Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – skoki drużynowe
Francja | |
Stany Zjednoczone | |
Niemcy |
Konkurencja drużynowych skoków przez przeszkody podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 14 – 17 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo
Terminarz
Data | Godzina | |
---|---|---|
14 sierpnia 2016 | 10:00 | Kwalifikacje |
16 sierpnia 2012 | 10:00 | Runda 1 |
17 sierpnia 2012 | 14:00 | Runda 2 Dogrywka |
Wyniki
W konkursie wystartowało 15 drużyn. Drużyna maksymalnie może liczyć czterech jeźdźców. Do wyniku drużyny zaliczane były trzy najlepsze wyniki.
Kwalifikacje
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Wynik drużyny | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Brazylia Eduardo Menezes Stephan Barcha Álvaro de Miranda Neto Pedro Veniss | Quintol Landpeter do Feroleto Cornetto K Quabri de L`isle | 0 0 0 | 0 | |
Niemcy Daniel Deußer Meredith Michaels-Beerbaum Ludger Beerbaum Christian Ahlmann | First Class Fibonacci Casello Taloubet Z | 0 0 0 | 0 | ||
3. | Holandia Jeroen Dubbeldam Maikel van der Vleuten Harrie Smolders Jur Vrieling | Zenith Verdi Zirocco Blue Emerald | 4 0 0 | 4 | |
Kanada Yann Candele Tiffany Foster Amy Millar Eric Lamaze | First Choice 15 Tripple X III Heros Fine Lady 5 | 4 0 0 | 4 | ||
Szwajcaria Janika Sprunger Romain Duguet Martin Fuchs Steve Guerdat | Bonne Chance CW Quorida De Treho Clooney Nino Des Buissonnets | 0 4 | 4 | ||
Francja Philippe Rozier Kevin Staut Roger-Yves Bost Pénélope Leprevost | Rahotep de Toscane Reveur de Hurtebise Sydney Une Prince Flora de Mariposa | 0 4 0 | 4 | ||
7. | Katar Hamad Ali Mohamed A Al Attiyah Ali bin Chalid Al Thani Ali Yousef Al Rumaihi Bassem Hassan Mohammed | Appagino 2 First Devision Gunder Dejavu | 0 1 4 | 1 | |
8. | Wielka Brytania Nick Skelton Ben Maher Michael Whitaker John Whitaker | Big Star Tic Tak Cassionato Ornellaia | 4 4 0 | 8 | |
Stany Zjednoczone Kent Farrington Lucy Davis McLain Ward Elizabeth Madden | Voyeur Barron Azur Cortes'C' | 0 4 4 | 8 | ||
Hiszpania Pilar Lucrecia Cordón Manuel Fernandez Saro Eduardo Álvarez Aznar Sergio Álvarez Moya | Gribouille du Lys U Watch Rokefeller de Pleville Carlo 273 | 4 4 0 | 8 | ||
Szwecja Malin Baryard-Johnsson Peder Fredricson Henrik von Eckermann Rolf-Göran Bengtsson | Cue Channa Allin Yajamila Unita | 8 0 0 | 8 | ||
12. | Australia Matt Williams Scott Keach Edwina Tops-Alexander James Paterson-Robinson | Valinski S Fedor Lintea Tequila Amarillo | 8 4 0 | 12 | |
13. | Argentyna Ramiro Quintana Bruno Passaro Matías Albarracín José Maria Larocca | Appy Cara Chicago Z Cannavardo 9 Corent Du Lys | 7 4 4 | 15 | |
14. | Japonia Toshiki Masui Daisuke Fukushima Reiko Takeda Taizo Sugitani | Talouberdarco K Z Bardolino Cornet 36 Imothep | 16 4 16 | 36 | |
Ukraina Cassio Rivetti Ulrich Kirchhoff Ferenc Szentirmai René Tebbel | Fine Fleur Du Marais Prince de la Mare Chadino Zipper | 4 | 4 |
Finał
Jako wyniki pierwszej rundy finałowej były zaliczone wyniki jakie poszczególni zawodnicy uzyskali w drugiej rundzie kwalifikacji w konkursie indywidualnym.
Runda 1
Do drugiej rundy finałowej awansowało 8 najlepszych zespołów.
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Wynik drużyny | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone Kent Farrington Lucy Davis McLain Ward Elizabeth Madden | Voyeur Barron Azur Cortes'C' | 0 0 0 | 0 | Q |
Holandia Jeroen Dubbeldam Maikel van der Vleuten Harrie Smolders Jur Vrieling | Zenith Verdi Zirocco Blue Emerald | 0 0 0 | 0 | Q | |
Brazylia Eduardo Menezes Stephan Barcha Álvaro de Miranda Neto Pedro Veniss | Quintol Landpeter do Feroleto Cornetto K Quabri de L`isle | 0 0 0 | 0 | Q | |
Niemcy Daniel Deußer Meredith Michaels-Beerbaum Ludger Beerbaum Christian Ahlmann | First Class Z Fibonacci Casello Taloubet | 0 0 0 | 0 | Q | |
5. | Francja Philippe Rozier Kevin Staut Roger-Yves Bost Pénélope Leprevost | Rahotep de Toscane Reveur de Hurtebise Sydney Une Prince Flora de Mariposa | 0 1 0 | 1 | Q |
6. | Kanada Yann Candele Tiffany Foster Amy Millar Eric Lamaze | First Choice 15 Tripple X III Heros Fine Lady 5 | 0 4 0 | 4 | Q |
7. | Szwecja Malin Baryard-Johnsson Peder Fredricson Henrik von Eckermann Rolf-Göran Bengtsson | Cue Channa Allin Yajamila Unita | 4 0 4 | 8 | Q |
Szwajcaria Janika Sprunger Romain Duguet Martin Fuchs Steve Guerdat | Bonne Chance CW Quorida De Treho Clooney Nino Des Buissonnets | 8 0 0 | 8 | Q | |
9. | Katar Hamad Ali Mohamed A Al Attiyah Ali bin Chalid Al Thani Ali Yousef Al Rumaihi Bassem Hassan Mohammed | Appagino 2 First Devision Gunder Dejavu | 4 1 4 | 9 | |
10. | Argentyna Ramiro Quintana Bruno Passaro Matías Albarracín José Maria Larocca | Appy Cara Chicago Z Cannavardo 9 Corent Du Lys | 1 1 8 | 10 | |
11. | Hiszpania Pilar Lucrecia Cordón Manuel Fernandez Saro Eduardo Álvarez Aznar Sergio Álvarez Moya | Gribouille du Lys U Watch Rokefeller de Pleville Carlo 273 | 8 4 0 | 12 | |
12. | Wielka Brytania Nick Skelton Ben Maher Michael Whitaker John Whitaker | Big Star Tic Tak Cassionato Ornellaia | 4 4 5 | 13 | |
13. | Ukraina Cassio Rivetti Ulrich Kirchhoff Ferenc Szentirmai René Tebbel | Fine Fleur Du Marais Prince de la Mare Chadino Zipper | 4 9 1 | 14 | |
Japonia Toshiki Masui Daisuke Fukushima Reiko Takeda Taizo Sugitani | Talouberdarco K Z Bardolino Cornet 36 Imothep | 12 1 1 | 21 | ||
Australia Matt Williams Scott Keach Edwina Tops-Alexander James Paterson-Robinson | Valinski S Fedor Lintea Tequila Amarillo | 0 5 9 | 14 |
Runda 2
O trzecim miejscu decydowała dogrywka pomiędzy zespołami Niemiec i Kanady.
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Runda 2 | Runda 1 | Łącznie | Dogrywka |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Francja Philippe Rozier Kevin Staut Roger-Yves Bost Pénélope Leprevost | Rahotep de Toscane Reveur de Hurtebise Sydney Une Prince Flora de Mariposa | 1 0 1 | 2 | 1 | 3 | |
2. | Stany Zjednoczone Kent Farrington Lucy Davis McLain Ward Elizabeth Madden | Voyeur Barron Azur Cortes'C' | 1 4 0 | 0 | 5 | 5 | |
3. | Niemcy Daniel Deußer Meredith Michaels-Beerbaum Ludger Beerbaum Christian Ahlmann | First Class Z Fibonacci Casello Taloubet | 4 0 4 | 0 | 8 | 8 | 0 0 0 |
4. | Kanada Yann Candele Tiffany Foster Amy Millar Eric Lamaze | First Choice 15 Tripple X III Heros Fine Lady 5 | 4 0 0 | 4 | 4 | 8 | 4 0 4 |
5. | Brazylia Eduardo Menezes Stephan Barcha Álvaro de Miranda Neto Pedro Veniss | Quintol Landpeter do Feroleto Cornetto K Quabri de L`isle | 4 4 5 | 0 | 13 | 13 | |
6. | Szwajcaria Janika Sprunger Romain Duguet Martin Fuchs Steve Guerdat | Bonne Chance CW Quorida De Treho Clooney Nino Des Buissonnets | 1 5 1 | 8 | 7 | 15 | |
7. | Szwecja Malin Baryard-Johnsson Peder Fredricson Henrik von Eckermann Rolf-Göran Bengtsson | Cue Channa Allin Yajamila Unita | 1 8 1 | 8 | 10 | 18 | |
Holandia Jeroen Dubbeldam Maikel van der Vleuten Harrie Smolders Jur Vrieling | Zenith Verdi Zirocco Blue Emerald | 5 1 12 | 0 | 18 | 18 |
Bibliografia
- Jumping Team [online], rio2016.com [dostęp 2016-10-31] [zarchiwizowane z adresu 2016-09-22] (ang.).