Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952 – dwójka bez sternika
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952.
Stany Zjednoczone | |
Belgia | |
Szwajcaria |
Rywalizacja w dwójkach bez sternika mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952 rozgrywana była między 20 a 23 lipca 1952 na torze regatowym w Meilahti w Helsinkach. Wystartowało 16 osad z 16 krajów.
Terminarz
Data | Godzina | |
---|---|---|
20 lipca 1952 | Runda 1 | |
21 lipca 1952 | 09:00 | Repasaże |
16:00 | Półfinały | |
22 lipca 1952 | 09:00 | Repasaże |
23 lipca 1952 | 16:30 | Finał |
Format
W rundzie 1 rozegrano cztery wyścigi, z których dwie pierwsze osady awansowały do półfinału, pozostałe zaś do repasaży. Z dwóch wyścigów repasażowych zwycięzcy każdego wyścigu awansowali do drugiej rundy repasaży, a pozostałe osady odpadały z rywalizacji. Z dwóch wyścigów półfinałowych zwycięzcy awansowali do finału, pozostałe osady awansowały do repasaży (druga runda). Z trzech wyścigów repasażowych tylko zwycięzcy awansowali do finału.
Wyniki
Runda 1
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Szwajcaria | Kurt Schmid Hans Kalt | 7:46,0 | Q |
2. | Wielka Brytania | David Callender Christopher Davidge | 7:47,0 | Q |
3. | Belgia | Michel Knuysen Bob Baetens | 7:48,9 | |
4. | Stany Zjednoczone | Charlie Logg Tom Price | 7:50,7 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Australia | Don Palmer Vic Middleton | 8:06,4 | Q |
2. | Dania | Bent Jensen Palle Tillisch | 8:13,3 | Q |
3. | Włochy | Bruno Gamba Antonio Saverio | 9:21,2 | |
4. | Polska | Jan Świątkowski Stanisław Wieśniak | DSQ |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Holandia | Ben Binnendijk Carl Kuntze | 8:00,4 | Q |
2. | Argentyna | Alberto Madero Óscar Almirón | 8:02,2 | Q |
3. | Protektorat Saary | Klaus Hahn Herbert Kesel | 8:09,5 | |
4. | ZSRR | Michaił Płaksin Wasilij Bagriecow | 8:12,3 |
- Bieg 4
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Szwecja | Bernt Torberntsson Evert Gunnarsson | 7:54,5 | Q |
2. | Francja | Jean-Pierre Souche René Guissart | 7:59,9 | Q |
3. | RFN | Heinz Renneberg Heinz Eichholz | 8:03,3 | |
4. | Finlandia | Stig Winter Bengt Ahlström | 8:06,7 |
Repasaże
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Belgia | Michel Knuysen Bob Baetens | 7:22,8 | Q |
2. | ZSRR | Michaił Płaksin Wasilij Bagriecow | 7:31,9 | |
3. | Włochy | Bruno Gamba Antonio Saverio | 7:43,4 | |
4. | Finlandia | Stig Winter Bengt Ahlström | 7:47,9 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone | Charlie Logg Tom Price | 7:28,4 | Q |
2. | Polska | Jan Świątkowski Stanisław Wieśniak | 7:39,7 | |
- | Protektorat Saary | Klaus Hahn Herbert Kesel | DNF | |
- | RFN | Heinz Renneberg Heinz Eichholz | DSQ |
Półfinały
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Szwajcaria | Kurt Schmid Hans Kalt | 7:37,7 | Q |
2. | Australia | Don Palmer Vic Middleton | 7:46,8, | |
3. | Francja | Jean-Pierre Souche René Guissart | 7:54,7 | |
4. | Argentyna | Alberto Madero Óscar Almirón | 7:59,8 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Wielka Brytania | David Callender Christopher Davidge | 7:45,6 | Q |
2. | Holandia | Ben Binnendijk Carl Kuntze | 7:53,2 | |
3. | Szwecja | Bernt Torberntsson Evert Gunnarsson | 8:07,5 | |
4. | Dania | Bent Jensen Palle Tillisch | 8:15,7 |
Druga runda repasaży
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone | Charlie Logg Tom Price | 7:36,2 | Q |
2. | Dania | Bent Jensen Palle Tillisch | 7:47,1 | |
3. | Australia | Don Palmer Vic Middleton | 7:50,5 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Belgia | Michel Knuysen Bob Baetens | 7:35,0 | Q |
2. | Argentyna | Alberto Madero Óscar Almirón | 7:41,0 | |
3. | Holandia | Ben Binnendijk Carl Kuntze | 7:44,7 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas | Kwal. |
---|---|---|---|---|
1. | Francja | Jean-Pierre Souche René Guissart | 7:57,1 | Q |
2. | Szwecja | Bernt Torberntsson Evert Gunnarsson | 7:58,6 |
Finał
Miejsce | Narodowość | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | Charlie Logg Tom Price | 8:20,7 | |
Belgia | Michel Knuysen Bob Baetens | 8:23,5 | |
Szwajcaria | Kurt Schmid Hans Kalt | 8:32,7 | |
4. | Wielka Brytania | David Callender Christopher Davidge | 8:37,4 |
5. | Francja | Jean-Pierre Souche René Guissart | 8:48,8 |
Bibliografia
- Olympic Official Reports Collection - Official Reports 1952 [online], s. 612 (ang.).
- Olympedia - Coxless Pairs, Men [online] (ang.).