Mistrzostwa NACAC U-25 w Lekkoatletyce 2000
1. Mistrzostwa NACAC U-25 w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 25, które odbyły się od 3 do 5 sierpnia 2000 roku w Monterrey. Impreza odbyła się pod egidą North America, Central America and Caribbean Athletic Association.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Kim Collins | 10,46 | Nicolas Macrozonaris | 10,75 | Dion Crabbe | 10,82 |
Bieg na 200 m | Kim Collins | 20,53 | Dominic Demeritte | 20,85 | Dion Crabbe | 21,27 |
Bieg na 400 m | Fabian Rollins | 46,01 | Chris Brown | 46,02 | David Coombs | 46,86 |
Bieg na 800 m | Milton Browne | 1:51,02 | Martin Cluff | 1:51,20 | Heleodoro Navarro | 1:52,12 |
Bieg na 1500 m | Jonathon Riley | 3:45,48 | Alejandro Suárez | 3:48,09 | Luis Arias | 3:49,79 |
Bieg na 5000 m | Alejandro Suárez | 14:11,48 | Jason Balkman | 14:16,44 | Nathan Nutter | 14:26,25 |
Bieg na 10 000 m | David Galindo | 31:03,25 | Jonathan Morales | 31:48,66 | Sergio de León | 32:05,08 |
Półmaraton | Hugo Romero | 1:08:59 | Ariel Aguirre | 1:09:36 | Francisco Mondragón | 1:10:15 |
Bieg na 110 m przez płotki | Aubrey Herring | 13,96 | Andrew Lissade | 13,98 | Randy Gillon | 14,33 |
Bieg na 400 m przez płotki | Nick Stewart | 50,06 | Jeff Ellis | 50,76 | Ryan Clarke | 50,94 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tom Chorny | 8:47,98 | Chuck Sloan | 8:48,60 | Alex Greaux | 9:00,61 |
Sztafeta 4 x 100 m | Portoryko | 40,45 | ||||
Sztafeta 4 x 400 m | Barbados | 3:10,76 | Meksyk | 3:13,66 | Kanada | 3:25,33 |
Chód na 20 km | Edgar Hernández | 1:25:37 | Jesús Sánchez | 1:29:31 | John Nunn | 1:45:38 |
Skok wzwyż | Jesse Lipscombe | 2,20 | Jeremy Fischer | 2,15 | Damon Thompson | 2,05 |
Skok o tyczce | Russ Buller | 5,40 | Robison Pratt | 5,20 | ||
Skok w dal | Miguel Pate | 7,68 | Aundre Edwards | 7,53 | Cleavon Dillon | 7,45 |
Trójskok | Allen Mortimer | 15,74w | Gregory Hughes | 15,48 | Gerardo Martínez | 15,43w |
Pchnięcie kulą | John Davis | 19,50 | Jarred Rome | 19,50 | Dave Stoute | 18,91 |
Rzut dyskiem | Casey Malone | 59,19 | Jarred Rome | 58,08 | Juan Martínez | 41,19 |
Rzut młotem | Kevin Mannon | 67,72 | Raúl Rivera | 59,57 | Carlos Valencia | 57,27 |
Rzut oszczepem | Brian Kollar | 71,51 | Javier Ugarte | 61,58 | Gustavo Siller | 59,05 |
Dziesięciobój | Maurice Smith | 7090 pkt. | Juan Tenorio | 5853 pkt. | Alejandro Escalona | 5778 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Angela Williams | 11,57 | Aleen Bailey | 11,66 | Cydonie Mothersill | 11,83 |
Bieg na 200 m | Aleen Bailey | 23,47 | Cydonie Mothersill | 23,72 | Christine Amertil | 24,05 |
Bieg na 400 m | Christine Amertil | 52,65 | Tanya Oxley | 52,92 | Tonique Williams | 53,05 |
Bieg na 800 m | Elizabeth Diaz | 2:03,59 | Ashley Wysong | 2:04,92 | Sheena Gooding | 2:12,92 |
Bieg na 1500 m | Susan Taylor | 4:20,31 | Margarita Tapia | 4:27,45 | Janill Williams | 4:32,34 |
Bieg na 5000 m | Margarita Tapia | 16:51,57 | Janill Williams | 18:16,78 | Guadalupe García | 18:38,48 |
Bieg na 10 000 m | Guadalupe García | 38:59,43 | Kary Tripp | 39:01,36 | ||
Półmaraton | Madai Pérez | 1:25:02 | ||||
Bieg na 100 m przez płotki | Jenny Adams | 13,54 | Dalanda Jackson | 13,87 | Angela Whyte | 14,14 |
Bieg na 400 m przez płotki | Tawa Babatunde | 57,99 | Deniece Bell | 58,30 | Sheena Johnson | 59,81 |
Sztafeta 4 x 100 m | Kanada | 46,37 | ||||
Sztafeta 4 x 400 m | Barbados | 3:36,58 | Kanada | 3:37,90 | Meksyk | 3:49,83 |
Chód na 20 km | Victoria Palacios | 1:39:02 | Marina Crivello | 1:39:55 | Abigail Sáenz | 1:44:51 |
Skok wzwyż | Celly Martínez | 1,75 | Yunuen Alejandri | 1,60 | ||
Skok o tyczce | Tracy O’Hara | 4,00 | Dana Ellis | 3,80 | Kristin Hagel | 3,70 |
Skok w dal | Jenny Adams | 6,34 | Tisha Parker | 6,32w | Ayesha Maycock | 6,15w |
Trójskok | Nicole Gamble | 13,27 | Dahlia Ingram | 12,72 | Mónica Martínez | 11,98 |
Pchnięcie kulą | Tina McDonald | 16,07 | Marie-Josée LeJour | 14,83 | Melissa Gibbons | 14,76 |
Rzut dyskiem | Tina McDonald | 49,23 | Melissa Gibbons | 48,99 | Marie-Josée LeJour | 46,41 |
Rzut młotem | Melissa Price | 61,83 | Maureen Griffin | 60,47 | Violeta Guzmán | 58,84 |
Rzut oszczepem | Kendra Wecker | 53,18 | Ana Erika Gutiérrez | 47,28 | ||
Siedmiobój | Tracye Lawyer | 5557 pkt. | Christi Smith | 5180 pkt. | Rocío González | 4065 pkt. |
Bibliografia
- NACAC Under 23 (Under 25) Championships [online], gbrathletics [dostęp 2012-04-16] (ang.).
- p
- d
- e
|
W latach 2000-2002 rozegrano zawody w kategorii U25. Od 2019 roku rozgrywane są mistrzostwa U18 i U23 (w 2021 rozegrano mistrzostwa U18, U20 i U23).