Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych 2019
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Aarhus | ||
---|---|---|---|
Data | 30 marca 2019 | ||
Liczba zawodników | 520 | ||
Liczba reprezentacji | 63 |
43. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 30 marca 2019 roku w Aarhus, w Danii.
Miasto zostało wybrane gospodarzem imprezy przez Radę Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) na spotkaniu w Monako 1 grudnia 2016 roku[1]. Na początku kontrkandydatem Aarhus do organizacji zawodów było tunezyjskie Hammamet, jednakże tylko duńskie miasto złożyło oficjalną aplikację[1].
Po raz drugi w historii zawodów odbyła się rywalizacja drużyn mieszanych.
Rezultaty
Mężczyźni
1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat | |
Seniorzy – 10,240 km | Joshua Cheptegei | 31:40 | Jacob Kiplimo | 31:44 | Geoffrey Kipsang | 31:55 |
Seniorzy – Drużynowo | Uganda Joshua Cheptegei Jacob Kiplimo Thomas Ayeko Joel Ayeko | 20 pkt. | Kenia Geoffrey Kipsang Rhonex Kipruto Richard Kimunyan Rodgers Kwemoi | 43 pkt. | Etiopia Selemon Barega Andamlak Belihu Abdi Fufa Nigassa Mogos Tuemay | 46 pkt. |
Juniorzy – 7,728 km | Milkesa Mengesha | 23:52 | Tadese Worku | 23:54 | Oscar Chelimo | 23:55 |
Juniorzy – Drużynowo | Etiopia Milkesa Mengesha Tadese Worku Tsegay Kidanu Gebregewergs Teklay | 18 pkt. | Uganda Oscar Chelimo Hosea Kiplangat Samuel Kibet Mathew Chekwurui | 32 pkt. | Kenia Leonard Bett Edwin Bett Samwel Masau Charles Lokir | 34 pkt. |
Kobiety
1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat | |
Seniorki – 10,240 km | Hellen Obiri | 36:14 | Dera Dida | 36:16 | Letesenbet Gidey | 36:24 |
Seniorki – Drużynowo | Etiopia Dera Dida Letesenbet Gidey Tsehay Gemechu Zenebu Fikadu | 21 pkt. | Kenia Hellen Obiri Beatrice Chepkoech Eva Cherono Deborah Samum | 25 pkt. | Uganda Rachael Chebet Peruth Chemutai Juliet Chekwel Esther Chebet | 36 pkt. |
Juniorki – 5,856 km | Beatrice Chebet | 20:50 | Alemitu Tariku | 20:50 | Tsigie Gebreselama | 20:50 |
Juniorki – Drużynowo | Etiopia Alemitu Tariku Tsigie Gebreselama Girmawit Gebrzihair Mizan Alem | 17 pkt. | Kenia Beatrice Chebet Betty Kibet Jackline Rotich Lydia Lagat | 26 pkt. | Japonia Ayuka Kazama Ririka Hironaka Chika Kosakai Hazuki Doi | 72 pkt. |
Drużyna mieszana
1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat | |
Seniorzy – drużyna mieszana – 8,240 km | Etiopia Kebede Endale Bone Cheluke Teddese Lemi Fantu Worku | 25:49 | Maroko Soufiane El Bakkali Kaoutar Farkoussi Abdalaati Iguider Rababe Arafi | 26:22 | Kenia Conseslus Kipruto Jarinter Mwasya Elijah Manangoi Winfred Mbithe | 26:29 |
Tabela medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Etiopia | 5 | 3 | 3 | 11 |
2. | Kenia | 2 | 3 | 3 | 8 |
3. | Uganda | 2 | 2 | 2 | 6 |
4. | Maroko | 0 | 1 | 0 | 1 |
5. | Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 9 | 9 | 9 | 27 |
---|
Przypisy
Bibliografia
- IAAF World Cross Country Championships Aarhus 2019 Timetable by day. iaaf.org. [dostęp 2019-04-05]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
←2018 Zawody lekkoatletyczne z kalendarza IAAF w sezonie 2019 2020→
World Athletics Series |
|
---|---|
Inne międzynarodowe | |
Diamentowa Liga | |
World Challenge Meetings |
|
IAAF Hammer Throw Challenge |
|
IAAF World Indoor Tour |
|
Race Walking Challenge |
|
Combined Events Challenge |
|