardini Naxos Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Gstaad Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Lecce Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Espinho Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cirò Marina Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Daegu Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Agadir Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Leuven Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Warsaw Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Ljubljana Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Mysłowice Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Hamburg Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Budapest Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cortegaça Future | Women - Main draw[død lenke], VolleyballWorld.com
- ^ Baden Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Paris Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Maldives Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Dubai Challenge 1 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Dubai Challenge 2 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Cape Town Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Uberlândia Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Red Sea Challenge | Women - Main draw Arkivert 3. oktober 2022 hos Wayback Machine., VolleyballWorld.com
- ^ Torquay Challenge | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Torquay Elite 16 | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Subic Bay Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ The Hague Future | Women - Main draw, VolleyballWorld.com
- ^ Beach Pro Tour The Finals - Doha | Women - Main draw, VolleyballWorld.com