Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1964 (składy)
Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce nożnej, które wystąpią podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Hiszpanii w dniach od 17-21 czerwca 1960 roku.
- Przynależność klubowa na koniec sezonu 1963/1964.
- Liczba występów i goli podana do dnia rozpoczęcia mistrzostw.
- Zawodnicy oznaczeni symbolem to kapitanowie reprezentacji.
- Legenda:
Pozycje na boisku:
BR – bramkarz
OB – obrońca
PM – pomocnik
NA – napastnik
Trener: Poul Petersen (ur. 11 kwietnia 1921)
Nr | Pozycja | Piłkarz | Data urodzenia | Mecze | Gole | Klub |
---|---|---|---|---|---|---|
BR | Nielsen, LeifLeif Nielsen | 28 maja 1942 | 0 | 0 | BK Frem | |
BR | Rask, Svend AageSvend Aage Rask | 14 lipca 1935 | 0 | 0 | Boldklubben 1909 | |
OB | Amdisen, JohnJohn Amdisen | 8 lipca 1934 | 9 | 0 | Aarhus GF | |
OB | Hansen, BentBent Hansen | 13 września 1933 | 43 | 1 | B 1903 | |
OB | Hansen, Jens JørgenJens Jørgen Hansen | 4 stycznia 1940 | 12 | 0 | Esbjerg fB | |
OB | Hansen, KajKaj Hansen | 16 sierpnia 1940 | 1 | 0 | BK Frem | |
OB | Larsen, BirgerBirger Larsen | 27 marca 1942 | 2 | 0 | BK Frem | |
OB | Wolmar, BentBent Wolmar | 8 sierpnia 1937 | 0 | 0 | Aarhus GF | |
PO | Bertelsen, CarlCarl Bertelsen | 15 listopada 1937 | 17 | 8 | Esbjerg fB | |
PO | Jørgensen, HelgeHelge Jørgensen | 17 września 1937 | 6 | 0 | KFUM Odense | |
PO | Nielsen, ErlingErling Nielsen | 2 stycznia 1935 | 1 | 0 | Boldklubben 1909 | |
PO | Sørensen, OleOle Sørensen | 25 listopada 1937 | 14 | 1 | Kjøbenhavns Boldklub | |
NA | Madsen, OleOle Madsen | 21 grudnia 1934 | 30 | 32 | Hellerup IK | |
NA | Danielsen, JohnJohn Danielsen | 13 lipca 1939 | 24 | 7 | Boldklubben 1909 | |
NA | Thorst, KjeldKjeld Thorst | 13 maja 1940 | 7 | 5 | Aalborg BK | |
NA | Rasmussen, JørgenJørgen Rasmussen | 19 lutego 1937 | 0 | 0 | Boldklubben 1913 | |
NA | Søndergaard, TomTom Søndergaard | 2 stycznia 1944 | 0 | 0 | B1893 |
Trener: José Villalonga (ur. 12 grudnia 1919)
Trener: Lajos Baróti (ur. 19 sierpnia 1914)
Trener: Konstantin Bieskow (ur. 18 listopada 1920)
Nr | Pozycja | Piłkarz | Data urodzenia | Mecze | Gole | Klub |
---|---|---|---|---|---|---|
OB | Aniczkin, WiktorWiktor Aniczkin | 8 grudnia 1941 | 1 | 0 | Dinamo Moskwa | |
OB | Szestierniow, AlbertAlbert Szestierniow | 20 czerwca 1941 | 7 | 0 | CSKA Moskwa | |
NA | Czislenko, IgorIgor Czislenko | 4 stycznia 1939 | 15 | 4 | Dinamo Moskwa | |
OB | Dubinski, EduardEduard Dubinski | 6 kwietnia 1935 | 12 | 0 | CSKA Moskwa | |
OB | Głotow, WładimirWładimir Głotow | 23 stycznia 1937 | 4 | 0 | Dinamo Moskwa | |
NA | Gusarow, GiennadijGiennadij Gusarow | 11 marca 1937 | 10 | 4 | Dinamo Moskwa | |
NA | Iwanow, WalentinWalentin Iwanow | 19 listopada 1934 | 51 | 22 | Torpedo Moskwa | |
NA | Chusainow, GalimzianGalimzian Chusainow | 27 czerwca 1937 | 10 | 0 | Spartak Moskwa | |
NA | Kopajew, OlegOleg Kopajew | 28 listopada 1937 | 0 | 0 | SKA Rostów nad Donem | |
PO | Korniejew, AleksiejAleksiej Korniejew | 6 lutego 1939 | 0 | 0 | Spartak Moskwa | |
NA | Małofiejew, EduardEduard Małofiejew | 2 czerwca 1942 | 2 | 0 | Dynama Mińsk | |
OB | Mudrik, EduardEduard Mudrik | 18 lipca 1939 | 5 | 1 | Dinamo Moskwa | |
NA | Poniedielnik, WiktorWiktor Poniedielnik | 22 maja 1937 | 24 | 18 | SKA Rostów nad Donem | |
PO | Szykunow, JurijJurij Szykunow | 8 grudnia 1939 | 0 | 0 | SKA Rostów nad Donem | |
OB | Szustikow, WiktorWiktor Szustikow | 28 stycznia 1939 | 4 | 0 | Torpedo Moskwa | |
Bramkarz | Uruszadze, RamazRamaz Uruszadze | 17 sierpnia 1939 | 2 | 0 | Torpedo Kutaisi | |
PO | Woronin, WalerijWalerij Woronin | 17 lipca 1939 | 24 | 2 | Torpedo Moskwa | |
Bramkarz | Jaszyn, LewLew Jaszyn | 22 października 1929 | 52 | 0 | Dinamo Moskwa |
Linki zewnętrzne
- Statystyki turnieju (ang.)
- p
- d
- e
Turnieje | |
---|---|
Eliminacje |
|
Składy |
|
Finały |
- Puchar Henriego Delaunaya
- Maskotki
- Piłki
- Nagrody
- Piosenki
- Rekordy i statystyki