1993 Dünya Halter Şampiyonası
1993 Dünya Halter Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Ev sahibi şehir | Melbourne, Avustralya | ||
Tarih | 11-21 Kasım | ||
Katılan ülke sayısı | 57 | ||
Katılan sporcu sayısı | 289 | ||
|
1993 Dünya Halter Şampiyonası, 11-21 Kasım 1993 tarihleri arasında Avustralya'nın Melbourne kentinde düzenlendi. Etkinliğe Dünya Halter Birliği'ne bağlı 57 ulusal federasyondan 289 halterci (195 erkek ve 94 kadın) katıldı. Erkeklerde 65.incisi ve Kadınlarda 7.ncisi düzenlenmiştir.
Madalya tablosu
Büyük (Toplam sonuç) madalyalara göre sıralama
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 6 | 2 | 1 | 9 |
2 | Bulgaristan | 5 | 1 | 0 | 6 |
3 | Tayvan | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Türkiye | 1 | 3 | 0 | 4 |
5 | Almanya | 1 | 2 | 2 | 5 |
6 | Ukrayna | 1 | 1 | 2 | 4 |
7 | Rusya | 1 | 1 | 1 | 3 |
Yunanistan | 1 | 1 | 1 | 3 | |
9 | Türkmenistan | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | ABD | 0 | 2 | 0 | 2 |
11 | Güney Kore | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Japonya | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kuzey Kore | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Avustralya | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Gürcistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
16 | Hindistan | 0 | 0 | 2 | 2 |
17 | Kazakistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Macaristan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ermenistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (20 Ülke) | 19 | 19 | 19 | 57 |
Tüm madalyaların sıralaması: Büyük (Toplam sonuç) ve Küçük (Koparma ve Silkme)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 20 | 7 | 4 | 31 |
2 | Bulgaristan | 13 | 5 | 2 | 20 |
3 | Tayvan | 5 | 3 | 3 | 11 |
4 | Almanya | 4 | 4 | 4 | 12 |
5 | Türkiye | 3 | 7 | 0 | 10 |
6 | Ukrayna | 3 | 6 | 3 | 12 |
7 | Rusya | 3 | 3 | 3 | 9 |
8 | Yunanistan | 2 | 4 | 5 | 11 |
9 | Türkmenistan | 2 | 0 | 1 | 3 |
10 | Avustralya | 1 | 3 | 2 | 6 |
11 | Gürcistan | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | ABD | 0 | 4 | 1 | 5 |
13 | Güney Kore | 0 | 3 | 7 | 10 |
14 | Japonya | 0 | 2 | 6 | 8 |
15 | Kuzey Kore | 0 | 2 | 2 | 4 |
16 | Macaristan | 0 | 1 | 3 | 4 |
17 | Kazakistan | 0 | 1 | 2 | 3 |
18 | Kanada | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Hindistan | 0 | 0 | 4 | 4 |
20 | Ermenistan | 0 | 0 | 3 | 3 |
Toplam (20 Ülke) | 57 | 57 | 57 | 171 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
54 kg | ||||||
Koparma | Yang Bing (CHN) | 122.5 kg | Halil Mutlu (TUR) | 122.5 kg | Ko Kwang-ku (KOR) | 120.0 kg |
Silkme | Ivan Ivanov (BUL) | 157.5 kg | Halil Mutlu (TUR) | 152.5 kg | Ko Kwang-ku (KOR) | 150.0 kg |
Toplam | Ivan Ivanov (BUL) | 277.5 kg DR | Halil Mutlu (TUR) | 275.0 kg | Ko Kwang-ku (KOR) | 270.0 kg |
59 kg | ||||||
Koparma | Nikolay Peshalov (BUL) | 137.5 kg | Hafız Süleymanoğlu (TUR) | 135.0 kg | Qiu Shanlin (CHN) | 132.5 kg |
Silkme | Nikolay Peshalov (BUL) | 167.5 kg DR | Georgios Tzelilis (GRE) | 165.0 kg | Tang Lingsheng (CHN) | 162.5 kg |
Toplam | Nikolay Peshalov (BUL) | 305.0 kg DR | Hafız Süleymanoğlu (TUR) | 295.0 kg | Tang Lingsheng (CHN) | 292.5 kg |
64 kg | ||||||
Koparma | Naim Süleymanoğlu (TUR) | 145.0 kg | Zhang Youyi (CHN) | 142.5 kg | Ri Hi-bong (PRK) | 142.5 kg |
Silkme | Naim Süleymanoğlu (TUR) | 177.5 kg DR | Valerios Leonidis (GRE) | 175.0 kg | Yurik Sarkisyan (ARM) | 175.0 kg |
Toplam | Naim Süleymanoğlu (TUR) | 322.5 kg DR | Ri Hi-bong (PRK) | 317.5 kg | Yurik Sarkisyan (ARM) | 315.0 kg |
70 kg | ||||||
Koparma | Yoto Yotov (BUL) | 155.0 kg | Ergün Batmaz (TUR) | 150.0 kg | Vasil Vanev (BUL) | 150.0 kg |
Silkme | Yoto Yotov (BUL) | 187.5 kg | Andreas Behm (GER) | 185.0 kg | Kim Hak-bong (KOR) | 182.5 kg |
Toplam | Yoto Yotov (BUL) | 342.5 kg | Ergün Batmaz (TUR) | 332.5 kg | Andreas Behm (GER) | 330.0 kg |
76 kg | ||||||
Koparma | Ruslan Savchenko (UKR) | 170.0 kg DR | Kim Myong-nam (PRK) | 167.5 kg | Altymyrat Orazdurdyýew (TKM) | 167.5 kg |
Silkme | Altymyrat Orazdurdyýew (TKM) | 202.5 kg DR | Ruslan Savchenko (UKR) | 200.0 kg | Khachatur Kyapanaktsyan (ARM) | 197.5 kg |
Toplam | Altymyrat Orazdurdyýew (TKM) | 370.0 kg DR | Ruslan Savchenko (UKR) | 370.0 kg | Kim Myong-nam (PRK) | 362.5 kg |
83 kg | ||||||
Koparma | Pyrros Dimas (GRE) | 175.0 kg | Oleksandr Blyshchyk (UKR) | 175.0 kg | László Barsi (HUN) | 172.5 kg |
Silkme | Marc Huster (GER) | 210.0 kg DR | Kiril Kounev (AUS) | 207.5 kg | Wang Yuanfeng (CHN) | 202.5 kg |
Toplam | Pyrros Dimas (GRE) | 377.5 kg | Marc Huster (GER) | 375.0 kg | Kiril Kounev (AUS) | 372.5 kg |
91 kg | ||||||
Koparma | Ivan Chakarov (BUL) | 185.0 kg DR | Anatoly Khrapaty (KAZ) | 180.0 kg | Kakhi Kakhiashvili (GEO) | 180.0 kg |
Silkme | Kakhi Kakhiashvili (GEO) | 222.5 kg | Ivan Chakarov (BUL) | 222.5 kg | Anatoly Khrapaty (KAZ) | 215.0 kg |
Toplam | Ivan Chakarov (BUL) | 407.5 kg DR | Kakhi Kakhiashvili (GEO) | 402.5 kg | Anatoly Khrapaty (KAZ) | 395.0 kg |
99 kg | ||||||
Koparma | Sergey Syrtsov (RUS) | 190.0 kg | Nicu Vlad (AUS) | 190.0 kg DR | Viktor Tregubov (RUS) | 185.0 kg |
Silkme | Viktor Tregubov (RUS) | 222.5 kg DR | Sergey Syrtsov (RUS) | 217.5 kg | Igor Sadykov (GER) | 215.0 kg |
Toplam | Viktor Tregubov (RUS) | 407.5 kg | Sergey Syrtsov (RUS) | 407.5 kg | Igor Sadykov (GER) | 392.5 kg |
108 kg | ||||||
Koparma | Timur Taymazov (UKR) | 195.0 kg | Ihor Razoronov (UKR) | 185.0 kg | Stefan Botev (AUS) | 185.0 kg |
Silkme | Stefan Botev (AUS) | 232.5 kg | Ihor Razoronov (UKR) | 230.0 kg | Timur Taymazov (UKR) | 225.0 kg |
Toplam | Timur Taymazov (UKR) | 420.0 kg | Stefan Botev (AUS) | 417.5 kg | Ihor Razoronov (UKR) | 415.0 kg |
+108 kg | ||||||
Koparma | Ronny Weller (GER) | 200.0 kg DR | Manfred Nerlinger (GER) | 192.5 kg | Andrey Chemerkin (RUS) | 190.0 kg |
Silkme | Manfred Nerlinger (GER) | 247.5 kg DR | Andrey Chemerkin (RUS) | 245.0 kg | Ronny Weller (GER) | 242.5 kg |
Toplam | Ronny Weller (GER) | 442.5 kg DR | Manfred Nerlinger (GER) | 440.0 kg | Andrey Chemerkin (RUS) | 435.0 kg |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
46 kg | ||||||
Koparma | Chu Nan-mei (TPE) | 67.5 kg | Donka Mincheva (BUL) | 67.5 kg | Satomi Saito (JPN) | 65.0 kg |
Silkme | Chu Nan-mei (TPE) | 85.0 kg | Yu Shiu-fen (TPE) | 85.0 kg DR | Satomi Saito (JPN) | 82.5 kg |
Toplam | Chu Nan-mei (TPE) | 152.5 kg DR | Yu Shiu-fen (TPE) | 147.5 kg | Satomi Saito (JPN) | 147.5 kg |
50 kg | ||||||
Koparma | Guan Hong (CHN) | 77.5 kg | Liu Xiuhua (CHN) | 77.5 kg DR | Kuo Chin-chun (TPE) | 75.0 kg |
Silkme | Liu Xiuhua (CHN) | 110.0 kg DR | Guan Hong (CHN) | 100.0 kg | Kuo Chin-chun (TPE) | 95.0 kg |
Toplam | Liu Xiuhua (CHN) | 187.5 kg DR | Guan Hong (CHN) | 177.5 kg | Kuo Chin-chun (TPE) | 170.0 kg |
54 kg | ||||||
Koparma | Chen Xiaomin (CHN) | 90.0 kg DR | Robin Byrd (USA) | 82.5 kg | Karnam Malleswari (IND) | 82.5 kg |
Silkme | Chen Xiaomin (CHN) | 110.0 kg DR | Nancy Niro (CAN) | 97.5 kg | Hiromi Uemura (JPN) | 95.0 kg |
Toplam | Chen Xiaomin (CHN) | 200.0 kg DR | Robin Byrd (USA) | 177.5 kg | Karnam Malleswari (IND) | 177.5 kg |
59 kg | ||||||
Koparma | Sun Caiyan (CHN) | 97.5 kg DR | Gergana Kirilova (BUL) | 92.5 kg | Maria Christoforidou (GRE) | 90.0 kg |
Silkme | Sun Caiyan (CHN) | 120.0 kg DR | Gergana Kirilova (BUL) | 110.0 kg | Maria Christoforidou (GRE) | 107.5 kg |
Toplam | Sun Caiyan (CHN) | 217.5 kg DR | Gergana Kirilova (BUL) | 202.5 kg | Maria Christoforidou (GRE) | 197.5 kg |
64 kg | ||||||
Koparma | Li Hongyun (CHN) | 102.5 kg DR | Erzsébet Márkus (HUN) | 90.0 kg | Won Soon-yi (KOR) | 87.5 kg |
Silkme | Li Hongyun (CHN) | 117.5 kg DR | Won Soon-yi (KOR) | 115.0 kg | Yuriko Takahashi (JPN) | 110.0 kg |
Toplam | Li Hongyun (CHN) | 220.0 kg DR | Won Soon-yi (KOR) | 202.5 kg | Julie Malenfant (CAN) | 195.0 kg |
70 kg | ||||||
Koparma | Milena Trendafilova (BUL) | 100.0 kg DR | Kim Dong-hee (KOR) | 92.5 kg | Kumi Haseba (JPN) | 92.5 kg |
Silkme | Milena Trendafilova (BUL) | 120.0 kg DR | Kumi Haseba (JPN) | 115.0 kg | Kim Dong-hee (KOR) | 112.5 kg |
Toplam | Milena Trendafilova (BUL) | 220.0 kg DR | Kumi Haseba (JPN) | 207.5 kg | Kim Dong-hee (KOR) | 205.0 kg |
76 kg | ||||||
Koparma | Hua Ju (CHN) | 105.0 kg DR | Li Changping (CHN) | 92.5 kg | Mária Takács (HUN) | 92.5 kg |
Silkme | Li Changping (CHN) | 127.5 kg DR | Hua Ju (CHN) | 125.0 kg | Valkana Tosheva (BUL) | 117.5 kg |
Toplam | Hua Ju (CHN) | 230.0 kg DR | Li Changping (CHN) | 220.0 kg | Mária Takács (HUN) | 207.5 kg |
83 kg | ||||||
Koparma | Xing Shuwen (CHN) | 107.5 kg DR | Chen Shu-chih (TPE) | 102.5 kg | Panagiota Antonopoulou (GRE) | 90.0 kg |
Silkme | Chen Shu-chih (TPE) | 127.5 kg DR | Panagiota Antonopoulou (GRE) | 125.0 kg | Bharti Singh (IND) | 117.5 kg |
Toplam | Chen Shu-chih (TPE) | 230.0 kg DR | Panagiota Antonopoulou (GRE) | 215.0 kg | Bharti Singh (IND) | 207.5 kg |
+83 kg | ||||||
Koparma | Li Yajuan (CHN) | 105.0 kg DR | Lubov Grigurko (UKR) | 100.0 kg | Carla Garrett (USA) | 100.0 kg |
Silkme | Li Yajuan (CHN) | 155.0 kg DR | Carla Garrett (USA) | 132.5 kg | Theodoula Spanou (GRE) | 115.0 kg |
Toplam | Li Yajuan (CHN) | 260.0 kg DR | Carla Garrett (USA) | 232.5 kg | Lubov Grigurko (UKR) | 215.0 kg |
Kaynakça
- Sonuçlar 9 Temmuz 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Sport 123)
- Dünya Halter Şampiyonası Büyükler İstatistikleri 27 Mayıs 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Dış bağlantılar
- Veritabanı 17 Aralık 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.