Puchar Świata w kolarstwie torowym 2003
Puchar Świata w kolarstwie torowym | |
---|---|
2002 – 2003 – 2004 | |
Zwycięzca | |
Niemcy |
Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2003 to 11. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował cztery rundy: w stolicy Rosji - Moskwie w dniach 14-16 lutego 2003 roku, w meksykańskim Aguascalientes w dniach 21-23 marca 2004 roku, w południowoafrykańskim Kapsztadzie w dniach 11-13 kwietnia 2003 roku oraz w australijskim Sydney w dniach 16-18 maja 2003.
Trofeum sprzed roku broniła reprezentacja USA. W tym sezonie najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec.
Klasyfikacja narodów
Miejsce | Państwo | Punkty |
---|---|---|
1. | Niemcy | 379 |
2. | Australia | 336 |
3. | Francja | 288 |
4. | Rosja | 265 |
5. | Holandia | 229 |
6. | Wielka Brytania | 182 |
7. | Hiszpania | 175 |
8. | Ukraina | 174 |
9. | Nowa Zelandia | 131 |
9. | Stany Zjednoczone | 131 |
Wyniki
Mężczyźni
Keirin
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | René Wolff | Josiah Ng On Lam | Ivan Vrba |
2. | Aguascalientes | Keiichiro Yaguchi | Jan Van Eijden | Jaroslav Jeřábek |
3. | Kapsztad | José Antonio Escuredo | Martin Benjamin | Peter Bazálik |
4. | Sydney | Jens Fiedler | Toshiaki Fushimi | Ryan Bayley |
Klasyfikacja końcowa | Josiah Ng On Lam | José Antonio Escuredo | Ryan Bayley |
1000 m
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Stefan Nimke | Theo Bos | Grzegorz Krejner |
2. | Aguascalientes | Jamie Staff | Sören Lausberg | Wilson Meneses |
3. | Kapsztad | Chris Hoy | Stefan Nimke | Shane Kelly |
4. | Sydney | Shane Kelly | Mathieu Mandard | Wilson Meneses |
Klasyfikacja końcowa | Stefan Nimke | Ahmed Lopez | Shane Kelly |
Sprint indywidualny
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Laurent Gané | Pavel Buráň | Jaroslav Jeřábek |
2. | Aguascalientes | Mark French | Jamie Staff | Arnaud Duble |
3. | Kapsztad | Mickaël Bourgain | Jaroslav Jeřábek | Jan Van Eijden |
4. | Sydney | René Wolff | Mark French | Ross Edgar |
Klasyfikacja końcowa | Mark French | Jaroslav Jeřábek | Pavel Buráň |
Sprint drużynowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Hiszpania José Antonio Villanueva José Antonio Escuredo Salvador Melia | Polska Grzegorz Krejner Łukasz Kwiatkowski Grzegorz Trębski | Japonia Yuichiro Kamiyama Tomohiro Nagatsuka Toshiaki Fushimi |
2. | Aguascalientes | Francja Mickaël Bourgain Laurent Gané Arnaud Tournant | Słowacja Jaroslav Jeřábek Peter Bazálik Ján Lepka | Niemcy Sören Lausberg Jan Van Eijden Matthias John |
3. | Kapsztad | Wielka Brytania Jamie Staff Chris Hoy Jason Queally | Niemcy Stefan Nimke Carsten Bergemann Matthias John | Australia Ryan Bayley Shane Kelly Mark French |
4. | Sydney | Japonia Toshiaki Fushimi Kiyofumi Nagai Tomohiro Nagatsuka | Australia Ryan Bayley Shane Kelly Mark French | Niemcy Jens Fiedler Michael Seidenbecher René Wolff |
Klasyfikacja końcowa | Japonia | Niemcy | Francja |
Wyścig indywidualny na dochodzenie
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Sergi Escobar | Jens Lehmann | Wołodymyr Diudia |
2. | Aguascalientes | Wasil Kiryjenka | Hayden Godfrey | Paul Manning |
3. | Kapsztad | Luke Roberts | Jérôme Neuville | Sergi Escobar |
4. | Sydney | Mark Jamieson | Hayden Godfrey | Guido Fulst |
Klasyfikacja końcowa | Hayden Godfrey | Sergi Escobar | Luke Roberts |
Wyścig drużynowy na dochodzenie
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Rosja Aleksiej Markow Aleksandr Sierow Siergiej Klimow Nikita Jeskow | Niemcy Jens Lehmann Guido Fulst Sebastian Siedler Christian Bach | Ukraina Wołodymyr Diudia Roman Kononenko Serhij Czerniawski Wołodymyr Zahorodny |
2. | Aguascalientes | Kolumbia Alexander González José Serpa Carlos Alzate Juan Pablo Forero | Wielka Brytania Bryan Steel Tony Gibb Paul Manning Steve Cummings | Białoruś Siarhiej Daubniuk Jauhen Sobal Wiktar Rapinski Wasil Kiryjenka |
3. | Kapsztad | Ukraina Ołeksandr Symonenko Wołodymyr Zahorodny Wołodymyr Diudia Witalij Popkow | Wielka Brytania Bryan Steel Tony Gibb Paul Manning Kieran Page | Australia Luke Roberts Peter Dawson Mark Jamieson Ashley Hutchinson |
4. | Sydney | Nowa Zelandia Heath Blackgrove Hayden Godfrey Marc Ryan Lee Vertongen | Niemcy Marc Altmann Guido Fulst Leif Lampater Andreas Müller | Australia Mark Jamieson Bradley Norton Chris Pascoe Christopher Sutton |
Klasyfikacja końcowa | Niemcy | Rosja | Ukraina |
Scratch
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Robert Slippens | Alex Rasmussen | Franck Perque |
2. | Aguascalientes | Miguel Alzamora | Franco Marvulli | Walter Pérez |
3. | Kapsztad | Alexander Aeschbach | Jean Pierre van Zyl | Jeroen Straathof |
4. | Sydney | Gregory Henderson | Roland Garber | Andreas Müller |
Klasyfikacja końcowa | Roland Garber | Noriyuki Iijima | Robert Slippens Miguel Alzamora Alexander Aeschbach Gregory Henderson |
Madison
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Niemcy Guido Fulst Andreas Müller | Holandia Robert Slippens Danny Stam | Dania Jimmy Hansen Alex Rasmussen |
2. | Aguascalientes | Argentyna Juan Curuchet Walter Pérez | Hiszpania Miguel Alzamora Joan Llaneras | Francja Franck Perque Jerome Neuville |
3. | Kapsztad | Argentyna Juan Curuchet Walter Pérez | Szwajcaria Alexander Aeschbach Franco Marvulli | Hiszpania Isaac Gálvez Joan Llaneras |
4. | Sydney | Niemcy Guido Fulst Andreas Müller | Australia Rodney Mcgee Darren Young | Holandia Gideon de Jong Geert-Jan Jonkman |
Klasyfikacja końcowa | Niemcy | Argentyna | Holandia |
Wyścig punktowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Matthew Gilmore | Joan Llaneras | Michaił Ignatjew |
2. | Aguascalientes | Leonardo Duque | Juan Curuchet | Chris Newton |
3. | Kapsztad | Mark Renshaw | Andreas Müller | Franck Perque |
4. | Sydney | Michaił Ignatjew | Wołodymyr Rybin | Gregory Henderson |
Klasyfikacja końcowa | Joan Llaneras | Chris Newton | Colby Pearce |
Kobiety
Keirin
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Swietłana Grankowska | Clara Sanchez | Céline Nivert |
2. | Aguascalientes | Céline Nivert | Li Na | Tanya Lindenmuth |
3. | Kapsztad | Daniela Larreal | Katrin Meinke | Diana García |
4. | Sydney | Rosealee Hubbard | Kerrie Meares | Christin Muche |
Klasyfikacja końcowa | Céline Nivert | Swietłana Grankowska | Daniela Larreal |
500 m
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Natalla Cylinska | Jiang Yonghua | Katrin Meinke |
2. | Aguascalientes | Natalla Cylinska | Nancy Contreras | Tanya Lindenmuth |
3. | Kapsztad | Nancy Contreras | Natalla Cylinska | Jiang Cuihua |
4. | Sydney | Nancy Contreras | Jiang Yonghua | Yvonne Hijgenaar |
Klasyfikacja końcowa | Nancy Contreras Natalla Cylinska | Lori-Ann Muenzer |
Sprint indywidualny
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Natalla Cylinska | Swietłana Grankowska | Katrin Meinke |
2. | Aguascalientes | Natalla Cylinska | Tanya Lindenmuth | Nancy Contreras |
3. | Kapsztad | Swietłana Grankowska | Katrin Meinke | Jiang Cuihua |
4. | Sydney | Nancy Contreras | Victoria Pendleton | Lori-Ann Muenzer |
Klasyfikacja końcowa | Daniela Larreal | Swietłana Grankowska | Natalla Cylinska |
Sprint drużynowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Rosja Swietłana Grankowska Tamiłła Abasowa Oksana Griszyna | Ukraina Iryna Janowycz Ludmiła Wypyrajło Sofija Pryszczepa | Niemcy Katrin Meinke Susan Panzer Christina Becker |
2. | Aguascalientes | Rosja Jelena Czałych Oksana Griszyna Julija Arustamowa | Holandia Anouska van der Zee Yvonne Hijgenaar Vera Koedooder | |
3. | Kapsztad | Niemcy Katrin Meinke Susan Panzer Kathrin Freitag | Rosja Swietłana Grankowska Julija Arustamowa Tamiłła Abasowa | Australia Kerrie Meares Anna Meares Rochelle Gilmore |
4. | Sydney | Australia Rochelle Gilmore Rosealee Hubbard Kerrie Meares | Rosja Tamiłła Abasowa Julija Arustamowa Oksana Griszyna | Ukraina Sofija Pryszczepa Ludmiła Wypyrajło Iryna Janowycz |
Klasyfikacja końcowa | Rosja | Holandia | Australia |
Wyścig indywidualny na dochodzenie
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Katherine Bates | Swiatłana Iwachonenkowa | Olga Slusariewa |
2. | Aguascalientes | Sarah Ulmer | Erin Mirabella | Rasa Mažeikytė |
3. | Kapsztad | Karin Thürig | Christina Becker | Gema Pascual |
4. | Sydney | Sarah Ulmer | Diana Žiliūtė | Alexis Rhodes |
Klasyfikacja końcowa | Sarah Ulmer | Anouska van der Zee | Christina Becker |
Scratch
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Ludmiła Wypyrajło | Juliette Vandeckerchove | Adrie Visser |
2. | Aguascalientes | Jelena Czałych | Eleonora Soldo | Belem Guerrero |
3. | Kapsztad | Julija Arustamowa | Gema Pascual | Alison Wright |
4. | Sydney | Victoria Pendleton | Rochelle Gilmore | Sarah Ulmer |
Klasyfikacja końcowa | Gema Pascual | Ludmiła Wypyrajło | Adrie Visser |
Wyścig punktowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Olga Slusariewa | Adrie Visser | Ludmiła Wypyrajło |
2. | Aguascalientes | Jelena Czałych | Belem Guerrero | Vera Koedooder |
3. | Kapsztad | Swiatłana Iwachonenkowa | Marion Clignet | Cathy Moncassin-Prime |
4. | Sydney | Vera Carrara | Ludmiła Wypyrajło | Sarah Ulmer |
Klasyfikacja końcowa | Vera Carrara | Marion Clignet | Ludmiła Wypyrajło |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie UCI. oldsite.uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang.)