Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2024
| |||
Data | 5–7 stycznia 2024 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Heerenveen | ||
Dyscyplina | |||
Klasyfikacja medalowa | |||
Zwycięzca | Holandia | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim na dystansach 2024 – zawody w łyżwiarstwie szybkim, które odbywały się w dniach 5–7 stycznia 2024 roku w holenderskim mieście Heerenveen w hali Thialf[1]. Rozegranych zostało po siedem konkurencji dla kobiet i mężczyzn.
Klasyfikacja medalowa
* Gospodarz ( Holandia)
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia* | 10 | 7 | 5 | 22 |
2 | Norwegia | 2 | 1 | 4 | 7 |
3 | Polska | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Belgia | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Włochy | 0 | 2 | 1 | 3 |
6 | Austria | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Niemcy | 0 | 1 | 0 | 1 |
Estonia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
9 | Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 14 | 14 | 14 | 42 |
Medaliści i medalistki
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Kobiety | |||
500 metrów[2] | Femke Kok | Jutta Leerdam | Vanessa Herzog |
1000 metrów[3] | Jutta Leerdam | Antoinette de Jong | Vanessa Herzog |
1500 metrów[4] | Antoinette de Jong | Marijke Groenewoud | Joy Beune |
3000 metrów[5] | Marijke Groenewoud | Irene Schouten | Ragne Wiklund |
Start masowy[6] | Marijke Groenewoud | Irene Schouten | Francesca Lollobrigida |
Bieg drużynowy[7] | Holandia Joy Beune Irene Schouten Marijke Groenewoud | Niemcy Josephine Schlörb Josie Hofmann Lea Sophie Scholz | Szwajcaria Jasmin Güntert Kaitlyn McGregor Ramona Härdi |
Sprint drużynowy[8] | Holandia Marrit Fledderus Femke Kok Antoinette de Jong | Polska Karolina Bosiek Andżelika Wójcik Iga Wojtasik | Norwegia Carina Jagtøyen Martine Ripsrud Julie Nistad Samsonsen |
Mężczyźni | |||
500 metrów[9] | Jenning de Boo | Marten Liiv | Marek Kania |
1000 metrów[10] | Kjeld Nuis | Jenning de Boo | Tim Prins |
1500 metrów[11] | Peder Kongshaug | Kjeld Nuis | Patrick Roest |
5000 metrów[12] | Patrick Roest | Davide Ghiotto | Sander Eitrem |
Start masowy[13] | Bart Swings | Gabriel Odor | Allan Dahl Johansson |
Bieg drużynowy[14] | Norwegia Sander Eitrem Peder Kongshaug Sverre Lunde Pedersen | Włochy Andrea Giovannini Davide Ghiotto Michele Malfatti | Holandia Marcel Bosker Bart Hoolwerf Chris Huizinga |
Sprint drużynowy[15] | Polska Marek Kania Piotr Michalski Damian Żurek | Norwegia Pål Myhren Kristensen Bjørn Magnussen Håvard Holmefjord Lorentzen | Holandia Stefan Westenbroek Jenning de Boo Wesly Dijs |
Przypisy
- ↑ ISU EK Afstanden [online], Schaatsen.nl [dostęp 2024-01-05] .
- ↑ 500 metrów kobiet
- ↑ 1000 metrów kobiet
- ↑ 1500 metrów kobiet
- ↑ 3000 metrów kobiet
- ↑ Start masowy kobiet
- ↑ Bieg drużynowy kobiet
- ↑ Sprint drużynowy kobiet
- ↑ 500 metrów mężczyzn
- ↑ 1000 metrów mężczyzn
- ↑ 1500 metrów mężczyzn
- ↑ 5000 metrów mężczyzn
- ↑ Start masowy mężczyzn
- ↑ Bieg drużynowy mężczyzn
- ↑ Sprint drużynowy mężczyzn
Bibliografia
- Wyniki na stronie ISU (ang.)
- p
- d
- e
←2022/2023 Sezon 2023/2024 w sportach zimowych 2024/2025→