Sporty wodne na Igrzyskach Imperium Brytyjskiego 1930
Igrzyska Imperium Brytyjskiego | ||
| ||
Miejsce | Kanada | |
---|---|---|
Liczba konkurencji | 15 | |
Obiekt rozgrywek | Hamilton Pool |
Sporty wodne na I Igrzyskach Imperium Brytyjskiego – zawody pływackie i w skokach do wody rozegrane w kanadyjskim mieście Hamilton w 1930 roku. Zawody obejmowały jedenaście konkurencji pływackich – sześć męskich i pięć kobiecych – oraz cztery w skokach do wody, po dwie dala kobiet i mężczyzn. Klasyfikację medalową wygrała ekipa Kanady, która zdobyła łącznie szesnaście medali.
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Kanada | 6 | 5 | 5 | 16 |
2. | Anglia | 6 | 4 | 4 | 14 |
3. | Australia | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Południowa Afryka | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Szkocja | 0 | 2 | 3 | 5 |
6. | Walia | 0 | 2 | 1 | 3 |
7. | Nowa Zelandia | 0 | 2 | 0 | 2 |
Rezultaty
Pływanie
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
100 jardów w st. dowolnym (szczegóły) | Munroe Bourne | 56,0 | Norman Brooks | 56,1 | Bert Gibson | nieznany |
440 jardów w st. dowolnym (szczegóły) | Noel Ryan | 4:39,8 | Gordon Bridson | 4:45,8 | George Burleigh | nieznany |
1500 jardów w st. dowolnym (szczegóły) | Noel Ryan | 18:55,4 | Gordon Bridson | 19:41,0 | George Burleigh | nieznany |
100 jardów w st. grzbietowym (szczegóły) | James Trippett | 1:05,4 | Willie Francis | 1:05,8 | John Besford | 1:07,0 |
220 jardów w st. klasycznym (szczegóły) | Jack Aubin | 2:38,4 | Stanley Bell | 2:39,6 | Reggie Flint | 2:44,8 |
4 × 100 jardów st. dowolnym (szczegóły) | Kanada Bert Gibson | 8:42,4 | Anglia Freddie Milton | 8:42,8 | Startowały tylko 2 drużyny |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
100 jardów w st. dowolnym (szczegóły) | Joyce Cooper | 1:07,0 | Ellen King | 1:07,4 | Valerie Davies | nieznany |
440 jardów w st. dowolnym (szczegóły) | Joyce Cooper | 5:25,4 | Valerie Davies | 5:28,0 | Sarah Stewart | nieznany |
100 jardów w st. grzbietowym (szczegóły) | Joyce Cooper | 1:15,0 | Valerie Davies | 1:16,8 | Phyllis Harding | 1:17,6 |
220 jardów w st. klasycznym (szczegóły) | Celia Wolstenholme | 2:54,8 | Margery Hinton | 3:04,2 | Ellen King | nieznany |
4 × 100 jardów st. dowolnym (szczegóły) | Anglia Joyce Cooper | 4:32,8 | Kanada Elizabeth Edwards | 4:33,0 | Szkocja Cissie Stewart | 4:37,0 |
Skoki do wody
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Trampolina 3 m (szczegóły) | Alfred Phillips | 147,0 pkt | Cyril Kennett | 138,0 pkt | Arthur Stott | 127,0 pkt |
Wieża 10 m (szczegóły) | Alfred Phillips | 90,6 pkt | Samuel Walker | 83,3 pkt | Terry Scott | 82,3 pkt |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Trampolina 3 m (szczegóły) | Oonagh Whitsett | 90,1 pkt | Doris Ogilvie | 89,7 pkt | Mollie Bailey | 88,7 pkt |
Wieża 10 m (szczegóły) | Pearl Stoneham | 39,3 pkt | Helen McCormack | 38,3 pkt | Startowały tylko 2 zawodniczki |
Bibliografia
- COMMONWEALTH GAMES MEDALLISTS - SWIMMING AND DIVING (MEN). gbrathletics.com. [dostęp 2012-05-04]. (ang.).
- COMMONWEALTH GAMES MEDALLISTS - SWIMMING AND DIVING (WOMEN). gbrathletics.com. [dostęp 2012-05-04]. (ang.).
- Commonwealth Games Federation. [dostęp 2012-05-04]. (ang.).
- p
- d
- e
|
- p
- d
- e
|