Europejski Puchar Formuły Renault 2.0 Sezon 2006
Inauguracja | 29 kwietnia |
---|---|
Zakończenie | 29 października |
Liczba wyścigów | 14 |
Mistrzowie | |
Kierowcy | Filipe Albuquerque |
Zespoły | JD Motorsport |
Poprzedni sezon • Następny sezon |
Europejski Puchar Formuły Renault 2.0 Sezon 2006 (ang. Eurocup Formula Renault 2.0) – 16. sezon w historii serii. Zmagania rozpoczęły się 29 kwietnia na belgijskim torze Circuit Zolder, a zakończyły 29 października w Hiszpanii, na Circuit de Catalunya. Tytuł w klasyfikacji kierowców zdobył Portugalczyk Filipe Albuquerque, a wśród zespołów - włoska ekipa JD Motorsport.
Lista startowa
Źródło: wsr.alkamelsystems.com[1]
R = Debiutant (klasyfikowany)
Zespół | No. | Zawodnik | Rundy |
---|---|---|---|
Prema Powerteam | 0 | Edoardo Mortara | Wszystkie |
2 | Henkie Waldschmidt | Wszystkie | |
3 | Martin Plowman | Wszystkie | |
Comtec Team | 1 | Pippa Mann | Wszystkie |
SG Formula | 4 | Tom Dillmann | Wszystkie |
5 | Sten Pentus | 1-4 | |
Yann Clairay | 6 | ||
6 | Carlo van Dam | Wszystkie | |
12 | Alexandre Marsoin | 7 | |
64 | Jean-Karl Vernay | 4 | |
65 | Julien Jousse | 4 | |
Epsilon Euskadi | 7 | Salman bin Rashid Al-Khalifa | Wszystkie |
8 | Bertrand Baguette | Wszystkie | |
9 | Jacky Ferre | 1 | |
Nelson Panciatici | 6-7 | ||
Motopark Academy | 10 | Filipe Albuquerque | Wszystkie |
11 | Nathan Antunes | 1 | |
Sébastien Buemi | 2-3, 5 | ||
Robert Wickens | 4 | ||
Stefano Coletti | 6-7 | ||
Motorsport Arena | 12 | John Michael Edwards | Wszystkie |
14 | Brendon Hartley | Wszystkie | |
Cram Competition | 15 | Jaime Alguersuari | Wszystkie |
16 | Edoardo Piscopo | Wszystkie | |
17 | Adrian Zaugg | 1-3 | |
Stefano Coletti | 4 | ||
Oliver Oakes | 5-7 | ||
Team Jenzer | 18 | Walter Grubmüller | 1-4 |
Claudio Cantelli | 5-6 | ||
Mariano Werner | 7 | ||
19 | Marco Frezza | 1-4 | |
Oliver Campos-Hull | 5-7 | ||
Jenzer Motorsport | 20 | Junior Strous | 1-2 |
Atte Mustonen | 5-7 | ||
21 | Rahel Frey | Wszystkie | |
22 | Dani Clos | Wszystkie | |
52 | Cem Kent | 2 | |
JD Motorsport | 24 | Kasper Andersen | Wszystkie |
25 | Chris van der Drift | Wszystkie | |
26 | Xavier Maassen | Wszystkie | |
Koiranen Bros Motorsport | 27 | Atte Mustonen | 1-4 |
Facundo Crovo | 7 | ||
28 | Tomi Limmonen | 1, 3-4 | |
Duarte Félix da Costa | 7 | ||
SL Formula Racing | 29 | Frédéric Vervisch | 1-2 |
Bruno Rudolf Fechner | 5 | ||
30 | Johan Charpilienne | 1 | |
Anton Niebylicki | 2, 5-6 | ||
Graff Racing | 31 | Laurent Groppi | 1, 4, 6 |
32 | Mathieu Arzeno | 1 | |
Claudio Cantelli | 4 | ||
Julien Canal | 6 | ||
AR Motorsport | 34 | Duarte Félix da Costa | 1-2, 4-5 |
35 | Mervyn Kool | 1, 4 | |
BVM Motorsport | 36 | Pablo Sánchez López | Wszystkie |
37 | Frederico Muggia | Wszystkie | |
41 | Daniele Zampieri | 3-4, 7 | |
MRD Motorsport | 38 | Joonas Mannerjarvi | 1-6 |
58 | Ma Qinghua | 3 | |
Twincam Motorsport | 44 | Oliver Campos-Hull | 1-4 |
Walter Grubmüller | 5-7 | ||
45 | Daniel Campos-Hull | 2 | |
Euronova Racing | 53 | Alberto Costa | 3 |
59 | Filippo Ponti | 3 | |
IT Loox | 54 | Valentino Sebastiani | 3 |
55 | Nicki Sebastiani | 3 | |
56 | Riccardo Cinti | 3 | |
RP Motorsport | 57 | Matteo Chinosi | 3 |
CO2 Motorsport | 60 | Andrea Caldarelli | 3 |
Hexis Racing | 61 | Sébastien Chardonnet | 4 |
62 | Malo Olivier | 4 | |
63 | Ulric Amado de Carvalho | 4 | |
BVM Minardi Team | 66 | Frankie Provenzano | 6 |
Pole Services | 67 | Johan Charpilienne | 6 |
68 | Pierre Combot | 6 | |
RSC Sport | 70 | Aleix Alcaraz | 7 |
71 | José Luis López-Pamplo | 7 |
Kalendarz wyścigów
Źródło: wsr.alkamelsystems.com[1]
Klasyfikacja kierowców
Źródło: wsr.alkamelsystems.com[2]
Punktacja:
Kwalifikacje do pierwszego wyścigu: 1 punkt
Wyścig: 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1 (dziesięć pierwszych pozycji)
Legenda oznaczeń w tabelach wyników Wyświetl szablon na nowej stronie | |
---|---|
Oznaczenie | Wyjaśnienie |
Złoty | Zwycięzca lub mistrzostwo |
Srebrny | 2. miejsce lub wicemistrzostwo |
Brązowy | 3. miejsce lub II wicemistrzostwo |
Zielony | Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami) |
Niebieski | Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu) |
Czerwony | Nie zakwalifikował się (NZ) |
Nie prekwalifikował się (NPK) | |
Różowy | Nie ukończył (NU) |
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu) | |
Czarny | Zdyskwalifikowany (DK) |
Wykluczony (WYK/EX) | |
Biały | Nie wystartował (NW) |
Kontuzjowany (K/INJ) | |
Wyścig odwołany (OD/C) | |
Bez koloru | Został wycofany (WYC/WD) |
Nie przybył (NP/DNA) | |
Nie brał udziału w treningach (NT/DNP) | |
Nie został zgłoszony (–) | |
Pogrubienie | Start z pole position |
Kursywa | Najszybsze okrążenie wyścigu |
† | Nie ukończył, ale jego rezultat został zaliczony ze względu na przejechanie więcej niż 90% dystansu wyścigu. |
* | Sezon w trakcie |
1/2/3 | Punktowana pozycja w sprincie kwalifikacyjnym |
Lista systemów punktacji Formuły 1 |
Pozycja | Kierowca | BEL | BEL | TUR | TUR | ITA | ITA | DEU | DEU | UK | UK | FRA | FRA | ESP | ESP | Punkty | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Filipe Albuquerque | 9 | 6 | 28 | 5 | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 4 | 11 | NU | 1 | 1 | 99 | |
2 | Chris van der Drift | 2 | 20 | 8 | 4 | 4 | 1 | 3 | 3 | 11 | 1 | NU | 11 | 22 | 6 | 91 | |
3 | Carlo van Dam | 5 | 24 | 2 | 3 | 8 | 6 | 6 | 8 | NU | 2 | 3 | 1 | 10 | 7 | 90 | |
4 | Bertrand Baguette | 3 | 2 | 13 | 11 | 9 | 8 | 23 | 30 | 2 | 3 | 1 | 6 | 4 | 5 | 88 | |
5 | Kasper Andersen | 6 | NU | NU | 7 | 3 | NU | 5 | 5 | 3 | 7 | 2 | NU | 3 | 3 | 78 | |
6 | Laurent Groppi | 1 | 1 | 2 | 2 | 7 | 4 | 75 | |||||||||
7 | Dani Clos | 11 | 10 | 1 | 1 | 1 | DK | 4 | 4 | 10 | 10 | 10 | NU | NU | 19 | 70 | |
8 | Tom Dillmann | 24 | 4 | 9 | 27 | 2 | 7 | 11 | 34 | 4 | NU | NU | NU | 2 | 2 | 61 | |
9 | Atte Mustonen | 4 | 5 | 3 | 2 | NU | NU | 16 | 16 | 9 | 20 | 9 | 5 | 17 | 11 | 54 | |
10 | Edoardo Piscopo | NU | 18 | 5 | 6 | 5 | 11 | 10 | 11 | 7 | 16 | NU | NU | 13 | 4 | 34 | |
11 | Sébastien Buemi | 4 | 8 | NU | 9 | 1 | 6 | 33 | |||||||||
12 | Jaime Alguersuari | 31 | 21 | 16 | 9 | 7 | 2 | 20 | 31 | NU | NU | NU | NU | 5 | 16 | 24 | |
13 | Xavier Maassen | 26 | 3 | 10 | 19 | NU | NU | 12 | 9 | NU | 5 | 13 | 16 | 16 | 12 | 21 | |
14 | Brendon Hartley | 19 | NU | 6 | 28 | 29 | 5 | 7 | 6 | NU | 12 | 12 | NU | NU | 17 | 21 | |
15 | Henkie Waldschmidt | 16 | 23 | 21 | 23 | 14 | 29 | 14 | 12 | NU | 18 | 5 | 9 | 7 | 10 | 19 | |
16 | Adrian Zaugg | 12 | 8 | NU | 16 | NU | 3 | 14 | |||||||||
17 | John Michael Edwards | NU | 16 | 7 | NU | NU | 18 | 9 | 10 | 6 | 13 | NU | NW | 21 | NU | 14 | |
18 | Frederico Muggia | 8 | 7 | NU | 15 | NU | 19 | 32 | NU | NU | NU | 14 | NU | NU | 9 | 10 | |
19 | Walter Grubmüller | 17 | 27 | 12 | 18 | 22 | 16 | NU | NW | 5 | 8 | 17 | 18 | NU | 15 | 9 | |
20 | Johan Charpilienne | 7 | NU | 8 | NU | 9 | |||||||||||
21 | Rahel Frey | 13 | 14 | 27 | 12 | NU | 17 | NU | 26 | 8 | 14 | 18 | NU | 6 | 27 | 8 | |
22 | Edoardo Mortara | 15 | NU | NU | 20 | 26 | 12 | 17 | 20 | NU | 9 | NU | 7 | NU | 28 | 8 | |
23 | Martin Plowman | 22 | 17 | 22 | NU | NU | 23 | 21 | 35 | 16 | 11 | 21 | 10 | 9 | 24 | 7 | |
24 | Mervyn Kool | 28 | 9 | 13 | 15 | 2 | |||||||||||
25 | Oliver Campos-Hull | NU | NU | 23 | NU | 11 | 14 | 15 | 13 | NW | NW | 16 | 13 | 14 | 14 | 2 | |
26 | Junior Strous | 10 | 12 | 14 | 13 | 1 | |||||||||||
27 | Marco Frezza | NU | NU | 17 | 14 | 10 | NU | 22 | 22 | 1 | |||||||
28 | Daniele Zampieri | 19 | 25 | NU | NU | 11 | NU | 1 | |||||||||
29 | Claudio Cantelli | 30 | 28 | 14 | 17 | 23 | 15 | 1 | |||||||||
30 | Sten Pentus | 27 | 11 | 25 | 22 | 20 | 28 | 24 | 23 | 0 | |||||||
31 | Pablo Sánchez López | 25 | 15 | 24 | 21 | 13 | NU | 25 | 21 | 12 | 19 | 19 | NU | 12 | 20 | 0 | |
32 | Duarte Félix da Costa | NU | 19 | 20 | 17 | NU | 19 | 13 | NU | 15 | 18 | 0 | |||||
33 | Mathieu Arzeno | 18 | 13 | 0 | |||||||||||||
34 | Nathan Antunes | 14 | NU | 0 | |||||||||||||
35 | Pippa Mann | 29 | NU | 15 | NU | 16 | 21 | 31 | 25 | NU | 15 | 20 | 20 | NU | 21 | 0 | |
36 | Robert Wickens | 18 | 17 | 0 | |||||||||||||
37 | Joonas Mannerjarvi | 20 | 22 | 19 | 24 | 18 | 20 | 33 | 27 | 18 | NU | 25 | 19 | 0 | |||
38 | Anton Niebylicki | 18 | 29 | 19 | NU | 22 | NU | 0 | |||||||||
39 | Stefano Coletti | 26 | 18 | NU | NU | NU | NU | 0 | |||||||||
40 | Salman bin Rashid Al-Khalifa | NU | 26 | NU | 25 | 28 | 27 | NU | 32 | 20 | NU | NU | NU | 20 | 25 | 0 | |
41 | Jacky Ferre | 21 | 25 | 0 | |||||||||||||
42 | Frédéric Vervisch | 23 | NU | NU | NU | 0 | |||||||||||
43 | Tomi Limmonen | 30 | NU | NU | NU | 27 | 24 | 0 | |||||||||
44 | Cem Kent | 26 | 26 | 0 | |||||||||||||
Kierowcy startujący gościnnie nie byli zaliczani do klasyfikacji | |||||||||||||||||
Yann Clairay | 26 | 2 | - | ||||||||||||||
Nelson Panciatici | 4 | 3 | 18 | 13 | - | ||||||||||||
Pierre Combot | 6 | 14 | - | ||||||||||||||
Jean-Karl Vernay | 8 | 7 | - | ||||||||||||||
Oliver Oakes | NU | NU | NU | 8 | 19 | 8 | - | ||||||||||
Alexandre Marsoin | 8 | NU | - | ||||||||||||||
Daniel Campos-Hull | 11 | 10 | - | ||||||||||||||
Nicki Sebastiani | 27 | 10 | - | ||||||||||||||
Filippo Ponti | 12 | 15 | - | ||||||||||||||
Julien Canal | 15 | 12 | - | ||||||||||||||
Valentino Sebastiani | 25 | 13 | - | ||||||||||||||
Julien Jousse | 19 | 14 | - | ||||||||||||||
Matteo Chinosi | 15 | 26 | - | ||||||||||||||
Frankie Provenzano | 24 | 17 | - | ||||||||||||||
Riccardo Cinti | 17 | NU | - | ||||||||||||||
Bruno Rudolf Fechner | 17 | NU | - | ||||||||||||||
Ma Qinghua | 21 | 22 | - | ||||||||||||||
Facundo Crovo | NU | 22 | - | ||||||||||||||
Aleix Alcaraz | 24 | 23 | - | ||||||||||||||
Mariano Werner | 23 | 29 | - | ||||||||||||||
Andrea Caldarelli | 23 | NU | - | ||||||||||||||
Alberto Costa | 24 | 24 | - | ||||||||||||||
José Luis López-Pamplo | NU | 26 | - | ||||||||||||||
Ulric Amado de Carvalho | 28 | NU | - | ||||||||||||||
Sébastien Chardonnet | 29 | 33 | - | ||||||||||||||
Malo Olivier | NU | 29 | - | ||||||||||||||
Pozycja | Kierowca | BEL | BEL | TUR | TUR | ITA | ITA | DEU | DEU | UK | UK | FRA | FRA | ESP | ESP | Punkty |
Uwagi:
- pogrubienie - pole position
- kursywa - najszybsze okrążenie
Klasyfikacja zespołów
Źródło: wsr.alkamelsystems.com[3]
P | Zespół | Punkty |
---|---|---|
1 | JD Motorsport | 190 |
2 | SG Formula | 151 |
3 | Motopark Academy | 132 |
4 | Jenzer Motorsport | 97 |
5 | Epsilon Euskadi | 88 |
6 | Graff Racing | 75 |
7 | Cram Competition | 71 |
8 | Koiranen Bros Motorsport | 36 |
9 | Motorsport Arena | 35 |
10 | Prema Powerteam | 34 |
11 | BVM Motorsport | 11 |
12 | Twincam Motorsport | 9 |
13 | Pole Services | 5 |
14 | SL Formula Racing | 4 |
15 | Team Jenzer | 4 |
16 | AR Motorsport | 2 |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona serii